طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

راهنمایی برای نوشتن اخبار کوتاه و جذاب

راهنمایی برای نوشتن اخبار کوتاه و جذاب

تیتر درست مثل یک عنوان جذاب برای کتاب است، یک تیتر هم مانند نقطه درخشانی است که توجه خوانندگان را جلب می‌کند و یک تیتر شبیه به قطعه پیداشده است که ان را گم کرده ایم. این قطعه نه‌تنها اولین برداشت را ایجاد می‌کند، بلکه تنظیم‌کننده کلماتی است که بعدازآن خواهند آمد. آن‌ها سرنخ‌های مهمی هم برای آنچه محتوا فراهم می‌کند هستند. هنگامی‌که یک تیتر فریبنده یا آموزنده نیست، خوانندگان به‌سادگی از آن عبور می‌کنند و به سمت مقاله بعدی که به نظر جالب است حرکت می‌کنند و این مخرب‌ترین عامل برای نویسنده‌ها است.

ساخت عناوین و پیش‌بینی ذهن خوانندگان

سرفصل‌ها و تیترها برای ترافیک موتور جستجو خیلی مهم هستند، خوانندگان وقتی‌که موضوعی را جستجو می‌کنند در نتایج پیداشده سایتی را انتخاب می‌کنند که تیترش بیشترین تطابق اطلاعاتی را با آنچه آن‌ها دنبالش هستند دارد. الگوریتم رتبه‌بندی گوگل نیز در هنگام رتبه‌بندی عناوین قوی‌تر ازنظر سئو را به بالای نتایج جستجو می‌آورد. عناوین کوتاه، حاوی اصل موضوع و داشتن امکان اشتراک‌گذاری از طریق RSS اخبار و طراحی سایت‌ های رسانه‌های اجتماعی بسیار مهم هستند.
یکتا دو جمله برای به بازی گرفتن فکر خواننده‌ها و برانگیختن اشتیاقشان برای باز کردن سایت شما کافی است. تیترهای موثر در همه‌جا منتشر می‌شوند و در مطبوعات و طراحی وب‌ سایت‌ های خبری امکان نمایش می‌یابند و در نتایج جستجوی موتورهای جستجو و سیستم‌عامل‌های رسانه‌های اجتماعی به‌راحتی ظاهر می‌شوند.

نکات و ترفندها

ایجاد عناوین جذاب و تیترهای طعنه‌دار، باارزش است اما می‌تواند حتی بااستعدادترین نویسنده‌ها را هم از دور خارج کند. این راز در بین نویسنده‌ها جاافتاده است که روزنامه‌نگاران چاپ سنتی به‌ندرت اجازه ارسال سرفصل خود رادارند. آن‌ها فقط محتوا را تامین می‌کنند و کار سرفصل گذاری بر عهده ویراستاران است تا با ایجاد یک تعادل وزن مختصر بین سرفصل و طعنه، نمایی آموزنده به محتوا بدهد و در عین شوخی طعنه‌اش را بزند جوری که به شخص یا صنف خاصی برنخورد.

 

راهنمایی برای نوشتن اخبار کوتاه و جذاب | سایت سازان
تسلط بر هنر نوشتن و جلب عناوین و طعنه‌های هیجان‌انگیز نیازمند تمرین است و به‌مرورزمان حاصل می‌شود. همان‌طور که این مهارت را به دست می‌آورید این نکات را هم حفظ کنید:

  • صبر کنید تا مقاله شما به پایان برسد سپس تیتر و تیزر خود را انتخاب کنید، ازآنجاکه شما در ابتدا درک روشنی ازآنچه که باید باشد ندارید بهتر است تا انتها صبر کنید و پس از جمع‌بندی به فکر تیتر باشید.
  • محتوای خیلی جذاب چگونه می‌تواند خواننده را به خواندن مطلب ترغیب کند؟ پاسخ روشن است. همه‌چیز بستگی به تیتر دارد. مطمئن شوید که اصل مطلب را در تیتر گنجانده‌اید.
  • سکوی انتشار شما تا حد زیادی به طول اثر بستگی دارد، بنابراین مطمئن شوید که شما همه قوانین را می‌دانید و درک کرده‌اید. کاراکتر هدف در مقالات آزادی مطبوعات یا مجلات به‌طور سنتی 100 کاراکتر است. توییتر شمارا محدود به 140 کاراکتر می‌کند درحالی‌که تبلیغات گوگل در 2 سرفصل ادامه می‌یابد. علاوه بر این تنها اولین 55 حرف از تگ‌های عنوان متا قابل‌اعتماد بودن یا نبودن شمارا در نتایج جستجوی گوگل نشان می‌دهند.طراحی وب‌ سایت‌ هایی مانند ورد پرس جمعیت url اش از تیتر ناشی می‌شود؛ بنابراین انتخاب چیزی طولانی و پیچیده می‌تواند به شما یک آدرس غلط بدهد.
  • محل مهم‌ترین اطلاعات و کلمات در ابتدای کار است. این استراتژی نه‌تنها روی محتوای شما تاکید می‌کند بلکه تضمین می‌کند که پیام‌های ضروری به‌هیچ‌وجه قطع نمی‌شوند. همچنین اطمینان حاصل کنید که نام تجاری، شعار یا پیام کلیدی شما برجسته و در معرض دید است.
  • انجام یک جستجوی گوگل در موضوع مقاله دو هدف دارد: شما می‌توانید با الهام گرفتن از دیگر نویسندگان و کشف چگونگی عنوان نویسی آن‌ها تفاوت زیادی بین آن‌ها و خودتان ایجاد کنید و از تشابهات جلوگیری نمایید.
  • اطمینان حاصل کنید که مقاله آن چیزی را که عنوان و تیزر وعده داده‌اند، ارائه دهد. تاکتیک شوک‌آور، مانند ادعاهای ظالمانه و کلمات بحث‌برانگیز، راه بسیار خوبی برای جلب‌توجه است. بااین‌حال اگر آن‌ها به مقاله شما ربطی ندارند فورا حذفشان کنید چراکه خوانندگان بسیار باهوش هستند و اگر بی‌ربطی تیتر و متن را بفهمند برای همیشه اعتمادشان را به نوشته ها در طراحی سایت شما از دست می‌دهند.
  • نوشتن یک تیزر بزرگ توافقی است. استفاده از کلماتی مانند چرا و چگونه به شما اجازه بازی بادم شیر یا رد کردن جزئیات جالب بدون آشکار شدن مهم‌ترین بخش از داستان را می‌دهد. به‌عنوان‌مثال: چگونه می‌توانید بهترین عناوین و طعنه را ایجاد کنید؟ یافتن پست‌های فریبنده، قابل‌فهم و هیجان‌انگیز برای خواننده‌ها بسیار جالب‌توجه است.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید