طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

راهنمای کامل الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس‌خوار

راهنمای کامل الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس‌خوار

راهنمای کامل الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس‌خوار

گوگل الگوریتم‌های مختلفی برای رتبه‌بندی دارد. گوگل پاندا بخشی از یک الگوریتم خاص است که به کیفیت محتوا می‌پردازد، الگوریتم پنگوئن کیفیت لینک‌ها را بررسی می‌کند و مرغ مگس‌خوار قسمتی از گوگل است که جستجوی محاوره‌ای را کنترل می‌کند.گوگل پاندا کیفیت سایت‌ها را در هنگام رتبه‌بندی در موتورهای جستجو بررسی می‌کند، سایت‌هایی که محتوای باکیفیت پایین‌تری دارند روی گوگل پاندا تاثیر منفی می‌گذارند درنتیجه این باعث می‌شود که محتواهای باکیفیت بالاتر سطح بالاتری در موتورهای جستجو داشته باشند. محتوای باکیفیت رتبه بالاتر و محتوای بی‌کیفیت با رتبه پایین‌تر.

وقتی‌که پاندا راه‌اندازی شد، هدف اصلی‌اش قرار دادن محتواهای خاص در صفحات اصلی بود. در یک مدت کوتاه بسیاری از طراحی وب سایت‌ های بی‌کیفیت سقوط کردند و جایگاه خود را به سایت‌های با محتوای خاص دادند.گوگل در حال حاضر بخشی از هسته الگوریتم پاندا را به‌روزرسانی کرده است، در این به‌روزرسانی فهمیدن اینکه طراحی سایت توسط پاندا نمره منفی گرفته است کار سختی است.

محتوای ایجادشده توسط کاربر

مهم است که بدانید پاندا محتوای تولیدشده خاص را دوست دارد اما بسیاری از مدیران سایت‌ها هنوز این را نمی‌دانند. باوجوداینکه پاندا علنا اعلام کرده که دنبال محتوای خاص است بازهم تمام سایت‌ها و انجمن‌ها پر از پست‌های مهمان تکراری و اسپم است.بااین‌حال، محتوایی که توسط کاربران ایجادشده و فکر می‌کنید که بد است را حذف نکنید چراکه باعث کاهش رتبه شما می‌شود، چه‌بسا محتوای خاص و کاملی که از یک کاربر در سایت شما ثبت‌شده حتی می‌تواند به بالا رفتن رتبه شما کمک کند.سایت‌های بسیاری هستند که محتوایشان توسط کاربران تولید می‌شود و بسیاری از طراحی سایت‌ ها به‌سادگی رتبه خود را با حذف کردن پستی که می‌توانست موثر باشد کاهش داده‌اند، کاربران را جدی بگیرید حتی یک نظر ارسالی در سایت هم می‌تواند به کاهش یا افزایش رتبه منجر شود.

راهنمای کامل الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس‌خوار | سایت سازان

تعداد کلمه

تعداد کلمه جنبه دیگری از پاندا است که اغلب توسط سایت‌ها اشتباه گرفته می‌شود. بسیاری از طراحی سایت‌ ها به‌اشتباه فکر می‌کنند محتوایی که شامل 250 تا 350 کلمه است ارزش انتشار ندارد و آن را رد می‌کنند درصورتی‌که همیشه تعداد کلمه نیست که مطلب را خاص می‌کند.مثلا بسیاری از صفحات وجود دارند که محتوایشان بسیار کم است، درعین‌حال گوگل این صفحه را یک صفحه باکیفیت می‌داند، در یک مورد محتوای اصلی تنها 63 کلمه بود اما بسیار دیده شد؛ بنابراین فقط به تعداد کلمه‌ای نیاز دارید که پاسخ گوی کاربران باشد.

محتوای مسابقات پرس‌ و جو

اطمینان حاصل کردن از محتوای منطبق با موتورهای جستجو بسیار مهم است اگر شما می‌بینید گوگل ترافیک خود را برای صفحه‌نمایش داده‌شده ارسال می‌کند اطمینان حاصل کنید که صفحه شما قابلیت پاسخ به سوال جستجوگران را دارد.آن‌هایی که پاسخ خوبی به یک سوال یا درخواست می‌دهند نه‌تنها در گوگل رتبه خوبی پیدا می‌کنند بلکه نوعی پاداش هم از گوگل دریافت می‌کنند.

سئو فنی

سئو فنی هیچ نقشی در الگوریتم پاندا بازی نمی‌کند، پاندا فقط در محتوا جستجو می‌کند و کاری بااینکه از چه تگ‌هایی استفاده کرده‌اید ندارد. سئو فنی می‌تواند بخش مهمی از سئو و رتبه‌بندی باشد اما این امر توسط پاندا نادیده گرفته می‌شود و هیچ تاثیر مستقیمی رویش ندارد.

تعیین کیفیت

اگر در حال مبارزه برای تعیین اینکه یک قطعه خاص از محتوا باکیفیت است یا نه هستید یک‌راهی برای یقین وجود دارد. به تجزیه‌وتحلیل ترافیک جستجو یا طراحی سایت نگاهی بیندازید، برنامه تجزیه‌وتحلیل ترافیک مانند گوگل آنالیز در صفحه است.

پیشگیری پاندا

چگونگی جلوگیری از تاثیر منفی پاندا روی سایت شما بسیار ساده است. مطالب باکیفیت ایجاد کنید و محتوای منحصربه‌فرد که درخواست جستجوگران را بدهد بسازید.
خواندن مطلب با صدای بلند راه خوبی برای گفتن این است که کیفیت بالا است یا نه. وقتی محتوا با صدای بلند خوانده می‌شود کلمات کلیدی تکراری، اشتباهات گرامری و علائم دیگری که محتوا را بی‌کیفیت می‌کنند راحت‌تر شناسایی می‌شوند.

گوگل پنگوئن

الگوریتم دوم گوگل پنگوئن است، پنگوئن تنها کیفیت لینک‌ها را بررسی می‌کند نه چیز دیگری. سایت‌هایی که لینک خریداری کرده‌اند و یا لینک‌های بی‌کیفیتی را از طریق مکانی مثل دایرکتوری دریافت کرده‌اند، وبلاگ‌های اسپم و لینک‌های نامعتبر همگی زیر نظر پنگوئن هستند تا برای رتبه‌بندی جستجو آماده شوند.

راهنمای کامل الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس‌خوار | ساین سازان

چه کسی باید در مورد پنگوئن نگرانی داشته باشد؟
اغلب سایت‌ها نیازی به نگرانی راجع به پنگوئن ندارند مگر اینکه درگذشته لینک ناقصی ساخته باشند. یا سایت‌هایی که قبلا توسط کسی دیگر اداره می‌شدند و اکنون مدیر دیگری دارند. به همین دلیل صاحبان سایت‌ها همیشه باید همه‌چیز را از قبل بررسی کنند.اگر درگذشته لینکی ساخته‌اید که پذیرفته‌شده اما درحالی‌که حاضرموردعلاقه گوگل نیست می‌تواند روی پنگوئن تاثیر منفی بگذارد. مثلا وبلاگ نویسی مهمان قبلا روش خوبی بود اما حالا راه خوبی برای ایجاد لینک نیست.

الگوریتم پنگوئن و لینک عملیات دستی

پنگوئن به‌شدت در طبیعت الگوریتمی می‌باشد. این نمی‌تواند جز عملیات دستی گوگل باشد اما ممکن است از لینک‌هایی باشد که به یک سایت اشاره دارند.موضوع گیج‌کننده این است که اقدام دستی جداگانه برای لینک‌های باکیفیت پایین وجود دارد و می‌توان لینک‌ها را برداشت و پاک‌سازی کرد. طراحی سایت‌ ها را می‌توان با هر دو ارتباط دستی و پنگوئن بررسی کرد.

