طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

سه اصل سئو: نفوذ، اعتبار و اعتماد

سه اصل سئو: نفوذ، اعتبار و اعتماد

سه اصل سئو: نفوذ، اعتبار و اعتماد

فقط یک‌لحظه به این فکر کنید که قبل از اینکه اینترنت و موتورهای جستجو بیایند برای به دست آوردن اطلاعات موردنیازمان چه می‌کردیم؟ در اغلب موارد با یک تلاش طاقت‌فرسا باید دنبال منابعی برای تامین اطلاعات موردنیازمان می‌گشتیم.اگر از شما می‌خواستند که تفاوت بین نظریه عام و خاص انیشتین را بگویید چه می‌کردید؟ حتما از دوست یا همسایه خود می‌پرسیدید و او هم احتمالا نمی‌دانست. مگر اینکه مطمئن بودید که همسایه شما فیزیکدان یا معلم علوم است. یا در بدترین حالت ممکن بود که همسایه‌تان در این موردمطالعه کرده باشد. اگر این راه جواب نمی‌داد باید به دنبال یک استاد فیزیک می‌گشتید تا پاسخ سوالتان را بدهد اگر استاد فیزیک هم در دسترس نبود باید دنبال کتابی در این مورد می‌گشتید.

در هریک از موارد به دنبال منبعی مطمئن می‌گشتید. به‌عبارتی‌دیگر شما می‌خواستید پاسخ معتبرتری را از یک منبع معتبر بپرسید.البته گاهی اوقات به اطلاعات بیشتری نیاز داریم. مثلا کسی به شما می‌گوید که به دنبال یک ماشین ظرف‌شویی جدید است. قبل از اینکه وب وجود داشته باشد حتما به گزارش از مصرف‌کنندگان تهیه می‌کردید، از دوستان و آشنایان می‌پرسیدید یا از فروشگاهی که یک نام تجاری خاص بود، برخلاف مثال فیزیک به دست آوردن اطلاعات در این مورد کار ساده‌تری است.
حالا چیزی که کاملا آشکار است این است که وب به یک مخزن بزرگ از دانش برای انسان تبدیل‌شده است. بسیاری از محصولات، خدمات، سرگرمی و هر چیز دیگری در موتورهای جستجو هست و موتورهای جستجو به ما کمک می‌کنند تا منابع مختلفی را برای رسیدن به پاسخ بررسی کنیم. اما آیا وبلاگی که ما در مورد فیزیک می‌خوانیم طبق دانسته‌های یک استاد فیزیک نوشته‌شده است؟

موتورهای جستجو مدرن از الگوریتم‌های پیچیده برای پیدا کردن، خواندن، صفحات طراحی سایت استفاده می‌کنند. سپس آن‌ها می‌توانند این صفحات را با جستجو و مطابقت دادن اطلاعات باهم بررسی کنند.برای هر جستجو صفحات فراوانی یافت می‌شوند. کاربران از موتور جستجو انتظار دارند که مانند یک کتابدار خوب بهترین صفحه را معرفی کند. موتورهای جستجو باید قادر به ارزیابی این مسئله در مقیاس بزرگ باشند.

چطور موتورهای جستجو سازمان را ارزیابی می‌کنند؟

در واقع، موتورهای جستجو مدرن مانند گوگل از صدها عامل برای ارزیابی قدرت و ارتباط صفحات طراحی سایت استفاده می‌کنند اما ما می‌توانیم این عوامل را به دودسته اصلی خلاصه کنیم.

محتوا (ارتباط) و لینک (اقتدار استناد خارجی)

اول، یک موتور جستجو باید به‌عنوان یک خواننده تمام مطالب را تجزیه‌وتحلیل کند و محتوای واقعی و ویژگی‌های یک صفحه را بررسی نماید. در روزهای اول ارزیابی صفحات خیلی زود به پایان رسید اما درحالی‌که حاضر موتورهای جستجو به‌صورت خاص درحالی‌که بررسی صفحات پیچیده هستند. ساختار و ویژگی‌های دیگری را بررسی می‌کنند که تعیین‌کننده مواردی است که برای بازدیدکننده می‌توانند مفید باشند.در دو بخش بعدی ما چگونگی استفاده موتورهای جستجو از مطالب و لینک‌ها را بیشتر توضیح می‌دهیم.

چرا لینک هنوز قوانین انجمن است

نوآوری بزرگ در ساخت گوگل استفاده از تجزیه‌وتحلیل و لینک‌ها به عنوان یک عامل رتبه‌بندی بود.بینش ضروری در این مقاله این بود که وب با مفهوم اسناد از طریق لینک ساخته‌شده با دیگران در ارتباط است.ازآنجاکه قرار دادن یک لینک در سایت خود ممکن است باعث شود کاربران انگیزه ترک سایت شمارا پیدا کنند از این کار پرهیز کنید مگر اینکه لینک واقعا مفید باشد و ارزش‌های بزرگی را به کاربران هدیه دهد.به‌عبارت‌دیگر، لینک دادن به یک سایت کمی شبیه رای دادن به آن سایت است. در اصل کسی آرای بیشتری کسب می‌کنند که سایتش معرف یک موضوع خاص با مطالب خوب باشد. هرچه آرا بالاتر برود صاحب سایت رتبه بالاتری در میان موتورهای جستجو کسب می‌کند.

رتبه عبور

یک قطعه قابل توجه در الگوریتم گوگل، یک سیستم برای ارزیابی صفحات براساس لینک های دریافتی است. بنابراین صفحه‌ای که بیشتری لینک را درمیان طراحی سایت های دیگر داشته باشد ارزش بالاتری در موتورهای جستجو دارد و رتبه بالاتری پیدا خواهد کرد.چگونگی این کار این است که هنگامی که یک صفحه به صفحه‌ای دیگر لینک می دهد بخشی از رتبه خود را به آن لینک اختصاص می‌دهد.

سه اصل سئو: نفوذ، اعتبار، اعتماد | طراحی سایت | سایت سازان

همه لینک ها برابر نیستند

رای بیشتر بهتر است اما بسیار پیچیده است. محدوده نمرات رتبه از ارزش پایه 1 شروع می‌شود و به ارزش‌هایی که به‌احتمال زیاد بیش از هزاران میلیارد صفحات پیج رنک است ختم می‌شود. در واقع از یک لینک به یک صفحه به راحتی می‌توانید بیش از یک‌میلیون بار در صفحات دیگر لینک دهید.حال تصور کنید که شما یک صفحه اینترنتی دارید که در آن کتاب می‌فروشید، و این سایت دو لینک دارد لینک اول سایت کتاب جو و لینک دوم سایت آمازون. واضح است که یکی از این دوسایت ارزش بیشتری دارند. همانطور که همه می دانند آمازون قدرت بیشتری در عرصه کتاب دارد.این وب به رسمیت شناخته‌شده است و مشخصات بسیار قوی‌تری نسبت به هر طراحی وب سایت فروش کتاب دیگری دارد. درنتیجه رتبه بالاتری دارد.

سه اصل سئو: نفوذ، اعتبار، اعتماد | طراحی سایت | سایت سازان

نقش ارتباط

شما باید یک موضوع خاص را در نظر داشته باشید و بدانید چرا بعضی از لینک های شما هرگز نمایش داده نمی شوند. تعریف یک محدودیت در قدرت لینک به عنوان عاملی برای رتبه‌بندی و ایجاد ارتباط موثر است.صفحه‌ای را در نظر بگیرید که کارشان فروش فورد است. می‌تواند لینکی از محله خودرو و رانندگی داشته باشد. هر لینکی که به خودرو مربوط باشد می‌تواند مفید باشد.حالا تصور کنید ی سایت که در مورد ورزش می نویسد به صفحه فورد لینک دهد، آیا این لینک هنوز هم مفید است؟ احتمالا نه. چراکه شواهد گوگل نشان می‌دهد که معمولا طراحی سایت های ورزشی درباره ماشین نمی‌نویسند.بنابراین در کوتاه مدت، لینک کردن و ایجاد ارتباط می‌تواند ارزشمند باشد.

گوگل پیج رنک منتشر نمی‌کند، پس چه می‌توانیم بکنیم؟

قبلا گوگل با استفاده از ابزاری پیج رنک (رتبه) را نمایش می‌داد اما درحالی‌که حاضر این کار را نمی‌کند پس ما باید با عواملی مانند زیر کارمان را راه بیندازیم.

1-اقتدار دامنه و صفحه خودگردان از سایت گسترش اکسپلورر

2-استناد جریان و اعتماد جریان از سئو

3- رتبه دامنه و رتبه url

هرکدام از این معیارها می‌تواند کمک کند تا رتبه سایت خود را بدانید.

نقش لنگر متن

جنبه دیگری از لینک های گوگل است. متن لنگر کمک می‌کند تا گوگل آنچه که محتوای صفحه دریافت از لینک است را اعلام کند. برای مثال، اگر لنگر متن عبارت حمام آهن» باشد و صفحه محتوایی در آن موضوع، متن لنگر به علاوه لینک تایید باشد بدین منظور است که صفحه مطابق موضوع عمل کندمراقب باشید که با استفاده از کلمات کلیدی مناسب به عنوان لنگر متن اهداف سئو را در نظر بگیرید.

سه اصل سئو: نفوذ، اعتبار، اعتماد | طراحی سایت | سایت سازان

مفهوم اعتماد

ممکن است بشنوید که بسیاری از مردم در مرود نقش اعتماد در رتبه‌بندی جستجو یا در ارزیابی کیفیت لینک صحبت کنند. گوگل می‌گوید که آن‌ها با مفهوم اعتماد به لینک اعمال می‌شود.این بحث به دلیل ثبت اختراع یاهو در مفهوم اعتماد رتبه آغاز شد. کل ایده این بود که با مجموعه‌ای از سایت های قابل اعتماد آغاز شود و بعدازآن شمارش تعداد کلیک شروع شود.ممکن است گوگل برای محسابه اعتماد طراحی سایت شما از تجزیه‌وتحلیل استفاده کند اما اگر شانس بیاورید از دیگر جنبه‌های لینک که باارزش هستند استفاده می‌کند.

اصول سود و جذب لینک

حال که می‌دانید به دست آوردن لینک عامل مهمی برای موفقیت در جستجوگرها است زمان آن رسیده که با کنار هم قراردادن تمام اطلاعات راه موفقیت را پیش بگیرید. کلید موفقیت این است که گوگل می‌خواهد تمام این مراحل را باهم انجام دهید. در برخی موارد مجازات برای دریافت لینک با روش های مصنوعی به شیوه های خاص دیده می شود. مثلا:

  • خرید لینک برای اهداف سئو
  • رفتن به انجمن‌ها و وبلاگ ها و اضافه کردن نظر با لینک سایت خود
  • هک کردن سایت های مردم و تزریق لینک به محتوای آن‌ها
  • توزیع اینفوگرافیک کیفیت پایین که شامل لینک به صفحات خود است
  • ارائه کدهای تخفیف و یا برنامه‌های وابسته به عنوان یک‌راه برای دریافت لینک
  • و بسیاری طرح‌های دیگر که در آن لینک مصنوعی است و نتیجه‌ای ندارد.

آنچه که گوگل واقعا می‌خواهد یک وب سایت فوق‌العاده و ترویج موثر آن است پس با تمام روش های مصنوعی که وجود دارد چگونه یک‌راه موثر پیدا کنیم؟
لینک چه کسانی؟
اولین دیدگاه کلیدی این است که بدانید به چه کسانی لینک دهید. در اینجا یک نمودار پروفیل گروه های بزرگ از مردم در هر فضای بازار داده‌شده است:

سه اصل سئو: نفوذ، اعتبار، اعتماد | طراحی سایت | سایت سازان

  • لینک نوآوران و پیشگامان در دنیای اینترنت مثل سایت های رسانه و وبلاگ های مفید را می‌توان به عنوان یک لینک خوب به سایت اضافه کرد.
  • منابع دیگری از لینک ها، مانند سایت های محلی گرا، اتاق بازرگانی محلی و یا روزنامه‌های محلی وجود دارد. شما همچنین ممکن است برخی از فرصت‌ها را با لینک کردن دانشگاه‌های معتبر به دست آورید.

ایجاد محتوا کارشناسی

حال که می‌دانید به چه سایت هایی لینک دهید گام بعدی ایجاد متوای مناسب برای لینک آنهاست. مشکل اینجاست که راه‌های آسان فراوانی برای پیدا کردن مطالب بهتر از مطلب شما در وب وجود دارد بهترین راه برای حل این مشکل ایجاد یک محتوای تخصص است اگر می‌توانید این کار را انجام دهید همه چیز برای گرفتن لینک های خوب فراهم است.مردم می خواهند بخشی از محتوای تخصصی را با دوستان و آشنایان خود به صورت آنلاین به اشتراک بگذارند و اگر آن‌ها این مطالب را در سایت های خود منتشر کنند می توانید به پیشرفتتان امیدوار باشید.اگر می‌خواهید تاثیر زیادی روی سئو بگذارید تلاش کنید که محتوای تخصص ایجاد کنید و محتواهایی بسازید که قبلا جایی نوشته‌نشده زیرا این کار باعث می‌شود به عنوان یک رهبر فکر شناخته شوید و این محتوا در سراسر نت باعث شهرت شما شود.

اعتماد و روابط

این دوعامل مهم هستند زیرا اگر مردم به شما اعتماد نداشته باشند یا مایل به ارتباط با شما نباشند، پیشرفت شما بسیار کند خواهد شد. اگر شما فقط به فکر خودتان هستید و به دنبال حمایت مردم نیستید باید بگویم که می‌توانید موفق شوید اما دیرتر از کسانی که اعتماد و روابط را اصول کارشان قرار داده‌اند.
راهی برای کمک به دیگران در رسانه‌های اجتماعی وجود دارد…مثلا پاسخ به نظرات در رسانه ها. رفتن به کنفرانس ها و سخنرانی‌های غیر تجاری که موضوعات مورد علاقه کاربران را دربرمی گیرد. همچنین رفتن به رویدادهای محلی و اشتراک‌گذاری تخصص خود و مشاوره دادن کار جالبی است.

مقالات Bylined (ارسال های مهمان) و انتشار در سایتهای اشخاص دیگر

چاپ و نشر سایت های دیگران می تواند کار هوشمندانه‌ای باشد. تلاش کنید تا یک ستون از سایتی را مال خود کنید. این کار قطعا به شهرت شما به عنوان یک متخصص کمک خواهد کرد.در سایت هایی که می‌نویسید در انتهای مطلب لینک استناد به مقاله که حاوی آدرس صفحه شما هم هست را قرار دهید، این کار در سئو بسیار باارزش است.مراقب باشید که روی سایت های مفید تمرکز کنید، اگر 100 سایت تحت پوشش بازار وجود دارد احتمالا تنها 30 تا از آن‌ها دارای هدف مشخصی هستند، سایت مناسب را انتخاب کنید و روی آن تمرکز کنید.

نقش رسانه‌های اجتماعی

اگر قادر به حضور در شبکه‌های اجتماعی هستید پس نقش قابل انکار آنها در سئو را نادیده نگیرید. با تعامل مثبت با جامعه روی دیگران تاثیر بگذارید تا شانستان برای نتایج خوب بهتر شود.به دست اوردن نتایج خوب از شبکه‌های اجتماعی بستگی به نوع محتوا دارد. در مطالعه اخیر توسط Moz و Buzzsumo تجزیه‌ و تحلیل یک‌میلیون مقاله انجام شد و تعیین ارتباط بین سهام و لینک ها نشان داد که بین همه شبکه‌ها همبستگی وجود دارد.بااین‌حال تجزیه‌وتحلیل عمیق‌تر نشان داد که انواع خاصی از محتواها به‌مراتب از بقیه بهتر است.هنگامی که یک موقعیت در بازار شما ایجاد کرده اند نقش رسانه‌های اجتماعی آسان می‌شود.

سه اصل سئو: نفوذ، اعتبار، اعتماد | طراحی سایت | سایت سازان

تاثیرگذاران

پیش از این در مورد نقش نوآوران و پیشگامان صحبت کردیم، یکی دیگر از مدعیان برای این دو گروه تاثیرگذاران هستند، چراکه دیگران از جمله مشتریان بر اساس آن‌ها کار می کنند.بنابراین رسانه‌های اجتماعی می‌توانند به دیده شدن مطالب شما کمک کنند و به طور بالقوه منجر به تولید لینک شوند، این کار به محض شروع شدن اتفاق می‌افتد و رشد شهرت و لینک را تسریع می‌کند.تاثیرگذاران علاقه‌مند به اشتراک‌گذاری مطالب خود هستند و مطالب کاملا وابسته به اعتماد و روابط شما با‌آنها است.

سه اصل سئو: نفوذ، اعتبار، اعتماد | طراحی سایت | سایت سازان

ایجاد یک طرح بازاریابی محتوا

برای شروع کار بازاریابی خود یک طرح ایجاد کنید، نگاهی هم به کارهای رقبای خود بیندازید با تلاش های بیشتر حتما می‌توانید موفق شوید.یک رویکرد منطقی این است که لینک های خود را با استفاده از گسترش سایت اکسپلورر شکوه بخشید، با استفاده از این اطلاعات می‌توانید ببینید که با چه لینک هایی روبه‌رو هستید و سپس براساس نیاز خود لینک‌ها را انتخاب نمایید.نگاهی هم به انجام این تمرین داشته باشید، به سایت های رقبا رفته و بررسی کنید که چه عاملی باعث بالا رفتن رتبه آن‌ها شده است. اگر بدانید از چه کلمات کلیدی استفاده کرده می توانید به فکر بالا بردن رتبه باشید.

همه نکات را کنار هم بگذارید

دو عامل مهم رتبه‌بندی گوگل لینک ها و مطالب هستند. پس سعی کنید که کیفیت محتوا را بالا ببرید و لینک های مرتبط با آن‌ها را قرار دهید.به یاد داشته باشید که تنها عامل موفقیت تلاش برای اقتدار است. موتورهای جستجو می‌خواهند که کاربران از نتایج به دست آمده خوشحال باشند پس این نیاز را برآورده کنیدبرای این کار،موتورهای جستجو باید قادر به درک و اندازه‌گیری قدرت نسبی طراحی سایت برای موضوعات مختلفی که آن‌ها را پوشش میدهند باشند.هنگامی که محتوای بسیار مفیدی دارید که باعث درگیر شدن یا سرگرم شدن کاربران می‌شود و هنگامی که بازدیدکننده‌ها به طراحی سایت شما اعتماد دارند و بار دیگر به آن سر می‌زنند می توان گفت که شما به اندازه کافی قدرت را به دست آورده‌اید.

همانطور که در بالا توضیح داده شد محتوای باکیفیت کلید درآمد از موتورهای جستجو است. جستجوی خود را با موتورهای جستجو هماهنگ کنید تا لینک های باکیفیتی بگیرید.به یاد داشته باشید آنچه که در بالا گفتیم فقط بخشی از ماجرا است برای افزایش اعتبار و شهرت نام تجاری تان باید از تمام فرصت‌ها استفاده کنید.درحال حاضر شما همه چیز را برای موفقیت در موتورهای جستجو می‌دانید، پس شروع به کارکنید.

آیا مطلب فوق توانست نظر شما کاربر گرامی را جلب نماید ؟ لطفا نظر خود را در مورد موضوع مطرح شده به کارشناسان گروه سایت سازان اعلام نمایید تا بتوانیم مطالب مفید تری را در مورد اخبارطراحی سایت و سئو به شما سروران گرامی ارائه دهیم.

دیدگاه ‏خود را بنویسید