طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

روند رو به رشد جستجوها از طریق تلفن همراه

روند رو به رشد جستجوها از طریق تلفن همراه

روند رو به رشد جستجوها از طریق تلفن همراه:

تقریبا نیمی از کاربران برای جستجوهای خود تنها از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند

مطالعات اخیر که توسط گوگل منتشرشده نشان می دهد جستجو در گوگل از طریق تلفن همراه افزایش یافته است و حدود 40% از کاربران اینترنت فقط از طریق گوشی‌های هوشمند تلفن همراه در اینترنت به جستجو می‌پردازند. استفاده مردم از گوشی‌های هوشمند برای جستجوهای اینترنتی به بالاترین حد خود رسیده و همچنان در حال افزایش است.
مطالعات گوگل حاوی نتایج برجسته دیگری نیز هست که در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود:

  • 80% از مردم از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند
  • 67% از مردم از رایانه‌های رومیزی (desktop) استفاده می‌کنند
  • 16% از مردم از تبلت استفاده می‌کنند
  • 57% از مردم از بیش از دو دستگاه برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنند
  • 27% از مردم فقط از یک گوشی هوشمند استفاده می‌کنند
  • 14% از مردم فقط از رایانه‌های رومیزی استفاده می‌کنند

با تشریح این یافته‌ها، بسیار مهم و جالب است بدانیم که در میان افرادی که فقط از یک نوع دستگاه برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنند، تعداد استفاده‌کنندگان از گوشی‌های هوشمند دو برابر تعداد استفاده‌کنندگان از رایانه‌های رومیزی است.
علاوه بر این، توجه به این نکته خالی از لطف نیست که استفاده‌کنندگان از گوشی‌های هوشمند زمان بسیار زیادی از این وسیله استفاده می‌کنند (تقریبا 3 ساعت در روز). در مقابل، کاربران رایانه‌های رومیزی روزانه 2 ساعت و کاربران تبلت ها روزانه 75 دقیقه از این وسیله‌ها استفاده می‌کنند. بررسی این داده ها نشان می دهد که ما در دنیایی زندگی می کنیم که گوشی‌های هوشمند تلفن همراه محبوب ترین وسیله برای اتصال به اینترنت به حساب می‌آید.
در این راستا، گوگل به بازاریابان حوزه تجارت آنلاین هشدار داده است که اگر در زمینه جذب مشتری از طریق تلفن‌های همراه اقدام نکنند، به‌زودی 25% از مشتریان خود را از دست خواهند داد.
رایانه‌های رومیزی تقریبا از ساعت 8 صبح روشن می شوند که تقریبا بازمان آغاز روز کاری مطابقت دارد اما استفاده از گوشی‌های هوشمند حدودا از بعدازظهر شروع‌شده و در ساعات اوج مصرف، این میزان تا حدی رشد می کند.
گوشی‌های هوشمند در تمام روز قابل استفاده هستند، ظهر استفاده از گوشی‌های هوشمند شروع‌شده و در طول بعدازظهر همچنان استفاده می‌شود و این روند تا شب ادامه دارد. با استناد به نتایج گوگل می‌توان گفت که هیچ زمان تعطیلی برای استفاده از تلفن همراه وجود ندارد. در 15 ساعت از 24 ساعت شبانه روز که ساعات بیداری به‌حساب می‌آیند، اکثر جستجوها از طریق گوشی‌های هوشمند تلفن همراه انجام می‌شود.
این داده های گوگل بر اساس بررسی رفتار 11964 کاربر انتخاب‌شده از تاریخ 1 ژانویه 2016 تا 31 مارس 2016 به دست آمده است. این کاربران بین 18 تا 49 سال سن داشته و همگی آمریکایی هستند.

دیدگاه ‏خود را بنویسید