طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

راهنمای تامین محتوا برای گوشی‌های هوشمند

راهنمای تامین محتوا برای گوشی‌های هوشمند

وب‌سایت Responsive یک استراتژی موبایلی نیست

درگذشته مقاله‌های متعددی در رابطه با مبحث گوشی‌های هوشمند برای شما آماده و منتشر کردیم و خوشبختانه این مقالات باعث شد تا افراد بیشتری از تکنولوژی وب برای موبایل باخبر شوند، امروز هم قصد داریم تا روش‌های بهینه‌سازی وب‌سایت برای گوشی‌های هوشمند را از دیدگاه دنیای تجارت محتوا بررسی کنیم، پس خودتان را آماده کنید.

تغییر تکنیکی

اخیرا شرکت گوگل روش رتبه‌بندی وب‌سایت‌های همگام با نسخه‌ی موبایل را تغییر داده و سرعت بارگذاری را به‌عنوان یکی از شاخصه‌های لازم به‌منظور به دست آوردن رتبه‌بندی بهتر مطرح کرده است که این مسئله منجر به کسب تجربه‌ای متفاوت برای کاربران گوشی‌های هوشمند و ایجاد تعاملات افزون‌تری خواهد شد. پس با در نظر گرفتن این تغییر جدید شما نیز دست‌به‌کار شده و خود را با این مسئله هماهنگ کنید تا وب‌سایت مناسب‌تری برای گوشی‌های هوشمند داشته باشید، البته آپدیت کردن وب‌سایت و همسان‌سازی خودتان با این تغییر نو اولین و آخرین کاری است که تا اینجا نیاز به انجامش دارید.

Micro-Moments

گوگل بر این باور است: ” وقتی‌که مصرف‌کنندگان زمان کافی برای تصمیم‌گیری در رابطه به یک خرید را نداشته باشند به‌ناچار مجبورند تمرکز خودشان را بر روی تعداد محدودی از معیارهای کلیدی و یا خصوصیات یک محصول قرار دهند.” با در نظر گرفتن این صحبت ما نیاز داریم تا محتوای خودمان را با مختصات موبایلی همگام‌سازی کنیم. البته من در اینجا قصد ندارم تا صفحات Responsive را به‌عنوان یک سیستم تجارت محتوا معرفی کرده و در رابطه با آن بحث کنم، بلکه صحبت اصلی من ضرورت ایجاد محتوایی است که دارای خواص و شکل و شمایل 3D منطبق بر دستگاه‌های مختلف باشد. پس برای طرح‌ریزی یک استراتژی درزمینه‌ی ی تجارت محتوای گوشی‌های هوشمند، نیاز به برنامه‌ریزی زمانی و تطبیق این زمان مشخص‌شده با روزهای هفته و بر اساس ترافیک کاری خودمان داریم.

درنتیجه‌ی این زمان‌بندی به‌طور مثال می‌توان گفت که در ساعت 8 شب حدود 25% از ترافیک‌های ایجادشده از گوشی‌های هوشمند بوده است و درمی‌یابیم که بیشترین حجم موردنیاز محتوایی ما در این بازه نوشته‌هایی است که تمرکز اصلی آن بر روی نسخه‌های موبایلی باشد. حال که زمان بیشترین رجوع کاربران گوشی‌های هوشمند به وب‌سایت خودتان را پیداکرده‌اید تنها کاری که نیاز به انجامش دارید انتشار محتوای موبایلی در این زمان خاص است. در حقیقت محتوای نوشته می‌بایست کاملاً با گوشی‌های هوشمند سازگار بوده و مدت‌زمان زیادی را از کاربران تلف نکند. نکات زیر را خوانده و به‌دقت انجام دهید.

بهینه‌سازی وب‌سایت برای گوشی‌های هوشمند | استراتژی بازاریابی

استفاده از مواردی که جلب‌توجه می‌کنند

  • سعی کنید در نوشته‌ها از Bullet point ها بهر گیری کرده و heading های زیادی را به کار ببرید این موارد باعث خواناترشان نوشته و جلب‌توجه می‌شود.همچنین نوشته‌هایی که دارای این خصوصیات هستند می‌توانند برای کاربران دارای جنبه‌های مثبت و برای الگوریتم Hummingbird گوگل بهینه‌سازی شده تلقی شوند. (با رعایت این نکته یک فرهنگ لغت کامل را به دست آورده و ازآنجایی‌که در نوشته‌های خود نیاز به استفاده از مترادف‌های فراوانی برای کلیدواژه‌ی اصلی خودتان دارید می‌توانید از Heading ها به‌عنوان یک مکان مناسب جهت انجام چنین کاری بهره‌مند شوید، حتی امکان سئو برای جستجوی صوتی نیز در این مکان وجود دارد.)
  • با قرار دادن چکیده‌ای کوتاه از متن اصلی خود در بالای مقاله امکان جلب‌توجه بیشتر و ترغیب کاربران به خواندن آن به وجود می‌آید.

قابلیت تفکر زنده (در نظر گرفتن مشکلات روزمره و کمبود زمان)

  • محتوایی که مختص گوشی‌های هوشمند تولید می‌گردد باید تا حد امکان مختصر و کوتاه باشد. در حقیقت مختصر نویسی موجب می‌شود تا در وقت و زمان کاربران صرفه‌جویی به عمل آید.

شبکه‌های اجتماعی

استفاده از آیکون‌های شبکه‌های اجتماعی به‌جای بهر گیری از لینک‌ها می‌تواند کمک‌کننده باشد، به خاطر داشته باشید که محتوای موبایلی دشمن لینک‌ها است پس به‌جای آن از آیکون‌ها استفاده کنید. رعایت این مسئله باعث سهولت در کاربری و راحت‌تر شدن به اشتراک‌گذاری خواهد شد.

تحقیق در کلیدواژه‌های موبایلی

  • در رابطه با کسب سود و ایجاد بازدیدکننده تفکر کنید. به این بیندیشید که بیشترین سود حاصله برای شما از کدام منبع در حال نشئت گرفتن است؟ اگر جواب این سؤال کامپیوتر باشد پس‌نیاز دارید تا بر روی استراتژی‌های تولید محتوای موبایلی تمرکز کرده و مراحل ابتدایی پروژه را به‌منظور رسیدن به فروش بهتر مورد کنکاش قرار دهید.
  • اطمینان حاصل کنید که تحقیقات بر روی کلیدواژه‌های موبایلی برقرار بوده و از به کار بردن یک استراتژی تک‌بعدی و بدون انعطاف برای کلیه‌ی دستگاه‌های مختلف پرهیز نمایید. به این نکته توجه داشته باشید که منابع موبایلی حاوی اطلاعات مضاعف‌تری نسبت به منابع کامپیوتری هستند و اغلب برای دستیابی به این داده‌ها تنها راه موجود فراگیری و تحصیل آن‌هاست، بنابراین با یادگیری و تحقیق در کلیدواژه‌ها امکان ایجاد شهرت و اطمینان برای برند خودتان را مهیا کرده و سپس از این شهرت برای کسب سود بهره‌گیری نمایید.

قالب‌های محتوا

  • ایجاد یک محتوای چندمنظوره که قالب‌های گوناگونی از محتوا را شامل شود (به‌مانند تصاویر فشرده‌شده، ویدئوهای الحاقی بدون خاصیت اجرای خودکار) قابلیت بهینه‌سازی محتوای تولیدشده را به‌منظور جذب کاربران بیشتر به وجود می‌آورد. درواقع سیستم یادگیری و درک مطالب برای افراد مختلف یکسان نبوده و هر فردی می‌تواند از روش غیرمشابه‌ای برای تجزیه‌وتحلیل محتوای شما برخوردار باشد که صدالبته چنین موضوعی برای محتوای موبایلی نیز صدق می‌کند.به‌طور مثال این امکان وجود دارد که یکی از جستجوگران دارای هدست و یا هدفون بوده و هدفش جستجوی یک محتوای ویدئویی کوتاه باشد، چراکه این روش جستجو برای کارمندان اداری که در محیط دفتری هستند آسان‌تر و مقرون‌به‌صرفه تر است.
  • در نظر گرفتن و تعامل با قشرهای مختلف کاربران و به‌کارگیری یک استراتژی مناسب جهت قرار دادن محتوایی با قالب‌های موردنیاز آن‌ها در طراحی وب‌سایت.

بهینه‌ سازی محتوا جهت جستجوی صوتی

به‌طورمعمول ما از زبان استفاده می‌کنیم، پس تحقیق در رابطه با کلیدواژه‌های صوتی را جزوی از برنامه‌های خود قرار داده و متن زیر را مطالعه کنید…

راهنمای بهینه‌ سازی محتوا برای جستجوهای صوتی

بهینه‌سازی وب‌سایت برای گوشی‌های هوشمند | استراتژی بازاریابی

باید گفت که حدود 20% از کاربران استفاده‌کننده از دستگاه‌های اندرویدی در موتور جستجوی گوگل را جستجو کننده‌های منابع صوتی تشکیل می‌دهند. پی روشن است که لزوم فعالیت در این بازار رو به رشد امری واجب و حیاتی است اما چگونه؟ به سرویس Google search Console رفته و بعد از ورود به آن مراحل زیر را دنبال کنید:

1) به “Google search analytic” رفته و ازآنجا بخش “Search Quires” را انتخاب کنید.

2) یک فیلتر زبانی را برای کلیدواژه‌های مدنظر خود قرار دهید (به‌مانند چی، کجا، چه طور)

حالا صاحب منبعی بزرگ از کلیدواژه‌های بهینه‌شده با جستجوی صوتی هستید؛ اما می‌توانید ابزارها و پلتفرم‌های گوناگونی دیگری را برای کمک به جستجوی صوتی و یا تحقیق در کلیدواژه‌ها به کار ببندید. درواقع استفاده از سئوی معمولی و اضافه کردن این منابع به محتوای خود و از همه مهم‌تر پاسخ‌دهی مناسب با تحقیقات قوی و بهره گیر از محتوای مختصر و مفید شمارا دررسیدن به اهدافتان یاری کرده و می‌توان گفت که اکنون دارای یک محتوای بهینه‌شده برای جستجوی صوتی هستید.

حال که مطالب گفته‌شده در این مقاله را مطالعه کرده‌اید، باید پی برده باشید که یک استراتژی بازاریابی با محتوا خوب و مناسب برای محتوای موبایلی کاملاً شخص محور بوده و در کلیه‌ی امور نیازمند قرار دادن جستجو گران به‌عنوان بخشی مهم از این استراتژی است. در حقیقت لزوم بهینه بودن محتوا برای گوشی‌های هوشمند واضح و روشن است، اما به یاد داشته باشید که محتوای آماده‌شده برای هر دو بخش موبایل و کامپیوتر قابل‌استفاده و در دسترس باشد چراکه امکان رجوع کاربران توسط هرکدام از این دستگاه‌ها در زمان‌های مختلف وجود دارد.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید