طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سايت بانوان

طراحی سايت بانوان

مقدمه ای برای طراحی سایت

در گذشته‌های کمی دورتر، غالبا بانوان و زن‌های جامعه از بخش مهمی از کارهای جامعه جدا می‌شدند. برای یک زن معمولا تعاریف مشخصی از وظایف وجود داشت و اکثر کارهایی که مردان انجام می‌دادند برای زنان ممنوع بود. این فشارها و نابرابری ها ادامه یافت تا جایی که گروه‌های گوناگونی تحت عنوان‌هایی مانند فمنیست، درصدد احقاق حق زنان جامعه بر خواستند و تقاضای برابری حقوق زنان و مردان را می‌کنند.

با گذشت زمان و رشد و پیشرفت تمدن در میان انسان‌ها، امروزه تفاوت‌های بسیار کمی در جایگاه‌های ویژه زنان و مردان وجود دارد تا جایی که امروزه یک زن می‌تواند در جامعه خود بسیار تاثیر گذار باشد و حتی به مقام رئیس جمهوری یک کشور برسد، همان‌طور که در کشورهای گوناگونی هم‌اکنون رئیس جمهورهای آن کشورها را بانوان آن‌ها تشکیل داده‌اند.اما جدا از نقش‌های سیاسی، زنان جامعه می‌توانند در انجام بسیاری از امور و کارها در جامعه به ایفای نقش بپردازند. امروزه تقریبا در اکثر مشاغل می‌توان بانوانی را در حال فعالیت مشاهده کرد.

اما جدا از این مشاغل، معمولا با توجه به تفاوت‌های ذاتی میان زنان و مردان، بخشی از شغل‌ها، وظایف و فعالیت‌ها مختص بانوان و برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. مواردی مانند آرایشگاه‌های زنانه، فروشگاه مواد آرایشی بهداشتی، مزون و سالن‌های عروس و…
انجام بسیاری از این فعالیت‌ها نیازمند پیش‌نیازها و سازوکارهایی می‌باشد. راه‌حل‌های گوناگونی برای سهولت بخشیدن به کارهای و محیط‌های کاری ویژه بانوان پیشنهاد شده است که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به استفاده از یک وب‌سایت ویژه بانوان نام برد.

یک وب‌سایت تخصصی بانوان چگونه وب سایتی است؟

دنیای امروز، دنیای ارتباطات و اینترنت است. ضریب نفوذ اینترنت در جوامع امروزی سبب شده است تا علاوه بر جنبه‌های سرگرمی و اشتراک اطلاعات و ارتباط‌های میان افراد، فرصت‌های بسیاری در بهره‌برداری از این حوزه فراهم شود.یکی از مهم‌ترین این فرصت‌ها طراحی فضایی تحت عنوان وب‌سایت بانوان در زمینه انجام فعالیت‌های ویژه بانوان به‌صورت غیرحضوری و یا ابزاری برای کمک به فعالیت‌های حضوری آن‌ها می‌باشد.از آنجا که دامنه فعالیت بانوان بسیار گسترده شده است.

چنین وب سایتی می‌تواند دارای بخش‌های مختلفی باشد که هر یک به‌تنهایی می‌توانند یک وب‌سایت تخصصی جداگانه باشند. مواردی مانند:

 • وب‌سایت تخصصی و یا قسمتی ویژه آرایشگاه‌های بانوان
 • وب‌سایت تخصصی و یا قسمتی ویژه فروش آثار هنری بانوان مانند گلدوزی و صنایع‌دستی
 • وب‌سایت تخصصی و یا قسمتی ویژه فروشگاه‌های لباس بانوان
 • وب‌سایت تخصصی و یا قسمتی ویژه فروشگاه لوازم‌آرایشی و بهداشتی بانوان
 • وب‌سایت تخصصی و یا قسمتی ویژه مسائل حقوقی زنان
 • وب‌سایت تخصصی و یا قسمتی ویژه گفتگوی بانوان در قالب انجمن‌های گوناگون
 • وب‌سایت تخصصی و یا قسمتی ویژه آشپزی و آموزش‌های مختلف آن
 • وب‌سایت تخصصی و یا قسمتی ویژه مزون و فروشگاه‌های لباس عروس
 • وب‌سایت تخصصی و یا قسمتی ویژه آموزش مسائل زناشویی ویژه بانوان
 • وب‌سایت تخصصی و یا قسمتی ویژه آموزش مسائل تربیتی ویژه بانوان
 • و…

بنابراین دامنه فعالیت‌های تخصصی ویژه بانوان بسیار گسترده می‌باشد و چه‌بسا یک وب‌سایت به‌تنهایی جواب گوی همه آن‌ها نباشد؛ اما یک وب‌سایت ویژه بانوان معمولا با انتخاب موضوعی خاص، تمرکز ویژه خود را بر روی ارائه خدمات ویژه آن حوزه قرار می‌دهد.

جدا از نوع تخصصی فعالیت‌های وب‌سایت، یک وب‌سایت ویژه بانوان باید دارای ویژگی‌های مشخصی باشد. مواردی مانند:

 • ظاهر گرافیکی زیبا و متناسب با موضوع بانوان دز طراحی سایت
 • امکان عضوگیری و مدیرت اعضا در دسته‌بندی‌های متناسب با علاقه‌مندی آن‌ها
 • امکان نمایش محتواهای وب‌سایت در قالب دسته‌بندی‌های مرتب
 • امکان جستجوی پیشرفته و فیلترگذاری در وب‌سایت
 • امکان قرار دادن تصاویر و ویدئوهای مرتبط بر روی وب‌سایت
 • امکان نظر دهی و دریافت میزان رضایت کاربران
 • امکان پرداخت‌های وجوه به‌صورت الکترونیکی و از طریق درگاه‌های پرداخت
 • و…

موارد فنی

اما جدا از موارد ذکرشده، یک وب‌سایت تخصصی ویژه بانوان برای موفقیت در عرضه اینترنت باید دارای یکسری ویژگی‌های فنی باشد که ازجمله مهم‌ترین آن‌ها، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سئو و بهینه‌ سازی

یک وب‌سایت موفق باید از طریق موتورهای جستجو قابل‌مشاهده باشد. به این منظور باید در طراحی وب‌سایت مواردی را رعایت کرد تا وب‌سایت برای موتورهای جستجو به‌صورت بهینه‌ای طراحی گردد. به این موارد و اصول سئو می‌گویند.

سرعت

با توجه به بالا بودن سرعت دسترسی کاربران اینترنتی، یک وب سایت موفق باید سریع باشد و دچار کندی نشود، چرا که با این کار کاربران سریعا به وب سایت های رقیب روی می‌آورند.

طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا

یک وب‌سایت موفق باید به گونه طراحی شود تا محتوای آن قابلیت مشاهده صحیح در دستگاه‌های با اندازه صفحه‌نمایش‌های گوناگون نظیر موبایل و تبلت را داشته باشد. به این منظور باید در طراحی وب سایت، از یکسری اصول در قالب طراحی واکنش گرا استفاده کرد.

امنیت و در دسترس‌پذیری

میزان اعتماد به صحت عملکرد یک وب‌سایت از امنیت و در دسترس‌پذیری آن مشخص می‌شود؛ بنابراین یک وب‌سایت موفق باید با رعایت تمامی اصول امنیتی طراحی گردد و در مقابل هر گونه حمله‌ای از جانب هکرها مقاوم باشد.بنابراین برای طراحی وب سایت ویژه بانوان به‌صورت حرفه‌ای و کامل، موارد و اصول زیادی باید در طراحی در نظر گرفته شود. با توجه به فنی بودن و تخصصی بودن این موارد، پیشنهاد می‌شود از یک طراح ماهر و باتجربه در این امر کمک بگیرید تا بتواند موارد فوق را به بهترین نحو و شخصی سازی شده توسط نظرات شما برای شما پیاده سازی نماید. برای طراحی سايت بانوان با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.

عنوان
تاریخ بازبینی
عنوان
طراحی سایت بانوان
امتیاز
51star1star1star1star1star

دیدگاه ‏خود را بنویسید