طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

راهنمای هوشمند جستجوگرها برای تجزیه‌ و تحلیل سئوی بک لینک ها

راهنمای هوشمند جستجوگرها برای تجزیه‌ و تحلیل سئوی بک لینک ها

راهنمای هوشمند جستجوگرها برای تجزیه‌وتحلیل سئوی بک لینک ها

تجزیه‌وتحلیل بک لینک‌ها یکی از وظایف مهم موتورهای جستجو است، امروزه ابزارهای زیادی وجود دارد که این تجزیه‌وتحلیل را به‌راحتی انجام می‌دهد.خبر خوب این است که قرار نیست تمام مراحل سخت و دشوار بک لینک‌ها را مانند سئو یاد بگیرید، ما در اینجا راهنمای زرنگ و دانایی داریم که این کار را برای شما انجام می‌دهد.

1-ابزار خود را انتخاب کنید

نخست ابزار خود را انتخاب کنید. ابزارهای بسیار زیادی وجود دارند که البته عملکرد بیشتر آن‌ها مشابه است.
از جمله: Ahrefs, Raven Tools, Majestic SEO, Open Site Explorer, SpyFu, CognitiveSEO

2-معیارهایتان را انتخاب کنید

راهنمای هوشمند جستجوگرها برای تجزیه‌وتحلیل سئوی بک لینک ها از مسائل بسیار مهم می باشد عواملی وجود دارد که می‌توانید برای تجزیه‌وتحلیل در نظر بگیرید اما پیشنهاد ما این است که وقت خود را برای معیارهای بیهوده تلف نکنید. در اینجا مهم‌ترین معیارهای که یک فرد دانا برای سئو نیاز دارد بررسی می‌کنیم.

تعداد کل لینک‌ها:

این‌یک عامل مهم برای اندازه‌گیری وب‌سایت شما و رقیب‌هایتان است، قطعا تعداد بالای لینک‌های سایتی نشانه برتری آن سایت نیست، ای مهم است که چه لینک‌هایی در آن سایت قرارگرفته است.

تعداد دامنه‌های منحصربه‌فرد:

چک کردن تعداد دامنه‌های منحصربه‌فرد یک شاخص مهم برای دانستن چگونگی رقابت سایت‌ها است. بهترین حالت این است که تعداد لینک مشخصی از هر دامنه داشته باشید هرچند که ممکن است تعداد لینک‌ها بیشتر از حوزه دامنه باشد اما بااین‌حال این را فراموش نکنید که داشتن 100 لینک از سایت مختلف بسیار بهتر از داشتن 1000 لینک از یک سایت است.

لینک‌های نو و ورودی:

این عامل به‌منظور تعیین اثربخشی استراتژی ساخت لینک است. دانستن اینکه چند لینک جدید دریافتی داشته‌اید می‌تواند استراتژی طراحی‌شده را نمایش دهد. نگاه کردن غیرمعمول به لینک‌های ورودی یک پرچم قرمز برای سایت شما است و ممکن است یک استراتژی از طرف سایت‌های رقیب باشد.حرف از رقیب شد! استفاده از نتایج استراتژی‌های خود برای نظارت بر لینک‌های جدید رقبا می‌تواند به شما در کشف فرصت‌های جدید کمک کند.

کیفیت لینک:

درحالی‌که برخی از ابزار وجود دارند که می‌توانند برای بررسی کیفیت لینک‌هایتان کمکتان کنند چیزی یا کسی به‌اندازه خودتان نمی‌تواند کمک‌حالتان باشد، به طور خاص به‌نوعی از لینک دهنده‌ها اشاره می‌کنیم:لینک از صفحات بی‌ربط, لینک جهانی, لینک از منابع کم اقتدار, سایت گسترده لینک بالا و پایین صفحه, لینک از مقاله مدیران, لینک از متون بهینه‌شده.ارزیابی کیفیت لینک‌های طراحی سایت رقیب راه خوبی است که باید امتحان کنید.

تجزیه‌وتحلیل سئوی بک لینک ها | سایت سازان

3-پاک کردن لینک خود

پس از چک کردن معیارهای مهم گام بعدی در فرآیند تجزیه‌وتحلیل سئوی بک لینک ها پاک کردن هرگونه مسائلی است که در لینک دهنده‌ها با آن مواجه می‌شوید.
اگر شما به‌وضوح لینک‌های با کیفیت پایین یا اسپم را دیدید، با استفاده از ابزار Disavow مطمئن شوید که این‌ها توسط الگوریتم های گوگل محاسبه نمی‌شوند.
بااین‌حال گوگل توصیه می‌کند که در هنگام استفاده از این ابزار احتیاط کنید، شما می‌توانید با تعمیر و نگهداری لینک های از آن‌ها استفاده کنید تا زمانی که بخواهید لینک های مختلف را به صورت دستی پاک‌کنید.

لینک های شکسته:

تمیز کردن لینک های شکسته هم بخش مهمی از تجزیه‌وتحلیل لینک ها در سئو است، در داشبورد گوگل آنالیز زمانی که صفحه شما خطای 404 را نمایش دهد به شما هشدار داده می شود.
در اینجا گوگل نشان می دهد که چگونه راه‌اندازی‌اش کنید.به طور منظم لینک های شکسته خود را پاک‌سازی کنید. این کار را با استفاده از آخرین دستورالعمل‌های گوگل انجام دهید، این مسئله می‌تواند در رتبه شما تاثیر بگذارد.

تجزیه‌وتحلیل سئوی بک لینک ها | سایت سازان

4-تجزیه‌وتحلیل شرکت کننده

انجام تجزیه‌وتحلیل در میان رقبا می‌تواند به شما کمک کند تا لینک‌های ورودی بیشتری را برای سایت خود بگیرید، در بالا استراتژی های بک لینک‌ها را مشاهده کردید اما به چند موقعیت دیگر در پایین نگاهی بیندازید.

لینک دهنده مشترک:

اگر چند تا از رقبای شما لینک مشترکی دارند که شما آن را ندارید، یک فرصت عالی برای شما است. می‌توانید با یک ابزار لینک دهنده مشترک لینک مشترک رقبای خود را گزارش دهید.

تجزیه‌وتحلیل سئوی بک لینک ها | سایت سازان

لینک دهنده غیرمستقیم:

امکانش هست که رقبایتان به سایتی لینک داده باشند که شما هم به آن نیاز دارید، می‌توانید با لینک کردن غیر مستقیم رقیبتان شما هم از آن سایت استفاده کنید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید