طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

سئو‌ی فنی به‌عنوان اولین مرحله سئو

سئو‌ی فنی به‌عنوان اولین مرحله سئو

در 39% از مواقع سئوی فنی به‌عنوان اولین مرحله سئو یک وب‌سایت انجام می‌شود

بسیاری از طراحان سایت پس از انجام حسابرسی سئوی وب‌سایت، مستقیما به سراغ سئوی فنی و پس‌ازآن سئوی درون صفحه‌ای می‌روند و سئوی برون صفحه‌ای گامی است که در آخرین مرحله انجام می‌شود؛ اما برخی از طراحان سایت این مراحل را با ترتیب ذکرشده انجام نمی‌دهند و ترکیبی از تمامی این مراحل را به‌صورت یکجا انجام می‌دهند.

آمار و ارقامی که در تصویر مشاهده می‌کنید توسط یکی از ژورنال‌های معتبر مربوط به موتورهای جست‌وجوگر در توییتر منتشرشده و به‌عنوان استراتژی ایده‌آل برای مراحل سئویی که باید طراحان سایت به ترتیب انجام دهند، معرفی گردیده است. دلایل این رتبه‌بندی‌ها در زیر بیان‌شده است. پس با ما همراه باشید.

سئو‌ی فنی به‌عنوان اولین مرحله سئو | سئو سایت | طراحی سایت

سئوی فنی

اگر سئو را مانند ساختن یک‌خانه در نظر بگیریم، سئوی فنی در این فرایند به‌منزله بنا کردن یک چهارچوب محکم و استوار برای این خانه است. سئوی فنی به تمام‌کارهایی که در یک طراحی سایت انجام می‌شود به‌جز ایجاد محتوای سایت، گفته می‌شود. کاری که شما در این مرحله انجام می‌دهید بهینه‌ سازی ساختار سایت برای آنکه اسپایدرهای موتورهای جستجوگر بتوانند به‌سادگی در این سایت بخزند و صفحات را اندیس گذاری نمایند، است. پیش از انجام هر کار دیگری ابتدا سئوی فنی باید انجام شود، این مسئله قطعی است زیرا نمی‌توان پیش از آنکه چهارچوب یک‌خانه را بنا کنیم ابتدا بر روی طراحی داخلی و ظریف‌کاری‌های آن تمرکز کنیم.

سئوی درون صفحه (On-Page Seo)

در ادامه مراحل ساخت یک‌خانه، اگر سئوی فنی به‌منزله چهارچوب کلی آن خانه باشد، سئو درون صفحه به‌منزله طراحی داخلی آن خانه است. اگرچه باید همیشه در نظر داشته باشیم که سئوی درون صفحه تنها یک طراحی برای ایجاد تزیینات نیست بلکه اهمیت بسیاری دارد. سئوی درون صفحه درواقع مربوط به محتوایی است که درون سایت منتشر می‌شود و چگونگی بهینه‌سازی این محتواها برای موتورهای جستجوگر، البته محتوا علاوه بر موتورهای جستجوگر باید برای بازدیدکنندگان نیز بهینه شود یعنی باید محتوا به‌گونه‌ای باشد که ارزش خوانده شدن داشته باشد.
ازلحاظ منطقی سئوی درون صفحه باید دقیقا پس از انجام مراحل سئوی فنی انجام شود. البته در برخی مواقع شما ممکن است با سایتی سروکار داشته باشید که در آن سئو درون صفحه از اهمیت بیشتری نسبت به سئوی فنی برخوردار باشد. بدین دلیل است که ما بر سئوی درون صفحه تاکید بسیاری می‌کنیم.

بکار بردن روش ترکیبی

بکار گیری هم‌زمان سئوی درون صفحه‌ای و سئوی فنی امری غیرعادی است و مثل این است که سعی کنیم به‌صورت هم‌زمان یک‌خانه را بناکرده و طراحی‌های داخلی آن را انجام دهیم؛ اما با استفاده از ترفندهایی می‌توان این کار را انجام داد. برای مثال تصور کنید که در حال کار کردن بر روی سئوی فنی یک وب‌سایت هستید و متوجه می‌شوید یک مسئله مربوط به سئوی درون صفحه وجود دارد که نیاز دارد فورا موردبررسی و اصلاح قرار گیرد. درواقع این مثالی است که شما در آن می‌بینید که ترکیبی از سئوی فنی و سئوی درون صفحه به‌صورت هم‌زمان انجام می‌شود و غیرقابل‌اجتناب است.

سئوی برون صفحه‌ای (Off-Page Seo)

این‌که سئوی برون صفحه‌ای در آخرین مرحله موردبررسی قرار بگیرد و آخرین چیزی باشد که ما به آن اشاره می‌کنیم عجیب نیست، زیرا باوجودآنکه لینک‌های داخلی (inbound) برای مشتریانی که شما با آن‌ها سروکار دارید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است اما این امر مهم‌تر از سئوی فنی و سئوی درون صفحه‌ای نیست و نباید بر آن‌ها اولویت پیدا کند. این مرحله شامل فراهم کردن لینک‌هایی از وب‌سایت‌های قابل‌اطمینان و بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی است.
شما چطور؟
آیا شما نیز مراحل سئو را به همین ترتیبی که در این مقاله ذکر شد انجام می‌دهید و یا ترتیب دیگری برای خوددارید؟ آیا با روشی که پیش رو گرفته‌اید می‌توانید خواسته‌های سئوی خود را برطرف کنید؟ اگر نتوانسته‌اید با روش خود نتیجه موردنظرتان را بگیرید به شما پیش نهاد می‌کنم که یک‌بار مراحل گفته‌شده در این مقاله را دنبال کرده و سئوی سایت خود را با توجه به این مراحل پایه‌ریزی کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید