طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

شش عامل شکست در سئو و راهکارهای حل آن‌ها

شش عامل شکست در سئو و راهکارهای حل آن‌ها

مقدمه

سئو (seo) می‌تواند ابزار قدرتمندی برای بازاریابی شما باشد اما به‌تنهایی کافی نیست و شما یک مجموعه ابزار نیاز دارید که سئو (seo) تنها یکی از آن‌ها است و موفقیت شما درگرو چگونگی استفاده از ابزارهایی که در کنار سئو و بهینه سازی (seo) از آن‌ها استفاده می‌نمایید، است.
آیا تابه‌حال برای شما اتفاق افتاده است که یک شعبده‌باز را که چند توپ را به‌صورت هم‌زمان در هوا نگه می‌دارد مشاهده کنید؟ آیا دیده‌اید که با چه سرعت و دقت و چابکی توپ‌ها را به هوا پرتاب می‌کند آن‌ها را می‌گیرد و جابه‌جا می‌کند و کارهای جالب و حیرت‌انگیز دیگری را نیز به‌صورت هم‌زمان انجام می‌دهد؟! هیچ‌یک از توپ‌ها از دست او نمی‌افتد و هیچ‌گاه خطا و خللی در کارش رخ نمی‌دهد.
زمانی که به خانه‌بر می‌گردید شما نیز تصمیم می‌گیرید که امتحان کنید که آیا شما نیز قادر هستید آن شعبده‌بازی‌ها را انجام دهید، اما حتی دو توپ را نیز قادر نخواهید بود که در هوا نگه‌دارید. با خود می‌گویید: شعبده‌بازی کار بسیار سختی است، اما این‌طور نیست اگر یاد بگیرید که چطور آن کار را انجام دهید دیگر برای شما مشکل نخواهد بود پس باید تمرین کنید.بهینه‌ سازی برای موتورهای جست‌وجوگر و یا همان سئو (seo) نیز کاملا مشابه شعبده‌بازی است بدون آگاهی از اینکه چگونه با انکار کنید و بدون تمرین شما موفق نخواهید شد. در اینجا شش مشکلی که ممکن است برای شما رخ دهد را باهم موردبررسی قرار می‌دهیم:

به‌روز نبودن

حتی شرکت‌های بزرگ که حجم زیادی خریدوفروش‌های اینترنتی انجام می‌دهند از روش‌های سئو (seo) خیلی قدیمی بهره می‌برند و این متخصصان کسانی هستند که مهروموم‌ها پیش کار با سئو را آموزش‌دیده‌اند و شروع به کارکرده‌اند اما هیچ‌گاه اطلاعات خود را به‌روز نکرده‌اند و دائما از همان روش‌های قدیمی در کار خود استفاده می‌کنند. در کارهایی مثل بهینه‌سازی برای موتورهای جست‌وجوگر که علم آن به‌سرعت پیش رفت می‌کند و دایما در حا تغییر و به‌روزرسانی است کار کردن به این روش نمی‌تواند نتایج خوبی در برداشته باشد.یک استراتژی سئو که با استفاده از اطلاعات قدیمی چیده شده باشد می‌تواند برای افراد مشکل‌ساز شود. برای مثال مباحث زیادی وجود دارد که شما در آن‌ها قادر به رقابت با رقیبان خود نخواهید بود زیرا آن‌ها از علم روز دنیا استفاده می‌کنند و تاکتیک‌هایی که به کار می‌برند از تاکتیک‌های شما بسیار جدیدتر است و شما قادر به درک تاکتیک‌های آن‌ها نیستید.

شش عامل شکست در سئو و راهکارهای حل آن | سایت سازان
اما مسئله به همین‌جا ختم نمی‌شود مشکلات جدی‌تری ممکن است برای شما رخ دهد و ممکن است شما از تاکتیک‌هایی استفاده کنید که ریسک زمین خوردن طراحی سایت شمارا در برداشته باشند برای مثال برخی تاکتیک‌ها درگذشته برای EO وجود داشتند که امروزه اسپم شده‌اند و یا توسط هکرها قابل‌دستیابی شده‌اند. ممکن است شما تاکتیکی را استفاده کنید که باعث شود تمام سایت شما یا بخشی از صفحات آن را از نتایج جست‌وجوی موتورهای جست‌وجوگر حذف کند. اگر وب‌سایت شما به‌منظور تجاری طراحی‌شده باشد و بخش عمده خریدوفروش‌های شما از طریق وب‌سایت شما انجام شود، استفاده از تاکتیک‌های قدیمی و حذف شدن از رتبه‌بندی ممکن است برای تجارت شما فاجعه‌بار باشد.یک سئوکار حرفه‌ای باید دائما اطلاعات و سواد خود را به‌روز کند و با حقه‌ها و استراتژی‌های جدید سئو آشنا شود تا بتواند جای خود را در بازار سئو حفظ کند.

بلند پرواز نبودن

سئو حرفه ای و بی نقض بسیار هزینه‌بر است و در برخی مواقع اصلا ضروری نیست، زمانی که شما از سایت خود توقعات خیلی زیادی نداشته باشید نیاز به سئوی خیلی حرفه‌ای و بی‌نقص ندارید و به یک کار معمولی نیاز دارید. زمانی که تاجران باقیمت سرسام‌آور سئو سطح جهانی مواجه می‌شوند ترجیح می‌دهند اهداف خود را تقلیل کنند و دست از بلندپروازی بردارند و خود را به سئو حد متوسط قانع کنند و این کار موجب می‌شود که در بازاریابی اینترنتی شکست می‌خورند.
برخلاف تکنیک‌های بازاریابی، سئو علمی است که روزبه‌روز در حال تغییر و در طول زمان قدرتمندتر می‌گردد. احتمال آنکه یک هدف بلند پروازانه بتواند موقعیت مناسبی را بیاید و در نتایج جست‌وجو رخنه کند و به آن‌ها چیره شود، وجود دارد در این صورت نتایج مثبت بیشتری برای شما حاصل می‌شود نسبت به حالتی که به یک هدف نصفه و نیمه قناعت کنید و مثلا به این حد که در برخی کلمات کلیدی خاص وب‌سایت شما در میان 10 نتیجه اول ظاهر شود کفایت کنید. بلند پرواز باشید اهداف بزرگی را در سرخود بپرورانید و برای نائل شدن به آن‌ها تلاش کنید زیرا این تنها راه رسیدن به موفقیت در بهینه سازی طراحی سایت است. در دنیای اینترنت که مملو از اطلاعات و مطالب مختلف است تنها کسانی پیروز می‌شوند که بهترین‌ها را هدف قرار می‌دهند و به چیزهای متوسط قانع نمی‌شوند.

کم‌تحمل بودن

من خودم نیز قبلا سو کارکرده‌ام و تجربیاتی در این زمینه‌دارم، ازآن‌رو به شما توصیه می‌کنم که عجول نباشید. این مسئله که شما سریعا پیروز شوید و دیگران را پشت سر بگذارید عملی نیست و منطقی هم نمی‌باشد، پس اگر در ابتدا از دیگران عقب افتادید هم ناامید نشوید زیرا مسئله اصلی در سئو (seo) آن است که پشتکار داشته باشید و به تلاش ادامه دهید و تا انتهای مسیر خود را سرپا نگه‌دارید.یک کلید اساسی برای موفقیت در بهینه سازی آن است که شما در مسیر باقی بمانید و از رده خارج نشوید. شما باید برای این کار سرمایه کافی داشته باشید و سرمایه شما باید به‌صورت معقول و هوشمندانه‌ای برای تمام طول دوره رقابت با رقیبانتان برنامه‌ریزی‌شده باشد.

اگر شما بخواهید تمام سرمایه خود را در ابتدای مسیر برای گام اول صرف کنید، مطمئن باشید که بازنده خواهید بود. اگر شما تاکتیک محور هستید به خاطر داشته باشید که پیروی کردن از یک استراتژی نادرست و ضعیف می‌تواند به رتبه شمارا در نتایج موتورهای جست‌وجوگر صدمه بزند و متعاقبا سود بخشی وب‌سایت شمارا تضعیف کند.این کار مانند شرکت کردن در یک مسابقه بوکس است، اگر شما رقیبان خود را دست‌کم بگیرید و نسبت به آن‌ها سهل‌انگاری کنید ممکن است توسط یک ضربه جدی از پا دربیایید و از رقابت کنار زده شوید، مزیتی که بوکس دارد آن است که شما نتایج کار خود را سریعا می‌بینید اما در وب شرایط طور دیگری است. پس از ایجاد هر تغییر و سرمایه‌گذاری شما باید چند ماه صبر کنید تا تاثیرات و نتایج آن را بتوانید مشاهده نمایید.

نداشتن استمرار

از میان تمام آنچه باید به کاربران جدید راجع به سئو می‌آموختم، سخت‌ترین آن‌ها این حقیقت است که سئو یک پروسه است که به‌آرامی عمل می‌کند و نمی‌تواند از آن انتظار نتایج سروقت و در موعد مشخص داشت. نباید افراد کم‌تجربه و بی‌پروا که مثلا ادعا می‌کنند که می‌توانند به‌سرعت مسئله سئو را برای سایت شما حل کنند اعتماد کنید. این ادعاها بی‌پایه و اساس هستند و اصلا انجام‌پذیر نمی‌باشند. بسیاری از افراد سئو را مانند یک توالی از گام‌ها در نظر می‌گیرند که باید تمام آن‌ها را پشت سرهم یک‌بار برای همیشه انجام دهند. این دیدگاه سایت شمارا به نابودی محکوم می‌کند زیرا یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین استراتژی‌های سئو آن است که برای آنکه بتوانید به موفقیت خوبی در سئو دست‌یابید باید در طول زمان باپشتکار به کار خود ادامه دهید و دست از تلاش نکشید و دائما سئو طراحی سایت خود را بهبود دهید. اگر دست از تلاش بکشید و به پیمودن چندین گام برای سئو بسنده کنید هیچ‌گاه موفق نخواهید شد. زمانی که ابزاری را برای سئو به کار می‌برید این ابزار ممکن است چند هفته بعد، چند ماه بعد و یا حتی چند سال بعد نتایج خود را نشان دهد، پس باید صبور باشید و پشتکار داشته باشید.

 

شش عامل شکست در سئو و راهکارهای حل آن | سایت سازان

عدم پیگیری و پاسخگویی

هر تلاشی که شما در جهت بهبود سئو طراحی سایت خود انجام می‌دهید باید توسط شخصی پیگیری شود و نتایج آن موردبررسی قرار بگیرد و درواقع باید در هر گروه سئو یک نفر وجود داشته باشد که موفقیت یا عدم موفقیت هر استراتژی پیاده‌سازی شده در سئو یک سایت را پیگیری کند. زمانی که استراتژی‌های بکار بسته‌شده نتایج موردنظر شمارا ارائه نمی‌دهند شما باید این مسئله را در اولین فرصت ممکن متوجه شوید و این کار تنها با پیگیری دائمی ممکن است بدون آنالیز داده‌ها و بازبینی دائمی یک پروسه امکان پیگیری و تخمین پیشرفت یک پروسه امکان‌پذیر نمی‌باشد. بسیاری عدم موفقیت‌هایی که در سئو سایت‌های مختلف رخ می‌دهد به دلیل همین عدم پیگیری‌ها است.اگر می‌خواهید در زمینه سئو به موفقیت دست پیدا کنید باید یک برنامه از پیش تعیین‌شده مانند یک نقشه مسیر برای خود داشته باشید و برای هرکسی در این مسیر نقش مشخصی تعریف کرده باشید و تنها با این روش است که می‌توانید مسیر دشوار موفقیت در سئو را بپیمایید.

فراموش کردن اهداف واقعی سایت

نقش یک مشاور سئو آن است که نیازهای مشتری را بشناسد و متناسب با آن‌ها استراتژی‌هایی برای مشتری خود ارائه دهد که آن‌ها را دررسیدن به اهدافشان یاری کند. بعضا باید به خود یادآوری کنیم که رسیدن به اهداف تجاری مسئله اصلی ما است نه فراهم به دست آوردن رتبه بالا در رتبه‌بندی‌ها و ایجاد صفحاتی که از هر لحاظ برای موتورهای جست‌وجو بهینه‌سازی شده‌اند. استراتژی‌های سئو یک مشاور سئو باید به‌گونه‌ای باشد که مشتری را دررسیدن هرچه بیشتر و بهتر به اهدافش کمک کند. حال این اهداف ممکن است بهبود بیزنس و بالا بردن میزان خریدهای انجام‌شده از یک سایت یا بالا بردن رتبه طراحی وبسایت در رتبه‌بندی موتورهای جست‌وجوگر و به دست آوردن ترافیک بیشتر و یا هر چیز دیگری باشد.

نتیجه‌گیری

حتی استراتژی‌های خیلی خوب و قوی در سئو نیاز به زمان‌دارند تا نتایج خود را ارائه دهند و بهترین مشاوران سئو هم قادر نیستند در زمان کوتاه نتایج خوبی ارائه بدهند بدون اعتماد و به گروه سئو خود شما موفق نخواهید شد. پس صبور باشید و در انتظار نتایج نهایی بمانید، این تنها راه موفقیت در سئو است.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید