طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سايت باشگاه بدن سازی

طراحی سايت باشگاه بدن سازی

مقدمه‌ای برای طراحی سایت

در عصر حاضر با توجه به کلیه درگیری‌ها و استرس‌های بشر، تقریبا همه پزشکان به انسان‌ها توصیه می‌کنند تا در برنامه هفتگی خود ساعاتی را به انجام ورزش اختصاص دهند. این ورزش‌ها قالبا کلی و همگانی است و برای سلامتی و نشاط جامعه توصیه می‌گردد؛ اما جدا از آن، بسیاری از انسان‌ها و به‌ویژه قشر جوان، با توجه به گستردگی ورزش‌های مختلف علاقه‌مند به فعالیت حرفه‌ای در یک ورزش خاص می‌شوند و سعی می‌کنند با شرکت در باشگاه‌های ورزشی و تحت نظر مربیان حرفه‌ای، مسیر لازم را برای رشد و پیشرفت در آن ورزش بپیمایند. اما در این میان چندین سال است که نام باشگاه‌های بدن‌سازی در کنار باشگاه‌های فوتبال قرار گرفته است و بسیاری از جوانان رو به‌سوی این باشگاه‌ها آورده‌اند.

این باشگاه‌ها با فراهم آوردن دستگاه‌ها و وسایل لازم برای انجام فعالیت‌های پروش و تناسب‌اندام به همراه انجام کارهای مشاوره‌ای و برنامه‌های تغذیه‌ای ورزشی، کمک شایانی به زیبایی‌اندام در کنار سلامت افراد جامعه می‌کنند و امروزه با توجه به وجود ابزارها و مکمل‌های غذایی و تحت نظر اساتید و مربیان این عرصه، تقریبا همه دوست دارند تا بدنی سالم و زیبا داشته باشند. اما اگر شما مسئول و مربی یک باشگاه بدن‌سازی باشید، ممکن است بخواهید دامنه فعالیت‌های خود را گسترش دهید و به تعداد افراد بیشتری خدمات خود را عرضه نمایید. بهترین راه برای شما استفاده از ظرفیت‌های عظیم دنیای اینترنت و فضای مجازی است. بدین منظور کافی است تا یک وب‌سایت تخصصی ویژه باشگاه بدن‌سازی خود داشته باشید.

یک وب‌ سایت ویژه باشگاه بدن‌سازی خود داشته باشید

امروزه با توجه به گستردگی میزان نفوذ و استفاده اینترنت در میان مردم، اهمیت این پدیده بر کسی پوشیده نیست. بسیاری از انسان‌ها تحت فضای اینترنت و برنامه‌ها و وب سایت‌ها، خدمات گسترده‌ای را دریافت می‌کنند. شما نیز می‌توانید با توجه به حضور میلیونی انسان‌ها و به ویژه جوانان در این عرصه، از این ابزار برای تشویق جوانان به ورزش و معرفی باشگاه بدن‌سازی خود در کنار انجام کارهای مشاوره‌ای بپردازید.برای این کار کافی است تا یک وب سایت داشته باشید؛ اما وب سایت شما باید چگونه باشد؟

به طور کلی یک وب سایت ویژه باشگاه بدن‌سازی باید دارای ویژگی‌های مشخصی باشد که به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌شود:

 • طراحی گرافیکی زیبا و متناسب با فضای ورزش و تناسب‌اندام
 • امکان معرفی کامل باشگاه ورزشی و تجهیزات آن به همراه نمایش آدرس محل آن بر روی نقشه‌های اینترنتی نظیر گوگل کروم
 • امکان معرفی کامل لوازم و تجهیزات ورزشی به همراه تصاویر آن‌ها و نحوه استفاده از آن‌ها
 • امکان معرفی کامل برنامه‌های تمرینی گروهی در باشگاه بدن‌سازی
 • امکان قرار دادن آخرین اخبار و اطلاعیه‌های پیرامون باشگاه
 • امکان قرار دادن مقالات آموزشی پیرامون مسائل تغذیه‌ای و ورزشی
 • امکان معرفی نمونه برنامه‌های تمرینی
 • امکان ثبت‌نام در باشگاه و در طرح‌های خاص آموزشی از طریق وب سایت
 • امکان پرداخت الکترونیکی در مواردی نظیر شهریه و سایر هزینه‌ها
 • امکان قرار دادن ویدئوهای آموزشی در رابطه با تغذیه و تناسب‌اندام
 • امکان قرار دادن ویدئوهای آموزشی پیرامون نحوه صحیح انجام حرکات ورزشی
 • امکان گفتگو میان کاربران اینترنتی در قالب گروه‌های تخصصی در بخش‌های مختلف
 • امکان پرسش و پاسخ
 • امکان پشتیبانی از کاربران
 • امکان مشاوره تخصصی در زمینه‌های گوناگون تغذیه‌ای و ورزشی
 • و…

بنابراین با داشتن یک وب سایت تخصصی ویژه باشگاه بدن‌سازی، نه تنها امکان معرفی باشگاهتان را در کل اینترنت و به کلیه مردم دنیا فراهم می‌کنید، بلکه می‌توانید برخی فعالیت‌های آموزشی و مشاوره‌ای را نیز در این بستر به علاقه مندان آموزش دهید.

ویژگی‌های فنی یک وب سایت

اما وب سایت باشگاه بدن‌سازی شما، اگر کامل‌ترین وب سایت موجود در این حوزه از نظر محتوا و طراحی ظاهری باشد تا زمانی که ویژگی‌های زیربنایی لازم برای حضور در اینترنت و رقابت با هزاران هزار وب سایت را نداشته باشد، راه به جایی نخواهد برد.
یک وب سایت موفق در فضای اینترنت باید دارای یکسری ویژگی‌های فنی و تخصصی باشد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

سئو و بهینه سازی

سئو به معنای مجموعه اقداماتی است که صورت می‌گیرد تا وب سایت شما برای موتورهای جستجو به صورت بهینه ای طراحی گردد. با این کار وب سایت شما هنگام جستجوی عباراتی نظیر “برنامه تمرینی بدن‌سازی”، در صفحه اول و بالاتر از رقبایتان به کاربران نمایش داده می‌شود که این موضوع سبب افزایش بازدید کننده وب سایتتان می‌گردد.

طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا

طراحی واکنش گرا بدین معنا است که محتوای وب سایت شما کاملا متناسب با اندازه صفحه نمایش دستگاه کاربر به او نمایش دهد. این موضوع به ویژه در سال‌های اخیر اهمیت زیادی پیدا کرده است چرا که امروزه تقریبا نیمی از کاربران اینترنت را، کاربران موبایل تشکیل می‌دهند.

سرعت و دسترس پذیری

وب سایت شما باید سریع باشد و کاربر زمان زیادی را به انتظار باز شدن صفحات و یا فایل‌های مالتی مدیا نظیر ویدئوها نباشد چرا که این موضوع سبب حرکت کاربران شما به سمت وب سایت‌های رقبا می‌گردد. همچنین وب سایت شما باید در اکثر ساعات شبانه‌روز در دسترس باشد و کاربر با پیام خراب بودن موقت سرور مواجه نشود چرا که این موضوع از وجه و اعتبار شما و وب سایتتان می‌کاهد. علاوه بر موارد فوق، موارد دیگری نظیر امنیت و فضای ذخیره سازی نیز وجود دارد که باید در یک طراحی اصولی آن‌ها را در نظر گرفت. با توجه به فنی بودن و تخصصی بودن این موارد و دوری از این پیچیدگی‌ها، پیشنهاد می‌شود کار طراحی وب سایت خود را به یک طراح ماهر و باتجربه بسپارید تا بتواند کار طراحی یک وب سایت تخصصی ویژه باشگاه بدن‌سازی شما را به صورت کاملا اصولی انجام دهد. برای طراحی وب‌ سایت باشگاه بدن‌سازی با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید