طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سایت آموزشی

طراحی سایت آموزشی

طراحی وب سایت آموزشی

انسان دائما در حال آموزش و یادگیری است. در واقع تجربیات حاصل از آزمایش های مختلف و یادگیری از نتایج آنها سبب پیدایش علوم مختلف و پیشرفت های کنونی شده است. اما نکته بسیار مهمی که در بحث یادگیری وجود دارد وجود منابع مناسب یادگیری است. در ایام گذشته به دلیل پایین بودن سطح سواد افراد جامعه ، تعداد بسیار محدودی از افراد می توانستد به فراگیر علم بپردازند و مابقی یادگیری ها درحوزه تجربیات عملی و به صورت انتقال از نسلی به نسل دیگر بود. اما با گذشت سال ها این روال تغییر پیدا کرد. با افزایش مدارس و دانشگاه ها ، میزان افراد بی سواد در جامعه به مقدار خیلی زیادی کاهش پیدا کرد و یک فرد در طول زندگیش به صورت مداوم به عنوان دانش آموز و دانشجو در یک چارچوب خاصی در حال آموزش و یادگیری می باشد.

اما ممکن است فردی دانش آموز یا دانشجو نباشد و یا علاقه مند به یادگیری در حوزه های غیر درسی می باشد. بنابراین بهترین شروع برای چنین فردی یافتن منابع مناسب می باشد. این کار به هیچ وجه آسان نیست و نیاز به حضور و استفاده از مشاوره افراد خبره در آن حوزه دارد. این کمبود راه را برای احداث سازمان های آموزشی فراهم کرده است تا با بکارگیری از بهترین استادان مجرب در حوزه های مختلف اقدام به آموزش کنند. اما همه افراد توانایی شرکت در این دوره ها را ندارند. برخی دسترسی فیزیکی به مکان های آموزشی ندارند و برخی نیاز توانایی مالی و یا شرایط زمانی لازم را برای حضور در این عرصه ندارند. اما چاره چیست؟

طراحی سایت آموزشی

طراحی سایت آموزش مجازی

اگر شما دارای یک موسسه یا سازمان آموزشی باشید ممکن است وب سایتی جهت معرفی دوره ها و اطلاع رسانی های مربوط به موسسه تان داشته باشید. اما پتانسیل های موجود در این عرصه می تواند بسیار بیشتر باشد. شما می توانید طراحی سایت آموزشی داشته باشید تا علاوه بر اطلاعیه ها و معرفی کامل دوره ها ، با استفاده از فیلم های آموزشی ، اقدام به برگزاری دوره های آمورشی مجازی نمایید.

یک وب سایت خوب آموزشی می تواند شامل موارد زیر باشد :

 • طراحی گرافیکی زیبا و متناسب با بیان محتواهای آموزشی
 • امکان معرفی کامل دوره های آموزشی موجود
 • امکان معرفی کامل استاد ها و رزومه های آن ها
 • امکان قرار دادن دوره های به صورت فیلم های آموزشی بر روی وب سایت تان
 • امکان مدیریت کاربران و مجازکردن دانلود محصولات تنها برای اعضای خاص
 • امکان برگزاری کلاس های مجازی به صورت آنلاین
 • امکان برگزاری آزمون های مجازی
 • امکان دسته بندی و نمایش مناسب محتواهای آموزشی
 • دارا بودن کتابخانه مجازی جهت دانلود کتاب های آموزشی مربوط به دوره های خاص
 • بخشی جهت بیان آخرین اخبار و اطلاعیه ها
 • امکان صدور گواهی نامه پایان دوره به صورت آنلاین
 • امکان ثبت نام و پرداخت آنلاین شهریه به صورت اینترنتی
 • دارا بودن بخش پشتیبانی جهت تماس با شما در صورت وجود مشکل
 • امکان مشاهده پیش نمایش دوره های آنلاین
 • و…

علاوه بر موارد ذکر شده بسته به اینکه وب سایت شما در چه حوزه ای در حال انجام فعالیت های آموزشی می باشد شما می توانید طراحی فروشگاه اینترنتی مجازی برای خود ایجاد کنید و محتواهای آموزشی شما می تواند علاوه بر فیلم های آموزشی ، انیمیشن ها و شبیه سازی ها و همچنین آزمایشگاه های آنلاین نیز داشته باشد. اما نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که سایت شما نیاز به پشتیبانی های فنی و زیر ساختی مهم تری هم دارد.

فضا ، سرعت ، سئو

در نگاه اول وب سایت شما در حال خدمت رسانی به بی شمار افراد می باشد. بنابراین سرعت ارائه خدمات بسیار مهم است چرا که ممکن است در یک دوره آنلاین 30 نفر به صورت هماهنگ در حال مشاهده دوره باشند و نباید مشکلی در سرور های شما جهت ارسال و دریافت اطلاعات وجود داشته باشد. و یا فایل های دانلود شما که ممکن است در آن واحد توسط هزاران نفر در حال مشاهده و یا دانلود باشند . بنابراین سرعت در طراحی وب سایت شما نقشی کلیدی دارد.

علاوه بر سرعت ، فضای ذخیره سازی لازم برای پشتیبانی و قرار دادن محتواهای آموزشی شما باید کافی باشد. ممکن است شما دارای هزاران فیلم آموزشی باشید و این فیلم ها حجم های بسیار زیادی را در بر می گیرند . بنابراین باید فضای کافی برای ذخیره سازی آن ها در وب سایت شما وجود داشته باشد.

طراحی سایت آموزشی

سئو و بهینه سازی

علاوه بر موارد ذکر شده ، نکته ای که در دهه اخیر بسیار مورد توجه است این است که وب سایت شما باید به صورت کاملا بهینه برای موتور های جستجو طراحی شده باشد. مجموعه اقداماتی تحت عنوان سئو برای این کار انجام می گیرد تا هنگام جتستجو عبارتی مربوط به وب سایت شما در گوگل ، به عنوان مثال آموزش بافتن شال ، صفحه وب سایت شما جز نتایج پیشنهادی موجود در صفحه اول گوگل باشد چرا که با این کار وب سایت شما شروع به پربازدید شدن و معروف شدن می کند و این امر درکنار محتوای باکیفیت آموزشی شما کافی است تا شما بتوانید یک کسب و کار آموزشی موفق را در حوزه دنیای مجازی تجربه کنید.

برای لحاظ کردن موارد ذکر شده در طراحی تان ، به منظور تمرکز بر تولید محتوا و دور شدن از مسائل فنی ، پیشنهاد می شود که از یک طراح وب سایت ماهر استفاده کنید تا بتواند علاوه بر پشتیبانی از مسائل فنی مانند سئو ، ویژگی های کاملا اختصاصی و مورد نظر شما جهت طراحی بهتر وب سایت تان را به بهترین نحو ممکن برای شما پیاده سازی کند. گروه طراحان سایت سازان تجربه داشتن یک سایت حرفه‌ ای آموزش آنلاین را به شما خواهد داد. برای طراحی سایت آموزشی با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

خلاصه
طراحی سایت آموزشی | طراحی سایت حرفه‌ ای آموزش آنلاین
عنوان
طراحی سایت آموزشی | طراحی سایت حرفه‌ ای آموزش آنلاین
توضیحات
طراحی سایت آموزشی با توجه به رشد سریع علم و نیاز به آموزش آنلاین به یکی از زمینه‌های طراحی سایت حرفه‌ ای تبدیل شده است. طراحی وب سایت فول امکانات با تحویل ..
شرکت
وب سایت
سایت سازان
لوگوی شرکت

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید