طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

سه تکنولوژی برای داشتن سئو بهتر

سه تکنولوژی برای داشتن سئو بهتر

3 تکنولوژی که برای داشتن سئو بهتر باید از آن‌ها بهره‌مند باشید!

وب‌سایت شما برای ماندن در کورس رقابت باید روند رو به رشد خود را حفظ کند. بارگذاری سریع، کاربرپسند بودن، دسترسی سریع به منابع خبری موردعلاقه و وبلاگ‌ها، امنیت و … همه این‌ها مواردی هستند که کاربران اینترنت پیوسته به آن‌ها نیاز دارند. همه‌روزه برای شما اتفاق می‌افتد که در حال پیاده‌روی اخبار را در تلفن همراهتان چک کنید یا زمانی که در صف خرید ایستاده‌اید نگاهی به صفحه اینستاگرام خود بی اندازید و یا چند صفحه وب را چک کنید؛ و گاهی درحالی‌که کودک خود را برای بازی به پارک برده‌اید به چند طراحی سایت سر بزنید. در این زمان … با یک سایت سنگین و کند مواجه می‌شوید.
در این زمان چه می‌کنید؟ کمی جستجو می‌کنید و به سایت دیگری می‌روید که مشکلات سایت قبلی را نداشته باشد. این سایت ممکن است کمتر از سایت قبلی آموزنده و سرگرم‌کننده باشد اما در موقعیت شما امکان دسترسی به آن وجود دارد. باید مراقب باشید که این اتفاق هرگز برای سایت شما رخ ندهد.روش‌های بهینه‌سازی موتورهای جستجو همواره در حال تغییر و بسیار سیال بوده است. درگذشته، تنها رایانه‌های خانگی موجود بودند و نیاز بود تا در طراحی‌ها و برنامه‌ها فقط این رایانه‌ها را در نظر داشته باشیم. با وارد شدن گوشی‌های تلفن همراه این معادلات تغییر کردند. به اشتراک‌گذاری از طریق ایمیل و پیام‌های فوری پا به عرصه گذاشتند. بعدازآن شبکه‌های اجتماعی به بازار عرضه شدند و در این زمان بود که تاثیر تعداد لینک‌های سایت شما بیش‌ازپیش اهمیت پیدا کرد. (اینکه هر چه تعداد لینک‌ها به طراحی وب سایت شما بیشتر باشد رتبه‌ی شما در نتایج جستجوها بهتر خواهد بود)
رقابت برای کسب جایگاه بهتر، سخت‌تر و تنگاتنگ شد و گوگل به‌عنوان بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین موتور جستجو، تلاش خود را برای بهبود هر چه بیشتر تکنولوژی جستجو و تغییرات در الگوریتم آن بیشتر کرد. برای صاحبان وب‌سایت‌ها ماندن در بالای رتبه‌بندی در این تغییرات الگوریتم گوگل بسیار حائز اهمیت است.

حال برای حرکت به این سمت در اینجا سه تکنولوژی اصلی برای بهبود وب‌سایت که شما به آن‌ها نیاز خواهید داشت ارائه‌شده است:

پاسخگویی نیازهای تلفن‌های همراه

بهتر است موضوع را با تلفن‌های شخصی و دیگر ابزارهای تلفن همراه آغاز کنیم. در سال 2014 تعداد جستجوها از طریق تلفن همراه گوی سبقت را از جستجوهای رایانه‌ای ربود. گوگل احساس کرد که این روند نیاز به تغییرات در الگوریتم‌های جستجو را بیش‌ازپیش نشان می‌دهد. Mobilegeddon”” این نام الگوریتمی است که در سال 2015 توسط گوگل ارائه شد تا با پیشرفت غیرقابل‌تصور اینترنت و تکنولوژی همراه شود. Mobilegeddon فهرستی از وب‌سایت‌های متناسب با تلفن همراه را در نتایج جستجو ارائه می‌دهد. سایت‌هایی که با تلفن همراه سازگار نبودند نیز رهاشده و با افت محسوسی در رتبه‌بندی‌ها در این لیست مواجه شدند.
حال نیاز است که بررسی شود سازگاری با تلفن همراه به چه معنی است؟
گوگل به این سوال این‌طور پاسخ می‌دهد. یک وب‌سایت با تلفن همراه سازگار است اگر:

  • از نرم‌افزارهای فلش و نرم‌افزارهایی ازاین‌دست که در تلفن‌های همراه به‌طور مناسب به نمایش درنمی‌آیند استفاده نکند.
  • اندازه صفحه‌ها متناسب با انواع دستگاه‌ها باشد.(پیمایش گر صفحه فقط افقی باشد)
  • متن‌های آن خوانا بوده و برای خواندن آن نیازی به بزرگنمایی صفحه نباشد.
  • کار با انگشت شست در این صفحات راحت باشد.(لینک‌ها، دکمه‌ها و نوارهای پر کردنی به‌آسانی با شست و دیگر انگشتان قابل انتخاب باشند)

گوگل این معیارها را به‌طور مجزا بر هر صفحه از طراحی سایت شما اعمال می‌کند. با در نظر گرفتن این مطلب اهمیت بهینه‌ سازی صفحات بیش‌ازپیش نمایان می‌شود و هر صفحه از سایت شما که بهتر بهینه‌سازی شده باشد در رتبه‌ی بهتری قرار داده می‌شود.

سه تکنولوژی که برای داشتن سئو بهتر | سئو و بهینه سازی وب سایت

سازگاری با تلفن‌های همراه یکی از اولیه‌ترین نیازهای هر سایتی است و گوگل ابزاری ارائه داده است که به‌وسیله آن می‌توانید این نیاز را برای طراحی سایت خود برطرف کنید. حال اگر شما می‌خواهید سایتی جذاب برای خوانندگان خود داشته باشید، نیاز است پا را یک‌قدم جلوتر گذاشته و سایتی طراحی کنید که به نیازهای تلفن همراه پاسخ دهد.سازگاری با تلفن همراه برای یک سایت به این معنی است که ممکن است یک طراحی وبسایت برای رایانه‌ها طراحی‌شده اما در آن تغییراتی برای نمایش مناسب در تلفن همراه اعمال‌شده باشد.
یک سایت سازگار با تلفن همراه، یک سایت طراحی‌شده برای رایانه است که در مقیاسی کوچک‌تر توسط تلفن همراه به نمایش درمی‌آید. درحالی‌که سایتی که به‌منظور پاسخگویی به نیازهای تلفن همراه طراحی‌شده با فرمتی متفاوت در تلفن همراه (غالبا در یک ستون) به نمایش درمی‌آید. یک سایت سازگار با تلفن همراه الزاما یک سایت پاسخگو به نیازهای تلفن همراه نیست، اما قطعا یک سایتی که باهدف پاسخگویی به نیازهای تلفن همراه و اختصاصا باری این نوع مخاطب طراحی می‌شود با آن سازگار نیز هست.

HTTPS

دنیایی را تصور کنید که در آن هکرها قادر نیستند سایت شمارا هک کنند. این دنیا با استفاده از HTTPS به حقیقت پیوسته است، یک پروتکل امنیتی که باید برای سایت‌های مالی، پرتال‌های پرداخت، ایمیل‌ها و معاملات حساس مورداستفاده قرار گیرد.

سه تکنولوژی که برای داشتن سئو بهتر | سئو و بهینه سازی وب سایت
اما درعین‌حال بخش‌های دیگر فضای سایبری نیز به این سطح امنیتی نیاز دارند! این نقطه‌ای بود که سایت‌ها شروع به اتخاذ (Hypertext Transfer Protocol Secure) HTTPS نمودند. پروتکل امنیتی (SSL) در مسیر سایت شما و در مسیر خارج شدن از آن داده‌ها را رمزگذاری می‌کند. به‌این‌ترتیب داده‌ها از یک وب سرور امنیتی وارد و خارج می‌شوند.این پروتکل بازدیدکنندگان سایت و صاحبان آن را از استراق سمع اینترنتی مصون نگاه می‌دارد. جایی که هکرها تلاش می‌کنند تا به اطلاعات کارت‌بانکی و یا دیگر اطلاعات سودمند شما دسترسی پیداکرده و یا اطلاعات شمارا جعل کنند.

پروژه صفحات موبایلی پرشتاب (AMP) گوگل و مقالات فوری (Instant Articles) فیس‌بوک

دنیایی را تصور کنید که در آن تمامی صفحات وب فورا بارگذاری (Load) شوند. این تصورات در ذهن گوگل،دسته‌ای از شرکت‌های فناوری اطلاعات و ناشران شکل گرفت. آن‌ها با همفکری و به اشتراک‌گذاری اطلاعات در اتاق‌های فکر مشترک پروژه صفحات موبایلی پرشتاب (AMP) را کلید زده و به بهره‌برداری رساندند که می‌توان گفت AMP یک پروژه HTML منبع باز (Open Source) بوده و باهدف بارگذاری سریع صفحات وب طراحی‌شده است.

سه تکنولوژی که برای داشتن سئو بهتر | سئو و بهینه سازی وب سایت

این مطلب برای شما چه معنی دارد؟
موضوع اشاره‌شده به این معنی است که شما می‌توانید کد AMP را در صفحه یا مطلب بارگذاری شده خود قرار دهید و بارگذاری فوری صفحه خود را مشاهده نمایید. حالا زمانی که مخاطب شما در صف خرید هستند و تلاش می‌کنند تا صفحه شمارا مشاهده کنند، دیگر نیاز نیست تا زمانی طولانی منتظر بارگذاری سایت بمانند. این باعث می‌شود که مخاطب از سایت شما راضی باشد و به‌سرعت از آن عبور نکند.فیس‌بوک دارای نسخه‌ای اختصاصی برای دریافت سریع اطلاعات است که به آن Instant Articles گفته می‌شود. وقتی مطلب از طریق این ابزار بارگذاری می‌شود، محتوا در فیس‌بوک قرار داده‌شده و فورا برای مخاطب بارگذاری می‌شود. این ابزار کاملا مانند AMP برای کاربران تلفن همراه طراحی‌شده است.
برای رسیدن به هدف بارگذاری سریع صفحات وب، AMP با استفاده از مجموعه‌ای از ابزارهای وب که یک زمینه مشترک بین تمامی سایت‌هایی که از آن استفاده می‌کنند فراهم کرده است. رهبران پروژه AMP تصمیم گرفتند که آن را منبع باز ارائه دهند تا اینکه سیستم‌عامل‌ها، توسعه‌دهندگان و ناشران بتوانند برای بهبود بارگذاری سریع طراحی وب‌سایت ها در تلفن‌های همراه همکاری کرده و تجربیاتشان را به اشتراک بگذارند.

کدهای AMP علاوه بر محتواهای متنی برای عکس‌ها، ویدئوها و GIF ها نیز کاربرد دارد. مقالاتی که در صفحات بهینه‌سازی شده توسط AMP ارائه‌شده‌اند، سریعا در تلفن‌های همراه به نمایش درمی‌آیند. فن‌آوری AMP همچنین گزینه-ای برای بهینه‌سازی ذخیره اطلاعات ارائه می‌دهد. سیستم‌عامل‌های مختلف می‌توانند به محتوای AMP دست یابند و آن را برای مخاطبان خود ارائه دهند. گوگل حتی حافظه ذخیره اطلاعات را برای AMP فراهم کرده که به‌صورت مجموعه‌ای رایگان از محتواهای AMP که در وب‌سایت‌ها منتشرشده، ارائه داده‌شده است.
توسعه‌دهندگان WordPress در حال حاضر یک پلاگین WordPress AMP فراهم کرده‌اند و بسیاری از ناشران برجسته و سیستم‌عامل‌ها ازجمله نیویورک‌تایمز، پینترست، لینکدین و دیگران در آن شرکت کرده‌اند. تمامی این ویژگی‌ها منجر به بارگذاری سریع‌تر صفحات وب و تعامل طولانی‌تری بین مخاطب و سایت می‌شود.فناوری‌های وب برای تلفن‌های همراه، فن آوری هایی برای آینده است. ضروری است که صاحبان وب‌سایت‌ها این نکته مهم را در نظر داشته باشند که باید ابزار لازم برای استفاده‌کنندگان از تلفن همراه از سایتشان را فراهم کنند که از این جمله می‌توان به‌سرعت، امنیت و سهولت در بازدید از سایت اشاره کرد.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید