طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

سلامت سئو سایت خود را مدیریت کنید

سلامت سئو سایت خود را مدیریت کنید

جهان اطلاعات، مدیرت سلامت سئو سایت را آسان کرده است. شما ابزارهای بررسی عملکرد بسیاری در دسترس دارید و می‌توانید از میان آن‌ها مناسب‌ترین ابزارها را برای بهبود طراحی سایت خود انتخاب کنید. یک وب‌سایت سلامت وب‌سایتی است که فاکتورها‌ی دیده شدن در نتایج جستجو، سرعت و کاربرپسند بودن را بهبود داده و در حد ایده‌آل نگه می‌دارد.
جالب است که بدانید بسیاری ابزارهای بهبود سئو رایگان هستند! روی‌هم‌رفته، شما زمان و هزینه‌ی زیادی صرف می‌کنید تا وب‌سایتی بسازید که به آن افتخار کنید. این وب‌سایت همان چیزی خواهد بود که می‌خواهید و دارای اطلاعاتی است که شما به بازدیدکنندگان خود ارائه می‌دهید. در این راستا به چه امکاناتی نیاز دارید؟
در اینجا پرسش‌هایی ارائه‌شده که باید به آن‌ها پاسخ مناسبی داده شود:

  • آیا تابه‌حال از سایت خود تست سرعت گرفته‌اید؟
  • آیا تابه‌حال پیشنهاد‌ها کنسول گوگل را بررسی نموده‌اید؟
  • آیا بررسی کرده‌اید که طراحی وب سایت شما با تلفن همراه سازگار است یا خیر؟

یک وب‌سایت با عملکردی سلامت، دارای مزایای زیادی ازجمله نرخ بالای تبدیل بازدیدکننده به مشتری، رتبه بالا در رتبه‌بندی موتورهای جستجو و عملکردی پیشرفته در بازاریابی دیجیتال خواهد بود. بهتر است چند دقیقه وقت صرف یادگیری این ابزارها کرده تا سایت باکیفیتی داشته باشید.

unlock-website-seo-sitesazan

استفاده از امکانات گوگل برای بهبود سایت

در ابتدا نیاز است تا کیفیت سایت خود را از دید گوگل بررسی کنید.

تست سازگاری با تلفن همراه

امیدوارم که در مورد سازگاری سایت با تلفن همراه نیازی به توضیح نباشد. اگر این موضوع را نمی‌دانید احتمالا در این سیاره زندگی نمی‌کنید!

  • Think With Google، بررسی عملکرد برای تلفن همراه و رایانه‌های رومیزی (Desktop)
  • Google Developer تست سازگاری با موبایل

داده‌های طبقه‌بندی‌شده

Schema HTML ساختاری است که درنتیجه همکاری موتورهای جستجو با یکدیگر برای طبقه‌بندی اطلاعات طراحی سایت‌ ها به وجود آمده است. Schema HTML به شما کمک خواهد کرد که برای موتورهای جستجو اطلاعاتی فراهم کنید که به‌وسیله‌ی آن این موتورها وب‌سایت شمارا بهتر و آسان‌تر دریابند. بعلاوه Schema HTML نحوه ی نمایش سایت شما در نتایج جستجو را بهبود خواهد داد. شما می‌توانید داده‌های طبقه‌بندی‌شده سایت خود را به‌وسیله ابزارهای تست Google’s Structured Data آزمایش کنید.

web-application-sitesazan

آزمودن سرعت بارگذاری صفحه

سامانه PageSpeed Insights گوگل، محتوای سایت شمارا جهت ارائه پیشنهاد‌ها بررسی می‌کند. این پیشنهاد‌ها به شما کمک خواهد کرد که سرعت بارگذاری صفحه خود را برای بازدیدکنندگان افزایش دهید. امتیازات داده‌شده از 0 تا 100 متغیر خواهد بود. امتیازات بالاتر مطلوب‌تر بوده و امتیاز بالای 85 نشان‌دهنده‌ی سرعت مناسب بارگذاری خواهد بود. به خاطر داشته باشید که نتایج تنها برای یک صفحه است و برای بررسی سرعت بارگذاری کل طراحی وب سایت باید برای تمامی صفحات این تست را انجام دهید. این آزمودن پیش‌نیازهای سختی دارد و بهتر است تنها برای صفحاتی که احساس می‌کنید ممکن است سرعت سایت را تحت تاثیر قرار دهد از آن استفاده کنید.

کنسول جستجوی گوگل برای صاحبان وب‌سایت‌ها

کنسول جستجوی گوگل زمانی با عنوان ابزارهایی برای صاحبان سایت گوگل شناخته می‌شد. شما در آنجا ابزارهای رایگانی را در اختیاردارید که توسط گوگل به صاحبان سایت‌ها ارائه‌شده است. این ابزارها به صاحبان سایت این امکان را می‌دهد که عملکرد و سلامت طراحی وبسایت خود را موردبررسی قرار دهند. پیشنهاد می‌شود برای استفاده از این امکانات ابتدا از صفحه اصلی Google’s Webmasters استفاده کنید.

موارد فنی در مورد سایت شما

اگر ارزیابی درستی در مورد کدهای سایت خود نداشته باشید سایت شما پیشرفت چشمگیری نخواهد داشت.

W3C

کنسرسیوم شبکه جهانی وب (W3C) برای اینترنت استانداردهایی را منتشر کرده است. این استانداردها تعیین می‌کنند که اینترنت در سطح جهان چگونه عمل کند. بخش اعتبارسنج کدهای HTML این استانداردها، ایده خوبی به شما می‌دهد تا مشکلات کدهای خود را بیابید. اگر سایت شما از این استانداردها پیروی کند هرگز به مشکل نخواهد خورد. اکثر کارشناسان معتقد هستند که این نکات کمک‌کننده نخواهد بود؛ زیرا حتی شرکت‌های بزرگ هم در این قسمت با خطاهای زیادی روبرو هستند اما می‌توان گفت اکثر شرکت‌ها در حد جهانی قوی نیستند. اکثر شرکت‌ها به‌تمامی کمک‌هایی که به آن‌ها می‌شود نیاز دارند. بااین‌همه، اگر شما از استانداردها پیروی کنید به چه مشکلاتی برخورد خواهید کرد؟

colorado-seo-sitesazan

GTMetrix

GTMetrix یک سایت قدرتمند است که نتایج عملکرد فنی سایتتان را به شما ارائه می‌دهد. این نتایج منجر به توصیه‌های عملی می‌شود که با به کار بستن آن‌ها مشکلات طراحی سایت برطرف خواهد شد. تلاش کنید تا با بررسی GTMetrix در مورد آزمودن سرعت بارگذاری، مشکلات بارگذاری و جزئیات فنی دیگر مطالب را کاملا فرابگیرید.

مواردی در مورد امنیت وب‌سایت

امکان هک شدن سایت به‌عنوان یک نگرانی عمده برای صاحبان سایت‌ها همواره مطرح است. توصیه می‌شود که برای رفع این نگرانی‌ها از Google’s SSL استفاده کنید. به نظر نمی‌آید که با استفاده از مجوز SSL جایگاه شما در رتبه‌بندی بالاتر رود اما اگر طراحی سایت شما از امنیت خوبی برخوردار نباشد رتبه شما قطعا پایین‌تر خواهد آمد.

سرویس Labs Qualsys SSL

این سرویس رایگان و آنلاین، تجزیه‌وتحلیل‌های عمیق در مورد امنیت سرور انجام می‌دهد. این سرویس شامل عملکرد SSL سایت شما نیز هست. نتایج به‌دست‌آمده از این سرویس به شما کمک می‌کند که اصلاحاتی را برای بهبود عملکرد وب‌سایت خود انجام دهید.

سرویس Norton Safe Web

اگر به دنبال سرویس سریع و آسان هستید، ابزارهای Norton Safe Web را موردبررسی قرار دهید. Norton دارای یک مهر امنیتی است که شما می‌توانید آن را در سایت خود قرار دهید. برای این کار نیاز است تا پروسه ثبت‌نام (registration) را انجام دهید.

نکاتی در مورد سئو سایت شما

هیچ کمبودی ازنظر ابزاری برای بهبود سئو سایت وجود ندارد. مجموعه‌ای از ابزارها برای افزایش سطح قابلیت‌های سایت برای شما موجود است. پیشنهاد می‌شود که به ابزارهایی که در زیر به آن‌ها اشاره می‌شود نگاهی بیندازید:

  • فن‌آوری‌های نوآورانه برای بهبود سئو در سایت OnPage.org
  • Hubspot’s Website Grader برای بررسی قدرت سایت در 4 دسته مختلف

properly-managed-sitesazan

نکته مهم آخر: لیست‌های سیاه

نام دامنه‌ی سایت خود را در لیست سیاه سایت‌های ضد اسپم جستجو کنید تا مطمئن شوید که در لیست سیاه قرار ندارید؛ زیرا در غیر این صورت با موتورهای جستجو مشکلات بزرگی خواهید داشت و همچنین ارتباطات کسب‌وکار شما دچار مشکل خواهد شد. بهتر است تا نگاه مختصری در این رابطه و بررسی قوانین لیست سیاه به MXToolBox بیندازید.

آیا این نکات سودمند بود؟

هیچ نقطه پایانی برای مدیریت بازاریابی سایت شما وجود ندارد. ابزارهای لیست شده در این مقاله ممکن است در بازاریابی سایت شما تاثیر مثبتی بگذارد. همچنین باگذشت زمان ابزارهای جدیدی بر پایه فن‌آوری‌های جدید به بازار می‌آیند که می‌توانند برای بهبود روند سایت شما بسیار مفید باشند بررسی لیست ابزارهای جدید برای تصحیح عملکرد سایت کاری نیست که یک‌بار آن را انجام دهید بلکه نیاز است به‌صورت مداوم و ماهانه این لیست‌ها بررسی شوند. همچنین نیاز است که با پیشرفت صنعت و تکنولوژی، تغییرات متناسب را در سایتتان اعمال کنید. طرح تنظیمات ماهانه را در دستور کارتان قرار دهید. این کار باعث می‌شود که شما نسبت به عملکرد مناسب و سلامت سایت خود در شبکه جهانی وب اطمینان داشته باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید