طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سایت باشگاه ورزشی

طراحی سایت باشگاه ورزشی

طراحی سايت باشگاه ورزشی

موضوع ورزش از نظر مفهوم و ساختار، موضوعی چندان باسابقه‌ای نیست. طبیعتا درگذشته انسان‌ها فعالیت‌های زیادی انجام می‌دادند که می‌توان آن‌ها را نوعی ورزش در نظر گرفت، اما مفهوم ورزش کنونی، مفهومی است که از پیدایش آن سال‌های زیادی نمی‌گذرد.درواقع آغاز و شروع ورزش به شکل کنونی، به از اواخر قرن 19 آغاز شد. البته نمی‌توان بیان این نکته را نادیده گرفت که ایده اصلی مسابقات ورزشی، برگرفته از جشن‌ها و مراسماتی است که در زمان یونان باستان صورت می‌گرفت. این مراسمات و مسابقات، بعدها در قالب مسابقات المپیک معرفی و در حال حاضر نیز هر 4 سال یک‌بار به میزبانی و حضور کشورهای مختلف برگزار می‌شود.اما نکته‌ای که در پیشرفت حوزه ورزش، آن را به دید یک حوزه تخصصی درآورد، گرایش‌ها و انواع مختلف ورزش بود.

باگذشت زمان، رشته‌های ورزشی در دسته‌بندی‌های مختلفی نظیر ورزش‌های توپی نظیر فوتبال، هندبال، بسکتبال، والیبال و…، ورزش‌های آبی نظیر شنا و واترپلو، ورزش‌های رزمی نظیر تکواندو، کاراته، کنگ فو و… قرار گرفت. این دسته‌بندی‌ها با ارائه سبک‌های مختلف در هر رشته،عمق بیشتری گرفت و بنابراین نیاز به مدیریت و آموزش‌های حرفه‌ای در ورزش امری ضروری و بااهمیت گردید.جدا از هدف اولیه واصلی ورزش که سلامتی جسم و روح و تندرستی است، برگزاری مسابقات در قالب تیم‌های داخل کشوری و ملی، جذابیت بیشتری به این رشته داد.

بنابراین برای موفقیت یک فرد در حوزه ورزش، آن فرد باید غالب زمان خود را صرف تمرین و آموزش در ورزش موردعلاقه خود می‌کرد. این مورد سبب پیدایش و تخصصی شدن انواع باشگاه‌های ورزشی شد.باشگاه‌های ورزشی، مکان‌هایی برای سازمان‌دهی و آموزش افراد علاقه‌مند به رشته‌های ورزشی در جهت سرگرمی و تندرستی و یا ورزش‌های قهرمانی می‌باشد. امروزه باشگاه‌های بی‌شماری در سراسر شهرها در رشته‌های مختلف فعالیت می‌کنند. به عنوان فردی که مربی و یا مسئول یک باشگاه ورزشی هستید، ممکن است دوست داشته باشید تا در میان رقبایتان کمی متفاوت ظاهرشده و باشگاه خود را به شکل ویژه‌ای به علاقه‌مندان معرفی کنید؛ اما راهکار چیست؟

آیتم های تخصصی طراحی سایت باشگاه ورزشی I بهینه سازی سایت

یک وب‌سایت باشگاه ورزشی، حرکت همگام با دنیای اطلاعات

عصر امروز، عصر اطلاعات و ارتباطات است. به واسطه پیدایش اینترنت، بسیاری از افراد در قالب تولیدکننده‌های محتوا، دانش و اطلاعات خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند. بسیاری در قالب سرگرمی در این حوزه حضور می‌یابند و برخی نیز در قالب فعالیت‌های اقتصادی. شما نیز می‌توانید از این ظرفیت عظیم برای توسعه فعالیت‌های ورزشی و باشگاه ورزشی خود استفاده کنید.برای ورود به این دنیای عظیم مجازی، کافی است تا یک وب سایت برای باشگاه ورزشی خود داشته باشید؛ اما طراحی وب سایت شما نباید یک وب سایت معمولی و شبیه به وب سایت های خبری باشد. شما نیازمند داشتن یک وب سایت تخصصی برای باشگاه ورزشی تان می باشید.
اما یک وب‌سایت باشگاه ورزشی چه خصوصیاتی دارد؟ در حالت کلی صرف نظر از اینکه شما یک باشگاه بدن‌سازی و پرورش اندام داشته باشید یا یک باشگاه تنیس، طراحی سایت باشگاه ورزشی شما باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 • ظاهر گرافیکی زیبا و متناسب با ورزش و رشته ورزشی مربوطه در طراحی سایت
 • امکان معرفی کامل باشگاه ورزشی و وسایل و تجهیزات آن به همراه نمایش مکان آن بر روی نقشه‌های اینترنتی نظیر گوگل مپ
 • امکان معرفی مربیان و استادان به همراه مدارک و رتبه‌های ورزشی مربوطه آن‌ها
 • امکان معرفی قهرمانان و مقام آوران باشگاه خود و افتخاراتی که باشگاه و یا تیم باشگاه شما کسب کرده اند
 • امکان ارائه تقویم باشگاه و بیان ساعات برگزاری باشگاه در قالب آموزش و یا استفاده عمومی
 • امکان بیان کلیه مقررات لازم جهت شرکت و حضور در باشگاه
 • امکان بیان کلیه شرایط و مدارک لازم جهت ثبت‌نام و امکان انجام ثبت‌نام به صورت اینترنتی در صورت لزوم
 • امکان پرداخت اینترنتی شهریه از طریق درگاه‌های پرداخت
 • امکان آموزش کامل رشته ورزشی مربوطه در قالب مقالات و فایل های تصویری و ویدئویی
 • امکان ارائه آخرین اخبار پیرامون رشته ورزشی مربوطه
 • امکان بیان آخرین اطلاعیه‌ها و رخدادهای مربوط به باشگاه
 • امکان پرسش پاسخ و مشاوره با مربیان مربوطه
 • امکان پشتیبانی از کاربران عمومی وب سایت
 • امکان تقسیم‌بندی کاربران اینترنتی در رشته‌های ورزشی مربوطه و ارائه خدمات غیر حضوری به آن‌ها نظیر خدمات مشاوره‌ای و تغذیه‌ای
 • امکان فروش محصولات ورزشی مربوطه در قالب فروشگاه‌های اینترنتی و تحویل پستی آنها به علاقه‌مندان
 • و…

بنابراین با داشتن یک وب سایت برای باشگاه ورزشی تان، علاوه بر معرفی خود به میلیون‌ها کاربران اینترنتی و علاقه‌مندان ورزشی، می‌توانید به ارائه برخی فعالیت‌های غیرحضوری و مشاوره‌ای بپردازید.اما برای موفقیت وب‌سایت باشگاه ورزشی تان، موارد فنی نیز باید در طراحی وب سایت تان در نظر گرفته شود. مواردی که سنگ بنای موفقیت هر وب سایتی می باشد.

موارد فنی که در طراحی یک وب سایت باید در نظر گرفته شود

موارد تخصصی زیادی در طراحی یک وب سایت موفق اهمیت دارند. مواردی مانند سرعت‌بالای وب سایت، در دسترس‌پذیری آن، امکان مشاهده وب سایت از طریق دستگاه‌های مختلف نظیر موبایل و تبلت که به آن طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا می گویند.اما شاید یکی از مهم‌ترین این موارد که سبب پربازدید شدن وب سایت تان و متعاقبا موفقیت بیشتر آن می‌شود، طراحی بهینه وب سایت تان برای موتورهای جستجو است که به آن سئو می‌گویند. در صورت انجام درست فعالیت‌های سئوی وب سایت تان، می‌توانید وب سایت تان را در صفحه اول نتایج گوگل هنگام جستجوی عباراتی مرتبط با باشگاه و رشته ورزشی که در حال فعالیت در آن هستید، ببینید.

بنابراین، برای داشتن یک وب سایت خوب برای باشگاه تان، علاوه بر مسائل ورزشی مربوطه، موارد فنی نیز باید در طراحی آن در نظر گرفته شود. بهترین پیشنهاد برای تمرکز بر روی رشته ورزشی و باشگاه تان و دوری از پیچیدگی‌های مربوطه، محول کردن وظیفه طراحی وب سایت تان به یک طراح ماهر و با تجربه است تا علاوه بر طراحی موارد تخصصی وب سایت تان، بتواند به‌خوبی موارد فنی را نیز در طراحی در نظر بگیرد.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید