طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

راهنمای کامل ارتباطات و واحدهای سئو

راهنمای کامل ارتباطات و واحدهای سئو

راهنمای کامل ارتباطات و واحدهای سئو

در دنیای سئو چگونه موفقیت خود را اندازه‌گیری میکنید؟ به زبان دیگر از چه واحدهایی برای اینکه بدانید سئو شما کار خواهد کرد سود میبرید؟ زمانی که رئیس یا مشتری شما در ارتباط بااینکه چگونه استراتژی سئو شما کار میکند و یا چگونه سرمایه بازخواهد گشت، چگونه اطلاعات را برای پاسخ به ایشان جمع‌آوری خواهید کرد؟
در این بخش از راهنمای سئو، میخواهیم در مورد واحدهایی از سئو صحبت کنیم که میتوان یک استراتژی سئو با راه‌های مشخص و اهداف قابل‌قبول از میان تاکتیک‌های سئو پیگیری کرد.

با ثبت اهداف میان‌بر در تحلیل‌گر گوگل شروع کنید

اگر هنوز آن را انجام نداده‌اید، قبل از نصب گوگل باید اهداف تحلیل‌گر گوگل را ثبت کنید. این اهداف به شما کمک میکنند که همه حرکات کاربران درزمانی که در وب‌سایت شما میگردند را زیر نظر بگیرید. این حرکات مانند ثبت یک فرم، ثبت‌نام برای دریافت نامی الکترونیکی یا خرید است.روش ثبت اهداف تحلیل‌گر گوگل، از قسمت مدیریت وب‌سایت خود در زیر جدول نمایش است. ساده‌ترین راه استفاده از پیش‌نویس‌های آماده میباشد.

 

راهنمای کامل ارتباطات و واحدهای سئو | سایت سازان | طراحی سایت

راهنمای کامل ارتباطات و واحدهای سئو | سایت سازان | طراحی سایت

نوع مقصد را مشخص کنید

حال نام دامنه که بیننده سایت شما از آن واردشده و تحت نظر قرار خواهد گرفت را وارد کنید. سپس آدرس دامنه صفحه تشکر را وارد کنید. برای مثال جایی که بیننده پس از به قسمت پر کردن فرم‌ها میرود و یا آدرس دامنه‌ای که بیننده بعد از خرید در آن است.

راهنمای کامل ارتباطات و واحدهای سئو | سایت سازان | طراحی سایت

ازاینجا، شما میتوانید مقدار ارزش هدف را در صورت معلوم بودن ذکر کنید. اگر میانگین آن ۱۰۰ دلار بود، همین مقدار را وارد کنید. درصورتی‌که میخواهید مقدار عکسی دلار در گوگل نمایش داده شود فقط کافی است ۱ دلار تایپ کنید. بعدها خواهید دیدی چقدر کاربردی خواهد بود.پس‌ازاینکه هدف را تعیین کردید نوبت به ردیابی است، حال شما آماده هستید که با واحد مشخص استراتژی سئو خود را شمارش کنید؛ اما قبل از اینکه به این ماجرا برسیم باید نکات دیگری را مدنظر قرار دهید.

امتیاز لغتهای کلیدی خود را نظارت کنید

یکی از موارد موردنیاز، ابزارهایی هستند که با استفاده از آن میتوانید امتیاز لغت‌های کلیدی خود را معین مشخص کنید. درحالی‌که انرژی و زمان خود را بر روی تبیین استراتژی و تقویت صفحات اصلی برای کلیدواژه‌های مشخص صرف میکنید، ساختن مطالبی با لغات کلیدی تقویت‌شده و پیوند به وب‌سایتتان میتواند با بالا رفتن نتایج موتورهای جستجو همراه باشد.این‌زمانی است که میدانید همه‌چیز خوب پیش میرود.

بدانید کدام لغت کلیدی به یک گفتگو می‌انجامد

درگذشته، شما میبایستی می‌توانستید که پیوند مشخصی را از لغت معلوم برای بیننده وب‌سایت خود بسازید تا بتوان از این طریق اهداف رابشکل زنده در تحلیل‌گر گوگل ردیابی کرد. متاسفانه به لطف تغییراتی که گوگل در حریم خصوصی کاربران جستجوی گوگل پدید آمده، تحلیل‌گر گوگل در بسیاری از مواقع بیش از ۹۰٪ کلیدواژه‌های زنده را از انتقال وب‌سایتی نشان می‌دهد که پشتیبانی نمیشوند.

راهنمای کامل ارتباطات و واحدهای سئو | سایت سازان | طراحی سایت
همچنین شما خواهید دید درصد اندکی از لغات کلیدی و چگونگی ترجمان آن‌ها به گفتمان، بخش عظیمی از اطلاعات را از دست میدهید و همین اتفاق سیستم را ناکارآمد میگرداند.یک‌راه جایگزین استفاده از صفحات گزارش در قسمت پایین بخش رفتار در تحلیل‌گر گوگل است که شما خواهید توانست مشخص کنید از کدام قسمت به سایت شما ورود شده. سپس مشخص کنید کدام لغات کلیدی در کدام صفحات تاثیر بیشتری داشته است.

راهنمای کامل ارتباطات و واحدهای سئو | سایت سازان | طراحی سایت

برای مثال: اگر صفحه اصلی شما بالاترین درصد گفتمان رادار است، به این معنی میباشد که لغات کلیدی گفتمانی در آن استفاده‌شده. دقیقا تا زمانی که شما یک عبارت کلیدواژه را هدف نگیرید نمیشود تشخیص داد که آیا از داده‌های وب‌سایت خودتان است یا از جایی مانند بیننده یا گفتمان دیگر به آنجا آمده.اگر شما صفحه جستجو گوگل یا ابزارهای مدیریت وب گوگل را نصب‌کرده باشید میتوانید به سرنخ‌هایی از اینکه بالاترین کلیدواژه‌ها در گفتمان‌ها از کدام صفحات اصلی آمده است و در کجای گزارش تحلیل جای میگیرد، یا از کدام صفحه مشخص آمده و در کدام گفتمان جا داشته و از کجا کلیک خورده است.

این گزارش مشخص از صفحه جستجوی گوگل به شما این امکان را میدهد تا از کلیک بازدیدکنندگانی که بر روی یک جستجوی زنده به صفحه اصلی مراجعه کنند کلیدواژه‌ای به شما گزارش دهد و شمارا به این نتیجه برساند که این بالاترین کلیدواژه برای نیل به هدف در همان وب‌سایت است.شما همچنین میتوانید از ابزارهای واسطه برای استفاده از کلیدواژه‌های غیرقابل پشتیبانی توسط این تحلیل‌گر استفاده کنید. در قسمت نمره دهی قسمت ویژه‌ای بنام غیرقابل پشتیبانی وجود دارد که نقل‌وانتقال این کلیدواژه‌ها به شکل اطلاعات درستی که میتواند در کنار اطلاعات تحلیلگر گوگل استفاده شود.

تشخیص شیوه‌های ساخت پیوندها که به نقل‌وانتقال و گفتمان می‌انجامد

در اکثر استراتژی‌های سئو، پیوندها باهدف بالا بردن امتیاز طراحی وب‌ سایت از استفاده از کلیدواژه‌ها رادارند. بگذارید کمی در مورد ساخت پیوند از راه دیگر فکر کنیم، در مورد اینکه پیوندها برای ایجاد رفت‌وآمد و گفتمان به سمت وب‌سایت شما ساخته شوند.اگر شما به این ایده در مورد ساخت پیوند برسید در مقابل راه عادی که در آن وب‌سایت بالاترین امتیاز موز رنک را خواهد گرفت و چه میزان پیوند نیاز هست برای یک هدف خواص، شما به شکل خودکار پیوندهایی خواهید ساخت که باهم از یک خانواده، باکیفیت بالا و مناسب برای وب‌سایت شما درمجموع خواهد بود؛ و برای موقعیت بلندمدت وب‌سایت شما در موتورهای جستجو خوب خواهد بود.

راهنمای کامل ارتباطات و واحدهای سئو | سایت سازان | طراحی سایت

با توجه به این ایده، اینک کدام راه ساخت پیوندها را برای ایجاد نقل‌وانتقال داده‌ها و گفتمان به وب‌سایتتان ایجاد خواهید کرد؟ ابتدا به عقب برگردید و ببینید چگونه میتوان نقل‌وانتقال و گفتمان را به سایت هدایت کرد.

 

راهنمای کامل ارتباطات و واحدهای سئو | سایت سازان | طراحی سایت
بیاید این‌گونه بگوییم که شما بر روی استراتژی ساخت پیوند مانند این‌ها سرمایه‌گذاری خواهید کرد:

  • ‬جداول محلی
  • ‫‬جداول کاری
  • ‬نوشتههای میهمانان
  • ‫گفته‌های گفت‌وشنود‬
  • شبکه پرسش و پاسخ
  • انعکاس رسانه‌ای

چه خود یا دیگری در حال انجام این موضوع هستید درهرصورت در حال سرمایه‌گذاری زمان و هزینه‌بر روی آن خواهید بود. در این صورت سرمایه شما بازگشت‌پذیر خواهد بود.این‌گونه عمل کنید. میتوانید به تحلیلگر گوگل رفته و از امکانات بخش برای ساخت بخشی که بتواند به این استراتژی‌ها در خود برسد از منبع نقل انتقال مانند دامنه که پیوند وب‌سایت را ازآنجا وارد می‌کنید استفاده کنید. برای مثال جداول محلی را در نظر بگیرید.
میبایستی بخش را به شکل زیر ایجاد کنید.

 

راهنمای کامل ارتباطات و واحدهای سئو | سایت سازان | طراحی سایت

در اینجا شما نوشته های میهمانان و گفت‌وشنود را خواهید دید که فدای گفتمان میشوند، در مقایسه با پرسش و پاسخ و جداول محلی این واقعا درست و خوشآیند نیست. اگر به یک تحلیلگر سایت محلی مراجعه کنید آمار به‌کلی تفاوت خواهد کرد.

 

راهنمای کامل ارتباطات و واحدهای سئو | سایت سازان | طراحی سایت
در آن وب‌سایت خواهید دید که جداول کاری و نه جداول محلی هستند که گفتمان را هدایت خواهند کرد.

 

راهنمای کامل ارتباطات و واحدهای سئو | سایت سازان | طراحی سایت
آیا این اطلاعات به معنی آن هستند که اگر پیوندها حاوی نقل‌وانتقال و گفتمان را نیستند نبایستی آن‌ها را بسازید؟ مسلما نه؛ اما اگر میتوان پیوندی ساخت که تمرکز اشلی آن بر روی نقل‌وانتقال، گفتمان و ارزش سئو هست خوب چراکه نه؟
به همین دلیل نبایستی فقط به سیستم امتیازدهی که صفحه اصلی شمارا بالا می‌برد اکتفا کرد. شما میتوانید نقل‌وانتقال‌ها را از پیوندهایی که برای بالا بردن امتیاز طراحی سایت تان ساختید کسب کنید.

بدانید که آیا بایستی روی سئو تمرکز کنید یا باقی استراتژی‌های بازاریابی دیگر

اگر به این مرحله رسیدی که بایستی بر روی جستجو، شبکه اجتماعی، محتوی و یا تبلیغات تمرکز کنید، به تحلیلگر گوگل مراجعه کنید برای اینکه بدانید شرط‌بندی کدام‌یک به نفع شماست. میتوانید به کانال دریافت‌ها مراجعه کنید برای اینکه بدانید از کدام کانال‌ها بیشترین نقل‌وانتقال و گفتمان انجام میشود.
میتوان گفت گزارش شما به شکل زیر خواهد بود.

 

راهنمای کامل ارتباطات و واحدهای سئو | سایت سازان | طراحی سایت
اینجا شما می‌بینید که جستجوی عادی و حرکات سایت شما مانند نان و کره هستند البته تا مادامی‌که نقل‌وانتقال مستقیم از منابع پیوند تأمین نشود. تا زمانی که نقل‌وانتقال شما ارتباطی با ساخت پیوند نداشته باشد نشانه خوبی از این است که سئو به مرحله بالا نیل خواهد کرد.

 

راهنمای کامل ارتباطات و واحدهای سئو | سایت سازان | طراحی سایت
در اکثر مواقع جستجوی عادی و نقل‌وانتقال مشخص برنده هستند و به نقل‌وانتقال مستقیم میانجامد. اگر شما حس کنید شبکه اجتماعی قوی‌تر، جستجوی پولی یا کانال‌های نامه الکترونیکی نیاز دارید می‌بایست بر روی سرمایه‌گذاری زمان و نقدی کنید؛ اما بدانید که اگر این کانال‌ها از جستجوی عادی قوی‌تر عمل میکنند حتمی از آن‌ها سود بجویید.

این‌که چرا جستجوی عادی به نقل‌وانتقال اطلاعات نمی‌انجامد را ردیابی کنید

شناسایی موفقیت تنها استفاده تحلیل‌گر گوگل نیست، برای مشکل یابی سئو نیز میتوان از آن سود جست. برای شروع شما میتوانید به نوار کلیدواژه‌های عادی در زیرمجموعه قسمت تحصیل اطلاعات رجوع کرده و بازه زمانی اطلاعات را به یک سال پیش تغییر دهید و ببینید که آیا جستجوی عادی شما همانگونه باقی‌مانده یا نه.
اگر رشد متناسبی را یافتید پس اتفاق خوبی در حال رخ دادن است. اگر این بازه را بی‌تحرک یافتید به این معنا است که همه اعمالی که برای سئو انجام داده‌اید بینتیجه بوده است؛ اما اگر پس رفتی در نمودار رخ‌داده بود یعنی مشکلی وجود دارد.
ابتدا به تاریخ جستجوی عادی دقت کنید، در این بازه زمانی حتمی دلیل مشخصی وجود دارد. برای مثال ممکن است طراحی دوباره برای وب‌سایتتان انجام داده باشید. ممکن است آدرس وب‌سایت جدید برای شما و پیوندها ساخته باشید و احتمالا از یادتان رفته است که پیوندهای قدیمی را جدیدها جایگزین کنید و این برای سئو مشکلات بزرگی ایجاد خواهد کرد، زمانی که پیوند ‘آبمیوه’ دامنه‌های قدمیم شمارا بازخوانی میکند و به از دست دادن امتیاز آن دامنه در نتایج جستجو میانجامد. بنا بر اینکه چه زمان از انجام تغییرات گذشته به‌سادگی با ساخت ۳۰۱ تصحیح مسیر از دامنه قدیمی به جدید میتواند تا حد زیاد جبران مافات کند.
اگر مشکل این باشد محل بعدی که باید نظارت شود صفحه جستجو گوگل در قسمت ابزار مدیریت طراحی سایت است. اگر زمان زیادی از آن استفاده کنید به شما پیغام خطا میدهد مبنی بر اینکه این تغییرات دستی ممکن است روی نتایج جستجوها تاثیرات زیادی بگذارد. پس قسمت پیغام هارا کنترل کنید.اگر پیغامی در آنجا نیافتید پس باید ببینید که آیا زمان الگوریتم جستجوگر گوگل با جستجوی عادی آن مطابقت دارد یا نه. برای این مهم ابزارهایی هستند که میتوان از آن‌ها سود جست مانند وب سایتهای FEI ‪,‬ RankTracker‪;‬s Google هردوی آن‌ها با استفاده از اطلاعات تحلیل خاص و عمومی شمارا برای تشخیص اینکه پسرفت اطلاعات و الگوریتم جستجوی گوگل چه ارتباطی باهم دارند استفاده میکنند.
اگر دلیل پسرفت نتایج جستجوی عادی شما تغییر الگوریتم جستجوی گوگل باشد، قدم بعدی باید تمرکز شما بر روی تغییرات و بروزآمدها و ارتباط آن‌ها با وب‌سایت شما باشد. برای مثال اگر الگوریتم جدید، نتایج حاصل از جستجو در میان پیوندهای اشتباه را کاملا حذف میکند، در میان پیوندهای خود به دنبال این گزینه بگردید و آن‌ها را سریع‌تر درست کنید. یا مثلا اگر الگوریتم جدید با تمرکز بر روی‌داده‌های کوتاه پیش می‌رود، وب‌سایت خود را جستجو کنید و اطلاعات اضافی را حذف کنید.

جمع بندی

ممکن بود که شما منتظر این بوده‌اید که در مورد طرز زیر نظر گرفتن موز رنک، دیگر انواع امتیازدهی‌ها، تعداد پیوندهای تحتانی، نوع امتیازدهی به آن پیوندها و مقایسه پیوندها با رقبا صحبت کنیم که نکردیم!
چرا؟ چون تنها چیزی که طراحی وبسایت به آن نیاز دارد نقل‌وانتقال داده‌هاست؛ و چیزی که کسب‌وکار شما به آن نیاز دارد گفتمان است. اینکه چگونه صفحه اول سایت خود را به محفل نقل‌وانتقال اطلاعات و گفتمان تبدیل کنید قسمتی از یک چیستان بزرگ است؛ و اینکه شما چگونه موفق به انجام آن شوید، موفقیت در کسب‌وکار شمارا با خود خواهد داشت. به همین درد است که شما میبایستی بر روی واحدها تمرکز کنید و به اهداف واقعی خود دست‌یابید.

آیا مطلب فوق توانست نظر شما کاربر گرامی را جلب نماید ؟ لطفا نظر خود را در مورد موضوع مطرح شده به کارشناسان گروه سایت سازان اعلام نمایید تا بتوانیم مطالب مفید تری را در مورد اخبار طراحی سایت و سئو به شما سروران گرامی ارائه دهیم. تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید