طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سایت با سیستم های مدیریت محتوا

طراحی سایت با سیستم های مدیریت محتوا

طراحی سایت با سیستم های مدیریت محتوا را در این مطلب مورد بررسی قرار می دهیم تا مزایا و معایب آن را بفهمیم و همچنین با روند اجرای سیستم های مدیریت محتوا آشنا شویم.

سیستم های مدیریت محتوا یکی از قدرتمندترین سیستم ها و ابزارهای موجود در حوزه ی وب هستند که کاربران می توانند برای مدیریت سایتشان از آن ها استفاده کنند. این سیستم ها با امکاناتی که در اختیار کاربران قرار می دهند مدیریت یک سایت را برای آن ها آسان می کنند و به همین دلیل است که کاربران بسیار زیادی را در سراسر جهان به خودشان جذب کرده اند.

سیستم مدیریت محتوا چیست؟

این سیستم ها برنامه ها یا همان اپلیکیشن های تحت وب هستند که از یک دیتابیس برای ساخت، ویرایش و ارائه ی یک محوای مبتنی بر HTML استفاده می کنند. محتوا را می توانید از طریق پنل مدیریت ایجاد، ویرایش و حذف کنید و در نهایت نسخه ی دیداری آن به بازدیدکنندگان نمایش داده می شود. محتوای سایت همیشه متن نیست و گاهی نیاز به یک فرم و یا سیستم تایید هویت کاربران است! در این مواقع باید سیستمی را انتخاب کنید که این موارد را هم به شما ارائه دهد و نیاز شما را برطرف کند. در نظر داشته باشید که یک سیستم مدیریت محتوای خوب به شما آزادی عمل بیشتری را می دهد.

به طور کلی سیستم های مدیری محتوایی که امکانات بیشتری به شما می دهند بهتر هستند چرا که شما توانایی و ابزار بیشتری برای بهبود کیفیت کارتان خواهید داشت.

5 اشتباه رایج در طراحی سایت با سیستم های مدیریت محتوا

اشتباه اول: سیستم مدیریت محتوای بدون کاربرد!

سیستمی که شما آن را انتخاب می کنید باید برای کاربران کارایی و کاربرد داشته باشد. شاید شما یک سیستم مدیریت محتوا را انتخاب کرده اید و با آن راحت هستید اما برای کاربران و بازدیدکنندگان سایتتان کارایی مناسبی نداشته باشد. در این مواقع استفاده از این سیستم می تواند مانند یک جک و شوخی باشد! سیستمی که توسط شما به کار گرفته می شود باید برای کاربران مفید و دوست داشتنی باشد.

اشتباه دوم: هرچه بزرگتر، بهتر

هر سیستم مدیریت محتوایی که مخاطبان و کاربران بیشتری دارد، الزاما بهترین سیستم نیست! اگر تعداد کاربران زیادی از یک سیستم استفاده می کنند، دلیل نمی شود که شما هم به دنبال آن ها راه بیافتید و همان مسیر را انتخاب کنید. سعی کنید شرایط پروژه ی خودتان را در نظر بگیرید و همچنین گول پر مخاطب بودن یک سیستم را نخورید تا هم سیستمی متناسب با کار خودتان داشته باشید و هم در گرداب یک جو اجتماعی غرق نشوید.

اشتباه سوم: همراهی با کوچک ها!

بهتر است که از سیستم های مدیریت محتوایی را در گزینه هایتان قرار دهید که کامل و بزرگ و گسترده باشند. بسیاری از سیستم های مدیریت محتوا همچنان در حال توسعه هستند و امکانات و ابزارهای کافی برای کاربران ندارند. پیش از آن که یک سیستم را انتخاب کنید و کارتان را با آن شروع کنید مطمئن شوید که امکانات و ابزارها و افزونه های مورد نیاز شما را دارد و رفیق نیمه راه شما نخواهد شد!

اشتباه چهارم: تحقیق نکردن!

همیشه تحقیق کنید! همیشه تحقیق کنید تا در میانه ی راه کارتان به مشکل نخورد. از مدیران سایت ها و فعالان در این حوزه بپرسید و اطلاعات کسب کنید. دغدغه های اصلی و اولویت هایتان را در نظر بگیرید و درباره ی آن ها تحقیق کنید تا مبادا سیستم انتخابی شما ، کارتان را ناقص و دچار اختلال کند! همچنین زمانی را برای آزمایش بگذارید! گاهی شاید اطلاعاتی که به دست می آورید مثبت باشد اما وقتی که کار به میانه ی راه می رسد متوجه شوید که ابزار شما دارای نقص می باشد.

اشتباه پنجم: انتخاب سیستم مدیریت محتوا توسط یک متخصص IT

کم پیش می آید که یک نفر هم کدنویسی را به خوبی بشناسد و هم بتواند رابط کاربری مناسب را بشناسد و بسازد. همواره شرایط را همه جانبه بررسی کنید و اولویت هایتان را در نظر بگیرید. از کدنویس و برنامه نویسان بخواهید تا شرایط خود را برای شما شرح دهند، و از طرفی رابط کاربری و شرایط ظاهری سایت را هم در نطر داشته باشید. تمام این موارد را لحاظ کنید و در نهایت بهترین گزینه را برای کارتان انتخاب کنید.

برای مطالعه ی آموزش ها و کسب اطلاعات بیشتر درباره ی طراحی سایت کلیک کنید.

در یک سیستم مدیریت محتوا دنبال چه چیزی باشیم؟

موارد زیادی هستند که شما باید از یک سیستم مدیریت محتوا انتظار داشته باشید و بخواهید که آن ها را برای شما فراهم کند اما 5 مورد در این میان بسیار مهم هستند. این 5 مورد مهم ترین و تاثیرگذارترین نکات و ویژگی های یک سیستم مدیریت محتوا خوب هستند. در زیر به آن ها اشاره کرده ایم:

  • نصب سریع و آسان
  • رابط کاربری و پنل مدیریت مناسب و ساده
  • اکستنشن ها و افزونه های کافی برای گسترش کار
  • ویرایش و شخصی سازی ساده
  • جامعه کاربری بزرگ و مفید

این ها مواردی هستند که یک سیستم مدیریت محتوا حتما باید دارای آن ها باشد تا شما بتوانید استفاده ی مفیدی از آن داشته باشید.

سیستم های مدیریت محتوای جدید

سیستم های مدیریت محتوای قدرتمند و قوی تقریبا در میان تمام کاربران شناخته شده اند و جای خودشان را باز کرده اند. اما چند سیستم جدید و با کیفیت هستند که می خواهیم شما را با آن ها آشنا کنیم بلکه در آینده ی نزدیک به کار شما بیایند!

1. FROG CMS

یکی از امیدوار کننده ترین سیستم های مدیریت محتوا است که در حال گسترش و توسعه می باشد. رابط کاربری و پنل مدیریت فوق العاده ی آن برگ برنده این سیستم می باشد. در عین حال افزونه ها و ابزارها هرروز در حال ارائه هستند و کیفیت و استانداردهای جهانی نیز در آن ها رعایت می شود. تنها نقطه ضعف این سیستم را می توان جامعه ی کاربری کوچک آن دانست!

طراحی سایت با سیستم های مدیریت محتوا

2. CONCRETE5 CMS

یک سیستم که تقریبا از سایر سیستم های مدیریت محتوای موجود متفاوت و جدا می باشد اما اگر در یک بیان ساده بخواهیم ویژگی های آن را بیان کنیم می توانیم آن را مشابه با Frog بدانیم. این تشابه در حالیست که این سیستم پیچیدگی کمتری نسبت به همتای خود دارد.

طراحی سایت با سیستم های مدیریت محتوا

3. IWEB

اگرچه یک سیستم منبع باز نیست اما به عنوان اولین تلاش شرکت Apple برای تولید یک سیستم مدیریت و انتشار محتوا می تواند گزینه ی قابل تامل و احترامی باشد! من شخصا آینده ی روشنی را برای این سیستم میبینم و همواره آن را تحت نظر خواهم گرفت.

5 گزینه ی برتر برای طراحی سایت با سیستم های مدیریت محتوا

سیستم های مدیریت محتوای زیادی وجود دارند که هرکدام دارای ویژگی های خاص خودشان هستند اما در این میان تعدادی از آن ها بهترین کیفیت و امکانات را در اختیار کاربران خودشان قرار می دهند. ما قصد داریم تا در این بخش از این مطلب به معرفی 5 سیستم برتر برای طراحی سایت با سیستم های مدیریت محتوا بپردازیم. در زیر این 5 سیستم را بررسی خواهیم کرد:

  1. DRUPAL: این سیستم را می توان بهترین سیستم مدیریت محتوای منبع باز موجود در حال حاضر دانست. در پنل مدیریت به راحتی می توان محتوا را تولید و ویرایش کرد و همچنین تم ها به سادگی و با استفاده از CSS قابل گسترش هستند. هرچند که این سیستم دارای موارد و مشکلات کوچکی می باشد اما به نظر من بهترین گزینه ایست که می توان از آن استفاده کرد.

  2. WORDPRESS: وردپرس در ابتدا به عنوان یک سیستم وبلاگ نویسی شروع به کار کرد اما در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوای جهان در حال فعالیت است. رابط کاربری و مدیریت ساده ی آن باعث شده تا کاربران زیادی در سراسر جهان به سمت خودش جذب کند. افزونه های مختلف و کاربردی که به طور روزانه برای این سیستم ارائه می شوند نیز یکی از نقاط قوت آن است به طوری که شما می توانید تقریبا مطمئن باشید که در هیچ زمینه ای دست شما خالی نخواهد بود.

  3. RADIANT CMS: یک سیستم مدیریت محتوای ساخته شده توسط Ruby on Rails! تمرکز این سیستم برروی سادگی کار به ویژه برای تیم های کوچک است. اگر یک پروژه ی کوچک دارید و یا می خواهید کار کوچکی را با سرعت و به آسانی به سراجام برسانید، RADIANT می تواند گزینه ی خوبی برای شما باشد.

  4. MAGENTO: یک سیستم که برای تبلیغات اینترنتی بسیار مفید و کارآمد است. نسبت به سایر رقبای خود در این زمینه بسیار بهتر و کاربردی تر است به ویژه برای فروشگاه های آنلاین!

  5. SILVERSTRIPE: یک سیستم مدیریت محتوای ساده با جامعه کاربری در حال توسعه و رشد. قابلیت توسعه، تغییر و شخصی سازی به سادگی در آن وجود دارد. همچنین امکان تطابق و اتصال به سایر سیستم ها مانند Drupal وجود دارد. از نکات مثبت دیگر آن رابط کاربری فوق العاده را می توان نام برد.

جوملا نابودگر است!

جوملا نابودگر و ویران کننده ی کار شماست! از جوملا دوری کنید و تحت هیچ شرایطی به سمت آن نروید. تنها راه به دست آوردن ماژول ها و ابزارهای مناسب برای مدیریت محتوا در این سیستم، خرج کردن پول است در حالی که سایر سیستم های مدیریت محتوا امکانات زیبا و با کیفیت را به طور رایگان در اختیار شما قرار می دهند. از طرف دیگر رابط کاربری ناخوشایند آن از دیگر نکات منفی در رابطه با این سیستم است. جوملا در واقع آخرین گزینه در لیست سیستم های مدیریت محتواست و به شما هشدار می دهیم که اکیدا از آن استفاده نکنید.

در اینجا این مطلب با عنوان طراحی سایت با سیستم های مدیریت محتوا به پایان رسید و ما امیدواریم که مورد استفاده و توجه شما قرار گرفته باشد. تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

عنوان
تاریخ بازبینی
عنوان
طراحی سایت با سیستم های مدیریت محتوا
امتیاز
51star1star1star1star1star

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید