طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

صفحات بی کیفیت از نظر گوگل

صفحات بی کیفیت از نظر گوگل

صفحات بی کیفیت از نظر گوگل سرنوشت بدی خواهند داشت! همه ی ما متخصصین سئو و طراحی سایت می دانیم که طراحی عالی ، محتوای خوب و بهینه سازی با کیفیت ، اصلی ترین عوامل در موفقیت یک سایت است. اما در این بین شناسایی و تشخیص نکات منفی نیز بسیار مهم هست. با به روز رسانی زیر ساخت های گوگل ، این موتور جستجو به نکات و معیار های تشخیص صفحات بی کیفیت حساس تر شده و باید توجه بیشتری به این موضوع کرد.
در زیر به نکات و مهم در این باره خواهیم پرداخت.

لینک های داخلی زیاد و غیر طبیعی

داشتن یک ساختار منظم و مناسب برای لینک های داخلی بسیار مفید و مناسب است اما در صورتی که شما از این فرصت سوء استفاده کنید و شبیه به اسپمر ها عمل کنید ، مسلما گوگل شما را جریمه خواهد کرد. داشتن تعداد زیادی از صفحات و لینک ها با محتوای مشابه و یکسان شما را اینگونه به نظر می رساند. منظور از محتوای مشابه ، جابجایی یا تغییرات جزئی در عنوان و محتوای هر صفحه یا متن و آدرس هر لینک است.

برای درک بهتر این مطلب می توانید مثال زیر را در تصویر مشاهده کنید.

صفحات بی کیفیت از نظر گوگل

Phantom 2

نکته ی جالبی که در این باره وجود دارد این است که شاخص های گوگل برای صفحات بی کیفیت در سال 2012 مشخص شده بودند اما گوگل آن ها را در سال 2015 منتشر کرد. در طی این 3 سال ما شاهد تغییراتی در جایگاه سایت ها ، مخصوصا سایت های دارای صفحات و مطالب بی کیفیت بودیم. اکثر این تغییرات را می توانیم به فانتوم نسبت دهیم. تمام تمرکز فانتوم بر روی صفحات تازه تولید شده ای است که امکان بی کیفیت بودن دارند. به این ترتیب از زمان ظهور فانتوم ، این صفحات شاهد کاهش 10 درصدی بازدید های خود از طریق جستجو در گوگل و سایر موتور های جستجو بودند.

[stat_counter icon_size=”32″ counter_title=”10% کاهش بازدید برای صفحات بی کیفیت” counter_value=”10″ speed=”3″]

بیش از حد اقتصادی بودن!

صفحات زیادی هستند که از طریق بازدید شدن آن ها و یا کلیک بر روی لینک های موجود در صفحات ، برای صاحبان وبسایت ها کسب و ایجاد درآمد می کنند. گوگل اینگونه صفحات را هم در دسته ی صفحات بی کیفیت قرار می دهد. اینگونه صفحات بی کیفیت از نظر گوگل هم عاقبت خوشی ندارند و نزول رتبه در انتظارشان خواهد بود. حتی ممکن است این صفحات از نظر کیفیت محتوا و مفید بودن آن برای کاربر بسیار بهتر باشند اما به دلیل تکیه ی زیاد بر کسب درآمد ، نوسط گوگل جریمه خواهند شد.

لینک های خارجی و تبلیغات زیاد

سایت هایی که تعداد زیادی از لینک ها که کاربر را به خارج از سایت هدایت میکند و یا لینک های تبلیغاتی زیادی داشته باشند ، بی کیفیت حساب خواهند شد. به عنوان مثال برخی از سایت های خبری ، اخبار سایر سایت ها را منتشر می کنند و سایت های مرجع را به عنوان صاحب خبر لینک می کنند و همین موضوع باعث خروج بسیاری از کاربران خواهد شد! لینک های تبلیغاتی هم همینطور هستند. آن ها کاربران را به خارج از سایت منتقل میکنند.

در واقع با این اتفاق به نظر می رسد که سایت شما زیر مجموعه ی سایت های دیگریست و یا این که مطالب شما مربوط به خودتان نیست که هر دوی این موارد شما را به عنوان یک سایت بی کیفیت معرفی خواهد کرد.

در تصویر زیر تاثیرات لینک و تبلیغات زیاد را بر حجم ترافیک ورودی سایت شما از طریق گوگل را میبینیم.

صفحات بی کیفیت از نظر گوگل

اعتماد در تجارت الکترونیک

اگر سایت شما یک سایت تجاری یا فروشگاهیست ، جلب رضایت و اعتماد مشتریان بسیار مهم ضروری خواهد بود. امنیت و اعتماد برای مشتریان و سرمایه ی آن ها یکی دیگر از معیار های گوگل برای تعیین کیفیت صفحه ی شما خواهد بود. پاک بودن تجارت شما هم مورد و نکته ی مهمیست که قطعا توسط گوگل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

صفحات معاملات و پرداخت آنلاین

امر بسیار مهمیست که این صفحات دارای مجوز رسمی و همچنین لینک های مربوط به پیگیری پرداخت و تحویل کالا باشند. این مورد هم از جمله موارد مهم برای تعیین صفحات بی کیفیت از نظر گوگل خواهد بود.

هرگز تلاش نکنید تا با کپی کردن لینک های قانونی صفحات دیگر این موضوع را پوشش دهید. گوگل با هوش تر از این حرف هاست!

صفحات تجاری و اطلاعات مالی

اگر در سایت شما کالا یا خدمات خاصی به مشتریان معرفی و ارائه می شود ، یا به آن ها پیشنهادی درباره ی سرمایه شان داده می شود ، صفحه ی شما باید دارای کیفیت بالایی باشد و از کلمات کلیدی و کیفیت مناسبی از متن برخوردار باشد. برای این منظور شما باید شیوه ی درست استفاده از کلمات کلیدی را بدانید که می توانید از این مطلب از سایت سازان استفاده کنید.

چهار نکته برای تولید کلمات کلیدی بهتر

دوستان و همراهان گرامی امیدواریم این مطلب از سایت سازان با عنوان صفحات بی کیفیت از نظر گوگل مورد توجه شما قرار گرفته باشد و از آن استفاده کرده باشید. ما را با نظرات خود همراهی و هدایت کنید تا با کیفیت بیشتری به شما خدمت رسانی کنیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید