طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

راهنمای شروع سریع برای انجام طراحی UX

راهنمای شروع سریع برای انجام طراحی UX

امروز در خدمت شما دوستان و همراهان همیشگی وب سایت گروه سایت سازان هستیم با مطلبی بسیار جالب در زمینه طراحی تجربه کاربری (UX – User Experience). پیش‌تر در مورد تفاوت رابط کاربری (UI – User Interfaace) و تجربه کاربری (UX – User Experience) صحبت کردیم امروز قصد داریم یک کلیاتی در مورد طراحی تجربه کاربری به صورت اینفوگرافی خدمتتان ارائه دهیم.
در طراحی UX باید این نکته را همیشه در نظر داشته باشیم که باید در جهت راحتی و آسان نگاری و همچنین ایجاد محیط ساده و قابل فهم برای کاربران حرکت کنیم و روند طراحی را به سبکی پیش ببریم که در کاربران انگیزه لازم برای فعالیت در وب سایت ایجاد گردد . با این روش قلب و فکر کاربر در هنگام کار در دستان ما قرار می گیرد . طراحی رابط کاربری و یک UX خوب از مهم‌ترین آیتم‌های طراحی سایت و سئو می‌باشد چرا که باعث جذب کاربر و نگه داشتن در سایت شما به مدت زیاد منجر خواهید گردید و Bounce rate سایتتون را کاهش خواهد داد.
یک طراح UX باید درک مناسبی از رفتارهای اجتماعی داشته باشد و شناخت بازار و رفتار کاربران از مهارت ها او باشد . پیدا کردن این مهارت از سه ویژگی بوجود می اید که انگیزه ، شناخت وظایف و داشتن چارچوب و نظم در طراحی می باشد و در نهایت باعث بدست آوردن تجربه و مهارت در کار می شود .
یکی از روشهایی که طراحان UX می توانند از آن برای درک بهتر رفتار عناصر موثر در بدست آوردن مهارت توسط کاربران از آن بهرمند شود انجام تحقیقات بر روی وظایف و انگیزه های کاربران است . با بررسی رفتار آنها در خانه ، محل کار ، سفرها و فروشگاه ها می توان به این شناخت دست پیدا کرد.
پس از انجام تحقیات و بدست آوردن نتایج لازم و پیدا کردن قالب های شخصیتی مختلف کاربران ، باید آنها را به صورت منظم در دسته بندی هایی نظیر انگیزه ها ، وظایف و نیازمندیها مستند و ثبت کرد و نتیجه مناسب را از آن استخراج کرد.
پس از بدست آوردن نتایج لازم طراحان میتوانند بر اساس هر سلیقه و شخصیت نیازهای کاربران را در طراحی خود لحاظ کنند و راحتی کاربران را در هنگام فعالیت بوجود بیاورند.
این کار در واقع نوعی تعامل بین طراحان و کاربران است تا نیازهایشان در کمترین زمان بر طرف شود. با پیدا کردن انگیزه ها ، وظایف و نقاط مشترک در کاربران مختلف، طراحان می توانند زمینه های پشتیبانی مداوم از کاربران و همچنین در صورت لزوم گفتگو و رفع مشکلات آنها را انجام دهند و با انعطاف پذیری بیشتری محیط را اداره کنند.
طراحان باید در همه زمینه های طراحی از تجارب و نقاط قوت و شکست های دیگر طراحان، برای هرچه بهتر شدن و پیش برد اهداف خود استفاده کنند .
داشتن اعتماد به نفس و اطمینان در تصمیم گیری برای طراحی ، یک نمونه کلیدی برای رسیدن کاربران به کارآزمودگی و مهارت در انجام فعالیت در محیط است.

یک ایفوگرافی در این زمینه خدمت شما اماده کرده ایم :

راهنمای شروع سریع برای انجام طراحی UX

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید