طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سايت بيمارستان

مقدمه ای برای طراحی سایت

در قرن‌های اخیر، پیشرفت‌های فراوانی در زمینه‌های گوناگون بشری رخ داده است. یکی از مهم‌ترین این حوزه‌ها، حوزه پزشکی و سلامت بوده است. این حوزه را می‌توان مهم‌ترین حوزه دانست چرا که با سلامتی انسان‌ها سروکار دارد. از جمله مهم‌ترین تحولات این حوزه، ایجاد مراکز درمانی تخصصی و بیمارستان‌ها بوده است. تفاوت بیمارستان‌ها با مراکز درمانی گذشته، تخصصی بودن این مراکز است چرا که در حوزه‌های مختلف، پزشکان متخصص و حاذق در کنار وسایل و تجهیزات پزشکی پیشرفته آماده خدمت‌رسانی به سایر انسان‌ها می‌باشند.اما با رشد تمدن‌ها و پیشرفت انسان‌ها، علاوه بر نکات و دستاوردهای مثبت، پدیده‌های منفی و جدید نیز به وجود آمده است. امروزه با توجه فشار کاری بالای انسان‌ها و سختی‌های جدید زندگی در قرن 21، میزان مراجعات به این مراکز درمانی و بیمارستان‌ها افزایش پیداکرده است. این مراجعات فراوان کار را برای مدیریت این افراد بسیار سخت کرده است و قالبا بیمارستان‌ها مکان‌های شلوغ و بی‌نظمی هستند که انسان‌ها مدت‌زمان زیادی را در آن به انتظار می‌نشینند و معطل می‌شوند.
ازاین‌رو با توجه به پیشرفت‌های حوزه پزشکی، نیاز به استفاده از پیشرفت‌های سایر حوزه‌ها برای بهبود عملکرد بیمارستان‌ها احساس شد. با توجه به حجم بالای تقاضاهای روزانه، بهترین پیشنهاد برای بیمارستان‌ها استفاده از ابزاری است که بتواند میزان حضور انسان‌ها را در بیمارستان کاهش دهد و بخشی از خدمات مانند معرفی پزشکان و برنامه حضور آن‌ها در بیمارستان و عملیات نوبت‌گیری به‌صورت غیرحضوری صورت گیرد. بهترین پیشنهاد برای این کار، استفاده از بستر اینترنت است چرا که امروزه دسترسی و استفاده از آن تقریبا برای اکثر مردم امکان پذیر است؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود بیمارستان‌ها از یک وب سایت استفاده نمایند. یک وب سایت تخصصی برای انجام بسیار کارها و وظایفشان.

یک وب سایت تخصصی بیمارستان چگونه وب سایتی است؟

امروزه تقریبا نمی‌توان مکانی و یا انسانی را یافت تا به نحوی با اینترنت و خدمات آن آشنا نباشد. امروزه بسیاری از خدمات دولتی و غیر دولتی به سادگی و از طریق وب سایت ها و سامانه های اینترنتی قابل دریافت است. همچنین در زمینه سرگرمی نیز بسیاری از خدمات و بازی ها، فیلم ها و شبکه‌های اجتماعی از طریق اینترنت قابل دسترس هستند.بنابراین با توجه به ظرفیت‌های اینترنت و میزان گسترش و نفوذ آن در میان مردم، بیمارستان‌ها می‌توانند با داشتن یک وب‌سایت تخصصی، بسیاری از کارها و خدمات خود را از طریق آن انجام دهند.کارهایی مانند معرفی پزشکان و تخصص و رزومه آن‌ها، برنامه حضوری پزشکان، امکانات بیمارستان، سیستم نوبت‌گیری و… را می‌توان از طریق یک وب‌سایت تخصصی بیمارستان دریافت کرد.اما یک وب‌سایت تخصصی بیمارستان  و طراحی وب سایت پزشکان چگونه وب سایتی است و چه ویژگی‌هایی دارد.

در حالت کلی یک وب‌سایت تخصصی ویژه بیمارستان‌ها باید دارای ویژگی‌های مشخصی باشد که به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌شود:

 • ظاهر گرافیکی زیبا و متناسب با فضای بیمارستانی و سلامت (مانند استفاده از رنگ‌های سفید و قرمز)
 • امکان معرفی کامل بیمارستان به همراه مشخصات کامل آن نظیر تعداد تختخواب، اتاق‌های عمل، بخش‌ها ویژه و… به همراه راه‌های ارتباطی نظیر شماره‌های تماس و آدرس موقعیت بیمارستان
 • امکان معرفی کامل کلینیک‌ها و بخش‌های مختلف بیمارستان د
 • امکان معرفی کامل پزشکان بیمارستان به همراه رزومه کامل کاری و تخصصی آن‌ها
 • امکان نمایش برنامه حضور پزشکان متخصص در بیمارستان
 • امکان نوبت‌گیری از طریق وب‌سایت
 • امکان قرار دادن مقالات آموزشی پزشکی و سلامت بر روی وب‌سایت
 • امکان قرار دادن آخرین اخبار و اطلاعیه‌های بیمارستان
 • امکان راهنمای کامل افراد در جهت حضور در بیمارستان
 • امکان دریافت پیشنهاد‌ها و انتقادات کاربران
 • امکان گفتگو و پرسش و پاسخ کاربران در طراحی سایت
 • امکان نظرسنجی از کاربران پیرو کیفیت خدمات و رفتار کارکنان
 • امکان چند زبانه بودن وب سایت
 • امکان قرار دادن راهنمای کامل ملاقات به همراه نمایش برنامه ملاقات
 • امکان نمایش نقشه کامل بیمارستان و راهنمای طبقات مختلف
 • معرفی موسسات طرف قرارداد درمانی
 • و…

بنابراین یک وب سایت تخصصی برای بیمارستان‌ها می‌تواند بسیاری از خدمات فعلی بیمارستان‌ها را به‌صورت غیرحضوری و از طریق اینترنت و وب‌سایت ارائه دهد و این موضوع سبب کاهش ازدحام بیمارستان و افزایش آسودگی مراجعه‌کنندگان می‌گردد.

ویژگی‌های فنی وب سایت

اما جدا از تمامی موارد اشاره شده، موارد تخصصی دیگری نیز در طراحی وب سایت وجود دارد که باید رعایت شود. این موارد اغلب فنی و تخصصی هستند و در ظاهر قابل رویت توسط کاربران وب سایت نیستند، اما در باطن تضمین کننده موفقیت وب سایت می‌باشند.از جمله مهم‌ترین این ویژگی‌ها برای یک وب سایت بیمارستان، دسترس پذیری است. با توجه به ارائه خدمات بیمارستان در حوزه سلامت و پیدایش ضرورت و موارد اورژانسی، یک وب سایت بیمارستان باید همواره و به صورت 24 ساعته قابل مشاهده باشد.

همچنین با توجه به مراجعات بالا به وب سایت در جهت دریافت اطلاعات و انجام عملیات دریافت نوبت، وب سایت باید از نظر پشتیبانی فنی به حدی قوی باشد که قابلیت پاسخگویی به تعداد بالای مراجعه و درخواست کاربران را داشته باشد و انجام عملیات از سمت کاربران با کندی و قطعی مواجه نشود.مورد دیگر امنیت  طراحی وب سایت است. وب سایت باید به صورت امن طراحی شده باشد و قابلیت از دسترس خارج کردن آن و یا تغییر محتوای وب سایت و دست کاری در سیستم نوبت گیری امکان پذیر نباشد و سازوکار های امنیتی قوی در طراحی لحاظ شده باشد.بنابراین برای داشتن یک وب سایت تخصصی بیمارستانی قوی، موارد فنی و ظاهری زیادی باید در طراحی گنجانده شود. با توجه به فنی بودن و تخصصی بودن این موارد، پیشنهاد می‌شود از یک طراح ماهر و باتجربه در امر طراحی وب سایت یاری بگیرید با بتواند علاوه بر آیتم‌های تخصصی یک وب سایت بیمارستان، ویژگی‌های فنی را نیز به خوبی شناسایی و در طراحی لحاظ نماید. برای طراحی سايت بيمارستان با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید