طراحی سایت تهران، سیدخندان به سمت رسالت شرق، خیابان کابلی (دبستان)، نبش کوچه آگاهی، پلاک ۴ ، واحد ۱۵
02188471521   ۰۲۱۴۰۸۸۱۰۳۸

شناسایی زمان و مکان مناسب برای انتشار یک مطلب

شناسایی زمان و مکان مناسب برای انتشار یک مطلب | آموزش انتشار مطلب

تفاوت وبلاگ نویسان خوب و وبلاگ نویسان فوق‌العاده در دانستن زمان و مکان صحیح برای انتشار یک مطلب است. افراد حرفه‌ای می‌دانند که کدام پست‌ها را باید بالفور انتشار داده و برای انتشار کدام‌یک باید صبر کنند تا زمان مناسب آن برسد. آن‌ها حتی می‌دانند که یک مطلب بهتر است که بر روی وبلاگ آن‌ها منتشر شود یا بر روی Medium و یا سایت‌هایی مثل LinkedIn.. آن‌ها قادر هستند که تعداد زیادی از مطالب را مدیریت کرده و تصمیمات صحیحی برای انتشار آن‌ها بگیرند.
اگر شما می‌خواهید که یک وبلاگ نویس قوی شوید باید ابتدا بتوانید تصمیمات درستی بگیرید و تشخیص دهید که:
1- آیا مکانی که برای انتشار یک مطلب انتخاب کرده‌اید برای کاربران موردنظر شما مناسب است و می‌تواند آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهد؟
2- آیا زمانی که برای انتشار یک محتوای انتخاب کرده‌اید مناسب است و می‌تواند حداکثر تاثیر گذاری را داشته باشد؟

شناسایی زمان و مکان مناسب برای انتشار یک مطلب | آموزش انتشار مطلب

محل صحیح انتشار یک پست

اگر شما بازدیدکننده‌های زیادی دارید و هزاران نفر از پست‌های شما بازدید می‌کنند، این‌که شما تصمیم بگیرید که تمام مطالب خود را بر روی وبلاگ خود پست کنید تصمیم درست و بجایی است.
آیا شما این‌گونه فکر می‌کنید؟
اشتباه است!
مکان‌های بسیاری وجود دارند که شما می‌توانید پست‌های خود را در آن‌ها منتشر کنید مثلا سایت‌های Medium و یا LinkedIn و همچنین وبلاگ‌های درجه سه و … در ادامه فاکتورهایی که شما باید برای انتخاب محل انتشار محتوای خود در نظر بگیرید آورده شده است:

1) انتخاب محل انتشار متناسب با موضوع مقاله

به‌عنوان یک وبلاگ نویس شما باید تشخیص دهید که پست شما در یک وبلاگ یا وب‌سایتی که موضوع کلی مطالب آن چیز مشخصی است چه عملکردی خواهد داشت و عملکرد آن در یک وبلاگ یا وب‌سایت دیگر به چه صورتی خواهد بود. برای مثال آقای John Hewitt که در سئو بسیار حرفه‌ای و ماهر است ژورنال Inc را برای انتشار یک محتوی انتخاب کرد که موضوع آن هدایت یک تیم سئو بود؛ زیرا بازدیدکنندگان این سایت تشنه مطالب این‌چنینی هستند و چنین موضوعاتی را بسیار می‌پسندند.

2) انتخاب نوع محتوای مناسب

دومین فاکتور مهم انتخاب نوع محتوای مناسب است. انواع مختلفی از محتوا وجود دارند مثل محتوای دیداری، مقالات طولانی و دنباله‌دار، مقالاتی که تنها مطالب را به‌صورت لیستی از عناوین درمی‌آورند و … برای پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی محتواهای دیداری بهترین عملکرد رادارند؛ اما محتواهایی که حالت لیستی دارند زمانی که به‌عنوان گست پست مورداستفاده قرار می‌گیرند عملکرد بهتری دارند.

3) انتخاب محیط انتشار متناسب با لحن مقاله

به خاطر داشته باشید که لحن یک نوشته محل مناسب برای انتشار آن را مشخص می‌کند. برای مثال اگر شما مقاله‌ای دارید که افکار انسان‌ها را درگیر می‌کند یا به‌نوعی تفکر برانگیز و بحث‌برانگیز است باید آن را در رسانه های اجتماعی مثل Medium و یا LinkedIn و یا سایر رسانه های فعال منتشر کنید. این کار کمک می‌کند شما بتوانید بازدیدکنندگان بیشتری را به پست خود جذب کنید؛ زیرا این گونه مقالات بستر مناسبی را برای بحث و گفت‌وگو فراهم می‌کنند.

انتخاب زمان مناسب برای انتشار یک محتوا

مردم هرساله برای پخت سبزی پلو با ماهی شب عید به دنبال دستورالعمل‌ها و روش های بهتر و حتی مدل های سفره آرایی برای این غذا هستند، اما این بدان معنی نیست که اگر شما در دی‌ماه یک مقاله پیرامون پخت سبزی پلو با ماهی شب عید منتشر کنید این مقاله بسیار مورد توجه بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد. به اصلا این طور نیست! شما باید بدانید که چه زمانی یک محتوا را منتشر کنید. بساری از وبلاگ نویسان به یک موضوع خاص می‌چسبند و دائما راجع به همان می‌نویسند و فراموش می‌کنند که باید زمان را نیز در کار خود لحاظ کنند و نوشته‌های آن‌ها باید درخور آن زمان باشد، این وبلاگ نویسان دائما شکست می خورند.

بیایید فاکتورهایی که بر روی زمان‌بندی یک محتوا تاثیر می‌گذارند را باهم موردبررسی قرار دهیم و در کار خود لحاظ کنیم:

1) دسترسی سریع به اخبار روز دنیا

برخی از وبلاگ نویسان هم چنان درباره راه‌کارهایی برای کسب موفقیت در رسانه های اجتماعی می‌نویسند در حالی که برای مثال اخبار روز دنیا راجع به المپیک و مدا های طلای المپیک است. یک وبلاگ نویس باید به روز باشد و از اخبار روز دنیا مطلع باشد و درباره موضوعاتی مقاله بنویسد که در آن دوره خاص مردم دنیا تشنه شنیدن اخبار و مطالبی راجع به آن موضوعات هستند. با توجه به آنکه اخبار روز دنیا طول عمر کوتاهی دارند و یا به عبارتی این اخبار گذرا بوده و روز به روز جای خود را به اخبار جدید می‌دهند وبلاگ نویسان باید بسیار هشیار در این زمینه عمل کنند و یا به عبارتی تا تنور داغ است نان را بچسبانند؛ یعنی اینکه باید موضوع روز دنیا را در همان روز شناسایی کرده و سریعا راجع به آن مقاله بنویسند و آن را منتشر کنند پیش از آنکه طب داغ آن موضوع فروکش کند.

شناسایی زمان و مکان مناسب برای انتشار یک مطلب | آموزش انتشار مطلب

Twitter:

فید ها و هشتک‌های توییتر یک منبع بسیار مناسب اخبار روز دنیا هستند. علاوه بر این فالو کردن افراد مشهوری که اخبار روز دنیا را در اولین فرصت توییت می‌کنند می‌تواند شما را به سرعت از اخبار روز دنیا مطلع سازد.

Reddit

: Reddit یکی دیگر از منابعی است که می‌توان علاوه بر خواندن اخبار روز دنیا نظرات افراد را نیز در باره این مطالب مشاهده نمود. در واقع Reddit یکی از بهترین اجتماعاتی است که می‌توان در آن بهترین بحث‌ها را درباره مطالب روز دنیا مطالعه نمود.

ابزارهای شنود اجتماعی (Social listening tools):

ما از ابزار BrandWatch استفاده می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که مطالبی که منتشر می‌کنیم در لیست تیترهای پرطرفدار دنیا است؛ و می‌تواند ماکزیمم تاثیر گذاری را داشته باشد. علاوه بر آن ما از آنالیزهای آماری استفاده می‌کنیم تا بدانیم که مناسب ترین زمان برای انتشار یک مطلب چه وقتی است.

2) ایجاد محتوایی که در دراز مدت همچنان ارزشمند باقی بماند

باوجودآنکه ایجاد محتوایی که متناسب با اخبار روز دنیا باشد بسیار مهم و ضروری است، ایجاد محتواهایی که در دراز مدت نیز ارزشمند باقی بمانند بسیار اهمیت دارد. هر وبلاگ نویسی در برخی از زمان‌ها ایده‌هایی برای ایجاد محتوای بحث‌برانگیز و یا محتواهایی که طول عمر محدودی ندارند و می‌توانند در تمامی زمان‌ها برای خوانندگان جذاب باشند و برخی از این محتواها ممکن است سال ها قابل استفاده باقی بمانند. حتی چنین محتواهایی نیز باید در زمان خاصی منتشر شوند و انتشار آن‌ها بدون در نظر گرفتن پارامتر زمان امری غیر منطقی است. برای مثال یک مقاله راجع به گرم شدن هوای کره زمین، ممکن است سال ها قابل‌خواندن باشد و جذابیت خود را برای کاربران از دست ندهد اما انتشار آن در ماه دی (در فصل زمستان) کاری غیر معقول است.

نتیجه‌گیری
اگر محتوایی که شما تولید می کنید بسیار باکیفیت باشد و شما وقت زیادی را صرف تولید آن کرده باشید نیز باز هم سرنوشت آن را این مساله تعیین می‌کند که در چه زمان و در چه محلی آن را منتشر کنید. برخی پست ها بهتر است بر روی وب سایت و یا وبلاگ شما منتشر شوند درحالیکه بعضی دیگر از پست هایی که ایجاد می‌کنید برای شبکه‌های اجتماعی و سایر محیط‌های فعال مناسب‌تر هستند. لذا شما باید ابتدا تمام جنبه‌های یک متن را بررسی کرده و سپس آن را برحسب مقتضیات آن منتشر کنید تا بتوانید بهترین نتایج را حاصل کنید.