طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سایت شبیه خبر آنلاین

طراحی سایت شبیه خبر آنلاین

طراحی وب سایت خبری

امروزه به واسطه دسترسی و ارتباطی که توسط اینترنت ایجاد شده است، بسیاری از مردم زمان زیادی از روز خود را در آن می‌گذرانند. اینترنت امروزه ابزاری شده است که به بلوغ رسیده است و به عنوان بستری برای ارائه بسیاری از سرویس ها و خدمات گوناگون استفاده می‌شود؛ اما باز هم می‌توانیم اینترنت را یک رسانه جهانی بنامیم که وظیفه اصلی آن نیز مخابره کردن رویدادها است با این تفاوت که این بار دیگر رویدادها از پشت صفحه تلویزیون یا رادیو ارائه نمی‌شوند، بلکه امروزه مردم و تک‌تک کاربران اینترنتی هستند که محتوای این رسانه جهانی را تولید می‌کنند. با این وجود باز هم می‌توان در میان میلیون‌ها وب‌سایت و وبلاگ، وب‌سایت های خبرگزاری‌های گوناگون را در صدر وب‌سایت های پربازدید مشاهده کرد.

عمده دلیل این موضوع نیز ناشی از همان علاقه‌ای است که مردم سابقا به رادیو و تلویزیون داشته و دارند. مردم در کنار استفاده از این رسانه‌ها برای گذراندن وقت و سرگرمی، بخش مهمی از اخبار روزانه کشور وجهان در حوزه‌های گوناگون را پیگیری می‌کنند. البته این موضوع در مورد همه افراد جامعه صدق پیدا نمی‌کند، اما معمولا اکثر افراد با توجه به شغل و جایگاهی که در جامعه دارند، پیگیر همه یا بخشی از اخبار مرتبط با حوزه خود هستند.
بنابراین امروز می‌توان به جایگاه مهم وب‌سایت‌های خبری پی برد؛ اما در میان صدها وب‌سایت خبری، امروزه برخی از وب‌سایت‌های خبری نظیر وب‌سایت خبر آنلاین را شاخص و پربازدید مشاهده می‌کنیم. ممکن است شما نیز برای پیگیری آخرین اخبار به وب‌سایت خبر آنلاین مراجعه نمایید؛ اما عمده دلیل شهرت و پربازدید بودن این وب‌سایت چیست و چگونه می‌توان وب سایتی شبیه وب سایت خبر آنلاین داشت؟

خبر آنلاین یک خبرگذاری تحلیلی است

اولین و مهم‌ترین دلیل اهمیت طراحی سایت شبیه خبر آنلاین را می‌توان در نحوه و شیوه پوشش و ارائه اخبار جستجو کرد. اگر کمی به وب‌سایت خبر آنلاین دقت کنیم می‌توانیم متوجه شویم که این وب‌سایت یک وب‌سایت خبرگزاری تحلیلی است. این موضوع بدان معنا است که این وب‌سایت تنها اخبار را مخابره نمی‌کند بلکه توسط کارشناسان مختلف، به بررسی و تحلیل اخبار روز می‌پردازد. یکی از مهم‌ترین کارهایی که خبر آنلاین در این حوزه انجام می‌دهد، شرکت دادن کاربران خود و دریافت نظرات کاربران است. با این کار کاربران اینترنتی در اخبارهای مهم مشارکت می‌کنند و یک گفتگو در ذیل اخبار شکل می‌گیرد که به نوبه خود به تحلیل اخبار کمک می‌کند.

اسلاید شو، ساده اما موثر

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که در طراحی وب سایت خبر آنلاین رعایت شده است و در بسیاری از وب سایت رقبا وجود ندارد، وجود یک اسلاید شو است. عموما وب سایت های خبری مجموعه از صدها تیتر و اخبار روزانه گوناگون هستند که به صورت مداوم در حال به روز رسانی و نوشتن می‌باشند؛ بنابراین کاربرانی که در ابتدا وارد این وب‌سایت می‌شوند، در ابتدا به دنبال دریافت و مشاهده مهم‌ترین اخبار روز هستند. این مهم‌ترین اخبار به‌صورت تصویری و در قالب چهار تا پنج خبر بر روی اسلاید شو نمایش داده می‌شود و کاربران می‌توانند خیلی سریع از مهم‌ترین اخبار مطلع شوند.

دسته بندی اخبار در کنار دسته‌بندی اخبار

مهم‌ترین پیش‌نیاز هر وب سایت خبری دسته‌بندی اخبار با توجه به نوع آن هاست. مواردی مانند سیاست، اقتصاد، فرهنگ، جامعه، بین الملل، فناوری اطلاعات و … عناوینی است که شما می‌توانید در بالای وب‌سایت خبر آنلاین مشاهده کنید. این کار ضمن دسته‌بندی کلیه اخبار و جلوگیری از سردرگمی کاربران سبب می‌شود تا کاربرانی که با توجه به نیاز خود به بخش خاصی از اخبار مانند اقتصاد یا سیاست احتیاج دارند، خیلی سریع آخرین اخبار حوزه مورد نظر خود را دریافت کنند. اما دسته بندی دیگری دسته بندی است که از دل خبرها بیرون می‌آید. این دسته‌بندی عمدتا به صورت غیر مستقیم و توسط خود کاربران انجام می‌شود. مواردی مانند برگزیده‌ها، بربحث ترین، محبوب ترین از جمله دسته بندی هایی است که بسته به مشاهده و بازدید از یک خبر و میزان مشارکت و نظردهی آن‌ها به‌صورت کاملا خودکار صورت می‌گیرد.

پوشش مالتی مدیا: تصاویر و فیلم

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های اینترنت در دنیای کنونی، امکان انتقال و مشاهده انواع تصاویر و ویدئو هاست. این نوع محتواها به دلیل جذابیتی که دارند بسیار محبوب هستند. از این رو وب سایت خبر آنلاین در بخش جداگانه آخرین اخبار تصویری را به صورت مجموعه‌های گردآوری و ارائه می‌کنند. همچنین در بخش ویدئوها آخرین ویدئوهای خبری موجود از رویدادهای گوناگون برای مشاهده و دانلود در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. یکی از مهم‌ترین جنبه‌های مالتی مدیا که خبر آنلاین را از بسیاری از رقبا متفاوت می‌کند، بخشی با عنوان طنز و کاریکاتور است. در این بخش آخرین اخبار مهم به‌صورت کاریکاتورهایی جذاب نمایش داده می‌شود. این بخش نیز بسیار جذاب است و سبب رو آوردن بسیار از علاقه‌مندان برای مشاهده و لذت از اخبار به‌صورت تصویری و در قالب کاریکاتور می‌باشد.

پشیبانی از ویژگی های فنی

برای هر وب سایت خبری، مهم ترین موضوع توانایی پشتیبانی و میزبانی از تعداد بالای کاربران اینترنتی به صورت آنلاین است. طراحی سایت خبری باید تحت هر باری که باشد با سرعت لود شود و کاربران توانایی مشاهده آخرین اخبار را در 24 ساعت شبانه روز داشته باشند. همچنین وب سایت باید در مقابل انواع حملات مقاوم باشد و هکر ها نتوانند به سادگی محتوای وب سایت را تغییر داده و یا آن را از دسترس خارج نمایند. بنابراین برای طراحی یک وب سایت خبری موفق نظیر خبر آنلاین، موارد گوناگونی باید مورد توجه قرار بگیرید.

با توجه به تخصصی بودن بسیاری از این موارد، پیشنهاد می شود از یک طراح ماهر و با تجربه برای طراحی یک وب سایت خبری خوب و هم سطح و یا حتی بهتر از خبر آنلاین استفاده نمایید. برای طراحی سایت شبیه خبر آنلاین با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.