طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سایت خبری | طراحی حرفه ای سایت هوشمند و اتوماتیک خبرگزاری

طراحی سایت خبری | طراحی حرفه ای سایت هوشمند و اتوماتیک خبرگزاری

چنانچه تمایل دارید در مورد این مطلب اطلاعات بیشتری به دست آوردید به صفحه طراحی وب سایت مراجعه نمایید.

طراحی سایت خبری مستلزم رعایت چه اصولی است ؟ طراحی سایت خبری حرفه ای نیازمند چه آیتم هایی است ؟ طراحی وب سایت خبری به چند دسته نقسیم می شود ؟ طراح پرتال خبری و طراحی سایت خبرگزاری شامل چه مواردی می شوند ؟ طراحی سایت خبرگزاری هوشمند و اتوماتیک چه مفهومی دارد ؟ این ها سوالاتی است که قبل از طراحی سایت در این زمینه باید به آن پاسخ داد.

از زمان های بسیار قدیم ، مردم همواره دوست داشتند تا در جریان آخرین خبر های روز درباره شرایط اجتماعی کشورشان باشند. اما این امر به سادگی ممکن نبود. در گذشته ها تنها افراد خاصی از خبرها مطلع بودند و به دلیل فاصله های مکانی، اخبار معمولا با تاخیر زمانی قابل توجهی منتقل می شدند. اما با گذشت زمان و رشد و پیشرفت تکنولوژی، بشر توانست این فاصله ها را کم کند. مهمترین اختراع بشر در این حوزه استفاده از دستگاه های چاپ و وسایل حمل و نقل جهت تولید و انتشار روزنامه ها بود. سال های زیادی می گذرد که روزنامه ها در میان مردم وجود دارند و مردم توسط آن ها به صورت روزانه پیگیر اخبار و حوادث هستند.

یکی از دلایل استفاده از روزنامه ها کاغذی بودن و قابلیت مطالعه آنها در کنار دسته بندی اخبار با توجه به موضوعات آن ها در صفحات مختلف و همچنین خلاصه بودن هر خبر می باشد.اما در عصر حاضر اخبار می توانند خیلی سریع تر منتقل شوند. با ظهور و گسترش دستگاه های ارتباطی مانند تلفن ، این امر میسر است تا در لحظه وقوع خبر ، خبر تا کیلومتر ها آن طرف تر نیز انتشار یابد. اما شاید بتوان تنها یکی ابزار های در دست بشر را نام برد که توانسته است در این حوزه با رزونامه ها رقابت کند.

ویژگی های مهم در طراحی سایت خبری

شاید شما علاقه مند هستید تا با توجه به پربازدید بودن وب سایت های خبری و یا علاقه مندی تان و یا هر دلیل دیگری ، یک وب سایت خبری داشته باشید. اما به راستی طراحی سایت خبری یا یک طراحی سایت خبرگزاری باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

مهترین ویژگی در طراحی سایت خبری توانایی نمایش صحیح مطالب و اخبار در دسته بندی های منظم و مرتبط می باشد. شما می توانید خبرهای گوناگون را در دسته بندی هایی مانند سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی ، اجتماعی ، تجارت ، علمی، ورزشی و … نمایش دهید.علاوه بر آن شما می توانید هر یک از دسته بندی های ذکر شده را نیر مجددا دسته بندی کنید تا شکل مرتب تر و ساده تری برای کاربر داشته باشد و کاربران بتوانند خبر های خود را در دسته بندی های جزئی تر دنیا کنند.

به عنوان مثال :

طراحی سایت خبری | طراحی حرفه ای سایت هوشمند و اتوماتیک خبرگزاری
طراحی سایت خبری | طراحی حرفه ای سایت هوشمند و اتوماتیک خبرگزاری

اخبار سیاسی شامل : اخبار دولت ، اخبار مجلس، اخبار احزاب و تشکل ها ، اخبار سیاست خارجی و….

اخبار فرهنگی شامل : اخبار سینما ، اخبار رادیو و تلویزیون ، اخبار موسیقی ، اخبار دانشگاه ، اخبار فرهنگ و آموزش ، اخبار گردشگری و…

اخبار اقتصادی شامل : قیمت روز سکه و دلار ، اخبار بازار ، اخبار بورس ، اخبار بیمه ، اخبار صنعت ، اخبار کشاورزی ، اخبار اشتغال و…

اخبار اجتماعی شامل : اخبار حوادث ، اخبار خانواده ، اخبار بهداشت ، اخبار انتظامی و…

اخبار علمی شامل : اخبار فناوری ، اخبار پزشکی ، اخبار دستاورد ها و…

اخبار ورزشی شامل : اخبار فوتبال ، والیبال ، بسکتبال ، ورزش های رزمی و…

البته دسته بندی ها می تواند جزئی تر و یا کلی تر باشد و این موضوع کاملا مرتبط با نوع فعالیت های شما در حوزه های خبری است.

وب سایت شما همچنین می تواند دارای ویژگی های دیگری باشد. مواردی مانند :

  • امکان قرار گیری ویدئو و گالری تصاویر مربوط به اخبار مختلف
  • امکان ارائه محتواهای خبری شما به چند زبان مختلف مانند انگلیسی و عربی
  • امکان به اشتراک گذاری اخبار از طریق شبکه های اجتماعی مختلف نظیر فیسبوک ، اینستاگرام و تلگرام
  • امکان پیگیری مهترین اخبار روز و یا آخرین نرخ قیمت طلا سکه در بخش های ویژه
  • و …
طراحی سایت خبری | طراحی حرفه ای سایت هوشمند و اتوماتیک خبرگزاری

آیا این وب سایت خبری کامل است ؟

اما آیا داشتن یک وب سایتی که دارای ویژگی های ذکر شده باشد ،ساخت سایت خبری شما کامل است. قطعا خیر. طراحی سایت خبری شما وقتی می تواند به رسالت خود در جهت ارائه اخبار مناسب و افراد درست عمل کند که بازدید کننده داشته باشد.برای پربازدید کردن وب سایت تان کارهای متفاوتی می توان انجام داد. در نگاه اول طراحی گرافیکی وب سایت و غنای محتواهای قرار گرفته در آن باید مناسب باشد. اما ویژگی فنی دیگری نیز که پایه افزایش بازدید وب سایت تان وجود دارد سئو نام دارد.

سئو و بهینه سازی

به معنای مجموعه اقداماتی است که جهت بهینه سازی سایت شما برای موتور های جستجویی نظیر گوگل انجام می گیرد. با این کار اگر فردی در گوگل عباراتی مثل “آخرین اخبار روز “، “خبر ” و یا عبارات مربوط به حوزه خبر را جستجو کرد ، وب سایت شما در صدر پیشنهاد های ارائه شده به کاربر قرار گیرد.همچنین علاوه بر سئوی بالا که تحت انجام اقداماتی تخصصی به دست می آید ، وب سایت شما همچنین باید از سرعت مناسبی برخوردار باشد تا بازدیدکنندگان بتوانند خیلی سریع به خبر های خود دسترسی یابند.همچنین با توجه به اهمیت هر خبری تا محدوده زمانی خاص، خیلی اهمیت دارد که وب سایت شما همیشه در دسترس باشد و  هر فردی بتواند در هر ساعتی از شبانه روز به محتواهای خبری وب سایت شما دسترسی داشته باشد.

طراحی ریسپانسیو

همچنین طراحی وب سایت شما باید بگونه ای صورت گرفته باشد تا محتواهای خبری وب سایتان  به صورت مناسبی از طریق دستگاه های مختلفی مانند کامپیوتر ، لب تاپ ، تبلت و موبایل قابل دسترسی و مشاهده باشد. در طراحی از این ویژگی با عنوان طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا نام برده می شود. بنابراین همان طور که مشاهده می کنید طراحی حرفه ای سایت خبری خوب و پربازدید آنقدر ها هم آسان نیست و نیازمند دانش بالا و صرف وقت فراوانی می باشد. با توجه به شلوغی کار مربوط به خبر برای پرهیز از این کارهای فنی تا حد ممکن ، پیشنهاد می شود تا از یک طراح ماهر و با تجربه جهت طراحی سایت تان استفاده نمایید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

عنوان
تاریخ بازبینی
عنوان
طراحی سایت خبری | طراحی سایت خبرگزاری هوشمند و اتوماتیک
امتیاز
51star1star1star1star1star

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید