طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سایت شبیه شهر خبر

طراحی سایت شبیه شهر خبر

طراحی سایت خبر خوان

امروزه با توجه به گسترش و پیچیدگی انواع روابط در جوامع کنونی و انواع حوادث و رخداد در زمینه‌های گوناگونی نظیر سیاست، اقتصاد، ورزش، فرهنگ و هنر و…، بسیاری از انسان‌ها مایل‌اند تا از آخرین تغییرات این حوزه‌ها در کشور و جهان آگاه شوند. مهم‌ترین منابع برای این افراد، سایت‌های خبری هستند؛ اما سوال اینجاست که کدام وب سایت خبری برای آن‌ها مناسب است و پاسخ به این سوال معمولا برای کاربران و علاقه‌مندان به‌صورت آزمون و خطا داده می‌شود و یا به توصیه‌های دیگران، مراجع و منابع خبری خود را انتخاب می‌کنند. اما یک رویکرد جدیدی که شما می‌توانید به کلیه علاقه‌مندان به خبر معرفی کنید، بیان آخرین و مهم‌ترین اخبار از مهم‌ترین و معتبرترین خبرگزاری هاست. شما می‌توانید شرایطی را فراهم کنید تا کاربرانتان یک گلچینی از بهترین و داغ‌ترین اخبار را دریافت کنند بدون اینکه خود تولید کننده این محتوا و خبرها باشید.

این کار امروزه در حوزه فضای مجازی و توسط وب سایت‌های خبرخوان در حال انجام است. مشهور ترین مدل این نوع وب سایت های خبری، وب سایت خبری شهر خبر است. وب سایت شهر خبر یکی از مشهور ترین و پربازدید ترین وب سایت های از نوع خبر خوان است. مهم‌ترین موضوعی که در نگاه اول در این وب‌سایت مشاهده می‌کنید یک طراحی ساده صفحه اصلی به همراه نمایش لینک‌های مهم‌ترین اخبار در دسته‌بندی‌های مرتب است؛ اما اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر به این وب سایت نگاه کنیم، می‌توانیم وجه دیگر آن را نیز مشاهده کنیم. این وب‌سایت نیاز به داشتن یک ادمین برای قرار دادن آخرین اخبار نیست؛ اما چرا؟

ویژگی های طراحی سایت شبیه شهر خبر

طراحی وب سایت شهر خبر دارای مجموعه ویژگی های منحصر به فردی است که آن را از دیگر وب سایت های خبری جدا کرده و آن را در دسته بندی دیگری به نام سایت های خبرخوان قرار می دهد.

اگر بخواهیم به مهمترین این ویژگی ها اشاره می کنیم، می‌توانیم موارد زیر را نام ببریم :

قرار دادن آخرین اخبار به صورت کاملا خودکار

مهم‌ترین ویژگی طراحی سایت شهرخبر که آن را از کلیه وب سایت های خبرگذاری ها جدا کرده است، قابلیت قرار دادن اخبار به صورت خودکار است. این موضوع کمی پیچیده و از طریق برنامه نویسی های تخصصی انجام می‌شود، اما نتیجه آن این است که تمامی وب سایت هایی که با شهرخبر همکاری می‌کنند، به محض قرار دادن لینک خبر جدید، وب سایت شهر خبر لینک آن‌ها را به‌صورت خودکار شناسایی و در وب‌سایت خود نمایش می‌دهد؛ بنابراین تمامی اخبار موجود در شهر خبر به‌صورت مرتب و خودکار به‌روزرسانی می‌شوند و کاربران در صورت علاقه با کلیک بر روی لینک‌ها می‌توانند به وب سایت خبری مربوطه مراجعه نمایند.

نمایش مرتب صدها عنوان در چند دسته بندی

مورد مهم دیگر، طراحی سایت خبری ظاهری ساده و مرتب صفحه اصلی این سایت است. بر خلاف دیگر وب سایت های خبری، شهر خبر صفحه ای جز صفحه اصلی ندارد و بنابراین باید تمامی عناوین خبری را به صورت مناسبی نمایش دهد تا کاربران در میان صدها لینکی که دائما به روزرسانی می شوند، دچار سردرگمی نشوند. این موضوع با نمایش لینک های خبر در دسته بندی هایی نظیر سیاسی، ورزشی، اقتصادی، فناوری و… و نمایش حداکثر 10 لینک خبری مدیریت شده است.

دسته بندی کلی برای علاقه مندان به خبرهای خاص

گفتیم که شهر خبر صفحه جداگانه ای برای خبر های گوناگون ندارد و در واقع صفحه اصلی وب سایت صفحه اصلی آن است؛ اما شهر خبر قابلیت دیگری برای علاقه مندان به خبرهای خاص فراهم کرده است. این قابلیت توان تمامی لینک های خبری مربوط به یک دسته بندی خاص به صورت مرتب و برحسب تاریخ می باشد. با این کار به عنوان مثال فردی که تنها علاقه مند به دنبال کردن اخرین اخبار ورزشی است، می تواند با کلیک بر روی دسته بندی ورزشی، آخرین لینک های اخبار ورزشی خبرگذاری های گوناگون را که تعداد آن‌ها بسیار بیشتر از 10 لینک می‌باشد مشاهده نماید.

دسته بندی های خاص بر اساس علایق کاربران

دسته بندی دیگری که می توان در طراحی سایت خبر خوان مشاهده کرد، دسته بندی هایی با نام پربیننده ترین اخبار روز و یا پر بیننده ترین اخبار هفته است. این دسته بندی ها به صورت کاملا خودکار و توسط طراحی و اجرای ماژول های کاربردی صورت می گیرد اما نتیجه آن، ایجاد دسته بندی هایی است که مرتب به روز می شوند و اساس این دسته بندی ها، ترند و حرکت کاربران اینترنتی و علایق و سلایق آن هاست. این دسته بندی سبب می شود تا کاربران بتوانند مهم ترین اخبار روز که بیننده بسیاری داشته است را خیلی سریع مشاهده و به جزئیات آن ها دسترسی پیدا کنند.

قابلیت های جذاب با اضافه کردن ویدئو و عکس

بخش مهم هر وب سایت خبری، بخش مدیا و گالری آن است. امروزه به دلیل گسترش دستگاه های با قابلیت ثبت تصاویر و ویدئو ها، بسیاری از افراد علاقه مند به مشاهده آلبوم های تصویری خبری و یا ویدئو ها و گزارش های تصویری هستند. وب سایت شهر خبر برای پاسخ به این نیاز مهیج کاربران، اخبار ویدئویی و تصویری خود را در دسته بندی جداگانه قرار داده است تا علاقه مندان به این نوع نمایش، بتوانند آخرین اخبار روز را از طریق دوربین عکاسان و فیلمبرداران مشاهده نمایند.

پشتیبانی از قابلیت های فنی مورد نیاز

وب سایت شهر خبر می تواند در زمان هایی میزبان هزاران هزار کاربر اینترنتی باشد که در حال خواندن اخبار و پیمایش صفحه و یا ارجاع به لینک های دیگر هستند؛ بنابراین باید تمام نیاز های فنی مورد نیاز مانند پهنای باند، سرعت، قابلیت مشاهده در موبایل و… برای کاربران فراهم شود تا بتوانند از یک تجربه کاربری مناسب و بدون کندی و قطعی لذت ببرند. برای رسیدن به تمامی این موارد و موارد بیشتر، شما نیاز به یک طراح ماهر و باتجربه هستید تا تمامی ماژول‌های مورد نیاز و موجود در این وب سایت را به خوبی طراحی و پیاده سازی نماید. برای طراحی وب سایت شبیه شهر با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.

نوشته های مرتبط