طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سايت خريد و فروش خودرو | طراحی حرفه ای سایت خودرو

طراحی سايت خريد و فروش خودرو | طراحی حرفه ای سایت خودرو

طراحی سايت خريد و فروش خودرو

در زمان‌های گذشته، اغلب مفهومی به نام جابجایی و سفر در میان مردم وجود نداشت و تنها در موارد تجاری و یا نظامی، افرادی با وظایف مشخص و با استفاده از اسب‌های تندرو، اقدام به سفر و جابجایی در مسافت‌های طولانی می‌کردند. به دلیل سختی‌های بسیار، برخی شغل‌ها در این باب مانند نامه‌رسان‌ها به وجود آمدند؛ اما غالب مردم عادی نیازی به سفرهای طولانی نداشتند و در صورت نیاز، مجبور بودند پایای پیاده یک سفر طولانی را آغاز نمایند.اما هر چه زمان گذشت، علم و تکنولوژی رشد و پیشرفت کرد. پس از اسب‌ها، کالسکه‌ها و درشکه‌ها به وجود آمد و کاروان‌ها با استفاده از شترها و ارابه‌ها، سفر می‌کردند.

این پیشرفت‌ها ادامه پیدا کرد تا جایی که پس از اختراع چرخ و نهایتا ماشین بخار، یک انقلاب در این حوزه به وجود آمد: پیدایش خوردو.از آغاز کار رسمی شرکت‌های بزرگ خودروسازی بیش از یک قرن می‌گذرد و حاصل این تجربه و تلاش، تولید خودروهایی بسیار زیبا و باکیفیت می‌باشد. خودروهایی که در ابتدای تولید، بسیار گران قیمت بودند و تنها در مصارف دولتی و یا در بین ثروتمندان استفاده می‌شدند؛ اما کم‌کم این روند تغییر پیدا کرد تا جایی که امروزه هر کس بر اساس میزان نیاز و توانایی مالی خود می‌تواند صاحب یک خودرو شود.

طراحی حرفه ای سایت خودرو

اگر شما تابه‌حال اقدام به خرید خودرو کرده باشید، می‌دانید که این بخش نیز مشکلات خاص خود را دارد. در صورت نیاز به خودرو، شما باید در ابتدا اطلاعات کافی راجع به خودروهای مختلف به دست آورید که این موضوع کمی مشکل است و مردم معمولا از تجربیات و توصیه‌های دوستان و آشنایان خود استفاده می‌کنند.همچنین پس از انتخاب مدل خودرو، مراحل تحویل و پرداخت آن نیز کمی پیچیده است چراکه شما باید با نمایشگاه‌های خودرو و یا نمایندگی خودرو مربوطه در ارتباط باشید و به‌صورت حضوری و مکرر برای انجام مراحل ثبت و پرداخت به آن مراجعه نمایید.

اما اگر به‌عنوان یک نمایندگی خاص و یا یک فروشگاه خودرو در این حوزه فعالیت می‌کنید، احتمالا با این جنس مشکلات متداول آشنا هستید که اکثر آن‌ها به علت تعداد درخواست بالا و به نحوی واسط بودن شما بین تولیدکننده و مصرف‌کننده است؛ اما رشد و پیشرفت علم و تکنولوژی تنها در حوزه خودرو انجام‌نشده است و برای شما راه‌حلی در یک بستر فوق‌العاده فراهم کرده است. استفاده از یک وب‌سایت خریدوفروش خودرو در بستر اینترنت.

optimized-sitesazan

طراحی سايت خريد و فروش ماشین، راه حلی فوق‌العاده

همان‌طور که اشاره شد، رشد علم و پیشرفت تکنولوژی تنها در حوزه خودرو دنبال نشده است. علاوه بر خودرو و دیگر صنایع، یکی از مهم‌ترین دستاوردهای بشر در قرن 21، پدیده جهانی اینترنت است. اینترنت سبب شده است تا کلیه انسان‌های کره زمین بتوانند بدون نیاز به تجهیزات خاص و یا جابجایی چند صدساعته با خودروهایشان، تنها از طریق کامپیوترهای خود بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این فضا یک فرصت فوق‌العاده برای صاحبان کسب‌وکارهای مختلف ایجاد کرده است تا بتوانند در این بستر فعالیت کرده و محصولات خود را ارائه نمایند.بنابراین شما می‌توانید با طراحی یک وب سایت تخصصی خریدوفروش خودرو، علاوه بر هدف اصلی خود که معرفی و خریدوفروش خودرو است، سایر خدمات موردنیاز یک کاربر اینترنتی که به دنبال کسب اطلاعات لازم برای انتخاب یک خودرو مناسب است را فراهم نمایید.

اما یک وب‌سایت تخصصی خرید و فروش خودرو چگونه وب‌سایتی است؟

به‌طورکلی یک وب‌سایت خریدوفروش خودرو بایستی دارای یکسری ویژگی‌های خاص باشد که به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌شود:

اولین اثر، یک ظاهر گرافیکی

اولین مشاهده کاربر از طراحی وب‌سایت شما می‌تواند میزان حرفه‌ای بودن فعالیت شما در این حوزه را نشان دهد. همچنین در صورت داشتن یک ظاهر گرافیکی زیبا و متناسب با فضای خودرو، کاربران می‌توانند به‌صورت بهتری به فعالیت و اطلاعاتی که به آن‌ها ارائه می‌شود اعتماد کرده و اقدام به همکاری با شما نمایند.

دسته‌بندی: برند، شاسی و…

اگر شما یک فروشگاه خریدوفروش دسته‌های گوناگونی از خودرو ها باشید، شما بایستی کلیه محصولات خود را در دسته‌بندی‌های مرتبی نمایش دهید تا کاربر بتواند به‌آسانی به محصولات شما دسترسی پیدا کنند. این دسته‌بندی می‌تواند بر اساس برند انواع خودرو هایی که موجود دارید، نوع شاسی (سواری، شاسی‌بلند، کوپه و…)، قیمت (دسته‌بندی بازه‌ای قیمت) و… باشد.

بخش بررسی تخصصی خودرو

اما جدا از نحوه نمایش مرتب خودرو ها در دسته‌بندی‌های مرتب، در صفحه‌های مربوط به هر خودرو بایستی اطلاعاتی کامل از تمامی ویژگی‌های فنی خودرو به همراه تصاویری از بیرون و داخل آن موجود باشد. امکان مقایسه با محصولات مشابه، امکان دریافت نظرات کاربران درباره محصولات و میزان رضایت آن‌ها، امکان رتبه دهی به خودرو ها بر اساس میزان خرید و یا محبوبیت و … ازجمله مواردی است که باید در صفحه‌های بررسی یک خودرو موجود باشد.

اخبار، اطلاعیه‌ها و قیمت

همچنین وب‌سایت شما باید دارای بخشی برای ارائه آخرین اخبار و اطلاعیه حول خودرو ها باشد تا بتواند علاوه بر پوشش آخرین تحولات این حوزه، قیمت‌های صفر خودرو های موجود را نیز به اطلاع کاربران برساند.

خرید و پشتیبانی

ازآنجاکه امکان خرید یک خودرو از طریق اینترنت به‌صورت کامل وجود ندارد و اینترنت و وب‌سایت تنها این کار را تسهیل کرده است، باید امکان راهنمایی و پشتیبانی کاربر در بخش‌های مختلف نظیر رزرو و یا پرداخت‌های خاص و همچنین در پاسخ به مشکلات ممکن وجود داشته باشد.

موارد فنی

صرف‌نظر از ویژگی‌های ارائه‌شده، در طراحی سایت خودرو شما باید اصول طراحی یک وب‌سایت حرفه ای رعایت شود. مواردی مانند سرعت سایت، دسترس‌پذیری، بهینگی طراحی برای موتورهای جستجو (سئو)، طراحی ریسپانسیو و … مواردی است که کمی تخصصی‌تر و فنی‌تر می‌باشد و البته پیش‌نیاز موفقیت وب‌سایت شما می‌باشد.بنابراین پیشنهاد می‌شود از یک طراح ماهر و باتجربه که متخصص این امر است کمک بگیرید تا بتواند علاوه بر موارد تخصصی یک وب‌سایت خریدوفروش خودرو، موارد فنی را نیز به‌خوبی طراحی و پیاده‌سازی نماید.برای طراحی سايت خريد و فروش ماشین با کارشناسان سایت سازان درارتباط باشید.

طراحی سايت خريد و فروش خودرو | طراحی حرفه ای سایت خودرو

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید