طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سایت روانشناسی

طراحی سایت روانشناسی

طراحی وب سایت روانشناسی

شاید تا دو دهه پیش صحبت از روانشناسی و شنیدن واژه روانشناسی چندان مطلوب عام نبود و هنگام شنیدن آن همگی تنها یک چیز را تداعی می کردند، پزشکی که مسئول درمان افرادی است که مشکل روانی دارند. اما با گسترش فرهنگ موفقیت و شنیدن اصلاحاتی مانند روانشناسی موفقیت، روانشناسی پول، چگونه موفق شویم و… در میان هزاران هزار کتاب مختلف که احتمالا شما نیز آن ها را در میان نام های افرادی مانند برایان تریسی شنیده باشید، دیگر روانشناسی آن موضوعات پیچیده دانشگاهی در قالب نظریه های فروید نبود. از این رو در طی این سال ها موارد و یافته های روانشناسی بسیار جذاب و موثر به نظر می رسد و افراد زیادی از جامعه را درگیر خود کرده است.

امروزه عباراتی نظیر تفکر مثبت، شکر گذاری ، تفکر ثروتمند و.. بسیار در میان افراد جامعه فراگیر شده است و کتاب های بسیار زیادی وجود دارد که مفاهیم پیچیده و دانشگاهی روانشناسی را به زبان کاملا ساده بازگو می کنند. همچنین مفاهیم تخصصی روانشناسی نظیر روانشناسی کودکان، روانشناسی بالینی، روانشناسی شخصیت و… نیز امروزه بسیار فراگیر و کاربردی شده اند. از این رو با توجه به محبوبیت این موارد ، کتاب های بی شماری در حوزه های مختلف روانشناسی نگارش شده است.

طراحی حرفه ای سایت روانشناسی

اما با پیدایش اینترنت و فراگیر شدن آن ، بسیار از افراد به دنبال ارائه این محتواهای جذاب و کاربردی در حوزه فضای مجازی روی می آورند و اقدام به ایجاد یک وی سایت روانشناسی می کنند. البته کارکرد و کاربرد اصلی یک وب سایت روانشناسی برای روانشناسان است. افراد متخصصی که در تلاش اند تا دانسته های خود را از طریق وب سایت با افراد به اشتراک بگذارند و از این فضا بتوانند مشاوره های مختلف روانشناسی را به افراد علاقه مند و نیازمند ارائه نمایند.
اما جدا از هدف و کارکرد های گوناگونی که یک وب سایت روانشناسی می تواند داشته باشد، برای طراحی وب سایت روانشناسی باید چه مواردی را در نظر گرفت؟

طراحی سایت روانشناسی

یک وب سایت روانشناسی چگونه وب سایتی است و چه ویژگی هایی دارد؟

به طور کلی طراحی سایت روانشناسی می تواند در دو حوزه اصلی قرار بگیرد: حوزه آموزش اینترنتی و حوزه مشاوره اینترنتی. بنابراین تمامی موارد و کارکرد هایی که در حوزه آموزش و مشاوره قرار می گیرد و در چارچوب روانشناسی می باشد، مواردی که می تواند در طراحی سایت روانشناسی مورد توجه قرار گیرد.

در حالت کلی یک وب سایت روانشناسی باید دارای ویژگی ها و موارد مشخصی باشد که شامل موارد زیر می شود:

 • طراحی وب سایت ظاهری زیبا وجذاب برای جذب کاربران و نمایش حرفه ای بودن وب سایت
 • امکان معرفی کامل وب سایت و کلیه خدمات آموزش و یا مشاوره ای که از طریق آن ارائه می شود
 • امکان عضو گیری از علاقه مندان و مدیریت محتواهای ارائه شده به آن ها بر اساس علایق آن ها
 • امکان نمایش محتواهای وب سایت در قالب دسته بندی های مختلفی نظیر روانشناسی کودک و نوجوان، روانشناسی عمومی و بالینی، روانشناسی خانواده، روانشناسی شخصیت و…
 • امکان ارائه محتواهای آموزشی در قالب فرمت های گوناگون نظیر انواع پادکست ها یا فیلم های آموزشی
 • امکان انجام مشاوره های آنلاین
 • امکان انجام خدمات خاص مشاوره ای و آموزشی به کاربران ویژه
 • امکان انجام پرداخت های الکترونیکی از طریق درگاه های پرداخت
 • امکان درج نظرات کاربران در رابطه با مقالات آموزشی وب سایت
 • امکان انجام انواع آزمون های روانشناسی به صورت آنلاین
 • امکان گفتگو میان اعضای سایت در قالب گروه ها و فروم های اینترنتی
 • امکان معرفی و نقد و بررسی انواع کتاب های روانشناسی
 • امکان پاسخ به پرسش های غالب کاربران در قالب پرسش های متداول
 • امکان پشتیبانی از کاربران
 • و…

بنابراین با داشتن یک وب سایت روانشناسی، شما می توانید کلیه محتویات آموزشی و خدمات مشاوره ای خود را از طریق فضای مجازی و وب سایت تان به علاقه مندان و نیازمندان ارائه نمایید.

ویژگی های فنی یک وب سایت روانشناسی

اما یک وب سایت روانشناسی جدا از تمامی موارد و کارکرد هایی که می تواند داشته باشد که در بخش قبل به موارد مهم آن اشاره شد، وب سایت شما برای موفقیت در فضای مجازی باید دارای دسته دیگری از ویژگی ها باشد. مواردی که بیشتر فنی و تخصصی هستند و در ظاهر در وب سایت تان و توسط کاربران قابل مشاهده نیستند اما در کارکرد و عملکرد وب سایت تان نقشی اساسی دارند. اولین و مهم ترین این موارد سئو و بهینه سازی وب سایت تان است. وب سایت شما باید برای موتور های جستجویی نظیر گوگل به صورت بهینه ای طرا حی گردد.

این کار سبب می شود تا علاقه مندان به مطالب روانشناسی ، چنانچه در گوگل محتواهای روانشناسی موجود در وب سایت تان را جستجو کنند، وب سایت شما در نتایج جستجو و بالاتر از وب سایت های مشابه نشان داده شود. این کار سبب افزایش شهرت و بازدید از وب سایت شما می گردد. مورد مهم دیگر طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرای وب سایت تان است.

رعایت اصول طراحی

با رعایت این اصل طراحی، کابران تان می توانند از طریق دستگاه های مختلف با اندازه های صفحه گوناگون نظیر موبایل و تبلت به وب سایت شما متصل شوند و محتوای وب سایت تان را در اندازه صحیح و متناسب با اندازه صفحه نمایش دستگاه شان مشاهده نمایند. مورد دیگر سرعت و دسترس پذیری وب سایت تان است.

وب سایت شما باید در اکثر ساعات شبانه روز توسط کلیه کاربران اینترنتی قابل دسترسی و مشاهده باشد. همچنین کاربران وب سایت تان هنگام مشاهده یک صفحه و جابجای بین صفحات مختلف وب سایت تان نباید متوجه هیچ گونه کندی و یا قطعی اتصال شوند. بنابراین برای طراحی یک وب سایت روانشناسی اصولی و موفق در فضای مجازی، شما باید موارد و ملزومات مختلفی را در طراحی وب سایت تان در نظر بگیرید. با توجه به فنی بودن و تخصصی بودن این موارد، پیشنهاد می شود از یک طراح ماهر و باتجربه در جهت طراحی وب سایت تان یاری بگیرید تا بتواند با تکیه بر دانش تخصصی و تجربه خود یک وب سایت روانشناسی کامل و اصولی را طراحی نمایند . برای طراحی وبسایت روانشناسی با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.