طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

راهنمای قدم به قدم تبلیغات تجاری در اینستاگرام

راهنمای قدم به قدم تبلیغات تجاری در اینستاگرام

اینستاگرام با 500 میلیون کاربر فعال یک فرصت بسیار مناسب و فوق العاده برای بازاریابان است تا بتوانند از طریق ایجاد آگهی (ads) در این رسانه توجه کاربران مورد نظر خود را جلب کنند.
شاید بپرسید آیا روش دیگری برای جلب نظر کاربران در اینستاگرام وجود دارد؟ زیرا آگهی‌های تبلیغاتی (ads) همان روش قدیمی و تکراری است که در سایر رسانه‌ها نیز استفاده می‌شده و ممکن است نتواند نتایج رضایت بخشی به ارمغان بیاورد؛ اما باید بدانید که ایجاد آگهی تبلیغاتی در هر پلتفرم قواعد و قوانین خاص خود را دارد و نیاز به اندکی تامل و تفکر دارد. سوالات زیادی در این خصوص وجود دارد، مثلا اینکه کدام دسته از کاربران مدنظر شما هستند؟ بهتر است از چه تصاویری در تبلیغات خود استفاده کنید؟ پست تبلیغاتی شما باید چه مطالبی را شامل شود؟ و بسیاری سوالات دیگر که در این خصوص مطرح می‌گردند.

برای راحت کردن این پروسه ما برای شما یک چک‌لیست فراهم کرده‌ایم تا با استفاده از آن بتوانید گام‌به‌گام جلو بروید و آگهی تبلیغاتی موردنظر خود را با همان ویژگی‌هایی که خودتان می‌پسندید در اینستاگرام ایجاد کنید.

چگونه در اینستاگرام آگهی تبلیغاتی (ad) ایجاد کنیم:

یک راهنمای گام‌به‌گام برای تبلیغات در اینستا گرام

آیا تابه‌حال در فیس‌بوک یک آگهی تبلیغاتی ایجاد کرده‌اید؟ اگر این کار را کرده‌اید 75% مسیر ایجاد تبلیغات در اینستاگرام را پیموده‌اید. پس‌ازآنکه فیس‌بوک توانست اینستاگرام را خریداری کند در سال 2012 این دو پلتفرم با همدیگر یکپارچه شدند و موجب گردید که تبلیغات اینستاگرام و فیس‌بوک بسیار مشابه هم باشند و این رویه تنها در اینستاگرام تنها با چند کلیک بیشتر انجام شود. پس اگر قصد دارید تا در اینستاگرام آگهی‌های تبلیغاتی ایجاد کنید تمامی مراحل آن کاملا شبیه مراحل ایجاد آگهی در فیس‌بوک است و حتی می‌توانید تمامی این مراحل را از طریق پلتفرم فیس‌بوک انجام دهید.
برای شروع وارد صفحه فیس‌بوک کمپانی خود شوید (دقت کنید: برای ایجاد آگهی‌های تبلیغاتی در اینستاگرام شما به یک صفحه فیس‌بوک نیاز دارید. صفحات فیس‌بوک معمولا متعلق به کمپانی‌ها، نهادها و یا برندهای خاصی می‌باشند حال‌آنکه اکانت های عادی فیس‌بوک متعلق به اشخاص بوده و برای کاربردهای شخصی از آن‌ها استفاده می‌شود.)

یک ویرایشگر (Editor) انتخاب کرده و پروسه خود را ایجاد کنید

شما می‌توانید برای ایجاد آگهی‌های تبلیغاتی در اینستاگرام از ابزارهایی استفاده کنید که اندکی با آنچه برای فیس‌بوک استفاده می‌کردید، متفاوت هستند. برخی از این ابزار در زیر لیست شده‌اند:

 • Ads Manager
 • Power Editor
 • Facebook Ads API

پس‌ازآنکه ابزار مدنظر خود را برای ایجاد آگهی انتخاب کردید شما باید بدانید چه تعداد آگهی‌های تبلیغاتی را می‌خواهید به‌صورت هم‌زمان اجرا کنید. اگر شما قصد دارید پروسه‌های زیادی را به‌صورت هم‌زمان اجرا و مدیریت کنید و نیاز به کنترل دقیق و موبه‌مو بر روی فعالیت‌های خوددارید ابزار Power Editor برای شما مناسب‌تر خواهد بود اما ابزار Ad Manager معمولا برای اکثر بازاریابان مناسب بوده و کفایت می‌کند؛ بنابراین ما در این مقاله با این ابزار کار می‌کنیم. زمانی که ویرایشگر موردنظر خود را انتخاب کردید یک آپشن می‌بینید که به شما این امکان را می‌دهد که تمام پروسه‌های در حال اجرا را مشاهده نمایید (view all campaigns) و یا یک پروسه جدید را آغاز کنید (create a new campaign). برای ایجاد یک آگهی تبلیغاتی در اینستاگرام شما باید یک پروسه جدید را آغاز کنید.

یک هدف تعیین کنید

پس از شروع پروسه جدید آپشن های زیاد و متفاوتی برای تعیین هدف پروسه در اختیار شما قرار می‌دهد اما ازآنجایی‌که شما نیاز به ایجاد یک آگهی تبلیغاتی دارید و آگهی شما باید به‌گونه‌ای باشد که مجاز به نمایش در اینستاگرام باشد باید از لیست محدودشده زیر یکی را انتخاب کنید:

 • Boost your posts
 • Send people to your website
 • Increase conversions on your website
 • Get installs of your app
 • Increase engagement in your app
 • Get video views

instagram_ads_objective-sitesazan

 

در این مقاله ما به‌عنوان یک مثال برای شما آپشن “Send people to your website.” را انتخاب می‌کنیم. پس از انتخاب این گزینه شما باید یک نام برای پروسه خود انتخاب کنید. این قسمت به نظر ساده می‌آید. بله درست است این بخش ساده است اما باید یک توافق‌نامه و قاعده کلی برای نام‌گذاری انتخاب کنید این کار باعث می‌شود زمانی که شما پروسه‌های متعددی را کنترل می‌کنید بتوانید آن‌ها را نسبت به همدیگر مستقل و جدا نگه‌دارید. ما در اینجا از فرمت نام‌گذاری زیر برای نام‌گذاری پروسه‌ها استفاده کرده‌ایم:

نام سازنده / تاریخ / محصولی که تبلیغ می‌شود / آنچه ارزه می‌شود/ نام کمپانی | محتوی

مخاطبان موردنظر خود را انتخاب کنید

اگر شما به‌تازگی شروع به تبلیغات در اینستاگرام کرده‌اید احتمالا نمی‌دانید که به دنبال آن هستید که نظر چه افرادی را جلب کنید و مخاطبان شما دقیقا کدام گروه هستند. این مساله ممکن است با گذر زمان حل شود و نیاز دارد که شما مدتی بدون داشتن مخاطب مشخص به تبلیغات عمومی بپردازید تا زمانی که متوجه شوید که مخاطبان شما کدام گروه هستند.
البته در این بخش به شما آموزش داده می‌شود که چگونه مخاطبان خود را انتخاب کنید. در این گام شما خواهید آموخت که هدف‌گذاری مخاطبان می‌تواند به هر میزان که شما بخواهید ساده و یا گسترده باشد این کار با استفاده از آپشن های زیر صورت می‌گیرد:

 

مکان/ موقعیت جغرافیاییسنجنسیتزبان
روابطتحصیلاتشغلوضعیت مالی
محل سکونتقومیتپدر و مادرعلایق
رفتارمذهب وضعیت تاهلتحصیلات

 

 

و بسیاری چیزهای دیگر در رابطه با کاربران موردنظر شما قابل‌کنترل خواهد بود. شما می‌توانید مخاطبان از پیش تعیین‌شده خود را داشته باشید (custom audience) و یا افراد جدید را موردبررسی قرار دهید (Lookalike audience) تا بفهمید که کدام دسته از افراد برای آنکه به‌عنوان مخاطب موردنظر شما قرار گیرند مناسب‌تر هستند.

image_sitesazan
پلتفرم ایجاد آگهی‌های تبلیغاتی این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا مخاطبانی را که دارید درجایی ذخیره کنید تا بتوانید در تبلیغات بعدی خود مجددا آن‌ها را مورداستفاده قرار دهید این امکان می‌تواند برای شما که قصد دارید همواره مخاطبان مشخصی را هدف قرار دهید بسیار مناسب باشد.در رابطه با آپشن “send people to your website” که ما به‌عنوان هدف پروسه انتخاب کردیم، این گزینه به این معنی است که ما به دنبال گروه خاصی از افراد هستیم و این گروه خاص شامل آن دسته افرادی می‌شود که به محتوایی که منتشر می‌کنیم بسیار علاقه‌مند باشند. برای این منظور شما باید وارد بخش “Detailed Targeting” شویم و ویژگی‌های مختلف و مخصوص افرادی را که می‌خواهیم آن‌ها را هدف قرار دهیم و این آگهی برای آن‌ها به نمایش دربیاید انتخاب کنید.

راهنمای قدم به قدم تبلیغات تجاری در اینستاگرام | سایت سازان
برای آنکه از مخاطبانی که برای خود انتخاب کرده‌اید و رنج افرادی که شما به‌عنوان مخاطب برای خود در نظر گرفته‌اید آگاه شوید فیس‌بوک ابزاری به نام “audience definition gauge” را قرار داده است که با استفاده از آن می‌توانید ببینید که محدودیت‌هایی که بر روی مخاطبان خود قرار داده‌اید زیاد است یا کم و یا به‌عبارت‌دیگر مخاطبان شما رنج وسیعی از کاربران اینستاگرام را شامل می‌شوند و یا شما آن‌قدر محدودیت‌ها را زیاد کرده‌اید که تعداد مخاطبان شما کم است. در اینجا چون ما محدودیت‌های زیادی برای مخاطبان خود تعیین نکرده‌ایم مخاطبان ما رنج وسیعی از کاربران اینستاگرام را شامل می‌شود.

راهنمای قدم به قدم تبلیغات تجاری در اینستاگرام | سایت سازان

 

محلی را که می‌خواهید آگهی شما در آن قرار بگیرد انتخاب کنید (در قسمت Placement)

در این گام تفاوت کوچک میان ایجاد آگهی در فیس‌بوک و اینستاگرام خود را نشان می‌دهد برای آنکه آگهی شما در اینستاگرام ظاهر گردد نیاز است تا تیک تمام چک باکس‌ها را برداشته و فقط تیک چک باکس مربوط به اینستاگرام را باقی بگذارید.

راهنمای قدم به قدم تبلیغات تجاری در اینستاگرام | سایت سازان

 

بودجه و زمان‌بندی خود را مشخص کنید (در قسمت budget and schedule)

شما آزاد هستید که یک بودجه و زمان‌بندی برای یک روز تعیین کنید و یا بودجه و زمان‌بندی آگهی خور را چندین ساله تعیین کنید؛ که به‌صورت زیر می‌باشد:

 • بودجه روزانه (Daily Budget): آگهی خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که در طول یک روز دائما در حال اجرا باشد بدان معنی است که الگوریتم به‌صورت خودکار هزینه آگهی شمارا روزانه محاسبه می‌کند. دقت کنید که مینیمم هزینه‌ای که باید برای آگهی به‌صورت روزانه پرداخت شود بر اساس فاکتورهای مختلفی در آگهی شما تعیین می‌گردد و چیزی حدود 1$ است.
 • بودجه درازمدت(Lifetime Budget) : آگهی خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که در طول یک مدت طولانی از پیش تعیین‌شده دائما در حال اجرا باشد. این بدان معنی است که الگوریتم هزینه آگهی شمارا برای کل طول زمانی که تعیین کرده‌اید محاسبه می‌کند.

حالات دیگر بودجه‌بندی نیز وجود دارد که بر اساس زمان‌بندی شما تعریف می‌گردد. شما باید مشخص کنید که دقیقا چه زمانی می‌خواهید اجرای آگهی شما آغاز شود و چه زمانی به پایان برسد. علاوه بر آن آپشن هایی نیز وجود دارند که شما به کمک آن‌ها می‌توانید آگهی خود را به‌گونه‌ای تعیین کنید که تنها در زمان مشخص و یا ساعات مشخصی از روز اجرا شود و یا در روز مشخصی از هفته اجرا شود. شما می‌توانید این آپشن ها را در قسمت “Ad Scheduling” بیابید.

راهنمای قدم به قدم تبلیغات تجاری در اینستاگرام | سایت سازان
برای آنکه شما نعیین کنید که چه کسانی آگهی شمارا ببینند باید تنظیمات آن را در بخش”Set Optimization for ad delivery” انجام دهید. در این بخش سه آپشن مختلف موجود است که در زیر آورده شده‌اند:

Link Clicks

آگهی شما به‌گونه‌ای ارسال می‌شود و توزیع می‌شود که بتواند بیشترین کلیک را برای طراحی سایت شما با کمترین هزینه به همراه داشته باشد.

Impressions

آگهی شما به تعداد دفعات ممکن برای افراد ارسال می‌شود برای مثال تابه‌حال برای خود شما اتفاق نیفتاده است که در تمام طول یک روز یک آگهی تکراری را بر روی بخش آگهی‌ها و اخبار (newsfeed) ببینید؟ آگهی‌هایی که در تمام‌روز در بخش اخبار قابل‌مشاهده هستند آگهی‌هایی هستند که کمپانی سفارش‌دهنده آن‌ها آپشن Impressions را برای آن آگهی انتخاب کرده است.

Daily Unique Reach

آگهی شما یک‌بار در روز برای افراد ارسال می‌شود در این روش ممکن است افراد آگهی شمارا چندین بار ببینند اما تمام این دفعات مشاهده آگهی شما در یک روز نخواهد بود.برای تعیین میزان تاثیر گذاری توزیع آگهی باید در بخش “set your bid amount ” تنظیماتی را انجام دهید. زمانی که شما به پشت‌صحنه ایجاد و ارسال آگهی‌های تبلیغاتی خود نگاه می‌کنید هدف شما جذب کاربران و رقابت با رقیبان خود در جذب کاربران است و زمانی که شما عملکرد یکسانی با رقیبان خوددارید انتظار دارید که تعداد مخاطبانی که به شما جذب می‌شوند با تعدادی که جذب رقیبانتان می‌شود برابر باشند.
در این بخش دو آپشن برای شما وجود دارد حالت Manual و حالت Automatic. در حالتی که شما تنظیمات خود را در حالت Automatic قرار دهید آگهی شما بر اساس الگوریتم انتشار آگهی فیس‌بوک انتشار می‌یابد که در این حالت انتشار آگهی به‌گونه‌ای بهینه‌ سازی می‌شود که شما بیشترین کلیک را با کمترین هزینه دریافت کنید. انتخاب حالت Manual برای شما این امکان را فراهم می‌کند که شما برای کلیک‌ها قیمت تعیین کنید برای مثال اگر کلیک‌ها برای شما ارزش ویژه‌ای دارند شما می‌توانید مبلغی بالاتر از مبلغ پیش‌فرض تعیین‌شده را بپردازید تا آگهی شما بالاتر از آگهی رقیبان شما به نمایش دربیاید.
برای آنکه بتوانید زمان‌بندی مشخصی برای انتشار آگهی خود تعیین کنید باید در بخش”Set your delivery Schedule” تنظیماتی را انجام دهید. در این بخش دو آپشن مختلف برای شما وجود دارد:

Standard

در حالت استاندارد تنظیمات به‌گونه‌ای است که آگهی شما در طول روز منتشر می‌شود.

Accelerated

در این حالت الگوریتم به شما کمک می‌کند که بتوانید مخاطبان خود را به‌سرعت پیدا کنید به این‌گونه آگهی‌ها، آگهی‌های حساس به زمان یا به عبارتی time-sensitive می‌گویند.
باید به این نکته دقت کنید که انتخاب آپشن Accelerated نیاز به پرداخت هزینه دارد و رایگان نمی‌باشد.
در بخش Name your ad set شما می‌توانید برای آگهی‌های خود یک نام انتخاب کنید که کاملا سلیقه‌ای و به دلبخواه شماست و این کار تنها به شما کمک می‌کند که در آینده قادر به شناسایی تبلیغات و آگهی‌های خود باشید.

استفاده از خلاقیت در ایجاد آگهی‌ها

انتخاب طرح آگهی

در قسمت Format شما می‌توانید که طرح مناسبی برای آگهی خود انتخاب کنید در اینجا خلاقیت وارد کار می‌شود و شما می‌توانید تصمیم بگیرید که آگهی شما چه شکلی داشته باشد و این انتخاب کاملا به سلیقه شما بوده و وابسته به هدفی است که شما از ایجاد و انتشار آن آگهی دارید. البته آپشن هایی که در اینجا برای شما وجود دارد اندکی با آپشن های موجود برای فیس‌بوک متفاوت است. در بخش Format شما دو آپشن پیش رودارید:

راهنمای قدم به قدم تبلیغات تجاری در اینستاگرام | سایت سازان

 

حالت Single image, video or slideshow

راهنمای قدم به قدم تبلیغات تجاری در اینستاگرام | سایت سازان

در این حالت شما در آگهی تبلیغاتی خود تنها یک تصویر یا یک ویدیو و یا یک اسلاید شو را می‌توانید نمایش دهید.

حالت multiple images in one ad

راهنمای قدم به قدم تبلیغات تجاری در اینستاگرام | سایت سازان

در این حالت شما می‌توانید تا پنج تصویر و یا ویدیو را در آگهی برای مخاطبان خود نمایش دهید بدون آنکه نیاز به پرداخت هزینه اضافی باشد. پس‌ازآنکه در بخش format شما یکی از گزینه‌ها را انتخاب کنید شما می‌توانید در این مطالب موردنظر خود را چه ویدیو باشند و چه تصویر با اسلاید شو، آپلود کنید. دیتایی که شما آپلود می‌کنید باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • تصاویر باید در فرمت.jpeg یا.png باشند.
 • نوشته‌ها و زیرنویس‌ها بهتر است که شامل بیش از 125 کاراکتر نباشند در حالت ماکسیمم 2200 کاراکتر می‌توان استفاده کرد.
 • ویدیوهای دارای قطع مربع شکل:

1)  کمتر رزولوشن ممکن 600 *600 پیکسل می‌باشد.
2) o Image Aspect Ratio: (به نسبت پهنا به ارتفاع یک فریم یا تصویر در اصطلاح نسبت تصویر Image Aspect Ratio گفته می‌شود) باید 1:1 باشد.
3) سایز پیشنهادی برای تصاویر 1080 *1080 است.

 • برای ویدیوها و تصاویر لنداسکیپ:

1) سایز پیشنهادی برای تصاویر1200*628 است.
2) کمتر رزولوشن ممکن 600 *600 پیکسل می‌باشد.
3) Image Aspect Ratio باید 1:1 باشد.

تنظیمات مربوط به صفحه‌ها و لینک‌ها

اکانت اینستاگرام خود را با صفحه فیس‌بوک خود مرتبط کنید

صفحه فیس بوکی که برای ایجاد آگهی در اینستاگرام مورداستفاده قرار داده‌اید را انتخاب کنید حتی اگر قصد ندارید که این آگهی‌ها بر روی فیس‌بوک شما نیز به نمایش درآیند (البته اگر در حال حاضر به‌صورت هم‌زمان گام‌های گفته‌شده در این مقاله را انجام داده‌اید پس العان صفحه فیس‌بوک شما باز است و شما در حال کار کردن با آن هستید پس‌نیاز به انتخاب مجدد آن نمی‌باشد). ازآنجایی‌که ما قصد داریم آگهی‌هایی را بر روی اینستاگرام خود پست کنیم لذا نیاز است که بین اینستاگرام و فیس‌بوک خود ارتباطی ایجاد کنیم و آن‌ها را باهم یکپارچه کنیم.
برای این کار روی گزینه Add Account کلیک کنید برای این کار نیاز به User Name و Password اینستاگرام خوددارید. اگر کمپانی شما در اینستاگرام پروفایلی نداشته باشد نیز شما قادر خواهید بود که آگهی‌هایی در اینستاگرام منتشر کنید و این آگهی‌ها به‌جای آنکه از طریق پروفایل اینستاگرام شما برای کاربران ارسال شود از طریق صفحه فیس‌بوک شما به کاربران اینستاگرام ارسال می‌گردد. به‌عبارت‌دیگر نام و تصویر پروفایل فیس‌بوک شما به‌جای تصویر و نام شما در اینستاگرام نمایش داده می‌شود.

اضافه کردن URL وب‌سایت به آگهی

گام بعدی که بسیار مهم و اساسی است اضافه کردن URL وب‌سایت شما به آگهی شما است تا کاربرانی که آگهی شمارا مشاهده کردند بتوانند از این طریق به طراحی وب سایت شما مراجعه کنند و شما بتوانید از این طریق ترافیک بیشتری را به وی سایت خود هدایت کنید. اگر قصد دارید میزان ترافیکی که از طریق این آگهی برای طراحی وبسایت شما ایجاد می‌شود را کنترل کنید بهتر است که یک URL مجزای قابل‌ردیابی با استفاده از پارامترهای UTM برای این آگهی ایجاد کنید.

راهنمای قدم به قدم تبلیغات تجاری در اینستاگرام | سایت سازان

 

اضافه کردن تیتر به آگهی

اضافه کردن یک تیتر به آگهی به کاربران کمک می‌کند تا پیش از مشاهده آگهی بدانند که قرار است چه چیزی را تماشا کنند.

اضافه کردن زیرنویس به آگهی

برای نوشتن زیرنویس شما حق‌دارید که تا 2200 کاراکتر به‌عنوان زیرنویس برای آگهی خود بنویسید اما من به شما پیشنهاد می‌کنم که این کار را نکنید زیرا فیس‌بوک توصیه کرده است که نوشته‌های خود را زیر 125 کاراکتر نگه‌دارید زیرا اگر نوشته شما بیش از این تعداد کاراکتر داشته باشد کاربران برای دیدن آن باید بر روی “more” کلیک کنند در غیر این صورت نوشته‌های شمارا نخواهند دید.
ایجاد Call-to-Action (CTA)
آپشن مای مختلفی برای ایجاد یک دکمه CTA وجود دارند برحسب آنکه طراحی صفحه شما چه گونه و به چه شکلی باشد و شما دوست داشته باشید که دکمه CTA شما به چه شکلی باشد (شما می‌توانید هیچ دکمه‌ای برای CTA در نظر نگیرید) گزینه‌های مختلفی برای شما وجود دارد که می‌توانید از میان آن‌ها یکی را انتخاب کنید:

 • Learn More
 • Apply Now
 • Book Now
 • Contact Us
 • Download
 • Hope Now
 • Sign Up
 • Watch More

ما در اینجا از Learn more استفاده می‌کنیم زیرا می‌خواهیم کاربران را به طراحی وبسایت خود هدایت کنیم. پس‌ازآنکه تصویر یا ویدیو شما آپلود شد و متن موردنظر خود را برای عنوان و توضیحات آن نوشتید با استفاده از آپشن Preview آن را یک‌بار مشاهده کنید تا مطمئن شوید که همه‌چیز درست است و هیچ اشکالی در تصاویر و یا متن شما وجود ندارد. در این مرحله از کار برای شما امکان ویرایش نیز وجود دارد که با استفاده از آپشن “Advance Options” می‌توانید اطلاعات و داده‌های واردشده را تصحیح کنید. در قسمت Advance Options گزینه‌های متعددی برای شما وجود دارد. این گزینه‌ها شامل adding tags که برای اضافه کردن تگ‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد، Changing your Display Link که با استفاده از آن می‌توانید لینک واردشده در مراحل قبل که کاربران را به طراحی سایت شما راهنمایی می‌کرد را عوض کنید و بسیاری گزینه‌های دیگر که با استفاده از آن‌ها می‌توانید آگهی خود را تصحیح و یا تکمیل‌تر کنید.

سفارش دادن آگهی

زمانی که تمام مراحل فوق انجام شد، داده‌های موردنظر خودتان را آپلود کردید، متن مناسبی برای آن نوشتید و ویرایش‌های لازم را انجام دادید حال نوبت به آن می‌رسد که سفارش آگهی خود را ثبت کنید. انجام این کار بسیار ساده است تنها با کلیک کردن بر روی دکمه سبزرنگ موجود در گوشه سمت راست تصویر که بر روی آن نوشته‌شده است Place Order شما می‌توانید آگهی خود را سفارش داده و ثبت کنید.

راهنمای قدم به قدم تبلیغات تجاری در اینستاگرام | سایت سازان
مثل همیشه بازهم به شما پیشنهاد می‌کنم یک‌بار دیگر همه‌چیز را کنترل کنید تا مطمئن شوید هیچ اشکالی در آگهی شما وجود ندارد زیرا افراد بسیار زیادی آگهی شمارا مشاهده نمایند. اگر هر زمان‌بندی آگهی خود را به‌صورت روزانه تنظیم کنید خواهید توانست در روزهای آتی اگر نظر جدید داشتید بتوانید در آن اعمال کنید و یا ویرایشی بر روی آن انجام دهید. به خاطر داشته باشید اگر شما پیش از فشردن دکمه Place order بخواهید وارد مرحله ایجاد تغییرات در زمان‌بندی آگهی شوید ممکن است تمام اطلاعات خود را از دست بدهید پس من به شما پیشنهاد می‌کنم پیش از انجام هر کاری ابتدا بر روی Place Order کلیک کنید و سپس مجددا وارد آگهی شده و در صورت نیاز آن را ویرایش کنید و یا زمان‌بندی آن را تغییر دهید.

گزارشی از عملکرد آگهی خود تهیه کنید

زمانی که آگهی شما در اینستاگرام به نمایش درامد شما باید بررسی کنید که آگهی شما عملکرد خوبی دارد یا خیر، شما می‌توانید مجددا وارد آگهی خود شده و در آن تغییراتی ایجاد کنید پس آن را دائما بررسی کنید و هرگاه نکته‌ای به ذهن شما رسید و یا اشکالی در عملکرد آن دیدید سریعا وارد عمل شوید و آن را تصحیح کنید.
شما می‌توانید نتایج آگهی خود را در دو محل موردبررسی قرار دهید:

 • مدیریت آگهی فیس‌بوک (The Facebook Ads Manager)
 • نرم‌افزارهای بازاریابی (Marketing Software)

 

کار با Ads Manager

صفحه اصلی Ads Manager بسیار پیچیده است و در آن آپشن های متعددی وجود دارند که ممکن است کاربران را دچار مشکل و سردرگمی کنند. این آپشن ها یک خلاصه‌ای از تمام اطلاعاتی که ممکن است شما راجع به آگهی خود بخواهید داشته باشید را در اختیار شما قرار می‌دهد. با ایجاد تغییرات در تنظیمات شما می‌توانید هر اطلاعاتی را که بیشتر موردتوجه شما است به‌تفصیل موردبررسی قرار دهید.
در گوشه بالای سمت راست شما یک دکمه می‌بینید که بر روی آن عبارت “Columns: Performance” نوشته‌شده است با فشردن آن‌یک آپشن برای شما ظاهر می‌گردد به نام “customize columns” که به‌وسیله آن می‌توانید تغییراتی در ستون‌ها ایجاد کنید و داده‌های خاصی را که می‌خواهید، ببینید. داده‌های موجود شامل CPC و یا CTR و حتی داده‌های تخصصی‌تر مثل Adds to Cart نیز موجود می‌باشند.
در ادامه یک دسته‌بندی کلی از داده‌های موجود در Ads Manager آورده شده است:

 • کارایی/ عملکرد (Performance)
 • تعاملات (Engagement) مثل تعداد like ها و نظرات و به اشتراک‌گذاری‌ها
 • ویدیوها (videos) مثل تعداد دفعاتی که ویدیو توسط افراد مشاهده‌شده است
 • وب‌سایت (website) میزان بازدیدها، جزییات خریدها و پرداخت‌ها
 • اپلیکیشن ها (Apps) تعداد دفعات نصب و میزان تعاملات افراد با آن‌ها
 • وقایع (Events)
 • کلیک‌ها (Clicks) تعداد کلیک‌ها، CTR و CPC
 • تنظیمات (settings) شامل زمان شروع، زمان پایان، نام آگهی و اطلاعات انتشار و …

 

 

 • Marketing Software

برای آنکه بتوانید میزان موفقیت آگهی خود را به‌درستی بررسی کنید باید از این نرم‌افزارها و از کدهای UTM که در آگهی خود استفاده نموده‌اید استفاده کنید تا بتوانید میزان تاثیر گذاری آگهی خود را موردبررسی قرار دهید. با نگاه کردن به کدهای که برای ردیابی آگهی خود اضافه کرده‌اید در نرم‌افزارهای بازاریابی می‌توانید متوجه شوید که تابه‌حال از طریق آگهی خود در اینستاگرام چه تعداد مشتری جذب کرده‌اید. از این اطلاعات می‌توانید برای بهبود سایر آگهی‌های خود استفاده نمایید.
زمانی که آگهی شما منتشر شود و شما از طریق آن ترافیک زیادی در وب‌سایت خود دریافت کنید و نرخ تبدیل طراحی سایت شما افزایش پیدا کند شما می‌توانید با استفاده از نرم‌افزارهای بازاریابی به‌راحتی تعداد مراجعه‌ها به طراحی وب سایتتان، تعداد تماس‌ها و تعداد مشتریانی که از این طریق جذب کرده‌اید را موردبررسی قرار دهید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی و به طور کلی فعالیت های حوزه ی وب آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید