طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سایت خبرگزاری

طراحی سایت خبرگزاری

چنانچه تمایل دارید در این زمینه اطلاعات کاملی به دست آورید و از سایر دسته بندی ها مطلع شوید به صفحه طراحی وب سایت مراجعه نمایید.

طراحی وب سایت خبرگزاری‌ها

مفهوم خبر و انتشار آن، مفهوم و پدیده‌ای جدید نیست. انسان ها همواره و از زمان های گذشته علاقه مند و کنجکاو به دریافت آخرین اخبار جوامع خود بودند تا از شرایط آن مطلع گردند. البته طبیعتا دریافت اخبار برای مراجع تصمیم گیر مانند درباریان گذشته و یا دولتی ها و مراجع قانونی و اجرایی امروزه اهمیت به مراتب بیشتری دارد چرا که مطلع بودن از اخبار و اوضاع جامعه جزء نیاز های اساسی این نهاد ها می باشد. اما با گذشت زمان و گسترش دستگاه ها و وسایل ارتباط جمعی مانند تلویزیون، رادیو و در سال های اخیر اینترنت، امروزه نام خبرگزاری ها را بیش از پیش می شنویم.

برای خبرگزاری تعاریف مختلفی نقل می شود. از نظر لغوی، واژه «خبرگزاری» یک اسم مرکب است که از دو بخش عربی و فارسی تشکیل شده و معنای آن «ابلاغ و رسانیدن خبر»، «اطلاع و گزارش دادن خبر» می باشد. دهخدا در فرهنگ لغت خود در رابطه با خبرگزاری می نویسد: «خبرگزاری، عمل فراهم آوردن خبر و در اختیار گذاردن منابع برای پخش در رادیو، روزنامه یا اداره ای است که خبرها را به دست می آورد و منتشر می کند.»

طراحی حرفه ای وب سایت خبر گزاری

اما نکته مهمی که تقریبا اکثر کارشناسان حوزه خبر و رسانه و ارتباطات در آن اتفاق نظر دارند مساله تولید خبر است. در واقع کار خبرگزاری تولید خبر خام است تا مطبوعات و رادیو و تلویزیون از آنها استفاده کنند. چیزی که باعث رونق یک خبرگزاری می شود، این است که اخبار را دست اول و بی واسطه تهیه کند و در اختیار رسانه ها قرار دهد. طبیعتا هر چه خبر های داغ و دسته اول و البته معتبر تر باشند مورد استقبال بیشتری قرار می گیرند. اما با تمامی این تعاریف و اصطلاحات، امروزه در میان وب سایت های مختلف نام خبرگزاری را به دفعات مشاهده می کنیم. اگر بخواهیم یک وب سایت خبرگزاری داشته باشیم که در حوزه مجازی اقدام به تولید و انتشار اخبار نماید، چه مواردی را باید در طراحی وب سایت مان در نظر بگیریم.

یک وب سایت خبرگزاری چگونه وب سایتی است و چه ویژگی هایی دارد؟

تا قبل پیدایش و گسترش اینترنت در میان مردم، خبرگزاری ها را معمولا با دفتر های خبرگزاری می شناختیم که اقدام به تهیه و چاپ اخبار در قالب روزنامه ها و مجلات مختلف خبری می کردند؛ اما امروزه دیگر کسی نیست که حداقل به یکی از این خبرگزاری ها در فضای آنلاین برخورد نکرده باشد. وب سایت هایی که با عنوان خبرگزاری اقدام به انتشار اخبار خود از طریق فضای مجازی و وب سایت خود می نمایند.
اما اگر بخواهیم طراحی سایت خبرگزاری داشته باشیم چه موارد و اصولی را باید در طراحی آن در نظر بگیریم؟

در حالت کلی وب سایت شما به عنوان یک وب سایت خبرگزاری باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • طراحی ظاهری زیبا و البته ساده با قابلیت آسان برای کاربران
 • امکان معرفی کامل خبرگزاری و انواع خدماتی که در بستر های گوناگون انجام می دهد
 • امکان نمایش کل محتوای وب سایت در قالب زبان های مختلف مانند انگلیسی و عربی به ویژه برای خبرگزاری های بین المللی
 • امکان نمایش اطلاعات به روز و آنلاین شامل مواردی نظیر قیمت ارز و طلا، قیمت طلا، اطلاعات هواشناسی، اطلاعات اوقات شرعی و…
 • امکان نمایش اخبار و عناوین اصلی در قالب اسلاید شو
 • امکان نمایش اخبار در دسته بندی هایی نظیر آخرین اخبار، مهم ترین اخبار و…
 • امکان نمای اخبار در دسته بندی های نظیر اجتماعی، اقتصادی، بین الملل، فرهنگی، ورزشی و…
 • امکان جستجو در وب سایت و در میان کلیه خبر ها
 • امکان نمایش اخبار به صورت آرشیو های ماهانه و سالانه
 • امکان نمایش اخبار تصویری در قالب گالری های عکس
 • امکان نمایش محتوای خبری و گزارش های خبری ویدئویی
 • امکان نظرگذاشتن در زیر صفحات خبر ها
 • امکان پشتیبانی از کاربران
 • امکان نمایش لینک های ارتباطی به صفحات مختلف وب سایت در شبکه های اجتماعی
 • امکان به اشتراک گزاری اخبار از طریق شبکه های اجتماعی مختلف نظیر فیسبوک، اینستاگرام و تلگرام
 • و…

بنابراین با داشتن وب سایتی که دارای موارد اشاره شده باشد، می توانید یک وب سایت خبرگزاری داشته باشید؛ اما سوال دیگر این است که آیا این موارد برای داشتن یک وب سایت خبرگزاری کافی است؟ پاسخ خیر است.

ملزومات فنی مورد نیاز یک وب سایت خبرگزاری

در کنار تمامی موارد اشاره شده، وب سایت شما برای موفقیت در فضای مجازی نیاز به رعایت دسته دیگری از ملزومات می باشد. مواردی که اکثرا فنی و تخصصی هستند و در ظاهر وب سایت تان و در چشم کاربران تان قابل مشاهده نیستند. اولین و مهمترین این موارد سئو و بهینه سازی است. وب سایت شما باید برای موتور های جستجویی نظیر گوگل به صورت کاملا بهینه ای طراحی شده باشد. این طراحی بهینه سبب می شود تا در نتایج جستجو های موتور های جتسجو با موضوعات خبری، وب سایت شما در صفحه اول نتایج به کاربران نمایش و پیشنهاد شود. این کار سبب معرفی وب سایت شما و افزایش بازدید و شهرت آن می گردد.

موضوع مهم دیگر امنیت وب سایت تان است. اخبار و محتوای وب سایت شما نباید به سادگی مورد حمله و تغییر قرار گیرد و باید ساز وکار های امنیتی مناسبی برای حفظ یکپارچگی آن در نظر گرفته شود. مورد دیگر طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرای وب سایت شما است که سبب می شود افراد با دستگاه های مختلف بتوانند به وب سایت شما متصل شده و محتوای وب سایت شما را با اندازه متناسب با اندازه صفحه نمایش دستگاه خود دریافت و مشاهده نمایند.

عوامل موثر در طراحی سایت

موارد دیگری نظیر سرعت و در دسترس پذیر نیز وجود دارد که باید در طراحی وب سایت تان در نظر گرفته شود. با توجه به این که اکثر این موارد فنی و تخصصی می باشند، پیشنهاد می شود برای داشتن یک وب سایت اصولی و موفق در فضای مجازی، از دانش و تخصص و تجربه یک طراح وب سایت ماهر استفاده نمایید تا بتواند تمامی موارد اشاره شده و همچنین موارد مورد نظر و دلخواه شما را نیز به صورت کاملا اصولی در طراحی وب سایت تان در نظر بگیرد. برای طراحی وب سایت خبر گزاری با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.

نوشته های مرتبط