طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سايت آپلود فایل

طراحی سايت آپلود فایل

ساخت وب سایت آپلود فایل

تا قبل از پیدایش اینترنت به شکل کنونی و گسترش آن در میان مردم، افراد قالبا فایل های مورد نیاز خود نظیر انواع مدارک، یادداشت ها، مدارک، کاست ها یا سی دی های موسیقی و فیلم و… را که معمولا از نظر حجمی فضای زیادی را اشغال می کردند در مکان مشخصی آرشیو و نگه داری می کردند. طبیعتا این روش معایب زیادی دارد از جمله مهمترین آن که احتمالا همه ما با آن مواجه شده باشیم، گم شدن یکی از موارد مورد نیاز ما درست در زمان نیاز ما به آن است.

مورد مهم دیگری عدم دسترسی به آن در شرایط مکانی مختلف است و همچنین امکان خرابی و آسیب فیزیکی نیز به آن ها وجود دارد. اما با گذشت زمان و پیشرفت علم و فناوری در حوزه های مختلف، اینترنت پدیدار شد. اینترنت در ابتدا آنقدر جذاب و باورنکردنی بود که ما فقط به کاربرد ارتباط اولیه با یکدیگر از طریق سرویس پست الکترونیکی یا ایمیل اکتفا می کردیم؛ اما هر چه زمان گذشت کاربرد های جذاب تری نظیر وب، شبکه های اجتماعی و برنامه های کاربردی تحت وب نیز به آن اضافه شدند.

اما یکی از کاربرد های بسیار مهم که به عنوان کاربرد پایه اینترنت می باشد، قابلیت آپلود فایل است.طراحی سايت آپلود فایل می بایست دارای قابلیت های ویزه ای باشد آپلود در واقع به معنای ارسال فایل از جانب کامپیوتر شخصی شما به یک سرور در اینترنت است.

طراحی وبسایت حرفه ای آپلود فایل

در واقع وقتی شما یک وب سایت طراحی می کنید، در ساده ترین حالت وقتی یک نوشته به سایت و یا وبلاگ تان اضافه می کنید، شما آن متن را از روی کامپیوتر شخصی تان و از طریق اینترنت به سرور مورد نظر وب سایت خود در اینترنت ارسال می کنید. سپس کلیه افرادی که وب سایت شما را باز می کنند و به صورت خودکار آن مطلب را با درخواست دانلودی که معمولا توسط مرورگر وب صورت می گیرد دریافت می کنند.

آپلود فایل کمی پای خود را فراتر از کاربرد های تخصصی نظیر وب سایت گذاشت و امروزه با پیشروی دراپ باکس، یک صندوق مجازی برای شما اختصاص داده می شود که می توانید تمامی فایل های شخصی و مورد نیاز خود را بر روی آن آپلود کنید. در این کاربرد دیگر شما لینک دانلودی از فایل تان را برای دیگران قرار نمی دهید، بلکه با استفاده از یک پنل کاربری به یک فضای کاملا اختصاصی دسترسی دارید که می توانید از طریق اینترنت و در هر کجا که باشید، به فایل های مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنید.

با این روش دیگر نیازی به نگرانی درباره خذف فایل های خود از روی هارد دیسک کامپیوتر خود و یا عدم امکان دسترسی از مکان دیگری ندارید، چرا که هر کجا که اینترنت باشد، شما نیز به فایل های خود دسترسی دارید. اما اگر بخواهیم یک وب سایت آپلود داشته باشیم که در ساده ترین حالت فضایی برای کاربران فراهم می کند تا فایل های خود را در آن آپلود کرده و لینک دانلود خود را دریافت کنند و یا در حالت تخصصی تر، یک فضای ابری برای ذخیره آن ها فراهم شود، چه نکات و مواردی را باید در طراحی در نظر گرفت.

 یک وب سایت آپلود فایل چگونه وب سایتی است و چه ویژگی هایی دارد؟

طراحی یک وب سایت آپلود فایل کاملا متفاوت از تقریبا هر وب سایت کاربردی مانند خبر و یا دانلود است. علت این امر این است که سرویس اصلی وب سایت شما فضای ذخیره سازی کافی و امن و با سرعت بالا است و مواردی مانند ظاهر و طراحی ظاهری دیگر اهمیت بالایی ندارند، اگر چه یک طراحی ظاهری زیبا همیشه برای کاربران جذاب است.

در حالت کلی یک وب سایت آپلود فایل باید دارای ویژگی های مشخصی باشد که به مهم ترین آن ها اشاره می شود:

 • طراحی سایت ظاهری گرافیکی زیبا و در عین حال ساده جهت قابلیت استفاده و کاربری مناسب
 • امکان معرفی کامل وب سایت و نحوه سرویس دهی به کاربران
 • امکان قرار دادن آموزش کامل به کاربران در جهت تخصیص فضا برای آپلود فایل
 • امکان عضو گیری و مدیریت اعضا در جهت ارائه سرویس های متمایز به آنها
 • امکان ارائه سرویس های مختلف با امتیازهای کاربری متفاوت مانند سرویس رایگان، سرویس نقره ای و سرویس طلایی که هر سرویس فضای ذخیره سازی و هزینه متفاوتی دارد
 • امکان مدیریت آسان و کارای فایل های و پوشه ها در پنل کاربری کاربران
 • امکان رمز گذاری بر روی فایل ها و پوشه ها
 • امکان ویرایش فایل ها به صورت آنلاین و با استفاده از ابزار های وب سایت
 • امکان دریافت گزارش از میزان ترافیک و حجم آپلود و دانلود فایل های کاربر
 • امکان آپلود رایگان فایل تا میزان حجم مشخص در طراحی وب سایت
 • امکان پرداخت وجه به صورت آنلاین و از طریق درگاه های پرداخت
 • امکان پشتیبانی از کاربران و پاسخگویی به پرسش های آن ها
 • و…

بنابراین با فراهم آوردن حداقلی موارد بالا، شما می توانید یک وب سایت آپلود فایل مناسب داشته باشید؛ اما وب سایت شما تنها موارد بالا نیست و کاملا وابسته به موارد دیگری می باشد.

ملزومات فنی یک وب سایت آپلود فایل

یک وب سایت آپلود فایل کاملا متفاوت از یک وب سایت خبری یا علمی است. علت اصلی آن وابستگی شدید آن به موراد فنی می باشد. مواردی که غالبا در ظاهر وب سایت تان قابل مشاهده نمی باشند اما در کارکرد اصلی آن نقشی اساسی دارند. اگر بخواهیم از سئو و بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو، طراحی ریسپانسیو ، طراحی امن و … فاکتور بگیریم که البته این موارد هم مهم و رعایت آن ها در طراحی اساسی می باشد.

مهم ترین نیاز وب سایت شما، فضای ذخیره سازی و پهنای باند آن می باشد. وب سایت شما باید ظرفیت پشتیبانی از تعداد زیادی از کاربر را داشته باشد تا هم بتوانند فایل های پر تعداد خود را در وب سایت آپلود کنند و هم توانایی دانلود آن ها با سرعت مناسبی وجود داشته باشد. همچنین حفظ امنیت این فایل ها با اعمالی نظیر پشتیبان گیری امری ضروری است. بنابراین برای داشتنطراحی وب سایت آپلود فایل موثر و کارا، باید موارد گوناگونی را در طراحی وبسایت در نظر گرفت که با توجه به تخصصی بودن این موارد، پیشنهاد می شود از یک طراح ماهر و باتجربه در امر طراحی یاری بگیرید. برای طراحی سايت آپلود فایل  با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.