طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سايت پایانه های مسافربری | طراحی سايت ترمینال مسافربری

طراحی سايت پایانه های مسافربری | طراحی سايت ترمینال مسافربری

طراحی سايت پایانه‌های مسافربری

موضوع سفر و جابجایی همواره یکی از بخش‌های مهم زندگی انسان‌ها بوده است. انسان‌ها از زمان‌های گذشته به دلایل متفاوتی بین شهرها و یا کشورهای مختلفی مسافرت می کردند. این دلایل می‌توانست سرگرمی و گردش، سفرهای زیارتی و یا مهمتر از آن، دلایل تجاری باشد؛ اما هر چه بود، این موضوعات و دلایل سبب شد تا تعداد مسافران روزانه به شدت افزایش یابد و نیاز به روش و مکانیزمی برای مدیریت این مسافران و سفرها باشد.این نیاز سبب پیدایش شرکت های مسافربری شد. شرکت های که درگذشته دورتر با فراهم آوردن اسب‌ها و تجهیزات سفر و باگذشت زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی امروزه با فراهم آوردن روش های مختلفی نظیر اتوبوس، قطار، هواپیما و…

این امکان را برای مسافران فراهم می‌کنند که بدون داشتن و نیاز به استفاده از وسایل نقلیه شخصی، با پرداخت مبلغی در ساعات معین با استفاده از این وسایل مسافرت کنند.اما امروزه با گسترش سفر و جابجایی‌ها در میان مردم ها با دلایلی مانند تجارت، کار، دانشگاه، زیارتی و سیاحتی و فراهم شدن شرایط رفاهی نسبتا خوب، مدیریت این تعداد مسافران روزانه کاری سخت و طاقت‌فرسا شده است. از این‌رو اکثر پایانه‌های مسافربری اغلب با مشکلاتی در ارائه بلیط به تعداد کثیری از مشتریان می‌شوند و نیازمند مکانیزمی برای مدیریت ساده تر بلیط ها و مسافران می باشند.

طراحی سايت ترمینال مسافربری

راه حل ارائه‌شده یک سایت پایانه مسافربری می‌باشد. البته به دلیل اینکه مسافران اغلب نیاز دارند تا از شرایط، قیمت‌ها و جاهای خالی و زمان‌های حرکت تعاونی‌های مسافربری مختلفی آگاه شوند تا بتوانند انتخاب مناسب‌تری انجام دهند، اغلب یک سایت جامع برای پایانه‌های مسافربری ارائه می‌شود. وب سایتی که با قراردادها تعاونی‌های مختلف، به صورت روزانه سفرهای پیشنهادی آن‌ها را با اطلاعات کامل آن بر روی وب سایت قرار می‌دهند.و امکان رزور اینترنتی بلیط را حتی از روزها قبل برای مسافران فراهم می‌کنند تا دیگر مسافران دچار مشکل و بی‌برنامگی برای سفرهای خود نشوند.البته یک تعاونی خاص مسافرتی نیز می تواند وب سایت مخصوص خود را داشته باشد تا ضمن پوشش اخبار و اطلاعیه‌های مربوط به خود، امکان خرید اینترنتی بلیط های خود را برای دیگران فراهم کند.

sitesazan-938-84-min

ویژگی‌های یک وب سایت پایانه‌های مسافربری

اما یک سایت پایانه‌های مسافربری چگونه وب سایتی است و چه ویژگی‌هایی دارد؟ به صورت کلی یک وب سایت پایانه‌های مسافربری صرف نظر از تعداد تعاونی‌های مسافربری که در آن عضو هستند و اقدام به ارائه بلیط های سفر خود به صورت اینترنتی می کنند باید دارای ویژگی‌هایی باشد که به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌شود.

ظاهر زیبا

اولین مولفه موفقیت هر وب سایتی طراحی گرافیکی زیبای ظاهر آن است. در واقع اولین چیزی که هر کاربر اینترنتی مشاهده می‌کند، صفحه اول وب سایت و ظاهر و نحوه نمایش محتوای آن است؛ بنابراین یک وب سایت پایانه‌های مسافربری خوب باید زیبا و متناسب با فضای سفر و مسافرت باشد.اولین رسالت طراحی سايت ترمینال مسافربری، معرفی کامل خود و خدماتی است که ارائه می‌دهد. اطلاعاتی مانند این که این وب سایت چیست و چگونه کار می کند؟ چه تعاونی‌های در آن در حال ارائه خدمات هستند؟ نحوه و شرایط خرید بلیط چگونه است؟ آیا امکان استرداد بلیط وجود دارد و…

امکان رزرو اینترنتی

مهم‌ترین ویژگی و وظیفه یک وب سایت پایانه‌های مسافربری، امکان رزور آسان بلیط های مسافرتی می‌باشد. باید امکاناتی فراهم شود تا کاربر با انتخاب تاریخ حرکت و تعیین مبدا و مقصد سفر خود، تمامی تعاونی‌هایی که در آن تاریخ به مقصد مورد نظر سرویسی فراهم می‌کنند نمایش داده شود. همچنین در کنار نام هر تعاونی، ساعت حرکت، قیمت بلیط، تعداد جای خالی نیز به کاربر نمایش داده شود. سپس کاربر با انتخاب سرویس خود، به صفحه‌ای هدایت شود که شمای گرافیکی ساده از اتوبوس و صندلی‌های آن به او نمایش داده شود تا بتوانند شماره صندلی خود را با توجه به موقعیت مورد علاقه خود انتخاب کند. در آخر نیز با امکان پرداخت اینترنتی، کاربر به صفحات پرداخت مربوطه منتقل شود، مبلغ خود را پرداخت کرده و سپس رسید مناسبی از بلیط برای او نمایش داده شود.

پشتیبانی

با توجه به شرایط متغیر شرکت های مسافربری در ایام مختلف مانند تعطیلات و روز های آخر هفته و نیاز پرداخت اینترنتی کاربران، باید امکان پشتیبانی از کاربران در وب سایت فراهم باشد تا هر گونه سوال یا مشکلی که در فرآیندهای انتخاب تعاونی، پرداخت و یا استرداد بلیط داشتند را بتوانند مطرح کرده و پاسخ خود را دریافت نمایند.اما علاوه بر موارد اشاره‌شده که شالوده یک وب سایت پایانه‌های مسافرتی را تشکیل می‌دهند، عوامل مهم دیگری در موفقیت یک وب سایت در فضای مجازی نقش دارند. عواملی که کمی فنی تر و تخصصی‌تر و تقریبا کمی مستقل از محتوای وب سایت هستند.

سئو و بهینه‌سازی:

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها موردنیاز یک طراحی موفق، طراحی بهینه وب سایت برای موتورهای جستجو است که از با نام سئو یاد می‌شود. در صورت داشتن سئوی مناسب، وب سایت شما در جستجوهایی نظیر “خرید بلیط اتوبوس “، در صفحه اول و بالاتر از رقیبانتان نمایش داده می شود. این موضوع سبب مشهور شدن و پربازدید شدن وب سایت شما و در نتیجه موفقیت آن می‌گردد.

طراحی ریسپانسیو:

طراحی وب سایت شما باید ریسپانسیو یا واکنش گرا باشد. این بدان معنی است که امکان مشاهده صحیح وب سایت و رزرو بلیط در دستگاه‌های مختلفی نظیر موبایل، تبلت و یا لب تاپ که صفحه نمایش‌هایی با اندازه‌های متفاوت دارند فراهم باشد.سرعت، امنیت، فضا و…: ویژگی‌های فنی دیگری نظیر سرعت‌بالای آن، امکان اطمینان به عملیات رزرو و پرداخت و فضای وب سایت نیز در طراحی آن مهم و تعیین‌کننده هستند.

بنابراین برای طراحی سايت ترمینال مسافربری باید مولفه های زیادی را در نظر گرفت که با توجه به تخصصی بودن و فنی بودن آنها، پیشنهاد می‌شود کار طراحی وب سایت را به یک طراح ماهر و باتجربه بسپارید تا بتواند به‌خوبی از عهده طراحی یک وب سایت حرفه‌ای و اصولی برآید.برای طراحی سايت پایانه‌های مسافربری با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.

[mpc_button preset=”mpc_preset_28″ url=”url:http%3A%2F%2Fwww.sitesazan.net%2F%25d8%25aa%25d9%2585%25d8%25a7%25d8%25b3-%25d8%25a8%25d8%25a7-%25d9%2585%25d8%25a7%2F||target:%20_blank|” font_color=”#ffffff” font_size=”20″ font_transform=”uppercase” title=”استعلام هزینه و مدت زمان طراحی سايت پایانه های مسافربری” background_color=”#f8bf4d” border_css=”border-width:2px;border-color:#f8bf4d;border-style:solid;border-radius:7px;” padding_divider=”true” padding_css=”padding-top:12px;padding-right:50px;padding-bottom:12px;padding-left:50px;” margin_css=”margin:15px;” hover_font_color=”#f8bf4d” hover_background_color=”#ffffff” hover_background_effect=”expand-diagonal_left” hover_background_offset=”90″ hover_border_css=”border-width:1px;border-style:solid;border-radius:7px;” mpc_tooltip__disable=”true”]

دیدگاه ‏خود را بنویسید