طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سايت همايش و سمينار

طراحی سايت همايش و سمينار

مقدمه ای برای طراحی وب سایت

امروزه برگزاری سمنیارها و همایش‌های مختلف به بخش جدایی ناپذیر سازمان‌ها و دانشگاه‌ها تبدیل شده است. در واقع جدا از اجرای همایش‌های آموزشی در حوزه‌های مختلف، بخش اعظم و اصلی این همایش‌ها و سمینارها در حوزه‌های تخصصی و در قالب کنفرانس ها برگزار می‌گردد. برگزاری این‌گونه همایش‌های تخصصی که بعضا دارای تعداد شرکت‌کننده فراوان و فراخوان مقالات و طرح‌های آن‌ها می‌باشد، کمی سخت و پیچیده می‌باشد. از این‌رو نیاز به یک سازو کاری است که بتواند به‌صورت مناسبی کلیه کارهای اطلاع‌رسانی، ثبت‌نام و رزرو، ارسال مقالات، پیگیری مقالات و داوری آن‌ها، اخبار و… را انجام دهد.امروزه سازمان‌های واسطی در قالب برگزارکننده برخی همایش‌ها با فراهم آوردن شرایط مکانی و پذیرایی به همراه پذیرش بخش تبلیغات، بخشی از این پروسه را برای برگزارکنندگان ساده کرده است.

اما علاوه بر هزینه‌هایی که باید محتمل شد، باز هم فقدان یک سیستم و سازوکار مرتب و حساب‌شده برای مدیریت کلیه امور احساس می‌شود. از این رو راه‌حل‌های گوناگونی برای این موضوع پیشنهاد شد که می‌توان بهترین راه‌حل را با توجه به شرایط فعلی، انجام کلیه خدمات و اطلاع‌رسانی‌ها از طریق اینترنت و یک وب‌سایت دانست. در واقع یک وب سایت تخصصی ویژه همایش‌ها و سمینارها، می‌تواند بسیاری از این وظایف را به نحو مناسبی انجام دهد.

یک وب‌سایت همایش و سینار چگونه وب سایتی است؟

دنیای امروز، دنیای ارتباطات است. اینترنت به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای بشر سبب شده است تا انسان‌ها بتوانند با پشت سر گذاشتن بسیاری از محدودیت‌ها به‌خصوص محدودیت‌های جغرافیایی، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. ماحصل این ارتباطات سبب گسترده‌تر شده محدوده دانش شده است. بسیاری از خدمات هم‌اکنون از طریق اینترنت در اختیار انسان‌ها قرار می‌گیرند؛ اما ظرفیت و پتانسیل این فضا بسیار بیشتر است و می‌توان از این فضا و مهم‌ترین ویژگی آن‌که نفوذ گسترده آن در میان مردم است به‌خوبی استفاده کرد.برای این کار بایستی یک وب‌سایت ویژه همایش و سمینار داشته باشید.

چنین وب سایتی باید دارای مولفه ها و ویژگی‌های مشخصی باشد که به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌شود:

 • طراحی گرافیکی زیبا و متناسب با فضای تخصصی همایش و سمینار
 • معرفی کامل موضوع همایش و سمینار و توضیحات کامل برگزار کنندگان و مهمانان
 • نمایش مشخصات دقیق و آدرس محل برگزاری همایش و سمینار بر روی نقشه‌های اینترنتی نظیر گوگل مپ
 • دسته‌بندی سمینار ها و همایش‌های مختلف موجود بر اساس موضوع و تاریخ برگزاری
 • امکان ثبت‌نام از شرکت‌کنندگان تحت دریافت اطلاعات از طریق فرم‌های اینترنتی طراحی سایت
 • امکان پرداخت وجوه لازم و مورد نیاز از طریق درگاه‌های پرداخت الکترونیکی
 • امکان رزرو مکان و موقعیت دلخواه
 • امکان ارسال مقالات به‌صورت آنلاین و در قالب‌های مشخص
 • امکان پیگیری مقالات و نتیجه داوری مقالات
 • امکان نمایش آخرین اخبار و اطلاعیه‌ها پیرامون همایش و برگزاری آن
 • امکان معرفی، رزرو و مدیریت کارگاه‌هایی که در طول همایش برگزار می‌گردد
 • امکان نمایش گزارش‌های آنلاین از میزان شرکت‌کنندگان، تعداد مقالات و…
 • امکان نمایش وب‌سایت و محتوای آن در زبان‌های مختلف جهت مدیریت همایش‌های بین‌المللی
 • امکان جستجو در وب‌سایت
 • امکان قرار دادن تصاویر و ویدئوهای مرتبط در جهت معرفی همای
 • و…

بنابراین در صورت طراحی اصولی وب‌سایت، وب‌سایت شما می‌تواند به‌عنوان مرجعی جهت اطلاع‌رسانی و ثبت‌نام در همایش‌ها و سمینارهای معتبر و در سطح بین‌المللی گردد.
اما برای موفقیت وب‌سایت شما در فضای اینترنت، علاوه موارد ذکرشده وب‌سایت شما نیازمند ویژگی‌های دیگری نیز می‌باشد تا بتواند به‌خوبی در دنیای اینترنت دیده شود و رضایت کاربران را جلب کند.

ویژگی‌های فنی یک وب‌سایت موفق

اگر بهترین، زیباترین و کامل‌ترین وب‌سایت ویژه برگزاری همایش‌ها و سمینارها را داشته باشید تا زمانی که وب سایت شما بازدید کننده زیادی نداشته باشد، کند باشد، مرتبا از دسترس خارج شود و…، هرگز به موفقیت نمی‌رسد. لذا برای جلوگیری از چنین وقایعی، طراحی و ب‌سایت شما باید دارای یکسری اصول فنی و تخصصی باشد که به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌شود:

سئو و بهینه سازی

سئو به مجموعه اقداماتی قلمداد می‌شود که انجام می‌گیرند تا وب‌سایت شما در برای موتورهای جستجو به‌صورت بهینه ای طراحی گردد. این بهینگی سبب می‌شود تا هنگام جستجوی عبارتی نظیر “سمینارهای مدیریت در تهران”، وب سایت شما در صدر نتایج گوگل و در صفحه اول به کاربر نمایش داده شود. این موضوع سبب پربازدید شدن و دیده شدن وب سایت شما می‌گردد چرا که اکثر ترافیک ورودی به وب سایت ها از طریق موتورهای جستجو هدایت می‌گردد.

طراحی واکنش گرا

یکی دیگر از جنبه‌های مهم طراحی در وب‌سایت شما، طراحی واکنش گرا و یا ریسپانسیو است. رعایت این اصل در طراحی سبب می‌شود تا وب‌سایت شما متناسب با دستگاه گیرنده‌تان به او نمایش داده شود. نتیجه این امر مشاهده وب‌سایت با اندازه صحیح در دستگاه‌های مختلف نظیر موبایل و تبلت می‌باشد.

سرعت

با توجه به‌سرعت بالای اینترنت کاربران، هرگونه کندی و معطلی در هنگام ورود به وب‌سایت و هنگام انجام عملیات از سوی کاربر قابل‌قبول نمی‌باشد. لذا وب سایت شما باید به‌گونه‌ای طراحی و پیاده‌سازی شده باشد که دارای سرعت مناسبی باشد.

امنیت

مساله مهم دیگر که به‌ویژه در یک وب‌سایت با کاربرد بین‌المللی اهمیت دارد، امنیت آن است. وب‌سایت شما باید امن و در مقابل انواع حملات و خرابکاری هکرها مقاوم باشد.بنابراین برای داشتن یک وب‌سایت همایش کامل و حرفه‌ای، شما می‌بایست موارد بسیاری را در طراحی وب سات در نظر بگیرید. با توجه به پیچیدگی و تخصصی بودن این موارد، پیشنهاد می‌شود از یک طراح ماهر و باتجربه در امر طراحی کمک بگیرید. برای طراحی سايت همايش و سمينار با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید