طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سایت شبیه باما

طراحی سایت شبیه باما

طراحی وب سایت خرید و فروش خودرو

در زمان‌های گذشته، اغلب مفهومی به نام جابجایی و سفر در میان مردم وجود نداشت و تنها در موارد تجاری و یا نظامی، افرادی با وظایف مشخص و با استفاده از اسب‌های تندرو، اقدام به سفر و جابجایی در مسافت‌های طولانی می‌کردند. به دلیل سختی‌های بسیار، برخی شغل‌ها در این باب مانند نامه رسان ها به وجود آمدند؛ اما غالب مردم عادی نیازی به سفرهای طولانی نداشتند و در صورت نیاز، مجبور بودند پایای پیاده یک سفر طولانی را آغاز نمایند.

اما هر چه زمان گذشت، علم و تکنولوژی رشد و پیشرفت کرد. پس از اسب ها، کالسکه ها و درشکه ها به وجود آمد و کاروان ها با استفاده از شتر ها و ارابه ها، سفر می کردند. این پیشرفت ها ادامه پیدا کرد تا جایی که پس از اختراع چرخ و نهایتا ماشین بخار، یک انقلاب در این حوزه به وجود آمد: پیدایش خوردو. از آغاز کار رسمی شرکت‌های بزرگ خودروسازی بیش از یک قرن می‌گذرد و حاصل این تجربه و تلاش، تولید خودروهایی بسیار زیبا و باکیفیت می‌باشد.

طراحی سایت حرفه ای

خودرو هایی که در ابتدای تولید، بسیار گران قیمت بودند و تنها در مصارف دولتی و یا در بین ثروتمندان استفاده می شدند؛ اما کم کم این روند تغییر پیدا کرد تا جایی که امروزه هر کس بر اساس میزان نیاز و توانایی مالی خود می تواند صاحب یک خودرو شود. اما شاید به عنوان یک فروشنده و یا خریدار و یا حتی صاحب نمایشگاه ماشین، مدت ها با خودرو ها سر وکار داشته اید. جالب است بدانید که امروزه فروشگاه های اینترنتی بزرگ که رقیب بسیار جدی برای بسیاری از فروشگاه های کوچک شده اند، در حال ورود به دنیای خودرو نیز می باشند تا از طریق وب سایت بتوانند کاربران اینترنتی علاقه مند به دریافت خوردو را به سمت خود جذب کرده و اقدام به ارائه خدماتی مانند فروش خوردو و محصولات مرتبط با آن نمایند.

یکی از بهترین نمونه از وب سایت های تخصصی خودرو وب‌سایت باما است. وب سایتی که خود را به عنوان یک موتور جستجوگر خودرو معرفی کرده است. در این وب سایت انواع خدمات مختلفی نظیر خرید خودرو، بررسی خودرو به صورت کاملا دقیق و فنی و جستجو خودرو صفر و کار کرده بر اساس مولفه های گوناگون مانند برند، شاسی و نمایش آخرین قیمت خودرو ها ارائه می شود. همچنین وب سایت باما امکان معاوضه خوردو را نیز برای مشتریان خود فراهم نموده است.

چگونه می توان وب سایتی شبیه باما طراحی کرد؟

طراحی سایت شبیه باما یک مرکز کامل از اطلاعات خودرو می‌باشد که هر خریداری می‌تواند قبل از خرید خودرو، برای آشنایی با انواع خودرو و دریافت اطلاعات فنی آن‌ها به این وب‌سایت مراجعه کند. بخش بررسی خودرو یکی از کامل‌ترین بخش‌های این وب‌سایت هست که اطلاعات کاملی از مشخصه‌های فنی خودرو را به علاقه‌مندان آن ارائه می‌دهد. همچنین این وب‌سایت این قابلیت را فراهم کرده است تا افراد دارای خودرو بتوانند تحت ارائه آگهی‌های که شامل مشخصات کامل خودرو به همراه تصاویر آن می‌باشد و قیمت پیشنهادی، خودروی کارکرده خود را برای فروش یا معاوضه در وب سایت قرار دهند.
اما برای داشتن یک وب سایتی نظیر با ما که بتوان به عنوان یک مرجعی برای دریافت اطلاعات کامل خودرو ها و قیمت آن ها و امکان خرید و فروش خودرو، وب سایت شما باید دارای ویژگی های مشخصی باشد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

  • طراحی ظاهری زیبا و متناسب با فضای خودرو
  • امکان معرفی کامل وب سایت و انواع خدماتی که از طریق آن به کاربران ارائه می شود
  • امکان نمایش مهم ترین خدمات و اطلاعیه های وب سایت از طریق اسلاید شو
  • امکان بررسی و نمایش انواع خودرو در دسته بندی های مختلفی نظیر برند، شاسی، قیمت و…
  • امکان جستجو در وب سایت و در بین انواع خودروهای صفر و کارکرده
  • امکان نمایش آگهی‌های خودروها شامل تصاویر و اطلاعات کامل فنی خودرو به همراه اطلاعات تماس صاحب خودرو
  • امکان نمایش و دسته‌بندی خودرو بر اساس موقعیت مکانی صاحبان خودرو
  • امکان فروش خودرو و موتور سیکلت از طریق ثبت نام در وب سایت و ثبت درخواست
  • امکان نمایش قیمت های به روز انواع مختلف خودرو ها
  • و…

موارد فنی

یک وب سایت مرکز خودرو مجازی نظیر باما، جدا از تمامی موارد ذکر شده برای موفقیت در فضای مجازی نیازمند دسته دیگری از ملزومات می باشد. مواردی که کمی تخصصی تر و فنی تر هستند و در عین حال تاثیر به سزایی در عملکرد وب سایت ایفا می کنند. از جمله مهم ترین این موارد، می توان به سئو اشاره کرد. مجموعه اصول و قواعدی که در طراحی وب سایت انجام می شود تا وب سایت شما برای موتور های جستجو نظیر گوگل بهینه طراحی می شود. این بهینگی سبب می شود تا هنگام انجام جستجوهایی با موضوع خودرو و ب سایت شما در صفحه اول گوگل به کاربران پیشنهاد شود.

مورد مهم دیگر سرعت وب سایت و دسترس پذیر آن می باشد. کاربران نباید در هنگام اتصال به وب سایت و یا جستجو میان انواع خودرو ها دچار قعطی اتصال و کندی گردند. مورد دیگر امکان اتصال انواع دستگاه‌های متخلف نظیر موبایل و تبلت به وب سایت و استفاده از امکانات آن است که این امکان با طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرای وب سایت فراهم می شود. با این کار کاربر محتوای با اندازه متناسب با دستگاه ورودی خود را دریافت می‌کند. بنابراین برای طراحی وب‌ سایت خودرویی نظیر با ما، موارد فنی و ظاهری زیادی وجود دارد که باید در طراحی سایت در نظر گرفته شود.

با توجه به فنی بودن و تخصصی بودن بسیاری از طراحی‌ها، پیشنهاد می‌شود از یک طراح ماهر و باتجربه در طراحی وب‌سایت استفاده نماید تا بتواند با استفاده از دانش و تجربه خود، تمامی موارد ذکرشده و موارد بیشتر و مورد علاقه شما را به خوبی و کاملا اصولی در طراحی وب سایت تان لحاظ کند. برای طراحی سایت شبیه باما با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.

نوشته های مرتبط