طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سايت بيمه

طراحی سايت بيمه

مقدمه ای برای طراحی وب سایت

بیمه یکی از مفاهیم ویژه‌ای است که در دوره‌های مختلف تاریخی به نحوی وجود داشته است؛ اما نکته مهم بیمه با ارزش تر شدن و پر رنگ شدن آن در جوامع، متناسب با پیشرفت تمدن و افزایش ثروت‌ها و دارایی‌های بشر است. اگر روزی نهایت تعریف بیمه در حوزه دریایی و مربوط به غرق شدن کشتی و کالاها و یا از دست دادن آن‌ها توسط دزدان دریایی بود، امروزه در تقریبا همه عرصه‌ها و صنعت‌های بزرگ بیمه‌هایی مانند بیمه آتش‌سوزی، حمل‌ونقل، عمر، درمان، کشتی، اتومبیل و… وجود دارد.فعالیت بیمه‌ای در ایران از سال ۱۲۸۹ شروع شد. در این سال دو موسسه روسی با نام‌های نادژدا و قفقاز مرکوری شروع به کار نمودند.

پس از شروع به کار این دو موسسه تا سال ۱۳۱۴ خورشیدی، در حدود ۱۳ شرکت خارجی در بازار بیمه کشور فعالیت خود را شروع نمودند که از آن جمله می‌توان به شرکت‌های آلیانس انگلیس،‌ یورکشایر انگلیس و اینگستراخ روسیه اشاره نمود. اما امروزه شرکت‌های بیمه بزرگی به‌صورت مالکیت عمومی و سهامی عام در زمینه‌های مختلف در حال فعالیت هستند؛ اما نکته مهم ارائه خدمات گسترده و ویژه به مشتریان می‌باشد چرا که بازار بیمه در ایران بسیار گسترده است و شرکت های بزرگی در حال فعالیت می‌باشند.یکی از بزرگ‌ترین نیازهای هر شرکت بیمه‌ای در دنیای پیشرفته امروز، ارائه خدمات خود به مشتریان اش به‌صورت آنلاین و الکترونیکی است. همچنین یک شرکت بیمه باید از طریق استفاده از ظرفیت‌های عظیم اینترنت، دامنه فعالیت‌های خود را گسترش داده و بتواند به‌صورت بهینه‌ای اقدام به مدیریت مشتریان و ارائه سرویس به آن‌ها نماید.

یک وب‌سایت بیمه، یک ضرورت برای هر شرکت بیمه

امروزه در عصری زندگی می‌کنیم که می‌توان در تعریف زندگی برای انسان‌ها، دنیایی دیگر به نام دنیای مجازی را اضافه کرد. جدا از تمامی جنبه‌های سرگرمی و ارتباطاتی که به‌واسطه اینترنت و فضای مجازی در حال انجام است، اینترنت این فرصت را برای بسیاری از کسب‌وکار ها فراهم کرده است تا بتوانند خدمات خود را در این بستر به مشتریان خود ارائه دهند. اهمیت این موضوع به قدری زیاد است که دولت‌ها هم در حال حرکت به سمت استفاده جامع از اینترنت تحت عناوینی مانند دولت الکترونیک می‌باشند.اما برای یک شرکت بیمه و یا نمایندگی یک شرکت بیمه، چگونه وب سایتی مورد نیاز است و این وب سایت چه نیازهایی را باید پاسخگو باشد؟

در حالت کلی یک وب‌سایت شرکت بیمه می‌تواند دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 • ظاهر گرافیکی زیبا و جذاب و البته حرفه‌ای و متناسب با فضای بیمه
 • امکان معرفی کامل شرکت بیمه و راه‌های ارتباطی مانند شماره تلفن تماس و آدرس
 • امکان ارائه توضیحات کامل در رابطه با شرکت بیمه مانند چارت سازمانی، بیانیه سازمان و…
 • امکان معرفی کامل نمایندگی‌های شرکت بیمه و شعب آن‌ها
 • امکان معرفی کامل خدمات تحت انواع بیمه‌هایی که به مشتریان ارائه می‌شود
 • امکان ارائه توضیحات کافی در رابطه با موارد محاسبه حق بیمه
 • امکان قرار دادن مقالات آموزشی حول مفهوم بیمه و انواع آن
 • امکان قرار دادن آخرین اخبار و اطلاعیه‌های شرکت بیمه
 • امکان جستجو در وب‌سایت بیمه
 • امکان پرسش و پاسخ کاربران
 • امکان مدیریت اعضا و ایجاد دسترسی به کاربران
 • امکان قرار دادن قسمتی برای فرصت‌های شغلی و استخدام به همراه توضیحات
 • امکان تعریف هیئت‌رئیسه‌های کاربری برای مشاهده کاربران و اعضا از وضعیت بیمه‌های خود
 • امکان قرار دادن محتواهای مالتی مدیا نظیر تصاویر و ویدئو بر روی وب‌سایت
 • امکان گردآوری نظرات کاربران توسط نظرسنجی‌های آنلاین در طراحی سایت
 • امکان طراحی وب‌سایت در نسخه‌های زبان‌های مختلف مانند انگلیسی و فارسی
 • امکان قرار دادن تمامی قوانین و مقررات و فایل های پیوست شده و مرتبط با آن‌ها
 • امکان خرید و پرداخت آنلاین وجوه بیمه توسط درگاه‌های امن پرداخت
 • و…

بنابراین با داشتن یک وب‌سایت بیمه، می‌توان بسیاری از خدماتی که در حالت عادی در شرایط سخت فیزیکی قابل پیاده‌سازی است را به‌صورت محتوای آنلاین، در اختیار کاربران و بیمه‌شدگان قرارداد.

موارد فنی وب‌ سایت

اما جدا از تمامی موارد اشاره‌شده در بالا که از اجزای تشکیل‌دهنده یک وب‌ سایت بیمه می‌باشند، یک وب‌سایت بیمه برای اینکه بتواند در فضای مجازی به فعالیت بپردازد باید یکسری اصول و موارد فنی را در طراحی خود رعایت نماید.یکی از مهم‌ترین این اصول، طراحی بهینه سازی وب‌ سایت برای موتورهای جستجو است. این موضوع سبب می‌شود تا اگر یک کاربری علاقه‌مند به شرکت بیمه شما باشد، با جستجوی عبارت بیمه … در موتوری‌های جستجویی نظیر گوگل، بتواند وب‌سایت شما را در صفحه اول نتایج و بالاتر از رقبا مشاهده نماید.

مورد مهم دیگر، سرعت بالای وب سایت و دسترس پذیر بودن آن است. حتی اگر بهترین وب سایت دنیا را نیز طراحی کرده باشید، در صورتی که همیشه برای کاربران در دسترس نباشد و یا کاربران مدت زمان زیادی را به علت کند بودن و عدم پشتیانی فنی منتظر بمانند، وب‌سایت شما کارایی لازم را نخواهد داشت.
مورد مهم دیگر که در سال‌های اخیر دارای اهمیت فراوان گشته است، قابلیت مشاهده صحیح وب‌سایت در دستگاه‌های مختلف با اندازه صفحه نمایش‌های گوناگون نظیر تبلت و موبایل است. این موضوع با طراحی ریسپانسیو و یا واکنش گرای وب سایت قابل انجام است چرا که در این صورت، اندازه و شکل محتوای وب سایت شما متناسب با دستگاه دریافتی کاربر و به صورت خودکار، هماهنگ و نمایش داده می شود.

با توجه به موارد فنی فوق، به دلیل پیچیدگی این مواردی پیشنهاد می‌شود تا کار طراحی وب‌ سایت خود را به یک طراح ماهر و باتجربه بسپارید تا بتواند با استفاده از دانش فنی و تجربه بالایی که دارد، علاوه بر آیتم‌های مورد نیاز یک وب سایت بیمه، تمامی موارد فنی مورد نیاز وب سایت را نیز در طراحی آن وارد کند و یک وب سایت بیمه کامل و اصولی را به شما تحویل دهد. برای طراحی سايت شرکت بيمه با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید