طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سايت رزرواسيون

طراحی سايت رزرواسيون

طراحی سايت رزرواسيون

در روزگاران گذشته، امکانات برتر هر شهری اعم از مکان‌های دیدنی و ناب و ساختمان‌های مجلل، تنها در اختیار بزرگان آن شهر قرار داشت و فاصله طبقاتی میان انسان‌ها به نحوی بود که هر انسان معمولی تنها مجبور به کار شبانه‌روزی وزندگی در یک‌خانه معمولی بود و تفریحی چندانی جز بازی‌های محلی با همسایه‌های خود و یا غذا خوردن در کنار خانواده نداشت.اما هر چه زمان گذشت، در کنار رشد و پیشرفت بشر در زمینه‌های مختلف، عقل و فهم انسان‌ها نیز رشد کرد و سبب شد تا این فاصله طبقاتی عظیم کمی کمتر شود.اگرچه هنوز هم انسان‌های بسیار پولداری هستند که در شرایط بسیار عالی زندگی می‌کنند، اما مردم عادی نیز می‌توانند با هزینه مناسبی، صاحب بسیاری از تفریحات امروزی شوند. تفریحاتی مانند شرکت در تورهای مسافرتی، سینما، کنسرت‌های موسیقی، تئاتر، شهربازی‌ها و…در کنار تمام خوبی‌ها و لحظات شادی که این مکان‌ها برای انسان‌ها به ارمغان می‌آورند.

طراحی سایت حرفه ای رزرواسيون

به خاطر بالا رفتن شرایط رفاه زندگی‌ها، درخواست به این مکان‌ها روزبه‌روز بیشتر شده و استقبال بیشتری از آن‌ها می‌شود.موضوع این است که علاوه بر شرکت‌کنندگان، کار راکمی برای مسئولان این مکان‌ها دچار مشکل کرده چراکه با پر شدن سریع ظرفیت این مکان‌ها به‌خصوص در روزهای تعطیل و شلوغ، امکان مدیریت جمعیت زیادی از مردم که آن‌ها هم تقاضای شرکت در این مکان رادارند، کمی سخت و طاقت‌فرسا شده است.ازاین‌رو با توجه به مشکلات مشابهی که در مکان‌های تفریحی و هنری پرجمعیت مانند سینما، کنسرت‌های موسیقی، هتل‌ها و ویلاها در ایام تعطیل مانند عید نوروز و … به وجود می‌آید، صاحبان این کسب‌وکار‌ها به دنبال راه‌حل‌هایی برای حل این مشکل برآمدند.راه‌حل‌هایی در قالب اطلاعیه‌ها و چاپ پوسترها و بنرها برای اعلام این رویدادها و برنامه‌ها وجود دارد، اما متاسفانه راه‌حل مناسبی برای مدیریت رزرو این مکان‌ها ارائه نشده است.

طراحی سايت رزرواسيون | طراحی سایت حرفه ای رزرواسيون

طراحی سایت شرکتی رزرواسيون

تنها مراجعه حضوری به این مکان‌های می‌تواند شمارا از شرایط آن‌ها و رزرو بلیط برای شرکت در برنامه شان آگاه کرد.اما با رشد و پیشرفت علم و تکنولوژی در بخش ارتباطات و پیدایش و فراگیر شدن پدیده‌ای به نام اینترنت در کنار وجود دستگاه‌های بی‌شماری نظیر موبایل، تبلت و لب تاپ برای اتصال به آن، این فرصت فراهم‌شده است تا صاحبان این نوع کسب‌وکارها بتوانند مدیریت رزرو مکان‌های خود را در از طریق اینترنت انجام دهند.اما برای مدیریت رزروها و استفاده از سایر امکانات و فرصت‌هایی که در بستر اینترنت وجود دارد، مانند معرفی و اعلام برنامه‌ها، چه‌کاری باید انجام داد؟ کافی است برای موسسه یا مکان فرهنگی، تفریحی، هنری، هتل و یا هر مکان و موسسه‌ای با شرایط مشابه، یک وب‌سایت داشته باشید.

یک وب سایت تخصصی برای رزرواسیون

حتی این امکان وجود دارد که با تجمیع هنرها و فعالیت‌های مشابه، این رزرواسیون اینترنتی راکمی متمرکزتر انجام داد. به‌عنوان‌مثال همه سینماها و یا همه شهربازی‌های از طریق یک وب‌سایت مشهور اقدام به ارائه بلیط های خود کنند.اما یک طراحی سایت رزرواسیون باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

ویژگی‌های موردنیاز یک وب‌سایت تخصصی برای رزرواسیون

به‌طورکلی یک وب سایت رزرواسیون در هر حوزه‌ای که اقدام به ارائه بلیت برای شرکت‌کنندگان خود می‌کند بایستی دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 • معرفی کلی موسسه و یا مکان تفریحی، هنری
 • امکان نمایش آخرین برنامه‌های جاری بر اساس زمان‌بندی شروع مراسم
 • امکان ارائه آخرین وضعیت هر مراسم و یا نمایش (تفریح در شهربازی) و تعداد بلیت‌های خالی آن
 • امکان ارائه توضیحات کامل راجع به هر مراسم شامل زمان و مکان برگزاری به همراه ارائه تصاویر مربوط به آن
 • امکان گروه‌بندی رویدادها بر اساس زیردست‌های مرتبط (نظیر تئاتر، سینما، نمایش کمدی در یک وب‌سایت مربوط به سینما و تئاتر)
 • امکان نظرسنجی از افراد شرکت‌کننده در رویدادها و دریافت میزان رضایت آن‌ها در برنامه‌های سابق مشابه
 • امکان پرسش و پاسخ درباره جزئیات برگزاری هر رویداد
 • امکان اطلاع رسانی از طریق پیامک و ایمیل
 • امکان ارائه آخرین اطلاعیه‌ها و اخبار راجع به برگزارکنندگان
 • امکان جستجو در وب سایت برای یافتن رویداد و یا برنامه موردعلاقه
 • امکان لغو بلیط رزرو شده در شرایط خاص برای افرادی که به هر نحوی از انتخاب خود پشیمان شده یا نمی‌توانند در برنامه شرکت کنند (مثلا تا 24 ساعت قبل از برگزاری)
 • امکان پشتیبانی و ارتباط با کاربران
 • امکان ارائه خدمات بصورت منظم با پشتیبانی 24 ساعته برای رفاه حال مشتریان
 • و…

بنابراین با داشتن یک وب‌سایت رزرواسیون، علاوه بر مدیریت رزرو بلیط های مربوط به برنامه‌ها و همایش‌ها، می‌توانید به‌صورت دقیق و لحظه‌ای، شرایط برگزاری هر مراسم را طی اطلاعیه‌هایی در طراحی سایت حرفه ای رزرواسيون خود اعلام کنید و از تجمع افراد در محل برگزاری رویدادها یا مراسمات، جلوگیری نمایید.

ویژگی‌های فنی‌تر یک وب‌سایت

علاوه بر موارد اشاره‌شده که هر وب‌سایت رزرواسیونی نیازمند آن‌ها است، وب‌سایت شما برای حضور و رقابت در میان میلیون‌ها وب‌سایت در فضای اینترنت، بایستی دارای یکسری ویژگی‌های فنی و مهم باشد.یکی از مهم‌ترین این ویژگی‌ها، پربازدید بودن وب‌سایتتان است. برای این کار، نیاز است تا وب سایت شما برای موتورهای جستجو به‌صورت بهینه‌ای طراحی شود. به این‌گونه طراحی و اصول حاکم در آن سئو می‌گویند.ازآنجاکه اکثر افراد از طریق جستجو وارد دنیای اینترنت می‌شوند، سئو نقش بسیار مهمی در موفقیت وب‌سایت شما ایفا می‌کند.همچنین باید موارد فنی در وب سایت شما در نظر گرفته شود تا وب سایت شما سریع، امن، در دسترس، دارای فضای مناسب، واکنش گرا و… باشد. از این رو برای طراحی و پیاده‌سازی یک وب سایت موفق مخصوص رزرواسیون، پیشنهاد می شود از یک طراح متخصص و باتجربه در این حوزه بهره گیرید.برای طراحی سایت رزرواسيون با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید