طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

سئو و بهینه سازی (برند سازی)

سئو و بهینه سازی (برند سازی)

مقدمه ای برای برند شدن

تقریبا هم‌زمان و با ورود وب‌سایت به دنیای اینترنت، موتورهای جستجو نیز پا در این عرصه گذاشتند. امروزه نقطه ورود تقریبا همه کاربران اینترنتی در این فضای بزرگ، موتورهای جستجویی مانند گوگل است؛ اما آیا طراحی وب‌سایت شما نقشی در نمایش آن در گوگل می‌شود؟
پاسخ مثبت است؛ یکی از خدماتی که گروه طراحی سایت سازان در کنار طراحی وب‌ سایت برای شما انجام می‌دهد انجام کارهای سئو و برند سازی به‌ صورت کاملا تخصصی است. امروزه سئو وب سایت بخش جدایی از طراحی نیست و برای داشتن یک وب‌سایت با سئوی قوی، باید در همان ابتدای طراحی اقدامات لازم را انجام داد.اما شاید خیلی با مفهوم سئو و بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو آشنا نباشید؛ بنابراین لازم می‌دانیم تا ابتدا شما را با این مفهوم آشنا کرده و سپس به بیان خدمات گروه طراحی سایت سازان در این عرصه بپردازیم.

سئو چیست؟

سئو یا SEO مخفف عبارت Search engine optimization به معنای بهینه سازی موتور جستجو می‌باشد. سئو و برند سازی مجموعه اقداماتی است که انجام می‌گیرد تا وب سایت شما در نتایج یک موتور جستجو در صدر نتایج و بالاتر از وب سایت دیگران قرار بگیرد. سئو و اقدامات متناظر آن مجموعه فرآیندهای کاملا تخصصی می‌باشند چرا که کاملا وابسته به مفاهیم هوش مصنوعی و شیوه کار و الگوریتم‌های جستجوی موتورهای جستجو می‌باشند.

بنابراین برای اینکه بخواهیم وب‌سایتمان در جستجوی گوگل بالاتر از دیگران قرار بگیرد باید بدانیم که گوگل چگونه وب‌سایت‌ها را پردازش کرده و بر اساس چه امتیازی یک وب‌سایت را در صدر نتایج قرار می‌دهد.بهینه‌سازی وب‌سایت شما شامل کاربر روی مطالب موجود در خود سایت و شیوه طراحی و نمایش آن با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی نظیر HTML، کلمات کلیدی، مفهوم ارتباط یا Relevancy و تعداد لینک‌های ورودی به وب‌سایت و … می‌باشد. در کل اقدامات سئو اقداماتی کاملا پیچیده و مشکل است اما شما نیازی نیست نگران آن باشید. گروه طراحی سایت سازان با سال‌ها تجربه در زمینه طراحی و بهینه سازی وب سایت، تمامی اقدامات متناظر را به عهده گرفته و یک وب سایت حرفه‌ای با سئوی مناسب به شما تحویل می‌دهد.

اهمیت سئو

اما جدا از مفهوم سئو و موارد فنی برای اجرا و پیاده‌سازی آن، آیا واقعا سئو در موفقیت یک وب‌سایت اهمیت دارد؟ چرا امروزه به‌سختی می‌توان مفاهیم طراحی و سئو را جدا از یکدیگر یافت؟ آیا اصلا بدون سئو مشکلی برای سایت پیش می‌آید؟ما، با توجه به تجربه‌هایی که در زمینه طراحی و بهینه سازی وب سایت داریم، می‌توانیم از دید کاملا بهتری این موضوع را برای شما توضیح دهیم. فرض کنید شما یک وب سایت را به‌تنهایی یا به کمک یک دوست و یا یک طراحی به‌صورت کاملا زیبایی طراحی کرده‌اید و دائما در حال قرار دادن محتوای خود در آن هستید.

وب سایت شما می‌تواند در هر زمینه‌ای باشد، می‌تواند یک وب‌سایت کاملا شخصی برای ارائه رزومه شخصی و کاری شما باشید و یا یک وب‌سایت فروشگاهی برای عرضه محصولاتتان.نکته همه اما اینجاست. تا بدین جای کار شما یک مغازه بسیار زیبا را در دل کویر ساخته‌اید. مغازه‌ای که فرضا با طراحی کاملا اصولی وب سایتتان، بهترین مغازه شهر است. تا زمانی که شما نتوانید به نحوی این مغازه را به سمت مرکز شهر و محل عبور و مرور افراد انتقال دهید، عملا هیچ مشتری و درنتیجه هیچ سودی ندارید و مجبور به بستن آن هستید.وب سایت شما هم دقیقا به همین صورت است.

با داشتن یک وب‌سایت کامل تا زمانی که در میان میلیون‌ها وب‌سایت رنگارنگ در فضای اینترنت، برای کاربران قابل‌شناسایی و معرفی نباشد، هیچ بازدیدکننده‌ای نخواهد داشت و نتیجتا با هر هدفی که اقدام به ایجاد وب‌سایت کرده باشید، محکوم‌به شکست هستید.بنابراین شما نیاز دارید تا به نحوی وب‌سایتتان را به کاربران اینترنتی معرفی کنید. در سیستم‌های سنتی که اکنون در فضای اینترنتی نیز موجود است، اولین پیشنهاد تبلیغات است؛ اما تبلیغات جدا از صرف هزینه، به‌تنهایی کافی نیست. از این‌رو گروه طراحی سایت سازان برای شما پیشنهاد بهتری دارد. بهینه‌سازی وب‌سایتتان برای موتورهای جستجو.

بهینه‌سازی

با مجموعه اقداماتی که ما در بخش سئو و بهینه‌سازی بر روی وب‌سایت شما انجام می‌دهیم، وب‌سایت شما یک وب‌سایت بهینه در فضای اینترنت است؛ اما این به چه معنا است؟ این بدان معنا است که هر کاربری در هر جای دنیا، وقتی هنگام داشتن نیازی به سراغ موتورهای جستجویی نظیر گوگل مراجعه کرده و عبارت موردنیاز خود را تایپ می‌کند، در صورت ارتباط نیاز کاربر با وب‌سایت شما، وب‌سایت شما در صدر پیشنهادات گوگل به او نشان داده خواهد شد.تجربه نشان داده است که اکثر کاربران اینترنتی در صفحه اول نتایج موتورهای جستجو، وب‌سایت مفیدی که نیاز آن‌ها را برآورده کند را پیدا می‌کنند و دیگر به سراغ هزاران وب‌سایت دیگری که در صفحه‌های بعدی نتایج قرار دارند مراجعه نمی‌کنند.

بنابراین مهم‌ترین نتیجه‌ای که مجموعه اقدامات ما برای شما به ارمغان می‌آورد، نمایش وب‌سایت شما در جستجوهای مرتبط در صفحه اول موتورهای جستجو است و شما می‌توانید به‌خوبی نتیجه آن را درک و مشاهده نمایید. البته سئو علاوه بر نمایش وب‌سایت شما در صفحه اول گوگل، مزایای دیگری هم دارد. مزایایی که سبب شده است تا امروزه به‌صورت کاملا جدی‌تری به آن پرداخته شود.

سئو و برند سازی

یکی از مهم‌ترین اصلاحات کسب‌وکار و تجارت، برند است. برند همان تام تجاری است که برای محصولات مختلف بیان می‌شود. اصل مبحث برند و برند سازی یک مقوله کاملا تخصصی و مدیریتی است و امروزه اکثر شرکت‌های بزرگ دنیا از طریق روش‌های گوناگون نظیر تبلیغات، سعی در برند سازی محصولات خود دارند.
وقتی شرکتی برند خود را در میان مردم جا می‌اندازد، به‌گونه‌ای قبل از فروش محصولات، مشتری خود را تضمین می‌کند و به‌جای تلاش برای جذب مشتری، مشتری به دنبال آن برند است. مثال بارز آن در حوزه آی تی برند اپل است. اپل با مجموعه اقداماتی که برای سال‌ها در زمینه‌های گوناگون انجام داده است، برند خود را در ذهن مشتریان خود ثبت کرده است و همین موضوع سبب صف کشیدن مشتریان برای دریافت گوشی آیفون جدید هنگام ارائه آن می‌باشد.اما آیا طراحی وب‌سایت و سئو ارتباطی با برند سازی پیدا می‌کند؟ پاسخ مثبت است.

کافی است جواب خود را در اکثر وب‌سایت‌های مختلف جستجو کنید. یکی از پر تکرارترین تبلیغاتی که در اکثر وب‌سایت‌ها مشاهده می‌کنید، تبلیغ دیجی کالا است. شاید در نگاه اول این تبلیغات را به‌عنوان یک بنر اینترنتی برای جذب مشتری بدانید، اما هدف این تبلیغات گسترده فراتر هست و دیجی کالا در حال برند سازی و حک نام فروشگاه خود در ذهن شما می‌شود. با این کار اگر نیاز به محصول خاصی داشتید و یا دوستتان در مورد یک فروشگاه اینترنتی از شما سوال کرد، بی‌شک پاسخ شما دیجی کالا است حتی اگر تابه‌حال خریدی از آن انجام نداده باشید.بنابراین برند سازی در حوزه اینترنت و برای وب‌سایت‌ها نیز صورت می‌گیرد.

برند سازی چیست ؟

اما جدا از تبلیغات، یکی از مهم‌ترین اقدامات برای برند سازی وب‌سایتتان، بهینه سازی می‌باشد. با مجموعه اقداماتی که گروه طراحی سایت سازان بر روی وب‌سایت شما انجام می‌دهد، نه‌تنها وب‌سایت شما برای موتورهای جستجو بهینه می‌شود و در نتایج گوگل نمایش داده می‌شود، بلکه سبب برند سازی وب‌سایت شما می‌شود؛ اما چگونه این اقدام صورت می‌گیرد؟
وقتی ما هنگام طراحی وب‌سایت شما، تمامی اصول لازم برای طراحی یک وب‌سایت بهینه برای موتورهای جستجو در بخش‌های مختلف را انجام می‌دهیم، این موضوع سبب مشاهده هر چه بیشتر وب‌سایت شما در جستجوهای مشابه می‌شود. این موضوع سبب دیده شدن بیشتر وب‌سایت شما در صفحه اول گوگل می‌شود حتی اگر کاربر روی وب‌سایت شما کلیک نکند. با این کار کم‌کم برند کاری شما در حوزه‌ای که مشغول به فعالیت هستید توسط وب‌سایتتان گسترش می‌یابد و هر جستجوی مشابه و نمایش وب‌سایت شما در صفحه نتایج، آن را تقویت می‌کند.

سئو چگونه صورت می‌گیرد؟

اما جدا از کلیه توضیحات داده‌شده در رابطه با مفهوم سئو و مزایای آن، این کار چگونه صورت می‌گیرد؟ مجموعه اقداماتی که گروه طراحی سایت سازان انجام می‌دهد در دسته‌بندی‌های گوناگونی قرار می‌گیرد. کارهایی مثل اصول و قواعد مرتبط با سئو در کد نویسی وب‌سایت، انتخاب‌های مناسب برای عنوان‌های وب‌سایت، کلمات کلیدی و تگ‌های مختلف در وب سایت، لینک‌های درون وب سایت به دیگر صفحات، حجم و نحوه بار گزاری تصاویر، لینک به شبکه‌های اجتماعی، قالب محتوا و نحوه نمایش آن و… از جمله مواردی است که به آن می‌پردازیم.

محتوا پادشاه است

جدا از طراحی، مهم‌ترین چیزی که کاربر را درون وب‌سایت نگه می‌دارد، محتوا است. اصطلاحی در دنیای طراحی وب‌ سایت و سئو وجود دارد که محتوا پادشاه است؛ بنابراین امر تولید محتوا و مقالات تخصصی در زمینه کاری وب‌سایتتان، امری کاملا مهم و جدی است. با توجه به این امر و نیاز به تولید محتوای اصولی برای بالا کشیدن رنک وب‌سایتتان در ابتدای کار، گروه طراحی سایت سازان در بخش تولید محتوا نیز به شما کمک می‌کند تا بتوانید در زمان‌های ابتدایی راه‌اندازی، با داشتن یک سئوی خوب خیلی سریع جای خود را در میان هزاران وب‌سایت مشابه بازکنید.

کلمات کلیدی

یکی از مهم‌تری بخش‌های سئو وب‌سایت، استفاده مناسب از برخی کلمات است. با استفاده و تکرار این کلمات کلیدی، صفحات طراحی سایت شما بهتر توسط ربات‌های موتورهای جستجو پیمایش می‌شود؛ اما این‌که از چه کلمات کلیدی و به چه صورتی به کار رود امری بسیار مهم است. گروه طراحی سایت سازان با سال‌ها تجربه در زمینه سئو و بهینه‌ سازی وب‌ سایت‌های مختلف و با استفاده از منابع معتبر موتورهای جستجو نظیر google trends، کلمات کلیدی مناسب و متناسب با وب سایت شما را به شما پیشنهاد می‌دهد.

نسخه موبایل وب سایت

یکی از مولفه های جدید و مهم در رنک دهی وب سایت‌ها در نتایج جستجو، نسخه موبایلی وب‌سایت است. امروزه موتورهای جستجویی نظیر گوگل، به دلیل اقبال بیشتر و استفاده بیشتر کاربران از موبایل هنگام ورود به وب‌سایت‌ها، در صورت دارا بودن نسخه ویژه موبایل برای وب‌سایتتان، امتیازی در بخش رتبه دهی برای وب‌سایتتان در نظر می‌گیرد.با توجه به توجه موتورهای جستجو به این موضوع و افزایش دستگاه‌های موبایلی، گروه طراحی سایت سازان در زمینه طراحی وب سایت‌های ریسپانسیو یا واکنش گرا هم به‌صورت جدی فعالیت می‌کند.

در صورت طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرای وب سایت، وب‌سایت شما به‌صورت کاملا هوشمند محتوایی مناسب با اندازه صفحه‌نمایش کاربر برای او نمایش می‌دهد. این موضوع سبب می‌شود تا کاربران موبایلی بتوانند وب‌سایت شما را به‌صورت مشاهده کنند.همچنین گروه طراحی وب سایت سازان در زمینه طراحی اپلیکیشن های موبایل ویژه وب سایت‌ها نیز فعالیت می‌کند. این‌گونه برنامه‌های کاربردی به وب‌سایت شما متصل هستند و مطالب وب‌سایتتان را به شکل مناسبی به کاربران موبایلی نمایش می‌دهند. این اپلیکیشن ها در توزیع‌های مختلف ویژه اندروید و آی او اس طراحی می‌شوند.برای سئو و برند سازی با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید