طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

رتبه بندی های ارگانیک برای کلمات کلیدی هنوز هم مهم هستند؟

رتبه بندی های ارگانیک برای کلمات کلیدی هنوز هم مهم هستند؟

 کلمات کلیدی در گوگل

با توجه به پیشرفت های الگوریتم رتبه بندی موتورهای جستجو در این مقاله قصد داریم به بررسی این پرسش بپردازیم که : آیا سرمایه گذاری روی سئو همچنان کار عاقلانه ای است؟
در دنیای بهینه سازی موتورهای جست ۱۲ جو (سئو) دست یابی به رتبه های بالا برای کلیدواژه ها مهمترین هدف به حساب می آید. کسب و کارهای کوچک و برند ها تمایل دارند که در رتبه های بالای نتایج جستجو ظاهر شوند تا به این طریق بتوانند ترافیک سایتشان را افزایش داده و با تبدیل مخاطب به مشتری درآمد خوبی بدست بیاورند.
اما با توجه به وجود لینک های تبلیغاتی و گسترش اهمیت جستجوها در سراسر جهان و همچنین با توجه به تلاش های گوگل برای فراهم کردن خواسته های کاربران در نتایج جستجوها، کسب رتبه ی بالا در نتایج جستجو بصورت سنتی بسیار سخت تر از گذشته شده است.
در چشم انداز امروز جستجو، متخصصان سئو و بازاریاب ها قبل از هر کاری باید این نکته را در نظر بگیرند که آیا می ارزد که برای کسب رتبه های بالای جستجو و افزایش نرخ کلیک سایت زمان و انرژی صرف شود یا خیر.

رتبه بندی برای کلیدواژه ها تنها راه ارتباط با مشتریان آنلاین نیست

در زمان های نه چندان دور کسب رتبه ی برتر در رتبه بندی های موتورهای جستجو تنها راه جذب مشتری آنلان جدید (بدون پرداخت هزینه برای تبلیغات و بدون بازاریابی ایمیلی) به شمار می آمد.
10 سال پیش، دنیا در حال آماده شدن برای ورود رسانه های اجتماعی بود. در آن زمان اکثر مصرف کنندگان به تازگی با قدرت بازاریابی یوتیوب آشنا شده بودند، فیسبوک تازه در اول راه خود بود و تنها قشر دانشگاهی از آن استفاده می کردند و وبلاگ نویسی نیز به تازگی به عنوان یک روش بازاریابی موثر مطرح شده بود.
به دلیل رونق در رسانه های اجتماعی، تجارت ها و برندهای مختلف ناگهان با یک کانال رایگان بازاریابی مواجه شدند که می توانستند با استفاده از آن مشتریانشان را بیشتر و بیشتر کنند.
در حال حاضر در سال 2017، هزاران پلت فرم اجتماعی بوجود آمده که می توان در آن عضو شد، میلیون ها فروم که توسط خود کاربران تولید شده است موجود می باشد که می توان در آنها به تبادل اطلاعات پرداخت و تقریبا 320 میلیون وبلاگ در حال ارائه محتوا به کاربران اینترنت هستند.
امروزه کمتر می توان برند ها و یا تجارت هایی را یافت که بدون استفاده از ظرفیت های اینترنت در حال رقابت با دیگران باشند. در این میان کسب و کارهایی که با استفاده از کانال های معتبر در حال تلاش هستند تا رتبه ی صفحات خود را در نتایج جستجوها بهبود دهند، موفق تر عمل می کنند.

در بازاریابی جدید تبدیل مخاطب به مشتری به نسبت ترافیک سایت از اهمیت بیشتری برخوردار است

رتبه بندی های ارگانیک برای کلمات کلیدی هنوز هم مهم هستند؟

زمانی که تنها راه ارتباط کمپانی ها با مشتریان از طریق جستجوهای ارگانیک باشد، منطقی به نظر می رسد که وقت و سرمایه ی زیادی برای تولید هزاران لینک صرف شود تا به این طریق کسب و کار مورد نظر، بیشتر در معرض دید مشتریان قرار بگیرد.
اکنون که هزاران شبکه اجتماعی بوجود آمده است که می توان از طریق آن جوامع هدف با علایق مشخص را دور هم جمع کرد، کار برند های مختلف برای شناسایی محیط های مرتبط و تبدیل مخاطبان آن به مشتری، بسیار ساده تر از گذشته شده است. چشم انداز آنلاین امروز به تجارت های مختلف اجازه می دهد که بجای جذب روز افزون ترافیک برای طراحی سایت، بر روی موثر ترین راه ها برای تبدیل مخاطب به مشتری سرمایه گذاری کنند.
یکی از مشکلات رتبه بندی کلیدواژه ها این است که هر کابری می تواند با کلیک بر روی یک لینک وارد آن سایت شده و پس از مشاهده ی اینکه تگ عنوان و توضیح متای آن صفحه با محتوای ارائه شده در صفحه مطابق نیست، فورا آن صفحه را ترک کند. رتبه ی اول در گوگل به این معنی نیست که هر بازدیدکننده ای که به سایت می آید قرار است سریعا از سایت خرید انجام دهد.
سرمایه گذاری روی شبکه های اجتماعی و جوامع هدف آنلاین دیگر، بسیار با ارزش تر از رتبه بندی برای کلیدواژه ها هستند، زیرا این محیط ها نقش یک محیط طبیعی را برای کاربران همفکر با یک علاقه ی خاص را ایفا می کنند. در این محیط ها می توان به آسانی با انتشار محتواهای مناسب کاری کرد که مشتریان پیوسته به شبکه بازگردند و همواره برای ارائه ی محصولات در دسترس باشند.
از آنجا که امروزه تولید شبکه های اجتماعی و جذب مخاطب بسیار آسان است، با استفاده از این ظرفیت می توان به راحتی مخاطبان را تجارت های خاص آشنا کرد و با جلب اعتماد کاربران و افزایش اعتبار، به راحتی کسب درآمد کرد. رتبه بندی کلیدواژه ها در نتایج موتورهای جستجو، همانند شبکه های اجتماعی قدرتمند نیستند زیرا نمی توانند در نقش یک ابزار فعال برای تعامل با کاربران ظاهر شوند. رتبه بندی کلیدواژه ها الزاما ارتباط مشخصی بین کاربران و تجارت ها برقرار نمی کند، این در حالی است که مبنای حضور کاربران در اجتماع های شبکه های اجتماعی، وجه مشترک آنها، یعنی علایق و اشتراکات با آن مجموعه است.

گوگل قصد دارد تا قدرت رتبه بندی کلیدواژه ها را دوباره بازگرداند

این نکته همواره اهمیت دارد که به خاطر داشته باشید گوگل یک شرکت تجاری است؛ این شرکت تنها یک ابزار مناسب برای پیدا کردن اطلاعات و یا خرید محصولات نیست و کسب درآمد در اولویت اهداف آن قرار دارد.
باید به گوگل به عنوان شرکتی نگاه شود که در بازار آزاد با دیگر رقبا در حال رقابت است، جایی که مشتریان گزینه های مختلفی برای انتخاب کردن دارند و هدف گوگل این است که دوباره به یک مقصد فراگیر برای کاربران تبدیل شود و مشتریان را به موتور جستجوی خود بازگرداند.

ترکیبی از تبلیغات اسپانسری و نتایج ارگانیک

رتبه بندی های ارگانیک برای کلمات کلیدی هنوز هم مهم هستند؟
تبلیغات لیستینگ محصولات و همچنین لینک های تبلیغاتی برای عناوین جستجوی تجاری باعث شده اند تا لینک های ارگانیک در رده های پایینتری ظاهر شوند و این موضوع بطور مشخص نرخ کلیک ارگانیک را پایین تر آورده است.
با توجه به اینکه در سال 2014 اولین لینک ارگانیک در گوگل دارای نرخ کلیک 31% بوده است و جایگاه چهارم ارگانیک تنها 7% از کلیک ها را به خود اختصاص داده است، به خوبی مشخص است که صفحات مخلوط نتایج جستجو، دیگر نمی تواند ترافیک مناسبی را برای سایت ها (آنطور که انتظار می رود) فراهم نماید.

محصولات رایگان، پاسخ های مستقیم و اسنیپت ها نیاز کاربران به مطالعه ی محتواهای سایت ها را کاهش داده است

توانایی گوگل برای برطرف کردن نیازهای کاربران بدون ورود به وب سایت ها، در حال افزایش است. همه روزه امکانات رایگان، تعریف ها و اسنیپت ها در حال پیشرفت هستند.
طراحی وب سایت های اطلاعاتی که بر پایه ی جذب مقدار زیادی ترافیک کار می کنند و با نمایش تبلیغات درآمد کسب می نمایند، بیشترین ضربه را از این خدمات گوگل دریافت می کنند. با وجود اسنیپت های توصیفی، اطلاعات فورا در اختیار کاربران قرار می گیرد و بخش زیادی از ترافیک سایت های اطلاعاتی به این طریق از دست می رود. اسنیپت های توصیفی همچنین لینک های ارگانیک را به پایین صفحه انتقال داده اند که این موضوع مستقیما بر نرخ کلیک این لینک ها تاثیر منفی می گذارد.

رتبه بندی های ارگانیک برای کلمات کلیدی هنوز هم مهم هستند؟

به چه دلیل رتبه بندی های کلیدواژه ها هنوز برای موفقیت اهمیت دارد؟

اگرچه تمامی نکات بالا نشان از ضعیف شدن نقش موتورهای جستجو در جذب مشتری را نشان می دهند اما حضور فعال در رتبه بندی های موتورهای جستجو هنوز هم برای بسیاری از برند ها و تجارت ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
با وجود اینکه ظهور لیستینگ ها میزان رویت پذیری و نرخ کلیک لینک های ارگانیک را کاهش داده است اما این لینک ها هنوز هم برای بسیاری از برندها تنها مسیر جذب مشتری به شمار می آیند.
متخصصان سئو و بازاریابان دیجیتال همچنان می توانند با تولید محتواهای کاربر پسند فرصت های جذب ترافیک و تبدیل مخاطب به مشتری را برای کمپانی های مختلف فراهم کنند. این موضوع به برند های مختلف کمک می کند تا با بررسی نیاز های کاربران، تلاش های خود را هدفمند کنند و با افزایش ترافیک ماهانه و تبدیل مخاطب به مشتری درآمد بیشتری کسب نمایند.
همانند تمامی بخش های دیگر در بازاریابی دیجیتال، برای دستیابی به یک مجموعه ی موفق نیاز است که با استفاده از ترکیبی از شبکه های اجتماعی، تبلیغات پولی، سئو و بهینه سازی و دیگر کانال های مرتبط، به بهترین شکل محصولات را به مشتریان ارائه شود.
امیدواریم نکات ارائه شده در این مقاله شما را در برنامه ریزی های بازاریابیتان یاری کرده باشد. در پایان در صورتی که در مورد نکات این مقاله نقطه نشر خاصی دارید می توانید آن را در بخش نظرات این مقاله با ما در میان بگذارید.

نوشته های مرتبط