طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

سئوی منفی چیست ؟

سئوی منفی چیست ؟

سئوی منفی چیست ؟ در این مطلب به بیان نکات و دانستنی های سئوی منفی می پردازیم تا شما را درباره آن آگاه کنیم و شما بتوانید از مشکلات آن در امان باشید. این مقاله از سایت سازان را تا انتها مطالعه کنید تا تمامی نکات درباره سئوی منفی را فرا بگیرید.

سئوی مثبت به تمامی اقداماتی که برای بهبود رتبه یک صفحه و یا یک دامنه صورت می گیرد، اعم از محتوای مناسب، URLهای درست و بهینه، لینک های مفید و … گفته می شود. در مقابل سئوی منفی به کارهایی گفته می شود که منجر به سقوط و افت رتبه یک صفحه می شوند! سئوی منفی می تواند به اشتباه توسط خودتان انجام شود و یا آن که توسط رقیبانتان به منظور پایین کشیدن شما صورت بگیرد. در هر صورت شما باید اطلاعات خودتان را در این زمینه بالا ببرید تا به اشتباه درگیر سئوی منفی نشوید و در صورت نیاز هم بتوانید با رقیبان خبیث خود مقابله کنید!!!

سئوی منفی چیست - دانستنی های سئوی منفی

گوگل سئوی منفی را انکار می کند!!!

در اینجا باید بگوییم که متاسفانه گوگل در این باره صادق نیست! وقتی که شما می توانید با تغییر عوامل خارجی، رتبه سایتتان را بهبود ببخشید، مسلما یک شخص دیگر هم می تواند با انجام همین کار، البته در جهت منفی باعث سقوط شما بشود! با گذشت زمان گوگل در حال تلاش بوده و هست تا بتواند تاثیر اینگونه اقدامات را به حداقل برساند اما آن ها در حال حاضر در نقطه ای نیستند که بتوانند ادعا کنند سئوی منفی وجود ندارد!

در زیر صحبت های گوگل درباره سئوی منفی را می بینید:

ما در تلاش هستیم تا جلوی تاثیر سایر وبمسترها بر روی وبسایت دیگران را بگیریم! اگر شما سایت و یا سایت هایی دیدید که در حال آسیب رساندن به شما و یا سایت های دیگر هستند، به ما اطلاع دهید. گوگل به محتوای اینگونه صفحات توجهی نخواهد کرد!

به نظر می رسد که آن ها به دنبال اجرای سیستم هایی هستند تا بتوانند فعالیت های افراد مجاز و غیرمجاز برای یک سایت را از یکدیگر تشخیص دهند. شاید در حال حاضر به این مورد چندان نزدیک نباشند اما نمی توان این کار را غیرممکن دانست!

 

سئوی منفی وجود دارد و به طور روزانه هم اتفاق می افتد. اسپم های نابودگر در وب (مانند محتوای غیراخلاقی، شرط بندی و …) به طور مستقیم برروی رتبه سایت تاثیر منفی خواهند گذاشت و در صورتی که جلوی آن گرفته نشود، سایت را به نابودی می کشانند. سایر سیستم ها مانند آمازون نیز شامل سئوی منفی می شوند.

سئوی منفی همان سئوی کلاه سیاه است؟!

با توجه به قوانین و معیارهای گوگل می توانیم بگوییم که تمامی اقدامات موجود در سئوی کلاه سیاه، سئوی منفی را به بار می آورند. در این مقاله دیدگاه ما نسبت به سئوی کلاه سفید، عمل کردن مطابق با قوانین و معیارهای بیان شده از طرف گوگل است و سئوی کلاه سیاه اقدامات کاربریست که با توجه به تجربیات و یا پیشنهادهای غیر اصولی عمل می کند. در مجموع بسیاری از اقدامات سئو را نمی توان به طور دقیق در دسته ی خاصی قرار داد! اقدامات مختلف در شرایط مختلف و با نحوه های انجام مختلف، می توانند تاثیرات و نتایج متفاوتی به وجود آورند.

سئوی منفی چیست ؟! هک؟!

بستگی دارد! با توجه به قوانین ملی و اقداماتی که در این کار صورت گرفته باشد می توانیم آن را هک بدانیم و یا ندانیم!!! به طور کلی دسترسی غیرمجاز و پنهانی به اطلاعات را می توان هک در نظر گرفت و اگر چنین کاری صورت بگیرد، می توانیم بگوییم که برای سئوی منفی هک صورت گرفته است. اما در کل باید ببینیم چه مواردی در سئو مهم هستند و به وسیله ی آن ها امکان دارد که سئوی منفی ب وجود بیاید! با ما همراه باشید تا در ادامه ی این مطلب این عوامل مهم را به شما معرفی کنیم.

ما در این مطلب درباره دانستنی های سئوی منفی صحبت می کنیم تا با آگاهی از آن ها بتوانید شرایط مناسبی را برای سایتتان ایجاد کنید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه سایر مقالات آموزشی در حوزه ی بهینه سازی ، از صفحه آموزش سئو دیدن فرمایید.

لینک ها

  • ارسال صدها و هزاران لینک بد و بی ربط به URL مورد نظر که می تواند منجر به نابودی کامل یک صفحه شود!
  • ارسال لینک ها از صفحات و گروه های سوخته! صفحاتی که دارای ویژگی های منفی زیادی هستند و دریافت لینک از آن ها می تواند حکم همراهی با یک قاتل را داشته باشد!!!

محتوا

  • کامنت های اسپم! کامنت ها و یا همان نظرات می توانند به عنوان محتوای یک صفحه در نظر گرفته شوند و در صورتی که با تعداد بالا و با کلمات کلیدی بد (غیرمرتبط و یا کلمات ممنوعه) در صفحه درج شوند می توانند تاثیرات منفی برروی سئو بگذارند.
  • تولید و انتشار محتوای بد! این مورد می تواند توسط خود شما صورت بگیرد و یا آن که دشمنانتان با هک کردن شما، اقدام به نشر چنین مطالبی در سایتتان بکنند. محتوای بد می توانند شامل مطالب بی ربط به موضوع سایت، موارد ممنوعه، محتوای تکراری و … شوند.
  • بالا بردن حجم صفحات، و یا مسدود کردن پهنای باند به منظور پایین آوردن سرعت بارگذاری صفحه! به هر روشی ممکن است پهنای باند شما اشغال شود و سرعت بارگذاری صفحه سایتتان پایین بیاید که این امر تاثیرات منفی برروی سئو خواهد گذاشت.

بازخورد کاربران

  • به طور رندوم از طراف کاربران، پیغام و اعتراض عدم کارکرد درست صفحه ارسال شود! عدم رضایت کاربر از یک سایت مسلما آن سایت را از رتبه های بالای گوگل دور خواهد کرد، این امر نیز می تواند توسط دشمنانتان انجام گیرد!

در اینجا این مطلب با عنوان سئوی منفی چیست ؟ به پایان رسید و امیدواریم که برای شما مفید بوده باشد و از ما راضی باشید. تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی وب سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

عنوان
تاریخ بازبینی
عنوان
سئوی منفی چیست ؟
امتیاز
51star1star1star1star1star

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید