طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

روندهای ضروری برای طراحی سایت – August 2016

روندهای  ضروری برای طراحی سایت – August 2016

روندهای ضروری برای طراحی سایت

رنگ ها و لایه بندی جفت اصلی از بین فاکتورهای طراحی سایت هستند که به عنوان نیروهای پیشبرنده در روند توسعه طراحی طولانی مدت نقش داشته اند. در حالی که دلیل اصلی آن قابل مشاهده نیست در هر دو شیوه ی طراحی ساده (flat) و طراحی مواد (Material)، فاکتورهای هر دو روش طراحان را مجبور به پیدا کردن روش های جدید می کنند.
بنظر می رسد هر دو مرحله ی انتخاب رنگ و لایه بندی ریشه ی طرح های در صدر باشند و حتی در طراحی هایی هم که کاملاً زیبایی شناسی ساده و یا مواد را ندارند.

تعداد زیادی قست های لایه بندی شده

عناصر لایه بندی شده و تأثیرات سه بعدی از تکنیک های ضروری در فضای شبکه دو بعدی هستند. به لطف تکنیک های سرگرم کننده و خودآموزهای “چگونه…” که اولین بار توسط طراحی مواد معرفی شده اند، لایه بندی در همه پروژه ها حضور پیدا کرده است. ویژگی خوب آن این است که به وبسایت احساس واقعی می دهد. و کاربر می تواند به گزینه ها به سادگی روی صفحه دسترسی داشته باشد. رمز آن این است که هر لایه باید روشن باشد و واقعی و طبیعی بنظر برسد.
تعدتدی از روش هایی که با آن ها می توانید در پروژه هایتان از لایه بندی استفاده کنید در زیر آورده شده اند:

1-عناصر را با سایه و انیمیشن نسبت به پس زمینه بلندتر کنید. OLLE یک استودیوی طراحی است که این کار را برای عناصر مختلف در ضفحه های متفاوت انجام می دهد و همه با هم ترکیب می شوند و در نهایت طبیعی به نظر می رسند.
2-اجازه بدهید عناصر همدیگر را قطع کنند. برای مثال بخشی از متن بر روی فضایی که عکس گذاشته شده است قرار بگیرد.
3-استفاده از فن اتلاف منظر در طراحی عناصر لایه بندی شده حالب است به طوری مه پیش زمینه بر روی پس زمینه حرکت کند.
4-از شکل های هندسی، انیمیشن و رنگ های مختلف در طراحی استفاده کنید تا به طراحی خود عمق بدهید. و کاربر فکر کند می تواند وارد طراحی شما بشود.
5-لایه ها را فراتر از اندازه پس زمینه و صفحه نمایش خود ببرید.
6-عناصر را بر روی پس زمینه طراحی کنید بصورتی که کاربر متوجه تفاوت پس زمینه و گزینه ای که می خواهد انتخاب کند، بشود.

روندهای ضروری برای طراحی سایت | سایت سازان

روندهای ضروری برای طراحی سایت | سایت سازان

روندهای ضروری برای طراحی سایت | سایت سازان

طرح با رنگ تیره

مدتی به نظر می رسید همه وب‌سایت‌ها ایده‌هایشان طراحی مینی مالی است با یک پس‌زمینه سفید زبر بود ولی علاقه ها به سمت طراحی سایت هایی بارنگ‌های تیره‌تر رفته است. طرح تیره می تواند توجه کاربر را جذب کند و برعکس طرح روشن چشم را هم اذیت نمی کند. ولی در نظر داشته باشید وقتی سایز متن و یا صفحه‌نمایش کوچک باشد پس‌زمینه تیره مشکل ایجاد می کند و برای کاربرانی که با گوشی استفاده می کنند هم باید در نظر گرفته شوند.
فاکتورهایی که بر روی پس‌زمینه سیاه قابل‌توجه هستند شامل انیمیشن و ویدئوهای جالب، متن هایی با فرمت پررنگ و سفید و پنجره های تبلیغاتی بارنگ روشن است. به یاد داشته باشید که رنگ تیره به معنی سیاه نیست و بین رنگ های قرمز، سبز و آبی تغییر می کند. رنگ سیاه یکی از رنگ های پراستفاده است و باید دقت شود از سیاهی استفاده شود که از رنگ های دیگر تشکیل‌شده باشد.
هنگامی‌که بارنگ تیره کار می کنید در نظر داشته باشید که رنگ سایر عناصر با پس‌زمینه تضاد مناسبی داشته باشد و رنگ تیره مانع از دیده شدن عکس ها و سایز اجزا نشود. رنگ سفیدی سایر رنگ های روشن انتخاب مناسبی هستند. سایز متن ها رابین 12 تا 20 در نظر بگیرید تا به‌خوبی خوانده شوند.

روندهای ضروری برای طراحی سایت | سایت سازان

روندهای ضروری برای طراحی سایت | سایت سازان

روندهای ضروری برای طراحی سایت | سایت سازان

بازگشت طراحان گرادیان

طراحان گرادیان به این دلیل کار می کنند که کار آن ها تکمیل‌کننده کارهای ساده و کاربردی است و کمک می کند تا به طرح عمق داده شود. در مورد گرادیان موردی که در بازگشتشان وجود دارد دوری کردن از تقلید قالب است یا می توان گفت بدون دلیل این کار را انجام نمی دهند. امروزه دنبال گرادیان هایی با رنگ بندی روشن هستند که بر روی محتوا تأکید کند. به یک صفحه ی پس‌زمینه کامل پوشیده شده با گرادیان تقریباً همه تکنیک طراحی را می توان اضافه کرد.

طراحان با استفاده از راه های زیر تقریباً همه ی گرادیان ها را برگرداندند:

1-از ایده ی دو نوع طراحی و ترکیب رنگ طرح های ساده و گرادیان، یک طرح چشمگیر ایجاد کردند.
2-گرادیان ترکیبی از دو تناژ رنگ در عین جالب بودن به‌عکس جذابیت می دهد و به پس‌زمینه عمق می دهد.
3-درحالی‌که بسیاری از گرادیان‌ها در مقیاس بزرگ استفاده شده اند، برای هدف هایی با مقیاس کوچتر مانند طراحی سایت گزینه یا مشخص تر کردن قسمتی از متن نیز بکار می روند. البته به بعضی از طرح های گرادیان به دلیل قدیمی شدن دیگر توجهی نمی شود.
4-در مورد گرادیان های کوچک محتاطانه عمل کنید. استفاده از آن ها در خصوص آیکون‌ها توصیه نمی شود.
5-در استفاده از گرادیان‌ها زیاده روی نکنید تا عکس همچنان قابل‌درک و با مفهوم باقی بماند. استفاده از گرادیان ها در حد معمول برای جالب تر نشان دادن عکس خوب هستند.
6-گرادیان های بارنگ روشن و شاد را پررنگ‌تر کنید البته توجه داشته باشید که با بقیه محتوا هماهنگی داشته باشد.
7-برای خوانا بودن متن به تضاد رنگ ها و ترکیب آن ها دقت کنید. بعضی از گرادیان ها که متن سفید و روشن دارند ممکن است با مشکل مواجه شوند. با طرح گرادیان ممکن است مشکل خوانا نبودن در قسمت های مختلف اتفاق بیفتد و باید برای دستگاه ها با سایز متفاوت بررسی شود.

روندهای ضروری برای طراحی سایت | سایت سازان

روندهای ضروری برای طراحی سایت | سایت سازان

روندهای ضروری برای طراحی سایت | سایت سازان

نتیجه گیری

در کار طراحی سایت هیچ‌چیز جذاب تر از رنگ ها نیست. روندهای ضروری برای طراحی سایت می بایست روندهای رنگی بسیار خوب باشند  همین منطق در مورد لایه بندی نیز وجود دارد زیرا می‌تواند به همه ی طراحی ها اضافه شود و آن را مدرن تر جلوه دهد.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید