طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سایت شبیه آپارات

طراحی سایت شبیه آپارات

طراحی وب سایت اشتراک گذاری ویدئو

امروزه دیگر نیازی به صحبت درباره اهمیت اینترنت و نقش آن در زندگی‌های امروزی نیست. امروزه دیگر کمتر کسی را می‌شناسیم که به نحوی با اینترنت درگیر نباشد و از سرویس‌ها و خدمات آن استفاده نکند. یکی از مهم‌ترین کاربردهای اینترنت در دنیای امروز شبکه‌های اجتماعی هستند که سبب گردآوری انسان‌ها و ارتباط میان آن‌ها به‌صورت مجازی شده‌اند. اما شاید برای شما جالب باشد که بدانید که در کنار تمامی وب سایت‌های موجود و انواع متن‌ها و تصاویر آن‌ها، تقریبا بیش از نیمی از پهنای باند کاربران اینترنتی صرف مشاهده و دریافت ویدئو می‌شود. از این رو می‌توان دریافت که شاید امکان اشتراک و مشاهده آنلاین ویدئو سبب پربازدید شدن اینترنت شده باشد.

امروزه وب سایت های بسیار بزرگی نظیر یوتیوپ و نت فلیکس، در حوزه ویدئو در حال ارائه ویدئو می‌باشند. غالبا ارائه محتواهای ویدئویی به دو صورت انجام می‌گیرد: دسته اول آن دسته از وب‌سایت‌هایی هستند که ارائه‌دهنده انواع ویدئو هستند و نقش مانند یک ویدئوکلوپ آنلاین را ایفا می‌کنند که شما می‌توانید با عضویت و پرداخت اشتراک ماهیانه، به تمامی ویدئوهای آن‌ها دسترسی داشته باشید و آن‌ها را مشاهده کنید.

طراحی حرفه ای سایت اشتراک گذاری فیلم

دسته دیگر اما وب سایت هایی هستند که امکان تولید محتوا را برای کاربران خود فراهم کرده اند و در واقع کاربران آن‌ها محتواهای ویدئویی را تولید می‌کنند و این وب سایت ها تنها به میزبانی این ویدئوها و امکانات جانبی برای اشتراک هرچه بهتر آن‌ها می‌پردازند. طراحی سایت شبیه آپارات، آپارات می‌باشد. وب سایتی که امروزه بسیار پرطرفدار و پربازدید است و امکانات فوق العاده زیادی را برای انواع کاربران خود فراهم می‌کند تا بتوانند از طریق محبوبیت این وب سایت، به نوعی کانالی برای ارائه محتوای تخصصی خود در زمینه‌های گوناگون داشته باشند.

در واقع آپارات امروزه در حال تبدیل شدن به یک رسانه تصویری بزرگ است که با فراهم آوردن زیرساخت های لازم، امکان ارائه محتوا را برای کاربران خود فراهم می‌کند. اما اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر آپارات را بررسی کنیم و ببینیم طراحی سایت شبیه آپارات چه ویژگی‌هایی دارد که سبب موفقیت آن شده است و از این ویژگی‌ها برای طراحی یک وب‌سایت مشابه الگو بگیریم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره‌کنیم.

دسته بندی و نمایش مرتب ویدئو ها

درست است که کار اصلی تولید محتواهای ویدئویی را کاربران انجام می‌دهند، اما آپارات برای نمایش صدها ویدئویی که به صورت روزانه آپلود می‌شوند از الگوریتم‌های خاصی استفاده می‌کند و طبق دسته بندی که کاربران انتخاب می‌کنند، بر اساس ویژگی‌هایی مانند آخرین ویدئوها و یا میزان بازدید ویدئوها، ویدئوهای مهم از هر دسته را در صفحه اصلی نمایش می‌دهد و برای نمایش بقیه ویدئوها که معمولا بر اساس زمان آپلود مرتب شده اند، باید به دسته بندی مربوطه مراجعه کرد.

جستجوی هوشمند

در میان هزاران هزار ویدئو با موضوعات مختلف، یکی از مهم ترین ویژگی‌ها امکان جستجو سریع و هوشمند می‌باشد. کاربران نیاز دارند تا با تایپ عباراتی که نمایش دهنده نام و یا دسته ویدئو می‌باشند، مرتبط‌ترین ویدئوها را مشاهده نمایند. این امکان از طریق جستجوی آپارات فراهم‌شده است.

ویدئوهای مشابه

همچنین ویژگی مهم دیگر پیشنهاد ویدئوهای مشابه هست. هنگامی‌که کاربر یک ویدئو را برای مشاهده کلیک می‌کند، آپارات با استفاده از الگوریتم‌های خاصی و بر اساس مشاهده مشترک ویدئوها، در طراحی سایت ، ویدئوهایی که کاربران درکنار دیدن این ویدئو مشاهده کرده‌اند را به عنوان پیشنهاد ویدئو های مشابه به کاربران ارائه می‌کند.

امکان ایجاد کانال برای ارائه اختصاصی محتوا

آپارات این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده است تا با ثبت‌نام و ایجاد کانال اختصاصی، ویدئوهای خود را در بستر آن کانال ارائه نمایند. آپارات شرایطی فراهم کرده است تا شخصیت‌های حقیقی و حقوقی بتواند اقدام به ایجاد یک کانال رسمی نمایند تا از طریق آن، مانند یک کانال تلویزیونی، محتوای خود را به صورت کامل رسمی در اختیار کاربران خود قرار دهند. همچنین آپارات امکان پولی کردن کانال ها را فراهم کرده است.

این کانال های پولی مخصوص آن دسته از ارائه کنندگان محتوایی است که محتوای آن ها رایگان نیست و برای مشاهده آنها، نیاز است تا کاربران با پرداخت شارژ ماهیانه، بتوانند عضو آن کانال ها شوند و ویدئو های آنها را مشاهده نمایند. همچنین آپارات برای کانال های اختصاصی که محتوایی اختصاصی دارند امکان پخش و عدم اجازه دانلود به کاربران را فراهم کرده است. با این کار دیگر امکان دانلود مستقیم این محتواها در طراحی وب سایت برای کاربران وجود ندارد و کاربران نت‌ها می‌توانند این محتواها را به‌صورت آنلاین مشاهده نمایند.

مشارکت کاربران

علاوه بر اینکه آپارات کاربران را تولیدکننده اصلی محتواهای خود می‌داند، اما بسیاری از کاربران تنها به‌قصد مشاهده ویدئو به آپارات مراجعه می‌کنند؛ بنابراین آپارات امکاناتی را برای مشارکت این کاربران فراهم می‌سازد. مواردی مانند لایک و دوست داشتن یک فیلم و یا امکان گذاشتن نظرات در زیر ویدئو ها مواردی هستند که کاربران می توانند میزان علاقه خود از یک ویدئو را با دیگران به اشتراک بگذارند.

زیرساخت فنی مناسب، مهم ترین ویژگی آپارات

آپارات میزبانی برای هزاران هزار ویدئویی است که به صورت روزانه توسط هزاران هزار کاربر مشاهده می شود. این کار پشتیبانی زیاد پهنای باند را می طلبد که کاربران برای آپلود و مشاهده ویدئو ها دچار هیچ گونه کندی و یا قطعی در مشاهده نشوند. این که چگونه پهنای باند و زیرساخت لازم برای میزبانی این حجم بالا از محتوا و بازدید کننده فراهم شود خود موضوع بسیار مهمی است که آپارات به خوبی از عهده آن بر آمده است. به عنوان مثال آپارات حتی امکان تطبیق کیفیت ویدئو را بر اساس پهنای باند کاربران فراهم کرده است تا کاربرانی که پهنای باند پایینی دارند بتوانند بدون گیر کردن و قطع شدن ویدئو، آن را مشاهده نمایند.

بنابراین برای طراحی یک وب سایتی شبیه به آپارات، باید موارد زیادی را در طراحی وبسایت تان در نظر بگیرید. با توجه به فنی بودن و تخصصی بودن این موارد، پیشنهاد می شود از یک طراح ماهر و با تجربه برای طراحی وب سایت تان استفاده نمایید. برای طراحی وب سایت شبیه آپارات با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.