طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

6 فاکتور با ارزش که برای بهبود سئو به آن‌ها نیاز دارید!

6 فاکتور با ارزش که برای بهبود سئو به آن‌ها نیاز دارید!

تجربیات در زمینه‌های مختلف صنعت، نشان داده که رضایت مشتریان به یک فاکتور وابستگی بسیاری دارد: انتظارات

اغلب، مشتریان انتظارات مشابه به هم دارند و این موضوع ممکن است درنهایت منجر به وجود آمدن چالش شود. مسئله انتظارات بسیار قبل از سئو و هر شکل دیگر بازاریابی دیجیتال مطرح بوده است. این چالش را می‌توان فرآیند طرح پیشنهادی نامید.

هزینه در مقابل نتایج مورد انتظار

گذشته از خدمات واقعی که تابه‌حال انجام‌گرفته، برای ارائه طرح پیشنهادی، دو دیدگاه مختلف وجود دارد که برای مشتریان مهم است. هزینه تمام‌شده طرح و نتایج مورد انتظار از طرح. این دو فاکتور در ذهن مشتریان از وزن متفاوتی برخوردار هستند. اما هر دو از ملاحظات بسیار مهم برای داشتن یک وب‌سایت بازاریابی به‌حساب می‌آیند.
برای کسانی که بر روی نتایج خروجی از طرح تمرکز دارند، اغلب هزینه اهمیت زیادی ندارد. هدف این مجموعه از افراد نتیجه‌ای است که موردنظرشان باشد و مطمئن می‌شوند که پیشنهاد طرح اجرایی، نتایج مدنظرشان را تامین خواهد کرد. برای افرادی که بر هزینه طرح تمرکز دارند، قیمت تمام‌شده به‌عنوان فاکتور اساسی مطرح است و در اکثر قسمت‌های کار این فاکتور را در اجرای طرح لحاظ می‌کنند. متاسفانه این ایدئولوژی الزاما منجر به شکل‌گیری یک راهبرد صحیح نمی‌شود.
وقتی برای قیمت تلاش می‌کنید، فقط یک موضوع اهمیت می‌یابد: ارزان‌ترین قیمت. چیزی که شما معمولا به دست نمی-آورید کیفیت است. چرا؟ زیرا کیفیت ارزشمند است و قیمت بالاتری دارد.
برای پایین نگاه‌داشتن قیمت، ارائه‌دهندگان خدمات (ازجمله بازاریابان دیجیتال) حداقل‌های موردنیاز برای ارائه خدمات را در نظر می‌گیرند، نه دقیقا آنچه را که شما به‌عنوان نتیجه از آن‌ها انتظار دارید. در مقابل آن‌هایی که به کیفیت بالاتر نسبت به هزینه‌ی کمتر علاقه دارند مطمئن می‌شوند که پیشنهاد‌ها ارائه‌شده به آن‌ها جامع‌تر بوده و نیازهای خاص سایتشان را برآورده می‌کند.

محدودیت‌های طرح پیشنهادی

پیشنهادهای ارائه‌شده در حوزه بازاریابی دیجیتال، با دو رویکرد هزینه محور و کیفیت محور، به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای شبیه به هم هستند. درواقع این دو نوع پیشنهاد کاری، می‌توانند سرویس‌های مشابه و یکسانی را دربر داشته باشند. تفاوت اصلی این دو، میزان اجرای خدمات ارائه‌شده در این پیشنهاد‌ها است. در ادامه این نکته را موشکافانه‌تر بررسی خواهیم کرد اما به‌عنوان یک مثال در این زمینه می‌توان به سرویس بهینه‌سازی صفحات وب که توسط مجموعه‌های مختلف بازاریابی دیجیتال ارائه می‌شود اشاره کرد. این پیشنهاد شامل چند صفحه خواهد بود؟ چه تعداد کلمه کلیدی را پوشش خواهد داد؟ چه کلمات کلیدی را بهینه خواهد کرد؟ این‌ها فاکتورهای تاثیرگذار بر هزینه و کیفیت کار هستند اما ممکن است در پروپوزال پیشنهادی دقیقا به آن‌ها اشاره نشود. همین موضوع برای لینک‌ها هم صادق است. معمولا تعداد لینک‌ها ذکر می‌شود اما اشاره کردن به کیفیت این لینک‌ها در پیشنهاد ارائه‌شده ممکن نیست، زیرا کیفیت بالا نیاز به تفسیر داشته و عموما یک ویژگی نسبی است.

شش فاکتور با ارزش که برای بهبود سئو | بهینه سازی سایت سازان

غالبا دیده می‌شود که سرویس ارائه‌شده فقط نام‌برده شده و تمامی مواردی که شما به دانستن آن‌ها نیازمندید به شما ارائه نمی‌شود؛ بنابراین در هنگام تجزیه‌وتحلیل طرح‌های پیشنهادی ارائه‌شده توسط بازاریاب‌های دیجیتال، شما به یک درک پایه‌ای از ارزیابی آن‌ها نسبت به سایتتان نیاز دارید. این ارزیابی به شما کمک می‌کند تا بتوانید هزینه و کیفیت ارائه‌شده را تخمین بزنید. دانستن این موضوع هم به شما کمک می‌کند که ارزش بسته‌ی پیشنهادی را برآورد کنید و هم به شما نشان خواهد داد که ارائه‌دهنده این پیشنهاد تا چه اندازه مایل است تا بجای کاری ارزان‌قیمت، کاری باکیفیت به شما ارائه دهد.

1) تعداد صفحات موجود در سایت شما

زمانی که بخواهید یک سایت را بهینه‌ سازی کنید، بهینه کردن سایت‌های کوچک‌تر نسبتا آسان‌تر بوده و به کار کمتری نیاز دارد. معمولا در طرح‌های پیشنهادی بازاریاب‌ها، سایت‌های بزرگ با پیچیدگی‌های خاص، به شما ارائه نمی‌شود و هرچه تعداد صفحات برای بهینه‌سازی کمتر باشد، طراحی سایت درمجموع نیاز به کار کمتری دارد. با در نظر داشتن این نکته سایت طراحی‌شده کوچک خواهد بود. بخش بزرگی از سئو اطمینان از ارزشمندی و ارزش‌آفرینی سایت است و اینکه به‌وسیله‌ی این سایت شما توانایی این را خواهید داشت که بیشترین میزان بازدیدکننده را به‌وسیله کلمات کلیدی هدف، جذب کنید و اینکه مطمئن شوید بصورت طبیعی با فن‌های بازاریابی وب‌سایت شما رشد خواهد کرد.
اما شروع کار با یک سایت بزرگ، هر میزان که بزرگ‌تر باشد، بهینه‌سازی پیچیده‌تری خواهد داشت. راهبردهای بهینه‌سازی به‌منظور کاربرپسندی و اطمینان از ساختار درست صفحات کار بسیار سختی است. تجارت الکترونیک چالش‌های خاصی را برای بهینه‌سازی سایت در خود دارد که این چالش‌ها بسیار به سیستم مدیریتی محتوای سایت وابسته است. برای مثال در بهینه‌سازی صفحات فروش و محصولات، سایت با هر دو چالش به نمایش درآمدن در جستجوها و تبدیل مخاطب به مشتری روبرو است. بهینه‌سازی یک سایت کوچک در مقابل یک سایت بزرگ بدون اغراق می‌تواند هزاران دلار در ماه تفاوت هزینه داشته باشد.

شش فاکتور با ارزش که برای بهبود سئو | بهینه سازی سایت سازان

2) وضعیت وب‌سایت شما

دربندهای قبلی اشاره شد که وب‌سایت‌های کوچک‌تر معمولا مشکلات بسیار پیچیده‌ای نداشته و به بازاریابان دیجیتال برای پشت بانی نیازمند نیستند؛ اما این نکته همواره درست نیست. گاهی اوقات حتی سایت‌های نسبتا کوچک نمی‌تواند بدون راه‌اندازی مجدد شروع به کار کنند. آژانس‌های معتبر بازاریابی دیجیتال عمدتا زمانی پیشنهاد راه‌اندازی دوباره (re-develop) سایت را مطرح می‌کنند که این کار برای موفقیت سایت بسیار لازم و ضروری باشد؛ اما زمانی که طراحی سایت جدید مفید بوده و صرفه اقتصادی بیشتری دارد، گاهی اوقات دیده‌شده که بازاریابان دیجیتال پیشنهاد این کار را به صاحب سایت نمی‌دهند. اگر سایت قدیمی که نیاز به تعویض دارد، فقط سازگار با موتور جستجو بوده و برای بازاریابی آماده شود هزینه‌های قابل‌توجهی را برای صاحبان خود به همراه خواهد داشت که این موضوع درنهایت به نفع بازاریاب و به ضرر صاحب سایت خواهد بود..
داشتن یک سایت بزرگ همواره به این معنا نیست که این سایت غیرقابل بهینه‌سازی باشد، اما شانس آن برای یک بهینه‌سازی مناسب بسیار کم خواهد شد؛ و بدتر از همه اینکه هر چه سایت شما نیاز به تعمیر بیشتر داشته باشد مجبور خواهید بود که بیشتر به سراغ کمپین طراح سایت خود بروید. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود در ابتدا با یک حسابرس وب‌سایت همکاری کنید. سئو به‌عنوان پایه اولیه و مهم‌ترین فاکتور طراحی، قبل از هرگونه طرح پیشنهادی باید مدنظر قرار گیرد اما شناخت تمامی مشکلات طراحی سایت بدون یک حسابرسی و بررسی دقیق غیرممکن خواهد بود.
زمانی که وسعت آسیب وارد آمده به سایت درست ارزیابی شود، بازاریاب بهتر می‌تواند هزینه تعمیر سایت را تخمین بزند. اگر این موضوع بعد از امضای قرارداد مشخص شود می‌تواند بر نتیجه و زمان کار مورد انتظار تاثیرگذار باشد.

3) رقابت شما

برای اینکه بتوانید به‌طور موثری هزینه کمپین‌های بازاریابی مختلف را ارزیابی کنید، باید بدانید که بهبود سئو تنها نیاز شما نخواهد بود بلکه نیاز است تا بدانید رقبای شما در حال انجام چه تدابیری هستند. آیا رقبای شما در شبکه‌های اجتماعی فعالند؟ اگر چنین است گستردگی کار آن‌ها چه اندازه است؟ آیا به‌صورت منظم در حال انتشار محتوا هستند؟ اگر چنین است این کار را چند وقت به چند وقت انجام می‌دهند؟ آیا به‌وسیله تولید لینک در حال تعامل با دیگران هستند؟ اگر چنین است میزان این مشارکت چقدر است؟
همچنین نیاز است از زاویه‌ی دید کاربران به طراحی وب سایت رقبا نگاهی بیاندازید و بررسی کنید که: استفاده از سایت‌های آن‌ها تا چه اندازه آسان است؟ آیا از سایت شما بهتر است یا خیر؟ آیا نکته‌ای در سایت رقبا وجود دارد که با استفاده از آن مخاطبان بازدید بهتری از سایتتان را تجربه کند؟

4) میزان انگیزه شما برای پیشروی

همان‌طوری که اشاره شد سرویس‌های سئو در تمامی سطح‌ها یکسان است و تفاوت در کیفیت ارائه سرویس است. درواقع یکی از سوالاتی که بازاریاب‌ها از مشتریان متقاضی طراحی وبسایت می‌پرسند این است که:
بودجه و استراتژی بازاریابی دیجیتال شما تا چه اندازه پیش‌رونده و تهاجمی (aggressive) است؟ پاسخ می‌تواند بصورت زیر باشد:

  • میدانیم بازاریابی وب مهم است، اما تاکنون برای آن اولویتی قائل نشده‌ایم. بهتر است این کار را به‌آرامی شروع کنیم
  • ما در حال بازنده شدن در بازار فروش هستیم و نیاز داریم تغییری در این بازار ایجاد کنیم
  • ما توسط رقبا شکسته شده‌ایم و نیاز داریم تا تغییرات اساسی اتفاق بیافتد
  • بازاریابی وب اولویت اول ماست و نیاز است تا کمپین بازاریابی تا حد امکان قوی کار کند
  • Killer mode- در کمپین بازاریابی که ما به دنبال آن هستیم هیچ کاری غیرممکن نیست

انتظارات مشتریان بر اساس پاسخ آن‌ها به این سوال مشخص می‌شود. برای حالت شروع آرام کیفیت سرویس باحالت Killer mode کاملا متفاوت خواهد بود. هدف بازاریاب این نیست که سایت را بر اساس مقدار پول اختصاص داده‌شده توسط مشتری طراحی کند بلکه هدف این است تا با بررسی میزان انتظارات و تهاجمی بودن مشتری به نیاز او پاسخ داده شود. شما به‌عنوان مشتری هرگز نمی‌خواهید که با کاهش سرویس‌های موردنیاز و ضروری سایت، قیمت طراحی را پایین بیاورید زیرا با این استراتژی از بازاریابی دیجیتال منفعت لازم را به دست نمی‌آورید.

شش فاکتور با ارزش که برای بهبود سئو | بهینه سازی سایت سازان

5) سرویس‌های پیوسته و ادامه‌دار

در بازاریابی وب دو نوع سرویس‌دهی وجود دارد: نوعی که سرویس‌دهی در آن تکمیل می‌شود و نوعی که سرویس‌دهی در آن دائما ادامه دارد. بسیاری از تعمیرات معماری سایت‌ها در دسته اول قرار می‌گیرند. ابتدا مشکل باید شناسایی شود و سپس باید آن را برطرف کرد.زمانی که تعمیرات انجام شد، سایت معمولا بدون مشکل پیش می‌رود؛ اما به‌هرحال این مهم است که همواره مشکلات بالقوه رصد شده و برای آن چاره‌ای اندیشیده شود. البته بعضی از مشکلات تا زمانی که داده‌های شما زیاد نشده یا زمانی که دیگر مشکلات سایت برطرف نشده‌اند، خود را نشان نمی‌دهند.
اما یک معامله خوب برای سئو معامله‌ا‌ی پیوسته و ادامه‌دار است. همواره کلمات کلیدی جدید برای بهینه‌سازی وجود دارند، محتواهای تازه موجود خواهد بود که نیاز به انتشار دارد، شبکه‌های اجتماعی جدیدی به بازار می‌آید که نیاز به حضور در آن‌ها احساس می‌شود، لینک‌های بیشتری باید ساخته شود و نیاز است که داده‌های جدیدی آنالیز شوند. تا مدتی که قرارداد شما ادامه داشته باشد تمامی موارد اشاره‌شده دارای هزینه خواهد بود و با پرداخت این هزینه‌ها طراح سایت موظف به برطرف کردن این نیاز‌ها هست.
در هر طراحی سایت بزرگ یا سایت تجارت الکترونیک، زمان اختصاص داده‌شده به شبکه‌های اجتماعی و بهینه‌سازی پیوسته‌ی منجر به‌صرف بودجه بیشتر می‌شود. شما می‌توانید با کاهش زمان اختصاص داده‌شده به یک یا هر دو این موارد از هزینه‌ها بکاهید اما این کار بازاریاب را مجاب خواهد کرد که مستقیما به سراغ صرف هزینه برای افزایش کیفیت سایت برود تا سود مرد نظرش در قرارداد با شما کاهش نیابد. پس بهتر است قبل از عقد قرارداد تصمیم درستی در مورد ویژگی‌های درخواستی از سایت گرفته شود.

6) تجربیات / مهارت‌های سئو

هر بازاریاب دیجیتال برای کار خود ارزش‌گذاری خواهد کرد. حتی اگر شما این ارزش و هزینه را به‌صورت ریال در ساعت محاسبه نکنید حقیقت این است که هر قیمتی که به شما ارائه می‌شود از این قاعده پیروی می‌کند. طرح پیشنهادیبازاریاب‌های وب بر اساس مدت‌زمان موردنیاز برای طراحی، پی‌ریزی می‌شود. قیمت سرویس ارائه‌شده درنهایت با توجه به انتظارات شما و ارزش خدمات سئو ارائه‌شده در هر ساعت تعیین می‌شود.
بسیاری از مردم علاقه ندارند که ساختار هزینه در ساعت را ببینند زیرا احساس می‌کنند که بابت هر کار کوچکی که طراح سایت برای آن‌ها انجام می‌دهد یک‌بار مورد اخاذی قرار می‌گیرند. لذا ممکن است در طرح پیشنهادی این فاکتور ارائه نشود. بنابراین همواره این نکته را در ذهن داشته باشید که ارائه نشدن نمودار هزینه در هر ساعت به این معنی نیست که قیمت کلی از این فرمول محاسبه نشده‌ باشد. اگر بازاریاب متوجه شود که زمانی که برای کار شما اختصاص می‌دهد بیشتر از هزینه‌ای است که دریافت می‌کند، مطمئن باشید که با یک قیمت جدید یا با تغییر در سرویس‌ها دوباره پیشنهادانی به شما ارائه خواهد داد تا مطمئن شود که سود موردنظرش در این معامله لحاظ شده است.
اما نکته‌ای که در اینجا اهمیت دارد هزینه‌ی پرداخت‌شده به ازای هر ساعت خدمات نیست، بلکه کیفیتی است که درازای این هزینه به شما ارائه می‌شود. در اکثر صنایع مشاهده می‌شود که آن‌هایی که درزمینه مدیریت وب‌سایت تجربه‌ی بیشتری دارند برای یک سرویس یکسان هزینه‌ی بیشتری پرداخت می‌کنند. آیا این افزایش هزینه نتیجه بهتری به همراه خواهد داشت؟ بله اما نه در تمامی موارد.اینجای کار نوبت به شما می‌رسد که باکمی تلاش در مورد شرکت‌های بازاریابی دیجیتال و مشاوران موردنظرتان به تحقیق و بررسی بپردازید. درنهایت شما بازاریابی را انتخاب می‌کنید که بهترین کیفیت را درازای هزینه‌ی شما‌، به شما ارائه دهد. بهترین کیفیت شاید نیاز به هزینه بیشتر داشته باشد اما همواره کیفیت کار برای شما بسیار ارزشمند خواهد بود. پرداخت هزینه‌ی کمتر اغلب به این معنی است که کیفیت کمتر دریافت می‌شود و در درازمدت مشاهده‌شده که نه‌تنها هزینه موردنیاز برای خدمات و تعمیرات سایت بیشتر شده بلکه درازای آن کیفیت نازلتری دریافت شده است.

شش فاکتور با ارزش که برای بهبود سئو | بهینه سازی سایت سازان

دانستن برگ خریدهای طراحی ارزشمند است

دانستن تاثیر هر 6 فاکتور ارائه‌شده در قیمت پیشنهادی توسط هر طراح سایتی بسیار مهم است. بدون دانستن این تاثیرات در طراحی سایت شما نمی‌توانید ارزش سرویس‌های ارائه‌شده را تخمین زده و از بین آن‌ها ارزشمندترین پیشنهاد را برگزینید. برای مطالبه خواسته‌های خود هرگز درنگ نکنید. از بازاریاب بپرسید که تا چه میزان سایت‌های طراحی‌شده توسط آن‌ها هجومی (aggressive) بوده و همچنین از او بپرسید که تا چه میزان می‌تواند سایت شما را پیشرو و هجومی طراحی کند. همچنین مطمئن شوید که تمامی توضیحات پیرامون سرمایه‌گذاری بر روی سرویس‌های ادامه‌دار مانند لینک‌ها، شبکه‌های اجتماعی و تعداد ساعات کار و… به شما ارائه‌شده باشد.
عدم آگاهی از این موارد منجر به این می‌شود که در تعریف انتظارات، نتایج حاصله و یا هردوی این موارد دچار سردرگمی شده و به هدف موردنظرتان دست پیدا نکنید. اگر این موارد لحاظ شود، شانس شما برای جلوگیری از یک تجربه تجارت آنلاین فاجعه‌بار به‌مراتب بیشتر خواهد بود و می‌توانید امیدوار باشید که طراح سایتی که انتخاب می‌کنید طراحی سایت شمارا با توجه به نتایج موردنظرتان طراحی خواهد کرد، نه قیمتی که به او پیشنهاد می‌دهید.

[rating itemreviewed=”شش فاکتور با ارزش که برای بهبود سئو” rating=”9″ reviewer=”سایت سازان” dtreviewed=”15/11/2016″ best=”10″ worst=”0″]در ااین مطلب شش فاکتور با ارزش که برای بهبود سئو و آموزش سئو و افزایش رتبه سایت می توانید از خدمات بهینه سازی سایت سازان در زمینه سئو سایت بهره مند وید و…[/rating]

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید