طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سايت فيلم و موزیک

طراحی سايت فيلم و موزیک

طراحی سايت دانلود فيلم و موزیک

انسان‌ها همواره در کنار انجام فعالیت‌های روزانه خود، بخشی از وقت خود را نیز به سرگرمی می‌گذراندند. ساده‌ترین سرگرمی انجام بازی‌های ساده محلی بود؛ اما هر چه زمان گذشت و بشر در زمینه‌های گوناگون به رشد و شکوفایی رسید، جنبه‌های سرگرمی هم بسیار گستره شد. شهربازی‌ها و پارک‌های گسترده‌ای ایجاد شد.تلویزیون‌ها و رادیوها پا در عرصه گذاشتند. کامپیوترها و بازی‌های کامپیوتری ایجاد شدند؛ اما یکی از جنبه‌هایی که همگام با پیشرفت علم در حال حرکت بوده، فیلم‌ها و آهنگ‌هاست.

صنعت فیلم تقریبا از سال 1900 پا به عرصه گذاشت اما موسیقی سابقه بیشتری دارد.نکته مهم اما تبدیل‌شدن این عرصه‌ها به سرگرمی است، چراکه روزانه هزاران فیلم و آهنگ در جهان تولید می‌شود.سالانه فیلم‌ها و زنجیره‌های پرشماری در سراسر دنیا ساخته و پخش می‌شوند. تا چندین سال گذشته، منبع تهیه این نوع فیلم‌ها ویدئو کلیپ‌ها بود که در ابتدا به‌صورت نوارهای ویدئویی و بعدها به‌صورت وی سی دی‌ها به مردم عرضه می‌شد.

طراحی سایت حرفه ای فيلم و موزیک

اما در سال‌های اخیر با همه‌گیر شدن اینترنت و افزایش چشم‌گیر سرعت آن، این امکان به وجود آمد تا هرکسی در خانه خود بنشیند و از طریق اینترنت فیلم و یا زنجیره موردنظر خود را دانلود کند.علاوه بر فیلم، جریان موسیقی و آهنگ هم به همین نحو پیشرفت کرد و در حال حاضر علاوه بر عرضه فیزیکی محصولات قانونی خوانندگان مطرح کشور، معمولا موسیقی‌ها چه به‌صورت رایگان و چه خرید قانونی از طریق اینترنت تهیه می‌شوند چراکه این کار بسیاری از هزینه‌ها را برای تولیدکنندگان کاهش داده و مصرف‌کنندگان نیز می‌توانند به‌سادگی اقدام به تهیه آن‌ها نمایند.شاید برای شما جالب باشد اما بعد از سایت‌های مطرح خبری، پر بازدیدترین و پرطرفدارترین وب سایت ها، وب سایت های دانلود فیلم و موزیک می‌باشند؛ بنابراین می‌توانید در صورت علاقه به ورود به این عرضه، با داشتن یک وب سایت فیلم و موزیک کار خود را شروع کنید.

طراحی سايت دانلود فيلم | طراحی سايت دانلود موزیک | طراحی سایت حرفه ای

یک وب سایت فیلم و آهنگ باید چگونه باشد؟

اما برای شروع به فعالیت در این حوزه، آیا یک وب سایت کافی برای شما کافی است. قطعا خیر. یک وب سایت فیلم و آهنگ دارای جنبه های کاملا تخصصی و متفاوت با یک سایت خبری معمولی می‌باشد چرا که شما در حال ارائه محتواهای زیاد و با حجم بالا هستید؛ بنابراین یکسری موارد در طراحی یک وب‌سایت موزیک و فیلم باکیفیت اهمیت بیشتری دارند که به بخشی از آن‌ها اشاره می‌شود.

ظاهر زیبا

اولین و مهم‌ترین ویژگی هر وب سایتی طراحی ظاهری زیبای آن است. این موضوع در یک وب سایت فیلم وآهنگ اهمیت بیشتری دارد و باید توجه بیشتری به آن کرد. طراحی ظاهری باید کاملا زیبا و متناسب با فضای فیلم و آهنگ باشد تا کاربران را به خود جذب کند.

مدیریت مناسب محتوا

در یک وب سایت فیلم و آهنگ خوب، هزاران هزار فایل ویدئویی و صوتی وجود دارد. برای یک کاربر که پا در وب سایت شما می‌گذارد، مانند این هست که پا در یک ویدئوکلوپ بزرگ می‌گذارد؛ بنابراین باید تمهیداتی اندیشه شود تا کاربر بتواند به‌صورت مناسبی از محتوای وب سایت شما استفاده کند.از آنجا که تعداد فیلم‌ها و آهنگ‌ها بسیار زیاد است، اولین ایده مرتب‌سازی آن‌هاست. فایل‌ها باید در دسته‌بندی‌های مرتبی نمایش داده شوند.دسته‌بندی‌های مانند ژانرهای فیلم نظیر کمدی، طنز، عاشقانه، اکشن و… و یا بر اساس سال ارائه فیلم و یا کشور سازنده فیلم و همچنین دسته‌بندی‌های مشابه در موسیقی مانند کلاسیک، پاپ و یا بر اساس نام خوانندگان همچنین باید امکان جستجوی سریع و ساده در وب‌سایت شما فراهم باشد تا کاربر بتواند خیلی سریع با جستجوی قسمتی از نام فیلم یا آهنگ موردعلاقه خود، در صورت موجود بودن آن در وب‌سایت، خیلی سریع آن را بیابد.

دانلود سریع و مستقیم

یکی از مهم‌ترین تفاوت یک وب سایت فیلم و آهنگ با دیگر وب سایت ها حجم نسبتا بالای فایل‌هاست؛ بنابراین باید لینک‌هایی که برای دانلود موسیقی و یا فیلم‌ها برای کاربران قرار می‌گیرد لینک‌های مستقیم از وب‌سایت و با سرعت‌بالا باشند تا بتوانند رضایت کاربران را کسب کرده و آن‌ها را به کاربران دائمی شما تبدیل کنند.البته برای کسب درآمد از این ویژگی، طراحی وب‌ سایت شما می‌تواند لینک‌های پرسرعت را برای کاربران ویژه قرار دهد که با پرداخت مبلغی به‌صورت ماهانه، این کاربران می‌توانند از این لینک‌ها استفاده کنند.

 

طراحی سايت دانلود فيلم | طراحی سايت دانلود موزیک | طراحی سایت حرفه ای

مقالات آموزشی و نقد و تحلیل

در کنار ارائه فیلم، شما می‌توانید مقالات آموزشی و یا نقد و تحلیل فیلم‌ها را قرار داده و امکان بحث و تبادل راجع به فیلم‌ها را تحت عنوان گروه‌هایی برای کاربران فراهم کنید. همچنین می‌توان با در نظر گرفتن قسمتی برای نظرسنجی، میزان محبوبیت یک فیلم یا موسیقی را مشخص کنید.

موارد فنی مهم‌تر

همان‌طور که اشاره شد یک وب‌سایت فیلم و آهنگ کاملا متفاوت از یک وب‌سایت ساده خبری است و عمده دلیل آن‌هم محتوای زیاد و با حجم سنگین آن است؛ اما برای پیاده‌سازی مناسب این وب‌سایت، چه ملزومات فنی را باید در نظر گرفت؟

فضا:

برای ذخیره‌سازی محتوایتان، شما نیازمند فضای بسیار گسترده‌ای برای ذخیره‌سازی فیلم‌ها و زنجیره‌های حجیمتان هستید. همچنین علاوه بر ذخیره‌سازی آن‌ها، شما باید بتوانید آن‌ها را به‌درستی مدیریت کنید.

سرعت:

نکته مهم دیگر سرعت و پهنای باند بالای موردنیاز است. اگر وب‌سایت شما اجازه دانلود با سرعت‌بالا را به کاربران هم‌زمان ندهد، در ساعات پر ترافیک وب سایتتان (که معمولا اکثر ساعات است) کاربران دچار مشکل شده و دانلود خود را ادامه نمی‌دهند.بنابراین مهم‌تر از ظاهر و نحوه نمایش محتوای وب سایتتان، پس‌زمینه و موارد فنی آن مانند فضا و پهنای باند است که گرچه از دید کاربر پنهان است اما در طراحی سایت باید به‌دقت بررسی و لحاظ شود.

همچنین موارد تخصصی دیگری مانند در دسترس‌پذیری، امنیت و… وجود دارد که برای اجتناب از پیچیدگی‌های آن، پیشنهاد می‌شود کار طراحی وب‌سایتتان را به یک طراحی ماهر بسپارید که با توجه به آشنایی خود با این موارد، بتواند آن‌ها را به‌خوبی پیاده‌سازی نماید.برای طراحی سایت دانلود فیلم و موزیک با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.

[mpc_button preset=”mpc_preset_28″ url=”url:http%3A%2F%2Fwww.sitesazan.net%2F%25d8%25aa%25d9%2585%25d8%25a7%25d8%25b3-%25d8%25a8%25d8%25a7-%25d9%2585%25d8%25a7%2F||target:%20_blank|” font_color=”#ffffff” font_size=”20″ font_transform=”uppercase” title=”استعلام هزینه و مدت زمان طراحی سايت دانلود فيلم و موزیک” background_color=”#f8bf4d” border_css=”border-width:2px;border-color:#f8bf4d;border-style:solid;border-radius:7px;” padding_divider=”true” padding_css=”padding-top:12px;padding-right:50px;padding-bottom:12px;padding-left:50px;” margin_css=”margin:15px;” hover_font_color=”#f8bf4d” hover_background_color=”#ffffff” hover_background_effect=”expand-diagonal_left” hover_background_offset=”90″ hover_border_css=”border-width:1px;border-style:solid;border-radius:7px;” mpc_tooltip__disable=”true”]

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید