طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

سئوی جدید در مقابل سئو قدیم

سئوی جدید در مقابل سئو قدیم

ساختار وب سایت های دنیای اینترنت مبتنی بر الگوریتم های ثابت و پایداری است که به اسم سئو نام گذاری شده اند. الگوریتم هایی که چارچوب اصلی وب سایت و دنیای مجازی را تشکیل می دهند و قابل رویت نیستند . ولی پایه و اساس وب هستند.

در اینجا ساختار سئو در گذشته و ساختار سئو جدید را با یکدیگر مقایسه می کنیم .

بر روی سایت :

در سئو پایه ، ترافیک ها و رتبه بندی ها تنها با هدف ایجاد بازدید بیشتر و بالا رفتن رتبه سایت ها در فضای وب بود ولی در سئو جدید این ساختار بر اساس سرگرم کردن بیشتر کاربران و شناساندن وب سایت و برند  به کاربران است .این موضوع برای صاحبان سایت به عنوان یک هدف نهایی نیست و صرفا برای بالا بردن مقیاس بازدیدها و دادن پاداشی به کاربران برای تلاششان در این حرکت است.

در گذشته ترافیک پایه و معول وب سایت ها بیشتر با تمرکز بر ترافیک معمولی و با استفاده از موتورهای جستجو بر قرار می شد ولی در نسل جدید این ترافیک به یک ترافیک متنوع و بر اساس متمرکز شدن بر رسانه های تحت وب و شبکه های اجتماعی و بازدید هایی که توسط لینک های دیگر به وب سایت ها ارجاع داده می شود، برقرار شده است .

دانش فنی در گذشته موضوع اصلی و یکی از ملزومات در این زمینه بود ولی در نسل جدید این دانش جای خود را به دانش بازرایابی داده و با داشتن تحلیل مناسب با دیدگاه بازرایابی جلو می رود.

محتوا:

در گذشته ایجاد محتوا بر اساس کلیلک کردن کاربران و مشاهده شدن صفحات ایجاد شده بود در صورتی که در سئو نسل جدید با ایجاد محتوای سرگرم کننده و انجام مکالمه با کاربران خود این حضور کاربران را تبدیل به منبع در آمد می کند.

در سئو پایه ، بهینه سازی موتور های جستجو صرفا بر اساس کلید واژه ها و سر فصل ها بود ولی در نسل جدید بر مبنای محتوای سرگرم کننده برای کاربران پیش می رود.

بر سئو پایه ، دقت در تطبیق دادن نوشته ها بر اساس محتوا و موضوعات صورت می گرفت ولی در نسل جدید جای خود را به  تنوع کلید واژها و تمرکز بر روی آنها داده است.

در گذشته فضای رقابت فقط در اختیار موتورهای جستجو  بود ولی در نسل جدید این موضوع تنوع بیشتری پیدا کرده و بر اساس نوشتن وبلاگ های شخصی و حضور و مدیریت در شبکه های اجتماعی و ایجاد رقابت در فضای وبلاگ نویسی مرتبط با بازاریابی و صنعت شده است .

ناشناخته بودن و دوری کردن از شناخته شدن در گذشته رایج بود ولی امروزه   ایجاد برندهای شخصی و انحصاری کردن محتوا  از اصول سئو شده است و علامت صاحب اثر و محتوا موضوع مهمی شده است .

رقم های موجود در گذشته بر اساس ارقام ساده و اعداد محتوایی وب سایت ها بود ولی امروزه مردم و در خواست های آنها و میزان توجه به این خواسته ها ، ارقام را تعریف می کنند.

خارج از سایت :

در گذشته افزودن وب سایت های معتبر به صورت فهرست وار در کنار سایت و شرکت در بر نامه های تبادل لینک صورت می گرفت ولی امروزه ضمیمه های یک وب سایت و دادن فضا برای مهمانان و کاربران برای ایجاد محتوا این ارتباط را به شکل دیگری تغییر داده است.

امتیاز دهی به لینک های برگشتی و شمردن آنها و بدست آوردن رقم های آن نیز جای خود را به ایجاد ارتباط های صمیمی و نزیدیک تر کرده و باعث ملموس تر شدن احساس بین کاربران و وب سایت ها شده است .

در گذشته بیشتر مبادلات لینکی  حالت بده و بستانی داشت و باز هم فقط برای بدست آوردن ارقام  خالی صورت می گرفت  ولی در نسل جدید این  لینک ها بدون هیچ پیش شرط و ضابطه ای بین افراد و وب سایت ها رد و بدل می شود و کسی از کسی انتظار جبران ندارد .

در گذشته به نتیجه رسیدن فقط یر مبنای مسائل فنی و روش های فنی حاصل می شد ولی در نسل جدید این نتیجه گیری بر اساس محتوای مفید و پر بازدید حاصل می شود.

در  گذشته با کارها  و تلاش های کوتاه مدت و تفکر زمان حال و صرفا با هدف فریب دادن موتورهای جستجو این تلاش ها صورت می گرفت  ولی در نسل جدید با ایجاد یک استراتژی بلند مدت و هدف گذاری حرکت رو به جلو انجام می شود.

رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی در گذشته هم بر اساس کلید واژه های خود عمل می کردند ولی در زمان کنونی با پدیده ای به اسم ( تگ) همه کاربران و شبکه ها به هم متصل شده اند.

توزیع محتوا در گذشته با روند هل دادن و به زور در جریان رسانه های اجتماعی قرار گرفتن ، صورت می پذیرفت ولی در نسل جدید ارتباطات به راحتی محتوای ما را با خود به همه جا می برد .

در گذشته چون سایت هایی که مقالات و دانش نامه های معتبری در دست داشتند از نظر بازدید روند بهتری داشتند ، وب سایت ها هم برای به چشم آمدن از این سیستم استفاده  می کردند ولی در نسل جدید برای به چشم آمدن فقط کافیسیت محتوای خوب و سرگرم کننده داشته باشید و آن را با همه به اشتراک بگذارید .

در گذشته اظهار نظر و ثبت نظر فقط در پایین لینک ها صورت می گرفت در صورتی که در نسل جدید با پیوستن به گرو ه های اجتماعی و شبکه های اجتماعی به راحتی  وارد بحث و تبادل اطلاعات با دیگران در مورد هر موضوعی می شویم .

سئو جدید در مقابل سئو قدیم
سئو جدید در مقابل سئو قدیم

 

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی و به طور کلی فعالیت های حوزه ی وب آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید