طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سایت شبیه سافت گذر

طراحی سایت شبیه سافت گذر

طراحی وب سایت دانلود – طراحی سایت سافت گذر

با ورود کامپیوتر به زندگی انسان‌ها، بسیاری از ساز و کار های دنیای بشری دچار تغییر و دگرگونی شد. این تغییر و دگرگونی به حدی بود که تعداد بسیاری از کارهایی که درگذشته توسط انسان و نه فقط یک انسان بلکه توسط چندین انسان و در زمان بسیار طولانی و با احتمال خطا انجام می شد، امروزه همه و همه تنها توسط یک کامپیوتر و در کسری از ثانیه قابل محاسبه و انجام است. جدا از جنبه منفی بی کار شدن بسیاری از افراد، امروز کامپیوتر در بسیاری از جنبه ها به کمک انسان ها آمده است. اگر کلیه جنبه های پرکاربرد شخصی امروزی مانند فیلم و موزیک را کنار بگذاریم، بخش اعظمی از کاربرد های جدی کامپیوتر توسط نرم افزار های قابل نصب و اجرا روی آن حاصل می شود.

نرم افزار هایی که در رشته های مختلف نظیر برق، عمران، کامپیوتر، مکانیک و… با ارائه شبیه سازی هایی بسیار دقیق، قادر به مدل سازی و نمایش در کنار اندازه گیری های دقیق و سریع می باشد. در واقع این نرم افزار ها هستند که به کامپیوتر ها و زندگی کامپیوتری حیات بخشیده اند و گرنه خود کامپیوتر و بدون قابلیت نصب و اجرا، تنها یک محاسبه گر سریع اعمال است.

از این رو می توان تا حد زیادی کاربرد کامیپوتر را در گرو نرم افزار های کاربری دانست. به همین خاطر وجود یک دانشنامه نرم افزاری و به خصوص برای نرم افزار های ایرانی احتیاج شد تا بتوان به خوبی از آن ها استفاده کرد و آن ها را به کلیه علاقه مندان معرفی نمود. با توسعه اینترنت، این ابزار در اختیار انسان ها و کامپیوتری ها گذاشته شد تا بتوانند به صورت سریع تر و موثر تری اقدام به فراهم آوردن نرم افزار های کاربردی و مفید نمایند. یکی از مهم ترین و مشهور ترین وب سایت های ایرانی در این حوزه که خود را یک دانشنامه نرم افزار می داند، وب سایت سافت گذر است.

طراحی سایت حرفه ای

سافت گذر در قبال نرم افزارهای ایرانی و خارجی دو رویکرد دارد. در مورد نرم افزارهای ایرانی هدف سایت ایجاد یک دانشنامه نرم افزار می باشد. سعی بر این است که بانک کاملی از نرم افزارهای ایرانی تهیه گشته و به تدریج اطلاعات آن روی سایت قرار گیرد. این اطلاعات شامل توضیح کامل نرم افزار، تصاویری از محیط نرم افزار، اطلاعات تولید کننده و … می باشد. همچنین امکان دانلود نسخه نمایشی (در صورت موجود بودن) فراهم می شود. در ضمن امکان تهیه و خرید پستی نرم افزار و پرداخت اینترنتی هزینه آن از طریق سایت امکان پذیر است.

این مورد یکی از مهمترین و متمایز ترین خدماتی است که از طریق وب سایت سافت گذر ارائه می شود. در واقع سافت گذری بستری را برای معرفی و حمایت و فروش قانونی نرم افزار های ایرانی فراهم می کند. همچنین سافت گذر در مورد نرم افزارهای خارجی تنها بهترین نرم افزارها در هر نوع در سایت قرار می دهد و مرتبا به روز رسانی می کند. در مورد نرم افزارهای خارجی نسخه کامل و بدون محدودیت زمانی و ساختاری قرار داده می شود. توضیحات نرم افزارها به صورت ترجمه از سایتهای خارجی و کپی از سایتهای ایرانی نمی باشد و حتی‌المقدور توضیحات به صورت کاربردی و مقایسه ای و بعد از تست نرم افزار ارائه می شود.

چگونه می توان وب سایتی شبیه سافت گذر طراحی نمود؟

در درجه اول، وب سایت سافت گذر را می توان یک وب سایت دانلود نرم افزار قلمداد کرد؛ اما در طراحی سایت شبیه سافت گذر مواردی در نظر گرفته شده است که سبب تمایز آن با دیگر وب سایت های مشابه دانلود نرم افزار است.

از جمله مهم ترین ویژگی هایی که یک وب سایت نظیر سافت گذر بایستی داشته باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • طراحی ظاهری زیبا و جذاب برای نمایش میزان حرفه ای بودن کار
 • امکان معرفی کامل وب سایت و انواع نرم افزار هایی که توسط وب سایت ارائه می شود
 • امکان دسته بندی محتواهای آنلاین وب سایت در مواردی نظیر نرم افزار، موبایل، کتاب و…
 • امکان گفتگو میان کاربران و پرسش و پاسخ میان آن ها از طریق انجمن های کاربری
 • امکان ارائه آخرین اخبار و اطلاعیه در بخش مربوط به خود
 • امکان ارائه دسته بندی های خاصی از مطالب نظیر پربازدید ترین مطالب اخیر
 • امکان نمایش نرم افزار ها در دسته بندی های تخصصی
 • امکا ن ارائه راهنما و توضیحات درباره استفاده از وب سایت
 • امکان نمایش تصاویر و توضیحات کافی در رابطه با نرم افزار ها
 • امکان جستجو در وب سایت و در میان تمامی نرم افزار ها
 • امکان نمایش آمار بازدید کنندگان به صورت آنلاین
 • امکان نمایش تبلیغات اینترنتی در بخش های مشخص
 • امکان پشتیبانی از کاربران
 • و…

ملزومات فنی وب سایتی نظیر سافت گذر

وب سایتی نظیر سافت گذر روزانه میزبان هزاران هزار بازدید کننده می باشد که درصدد دانلود فایل های نصب انواع نرم افزار های حجیم هستند. از این رو چنین وب سایت هایی باید توانایی و زیرساخت فنی لازم برای پشتیبانی از این تعداد درخواست را داشته باشند تا باعث نارضایتی کاربران نشوند. مهمترین موضوعات و اصول فنی در طراحی یک وب سایت نظیر سافت گذر، تمهید فضای ذخیره سازی کافی برای ذخیره فایل های نرم افزار ها بر روی آن و فراهم سازی پهنای باند کافی به منظور پشتیبانی از تعداد درخواست های بالای کاربران در ساعت اوج و شلوغی وب سایت است تا کاربران دچار کندی و یا قطعی در اتصال نشوند.

همچنین اصول دیگری در طراحی باید رعایت شود. طراحی بهینه وب سایت برای موتور های جستجو که سئو نام دارد و یا طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرای وب سایت، از جمله این موارد هستند. با توجه به فنی بودن و پیچیده بودن این موارد، پیشنهاد می شود از یک طراح ماهر و باتجربه در امر طراحی استفاده نمایید با بتواند با استفاده از تخصص و تجربه خود، موارد ظاهری وب سایت را در کنار ملزومات فنی آن به خوبی در طراحی آن در نظر بگیرد و یک وب سایت اصولی و حرفه ای برای شما طراحی نماید. برای طراحی سایت شبیه سافت گذر با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.

اگر دوست دارید درباره این مطلب بیشتر بدانید به صفحه طراحی سایت مراجعه نمایید.