فقط لینک‌های ورودی

پنگوئن تنها به لینک‌های ورودی یک سایت می‌پردازد، گوگل تنها به پیوندهای ورودی نگاه می‌کند و کاری با پیوندهای خروجی ندارد.

پیدا کردن لینک دهنده شما

درصورتی‌که پنگوئن به طراحی سایت شما شک کند مجبورید که در لینک‌ها ممیزی انجام دهید یا آن‌ها را حذف یا رد کنید. کنسول جستجوی گوگل شامل یک لیست از لینک دهنده‌ها برای صاحبان سایت است اما آگاه باشید که به لینک‌هایی که درحالی‌که حاضر دنبال نشده است نمی‌پردازد.همچنین بسیاری از ابزارهایی که لینک‌های سایت را نشان می‌دهند وجود دارد اما به دلیل رقابت آن‌ها تمام لینک‌ها را نشان نمی‌دهند.

راهنمای کامل الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس‌خوار | سایت سازان

بررسی لینک باکیفیت

هنگامی‌که بحث ارزیابی لینک پیش می‌آید تصور نکنید که چون یک لینک از یک سایت EDU. است پس حتما باکیفیت است. تعداد زیادی از دانش آموزان اقدام به فروش لینک از وب‌سایت خود با پسوند EDU. می‌کنند.قضاوت بسته به نوع دامنه نیست. تجربیات رجیستری‌های گوگل تائید کرده است که فقط بر روی یک دامنه خاص کار نمی‌کند. ممکن است یک دامنه معتبر لینک‌های اسپم زیادی داشته باشد اما یک دامنه نامعتبر نه!

مراقب لینک‌های باکیفیت باشید

در لیست به دنبال لینک‌های خودکار نباشید. سایت‌هایی وجود دارند که تبادل لینک خودکار انجام می‌دهند، به این سایت‌ها اعتماد نکنید زیرا لینک‌های باکیفیتی ارائه نمی‌دهند.بسیاری از افراد هستند که سایت‌های فروش لینک دارند، همیشه اول لینک‌ها را بررسی نمایید. بسیاری از متخصصین سئو دریافت این‌گونه لینک‌ها را تائید کرده‌اند و به‌احتمال‌زیاد این لینک‌ها مؤثر هستند.

لینک‌های تبلیغاتی

باید در مورد هر سایتی که ممکن است به طراحی سایت شما اشاره‌ای داشته باشد فکر کنید، همیشه لینک‌های تبلیغاتی صرفا پولی نیست گاهی می‌تواند به معنای تبادل لینک باشد.نمونه‌هایی از لینک‌های تبلیغاتی که به لحاظ فنی مورد تائید گوگل هستند لینک‌هایی است که درازای یک محصول رایگان برای بررسی محصولات تخفیفی دیگری را ارائه می‌دهد. درحالی‌که این نوع پیوند سال پیش خوب بود، حالا دیگر موردنیاز نیست. شما می‌توانید یک کمپین تبلیغاتی راه بیندازیدبه همه این دلایل مهم است که لینک‌ها به‌صورت جداگانه ارزیابی شوند. بهتر است لینک‌های ضعیفی که روی پنگوئن تاثیر منفی می‌گذارند را حذف کنید. اما لینک‌های خوب را نگه‌دارید این لینک‌ها در خوب شدن رتبه‌بندی شما تاثیر به سزایی دارند.

از بین بردن لینک

هنگامی‌که از طریق لینک دهنده مشخص می‌شود که برخی لینک‌ها باید حذف شود یا نیازی به وجود آن‌ها نیست ابتدا باید از صاحبان سایت بخواهید که لینکی به سایت شما اشاره می‌کند را حذف کند سپس خودتان هم لینک را حذف نمایید.ابزاری وجود دارد که درخواست‌های حذف لینک را بررسی می‌کند و به درخواست‌ها رسیدگی می‌کند اما خیلی نیاز به این ابزار نیست، شما می‌توانید از طریق فرم تماس با ما هر سایت با مدیر سایت صحبت کنید و خودتان این کار را انجام دهید…

ایجاد و ارسال یک فایل از بین رفته

گام بعدی برای پاک‌سازی مسائل طبق روند پنگوئن ساخت یک فایلی است که قبلا از بین رفته است.اگر شما به‌اشتباه لینک باکیفیت بالایی را رد کرده باشید بررسی لینک دهنده راه خوبی است تا قبل از تصمیم‌گیری به حذف یک لینک آن را به‌خوبی بررسی کنید.درصورتی‌که قبلا یک فایل از بین رفته را ارسال کرده باشید می‌توانید فایل جدیدی را جایگزین آن کنید بنابراین مهم است که بدانید فایل حذف‌شده اکنون چه رتبه‌ای دارد.

راهنمای کامل الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس‌خوار | سایت سازان

لینک رد شده شامل چه می‌شود

لازم نیست که هیچ یادداشتی برای فایل رد شده بگذارید مگر اینکه این لینک به‌شدت خوب باشد. گوگل هرکدام از نمادهای فایل‌های رد شده را می‌خواند و پردازش می‌کند.هنگامی‌که فایل از بین رفته را آپلود کردید گوگل یک تأییدیه برای شما ارسال می‌کند و بلافاصله آن را پردازش می‌کند. بنابراین لازم نیست که فورا همه‌چیز را ارائه دهید. گوگل همه‌چیز را بررسی می‌کند اما متاسفانه فایل رد گوگل سریع نیست و می‌تواند شش ماه یا بیشتر طول بکشد.

بالا بردن سرعت روند رشد

راهی برای سرعت بخشیدن به روند رد وجود دارد، اولین راه استفاده از نفی دامنه به‌جای لینک‌های فردی است. روش دوم این است که به اتلاف وقت نمادهای طولانی گوگل بها ندهید و رد را سریع‌تر ارسال کنید.ازآنجاکه درخواست تجدیدنظر به جزئیات بیشتری نیاز دارد برخی براین باورند که رد هم نیاز به جزئیات بیشتری دارد.درنهایت اگر شما هرگونه تغییر دامنه‌ای مانند تعویض به https‌ یا تعریف یک دامنه جدید دارید به یاد داشته باشید برای آپلود فایل رد به دامنه جدید در کنسول جستجوی گوگل می‌توانید توسط پنگوئن یا به‌صورت دستی اقدام کنید.

بازیابی از پنگوئن

هنگامی‌که از طریق پنگوئن بهبود می‌یابید، انتظاری برای برگشت رتبه شما نیست. نخست برخی از لینک‌های شما که ممکن بود به رتبه شما آسیب بزنند حذف می‌شوند دوم به دلیل اینکه بسیاری از صاحبان سایت‌ها مشکل ارزیابی کیفیت لینک‌ها رادارند برخی لینک‌ها باکیفیت بالا رتبه بالاتری پیدا می‌کنند.اضافه کردن دانسته‌های جدید به این دانسته‌ها مفید است چراکه الگوریتم‌های گوگل مدام در حال تغییر هستند و ممکن است بعضی عواملی که قبلا تاثیر به سزایی در موفقیت  سئو شما داشتند امروزه دیگر تاثیری نداشته باشند، عکس این موضوع هم صادق است، عوامل غیرمفید گذشته ممکن است این روزها مفید واقع شوند.

راهنمای کامل الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس‌خوار | ساین سازان

جبران لینک‌ها

اگر می‌خواهید لینکتان را با سایتی دیگر تبادل کنید یا به دایرکتوری‌ها بدهید باید سایت‌های موردنظر را قبل از اقدام شناسایی کنید. به‌عبارت‌دیگر، اگر لینک درازای هر چیزی قرار داده شد نیاز است که آن چیز قبلا رد نشده باشد.هنگامی‌که لینک‌هایی که رد شده‌اند را استفاده می‌کنید رتبه سایت خود را پایین می‌آورید، نگرانی دیگری که وجود دارد این است که مردم با استفاده از تمیز کردن لینک‌های بی‌کیفیت آن‌ها را ارائه می‌دهند پس باید مراقب این‌جور لینک‌ها باشید.

سئو منفی

سئو جنبه منفی هم دارد، برخی از صاحبان سایت‌ها نگران‌اند که رقیبشان لینک‌های اسپم بخرند و به سایت آن‌ها اشاره کنند، بسیاری از افراد با این ترفند منفی توسط گوگل گرفتار لینک‌های بی‌کیفیت شده‌اند.اگر شما نگران این ماجرا هستید، می‌توانید به‌صورت فعالانه لینک‌ها را بررسی کنید، اما گوگل گفته است که خودش مراقب همه‌چیز است پس بهتر است که نگران این ماجرا نباشید و هدف خود را برای رسیدن به موفقیت دنبال کنید.

زمان واقعی پنگوئن

انتظار می‌رود که گوگل نسخه جدیدی از پنگوئن را به‌زودی منتشر کند که این امر یک تغییر قابل‌توجه است. صاحبان سایت‌ها که نیاز به این به‌روزرسانی دارند باید صبر کنند. کمی زمان می‌برد تا پنگوئن‌ها به‌روزرسانی شوند. این‌یک موقعیت عالی برای کسانی است که لینک‌های بد دارند تا در این فرصت به‌دست‌آمده لینک‌هایشان را اصلاح کنند.

الگوریتم مرغ مگس‌خوار

الگوریتم مرغ مگس‌خوار بخشی از الگوریتم اصلی جستجوی گوگل است و اولین تغییر عمده‌ای که به الگوریتم وارد شد از سال 2001 بود اما آنچه در مورد مرغ مگس‌خوار است این است که به‌طور خاص اسپم‌ها را مورد هدف قرار می‌دهد، اگر به این الگوریتم اعتماد شود نتایج خوبی ارائه می‌دهد. مرغ مگس‌خوار قادر به درک جستجوها است و بهترین نتایج را برای جستجوی محاوره‌ای نمایش می‌دهد.اعتقاد بر این است که مرغ مگس‌خوار تاثیر مثبتی روی انواع طراحی سایت‌ هایی که محتوای باکیفیت دارند می‌گذارد و به‌خوبی جستجوگر را می‌خواند و به درخواست جستجو کننده‌ها پاسخ می هد.

راهنمای کامل الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس‌خوار | ساین سازان

مرغ مگس‌خوار هم اثرات درازمدتی در نمایش جستجوها دارد. گوگل می‌خواهد به مردم اطمینان دهد که الگوریتم‌هایش می‌توانند نتایج باکیفیتی را ارائه دهند.مثلا به‌جای ارسال یک درخواست خاص به صفحه اصلی یک شرکت گوگل می‌خواهد کاری کند که صفحات داخلی و موضوعات خاص هم به نمایش درآیند.

مرغ مگس‌خوار نمی‌تواند برای جستجوی محاوره‌ای خارجی بهینه شود. تمام جستجوهای صوتی و تصویری جستجوگران اغلب با یک جستجوی محاوره‌ای برجسته شده است و بهینه‌سازی برای جستجوی محاوره از جستجوی تلفن همراه ساده‌تر است. اطمینان حاصل کنید که مطالب شما بسیار خواندنی هستند و با نمایش آن‌ها می‌توانید نیاز جستجوگران را برآورده کنید.مانند رتبه مغز، مرغ مگس‌خوار هم برای یک دوره منتشرشده بود که آن دوره از قبل اعلام‌شده بود. روی سئو و رتبه‌بندی خیلی تاثیر گذار نیست و معلوم نیست که قبلا چه زمانی این الگوریتم توسط گوگل به‌روزرسانی شده بود و تغییر پیداکرده بود.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

عنوان
تاریخ بازبینی
عنوان
راهنمای کامل الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس‌ خوار
امتیاز
51star1star1star1star1star

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید