طراحی سایت تهران، سیدخندان به سمت رسالت شرق، خیابان کابلی (دبستان)، نبش کوچه آگاهی، پلاک ۴ ، واحد ۱۵
02188471521   ۰۲۱۴۰۸۸۱۰۳۸

طراحی سايت حرفه‌ ای

طراحی سایت حرفه ای

طراحی سايت حرفه‌ ای

امروزه در فضاهای کسب‌وکار و یا سرگرمی، بر روی بنرهای تبلیغاتی و یا کارت‌های ویزیت مورد متداولی به چشم می‌خورد، آدرس وب سایت؛ اما چرا داشتن وب سایت در هر حوزه‌ای حتی یک وب سایت شخصی به‌عنوان رزومه، به امر مهمی تبدیل‌شده است؟پاسخ ساده است. در این روزها اینترنت تا خانه افراد و درون تلفن‌های همراه آن‌ها ورود پیداکرده است. گسترده شدن اینترنت و امکان استفاده اکثر افراد از آن سبب شده است تا یک فضای بزرگ جهانی برای ارتباط و اشتراک ایده‌ها و یا کسب‌وکار ایجاد شود.

اما چه شما به‌عنوان یک شخص حقیقی نیازمند یک وب سایت شخصی برای خود باشید و چه به‌عنوان یک شخص حقیقی که در هر زمینه‌ای اعم از ورزشی، پزشکی، گردشگری، خودرو، صنعت و… فعالیت می‌کنید، نیازمند داشتن طراحی سايت حرفه‌ ای و متناسب با نیازهای خود هستید تا بتوانید در این فضای گسترده و دارای میلیون‌ها وب سایت اینترنتی، وب سایت خود را نمایان و به دیگران نمایش داده و بتوانید از طریق آن به هدف‌های خود برسید.

یک وب سایت حرفه ای چه ویژگی‌هایی دارد

اما سوال اینجاست. یک وب سایت حرفه ای به چه وب سایتی گفته می‌شود و چه نیازی به داشتن یک وب سایت حرفه ای وجود دارد؟ پاسخ ساده است. شما باید یک وب سایت حرفه ای داشته باشید وگرنه در این فضای گسترده راه به‌جایی نمی‌برید؛ اما یک وب سایت حرفه ای چگونه وب سایتی است؟در یک دسته‌بندی کلی، طراحی سايت حرفه‌ ای باید به‌گونه‌ای طراحی‌شده باشد که به دودسته کلی ملزومات پاسخ دهد: ملزومات تخصصی حوزه‌ای که در آن مشغول به کار هستید،ملزومات فنی و زیربنایی که هر وب سایتی به آن احتیاج دارد.

ملزومات تخصصی

طراحی یک وب سایت خبری کاملا متفاوت از طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای است. همچنین شما نمی‌توانید از یک وب سایت شخصی به‌عنوان یک وب سایت فروشگاه اینترنتی استفاده کنید؛ بنابراین اولین نیاز در طراحی یک وب سایت تشخیص هدف و کارکرد آن وب سایت است تا بتوان به کمک آن، المان‌ها و عناصر تخصصی مرتبط با آن موضوع را برای وب سایت طراحی و پیاده‌سازی کرد.به‌عنوان‌مثال: یک وب سایت رزرواسیون برای سینما نیازمند عناصری جهت ارائه آخرین سانس های سینما به همراه فیلم‌هایی که در حال حاضر بر روی پرده هستند، به همراه تعداد ظرفیت خالی آن سانس، امکان نمایش جایگاه‌ها برای انتخاب صندلی موردنظر و سایر ویژگی‌های تخصصی دیگر نیاز دارد.

درصورتی‌که در یک وب سایت اقتصادی اولین ویژگی که موردنیاز است، بیان آخرین قیمت طلا و سکه و ارزهای مختلف است.ازاین‌رو در اولین مرحله از طراحی باید هدف و کارکرد وب سایت مشخص شود که در چه دسته‌ای قرار دارد که معمولا طراحان سایت در این امر به شما کمک کرده و با بیان دسته‌بندی‌های کامل وب سایت ها و ویژگی‌ها و شرایطی که هرکدام از این دسته‌ها دارند، به شما کمک می‌کنند تا نوع وب سایت خود را بهتر انتخاب کنید.

طراحی سايت حرفه‌ ای | طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای | طراحی وب سایت حرفه ای

ملزومات فنی

اما علاوه بر ملزومات تخصصی که کاملا وابسته به نوع و کارکرد وب سایت تان می‌باشد، وب سایت شما برای حضور موفق در میان میلیون‌ها وب سایت اینترنتی و کسب رضایت کاربران آن، نیازمند دارا بودن یکسری موارد فنی مهم می‌باشد. مواردی مانند:

سئو و بهینه سازی

سئو به مجموعه فعالیت‌های اطلاق می‌شود که انجام می‌شود تا وب سایت شما برای موتورهای جستجو به‌صورت کاملا بهینه طراحی شود. در صورت داشتن یک سئو قوی، موتورهای جستجو هنگام جستجوی عباراتی متناسب با موضوع و محتوای وب سایت شما، وب سایت شما را بالاتر از وب سایت های رقیبانتان به کاربر نمایش می‌دهند. این موضوع تاثیر بسیار زیادی بر روی ترافیک و بازدید وب سایت شما دارد، چراکه امروزه غالب ترافیک ورودی به اینترنت و وب سایت ها از طریق موتورهای جستجویی نظیر گوگل هدایت می‌شود و سئوی مناسب یکی از حیاتی‌ترین ویژگی‌های یک وب سایت خوب و حرفه‌ای برای موفقیت در فضای اینترنت است.

سرعت و دسترس‌پذیری

به دلیل استفاده غالب کاربران از اینترنت‌های با سرعت مناسب، دیگر تقریبا هیچ‌گونه محدودیت سرعتی از جانب کاربران برای اتصال به وب سایت شما وجود ندارد و درصورتی‌که کاربری هنگام بالا آمدن وب سایت شما و یا باز کردن صفحات آن، زمان زیادی را منتظر بماند، این کاربر را دیگر کاربر وب سایت خود ندانید چرا که به دلیل وجود رقبای زیاد در حوزه کاری شما، این خیلی سریع از وب سایت شما خارج‌شده و به یکی از وب سایت های رقیبان می‌پیوندد.همچنین با توجه به عرضه محتوای خود از طریق اینترنت، شما محتوای خود را به کلیه افراد سراسر کره زمین که به اینترنت دسترسی دارند ارائه می‌کنید. ازاین‌رو نیاز است تا در اکثر ساعات شبانه‌روز، وب سایت شما برای کاربران قابل‌دسترس باشد.

طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا

مورد مهم دیگری که در سال‌های اخیر اهمیت بیشتری پیداکرده است، طراحی ریسپانسیو و یا واکنش گرای وب سایتتان است. این بدان معنا است که کاربرانی که با دستگاه‌های مختلف با اندازه صفحه‌نمایش‌های متفاوت، دستگاه‌هایی نظیر موبایل، تبلت، لب تاپ و…، به وب سایت شما مراجعه می‌کنند، باید محتوایی مناسب و کاملا متناسب با اندازه صفحه‌نمایش دستگاه خود دریافت کنند، یعنی نحوه نمایش محتوای وب سایت شما متناسب با اندازه صفحه‌نمایش کاربر تغییر کند که این موضوع را یک طراحی واکنش گرا برای وب‌سایت شما به ارمغان می‌آورد.

امنیت، فضا،

در طراحی یک وب سایت حرفه‌ای و کامل، موارد فنی دیگری نیز باید در نظر گرفته شوند. مواردی نظیر امن بودن وب سایت شما و محتوای آن، به‌خصوص زمانی که اطلاعاتی حساس از کاربرانتان را ذخیره می‌کنید و یا فضای ذخیره‌سازی مناسب.همچنین وب سایت شما با توجه به وجود هزاران وب سایت مشابه و کاربرانی متنوع، نیازمند یک پشتیبانی قوی از کاربران خود می‌باشد تا در صورت ایجاد مشکل و یا داشتن سوال، با پاسخگویی مناسب و به‌موقع یک تجربه شیرین را برای کاربران خود فراهم کند.پشتیبانی و موارد دیگر نیز وجود دارد بنابراین در هر حوزه‌ای که مشغول به فعالیت باشید.

برای موفقیت در فضای مجازی نیازمند یک وب سایت با طراحی حرفه‌ای می‌باشید.وب سایتی که علاوه بر موارد تخصصی مرتبط با کار شما، موارد فنی و زیربنایی را نیز در طراحی خود بگنجاند تا بتواند به‌خوبی به شما و یا کسب‌وکار شما کمک کند.برای طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.

[mpc_button preset=”mpc_preset_28″ url=”url:http%3A%2F%2Fwww.sitesazan.net%2F%25d8%25aa%25d9%2585%25d8%25a7%25d8%25b3-%25d8%25a8%25d8%25a7-%25d9%2585%25d8%25a7%2F||target:%20_blank|” font_color=”#ffffff” font_size=”20″ font_transform=”uppercase” title=”استعلام هزینه و مدت زمان طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای” background_color=”#f8bf4d” border_css=”border-width:2px;border-color:#f8bf4d;border-style:solid;border-radius:7px;” padding_divider=”true” padding_css=”padding-top:12px;padding-right:50px;padding-bottom:12px;padding-left:50px;” margin_css=”margin:15px;” hover_font_color=”#f8bf4d” hover_background_color=”#ffffff” hover_background_effect=”expand-diagonal_left” hover_background_offset=”90″ hover_border_css=”border-width:1px;border-style:solid;border-radius:7px;” mpc_tooltip__disable=”true”]

نوشته های مرتبط