طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

راهنمای کامل سئو برای مبتدیان

راهنمای کامل سئو برای مبتدیان

راهنمای کامل سئو برای مبتدیان

آیا شما به‌تازگی وارد دنیای سئو شده‌اید؟ آیا می‌خواهید با سئو و دنیای گسترده آن آشنا شوید؟ این مجموعه بانام “راهنمای کامل سئو برای مبتدیان” می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. شما با استفاده از این مجموعه می‌تواند از پایه‌ای‌ترین تا جامع-ترین نکات درباره سئو را بیاموزید و گام‌به‌گام با این راهنما جلو بروید تا بتوانید اطلاعات خود را در زمینه سئو و دنیای گسترده آن کامل کنید. این مجموعه شامل تمامی آنچه شما در این مسیر باید بیاموزید می‌باشد. پس من به شما پیشنهاد می‌کنم که اگر درصدد آن هستید که با سئو آشنا شوید سریعا دست بکار شده و این مجموعه را مطالعه کنید.

راهنمای کامل سئو | سئو سایت چیست

این مجموعه شامل قسمت‌های مختلفی است که این قسمت‌ها بصورت فهرست در زیر آورده شده‌اند:

  • بخش اول: شیوه کار موتورهای جستجوگر
  • بخش دوم: چگونگی تعامل افراد با موتورهای جستجوگر
  • بخش سوم: ضرورت بازاریابی موتورهای جستجوگر
  • بخش چهارم: اساس ایجاد یک وب‌سایت سازگار با موتورهای جستجوگر یا Search Engine Friendly
  • بخش پنجم: جستجوی کلیدواژه‌ها
  • بخش ششم: تاثیر کارآمد بودن، میزان تعاملات با کاربران و محتوای یک وب‌سایت بر روی رتبه‌بندی در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر
  • بخش هفتم: کسب شهرت و دریافت لینک از دیگر وب‌سایت‌ها
  • بخش هشتم: ابزارها و خدمات موتورهای جستجوگر
  • بخش نهم: باورهای غلط درباره موتورهای جستجوگر
  • بخش دهم: بررسی و ارزیابی موفقیت یک وب‌سایت

بهینه‌سازی موتورهای جستجوگر (SEO: search engine optimization) چیست؟

سئو یک ترتیب از قواعد و یا به‌نوعی یک روش بازاریابی است که موجب افزایش رویت پذیری یک وب‌سایت در نتایج جستجوهای ارگانیک موتورهای جستجوگر می‌گردد.سئو تمامی قواعد فنی و روش‌های خلاقانه‌ای که موجب افزایش ترافیک، بهبود رتبه‌بندی و افزایش قابلیت دیده شدن یک وب‌سایت در نتایج جستجوها می گردد را شامل می‌شود.سئو جنبه‌های مختلفی دارد، این جنبه‌ها تمامی نکات درباره وب‌سایت شما اعمم از تک‌تک کلماتی که در وب‌سایت خود نوشته‌اید، شیوه نگارش، انتخاب اسامی و تیترها و … حتی سایر وب‌سایت‌هایی که به وب‌سایت شما لینک می‌دهند را شامل می‌شود. سئو را می‌توان به‌صورت خلاصه روش‌هایی برای سازمان‌دهی یک وب‌سایت به‌گونه‌ای که ساختار وب‌سایت مطابق با قوانین تعیین‌شده توسط موتورهای جستجوگر باشد، تعریف نمود.البته نباید این مفهوم باعث شود که شما تصور کنید سئو تنها به سازگاری یک وب‌سایت با موتورهای جستجوگر مرتبط است.

سئو به جنبه انسانی این امر نیز توجه می‌کند و بسیاری از شیوه‌های آن مربوط به ایجاد وب‌سایتی است که استفاده از آن برای کاربران آسان و همچنین مفید باشد و یا به عبارتی کاربرپسند باشند. درواقع این دو مفهوم کاملا به‌هم‌پیوسته هستند یعنی سازگاری با موتورهای جستجوگر چیزی مجزا از کاربرپسند بودن یک وب‌سایت نیست و تمامی تلاش موتورهای جستجوگر بر آن است که وب‌سایت‌ها User-friendly و یا کاربرپسند باشند.این راهنما بدین منظور طراحی‌شده است که تمامی مسایل مربوط به سئوی یک وب‌سایت اعمم از شناسایی عبارات و کلیدواژه‌هایی که می‌توانند برای وب‌سایت شما ترافیک زیادی به همراه بیاورند.معرفی استراتژی‌هایی برای ایجاد سازگاری بیشتر یک وب‌سایت با موتورهای جستجوگر، لینک سازی و سایر مواردی که می‌توانند بر روی کیفیت عملکرد وب‌سایت شما تاثیرگذار باشند را دربرمی گیرد.

راهنمای کامل سئو | سئو سایت چیست

چرا یک وب‌سایت به سئو نیاز دارد؟

قسمت اعظم ترافیک تمامی وب‌سایت‌ها را موتورهای جستجوگر اصلی مثل گوگل، بینگ و یاهو تامین می‌نمایند. باوجودآنکه رسانه‌های اجتماعی و بسیاری دیگر از روش‌های تبلیغاتی نیز می‌توانند برای وب‌سایت شما ترافیک جذب کنند اما قسمت عمده کاربران و بازدیدکنندگان یک وب‌سایت از طریق موتورهای جستجوگر به وب‌سایت‌ها هدایت می‌شوند. این مساله برای تمامی سایت‌ها صادق است، خواه این سایت‌ها تنها کارشان انتشار محتواهای آموزشی باشد، خواه خدماتی و یا فروشگاهی و … باشند.زمانی که کاربران به یک مطلب، یک محصول و یا یک سرویس نیازمند شوند، سعی می‌کنند از طریق جستجوی آن در موتورهای جستجوگر آن را بیابند و بدین دلیل موتورهای جستجوگر به‌منزله یک بزرگراه هستند که کاربران و بازدیدکنندگان را به مقصد نهایی آن‌ها هدایت می‌کنند.

لذا موتورهای جستجوگر همواره منبع بی‌همتای ترافیک برای تمامی وب‌سایت‌ها می‌باشند. حال اگر موتورهای جستجوگر نتوانند وب‌سایت شما و یا حتی بخشی از محتوای شما را در فضای بزرگ اینترنت پیدا کنند و آن را به مجموعه بزرگ پایگاه داده‌های خود اضافه کنند، چه اتفاقی برای وب‌سایت شما خواهد افتاد؟بله درست حدس زدید، شما منبع اصلی ترافیک خود را از دست خواهید داد و همچنین شانس رویت شدن توسط کاربرانی که در اینترنت جستجو می‌کنند را نیز از دست خواهید داد.

عبارات جستجو یا Search query

عبارات جستجو یا Search query عبارتی است که کاربر در اینترنت توسط موتورهای جستجوگر، جستجو می‌کند. شناسایی این عبارات از اهمیت بسزایی برخوردار است، استفاده از این عبارات به‌عنوان کلیدواژه‌ها می‌تواند ترافیک شما را به طرز باورنکردنی افزایش دهد.تجربه نشان می‌دهد که ترافیک موتورهای جستجوگر می‌تواند یک کمپانی را به موفقیت رسانده و یا آن‌ها را به زمین بکوبد. ترافیک هدف‌گذاری شده در یک وب‌سایت می‌تواند موجب شهرت یافتن، کسب درآمد و بهبود چشم‌گیری در تجارت کمپانی مربوطه گردد، هیچ روش بازاریابی دیگری نمی‌تواند چنین تاثیراتی بر عملکرد یک کمپانی داشته باشد. از این رو می‌توان گفت که استفاده از روش‌های سئو برای بهبود رویت پذیری یک وب سایت در نتایج جستجوهای موتورهای جستجوگر می‌تواند موجب جذب ترافیک ارگانیک هرچه بیشتر گردد و لذا می‌تواند موجب موفق خارق‌العاده یک تجارت شود.

چرا موتورهای جستجوگر نمی‌توانند بدون آنکه ما از روش‌های سئو استفاده کنیم وب‌سایت ما را بیابند؟

موتورهای جستجوگر هوشمند هستند، اما همچنان به کمک نیاز دارند زیرا هوش آن‌ها مثل هوش انسان‌ها خلاق نبوده و بر اساس آموزش‌های داده‌شده به آن‌ها می‌باشد. البته موتورهای جستجوگر اصلی همواره در تلاش هستند تا تکنولوژی مورد استفاده خود را روزبه‌روز بهبود دهند تا بتوانند تا حد ممکن نتایج بهتری را به کاربران ارائه دهند. با این حال همچنان محدودیت‌هایی در شیوه عملکرد موتورهای جستجوگر وجود خواهد داشت.همان‌طور که استفاده صحیح از سئو می‌تواند برای شما بازدیدکنندگان بسیاری فراهم نماید و رتبه وب‌سایت شما را در نتایج جستجوهای موتورهای جستجوگر بهبود دهد.

در طرف دیگر استفاده نادرست از آن می‌تواند موجب شود که وب‌سایت شما تنبیه‌شده و در اعماق نتایج جستجوها مدفون شود و رویت پذیری خود را به‌طورکلی از دست بدهد.بهبود رتبه‌بندی یک وب‌سایت در نتایج جستجوها موجب می‌شود مطالب و محتواهای موجود در وب‌سایت شما در محلی قرار بگیرند که کاربران بتوانند آن‌ها را ببینند و بر روی آن‌ها کلیک کنند.برای مثال اگر مطلب شما در صفحه دوم نتایج جستجوهای موتورهای جستجوگر قرار بگیرد احتمال دیده شدن آن توسط کاربران به‌شدت کاهش می‌یابد زیرا معمولا کاربران مطلب موردنظر خود را در همان صفحه اول نتایج می‌یابند. از این روز اینترنت روزبه‌روز بیشتر به میدان رقابت تبدیل می‌شود و تمامی وب‌سایت‌ها برای جذب ترافیک بیشتر با یکدیگر به رقابت می‌پردازند، ازاین‌رو وب‌سایت‌هایی که در زمینه سئو عملکرد بهتری داشته باشند در این رقابت پیروز شوند، بازدیدکنندگان و مشتریان بیشتری جذب کنند و بتوانند تجارت خود را رونق دهند.

آیا صاحبان وب سایت‌ها می‌توانند خودشان مدیریت سئوی وب‌سایت را به عهده بگیرند؟

دنیای سئو بسیار پیچیده و گسترده است، اما اکثر افراد می‌توانند به‌سادگی مبانی آن را بیاموزند. حتی یک مقدار اندک دانش و مطالعه درباره سئو می‌تواند تفاوت‌های چشمگیری در عملکرد وب‌سایت‌ها ایجاد نماید. مراجع بسیار غنی درباره آموزش سئو در اینترنت به‌وفور یافت می‌شوند و فایل های آموزشی و راهنماهای رایگانی مثل همین مطلب که اکنون مشغول مطالعه آن هستند در اینترنت موجود می‌باشند. استفاده از این منابع و اندکی تلاش‌های عملی می‌تواند هریک از صاحبان وب‌سایت‌ها را به یک مدیر سئو برای وب سایتشان تبدیل کند.بسته به محدودیت‌های زمانی شما، علاقه شما به یادگیری و پیچیدگی وب‌سایتی شما، ممکن است شما به‌تنهایی از پس مدیریت سئوی وب سایتتان بربیایید و یا نیاز به استخدام یک فرد متخصص در این زمینه داشته باشید که این کار را برای وب‌سایت شما انجام دهد.

خواندن چه تعداد از مقالات موجود در این مجموعه الزامی است؟

اگر شما در مورد بهبود سئوی وب‌سایت خود جدی هستید و می‌خواهید ترافیک وب‌سایت خود را افزایش دهید، اما با مقوله سئو آشنایی کافی ندارید من به شما پیشنهاد می‌کنم که تمامی مقالات موجود در این مجموعه را از ابتدا تا انتها بخوانید. ما در ایجاد این مجموعه همه تلاش خود را در جهت ساده و قابل‌فهم بودن این مجموعه بکار بسته‌ایم. علاوه بر آن این مجموعه به‌منظور پوشش دادن تمامی نکات و جزییات مربوط به سئو سایت طراحی‌شده است، ازاین‌رو اگر شما وقت کافی دارید بهتر است تا انتها این مجموعه با ما همراه باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید