طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سایت شبیه فری پیپر

طراحی سایت شبیه فری پیپر

طراحی وب سایت دانلود مقاله

همه چیز درباره علم است. امروزه اگر کمی دقیق به زندگی اطراف خود نگاه کنیم از ساده ترین چیز ها مانند لباسی که می پوشیم و غذایی که می خوریم تا چیز های پیچیده تری مانند تلویزیون، کامپیوتر، فرش، خانه، وسایل ورزشی و… همه و همه نتیجه سال ها تحقیق و پژوهش بشر و دانشمندانی است که در حوزه های مختلف علم به آن دست یافته اند. شاید در گذشته این که بخواهیم تعریف کنیم علم چیست و چگونه اندازه گیری می شود و کدام کشور ها در زمینه تولیدات علمی قوی تر هستند کاری سخت و تقریبا غیرممکن بود چرا که هیچ سیستم یکپارچه ای برای ارتباط و ثبت همکاری های بین المللی بین دانشمندان کشور های مختلف وجود نداشت.

در گذشته همچنین به علت محدود بودن منابع و کتب، معمولا دانشمند شدن و رسیدن به اکتشاف و اختراع جدید نیازمند تلاش های بسیار و پشتکار بالایی بود. اما امروزه این کار آسان تر شده است و البته سرعت رشد علم و سطح دستاورد های علمی بشر نیز بسیار افزایش یافته است. امروزه اگر بخواهیم تجلی و نمودار علم و دستاورد های علمی انسان ها را مشاهده کنیم، کافی است سری در میان ژورنال های معروف در حوزه های مختلف علمی بزنیم. امروزه مقالات علمی هستند که حاصل زحمات ماه ها و بعضا سال های یک یا چندین دانشمند و اساتید دانشگاه های مختلف جهان را به نمایش می گذارند.

طراحی سایت شبیه فری پیپر یکی از سایت های مهم در زمینه دانلود می باشد جدا از مشاهده علم و لبه های دانش در مقالات، اگر شما یک دانشجو به خصوص دانشجوی سطوح تحصیلات تکمیلی مانند کارشناسی ارشد و دکترا باشید، طبیعتا نیاز دارید تا در رشته کاری خود، در جریان آخرین تغییرات و پیشرفت های علمی قرار بگیرید و این کار محقق نمی شود مگر آنکه بتوانید به آخرین مقالات مهم در رشته خود دسترسی داشته باشید. با توجه به برخی تحریم های علمی در تعدادی در وب های خارجی و همچنین سخت بودن تهیه کردن بسیاری از مقالات ،امروزه بسیاری از وب سایت های مختلف نظیر فری پیپر وجود دارند که بنابر رسالت و هدف خود، اقدام به تهیه کلیه مقالات مهم در رشته های مختلف می کنند و شما می توانید از سایت آن ها نسبت به تهیه غالبا رایگان این مقالات اقدام نمایید.

چگونه می توان وب سایتی مانند فری پیپر طراحی کرد؟

اگر سر رشته ای در مقالات علمی داشته باشید می دانید که هر مقاله با یک کد منحصر به فرد با نام DOI شناخته می شود. یکی از مهم ترین امکاناتی که وب سایت فری پیپر برای کاربران خود در نظر گرفته است، دسته بندی مرتب داخلی مقالات بر اساس این شناسه و قابلیت جستجوی مقالات بر اساس کد DOI می باشد. با این کار کاربران می توانند به سادگی و بدون گم شدن در میان هزاران هزار مقالات مختلف علمی که روز به روز بر تعداد آن ها افزوده می شود، مقاله مورد نظر خود و مشخصات آن را مشاهده کرده و اقدام به دانلود آن نمایند.

فری پیپر این امکان را به شما می دهد تا مقاله مورد نظر خود را از ديتابيس هاي معتبر بيابيد و سپس براي دانلود رايگان مقاله، آدرس صفحه دانلود را در کادر مربوطه ثبت کنيد. چند لحظه بعد لينک دانلود شما آماده است. اما اگر بخواهیم وب سایتی نظیر وب سایت فری پیپر داشته باشیم، چه نکاتی را باید در طراحی رعایت کنیم؟

به طور کلی وب سایت شما باید دارای ویژگی هایی باشد که مهم ترین آن ها عبارتند از :

 • طراحی وب سایت ظاهری و گرافیکی زیبا و ساده با قابلیت استفاده آسان و سریع برای کاربران
 • امکان معرفی کامل وب سایت و انواع خدمات و پایگاه های علمی که مقالات آن ها از طریق وب سایت قابل دسترس است
 • امکان معرفی کامل پایگاه های علمی
 • امکان معرفی و آموزش اصطلاحات و موارد مرتبط با مقالات و پایگاه های علمی
 • امکان ورود و جستجو و دانلود بدون محدودیت مقالات از پایگاه های علمی زیر مختلف نظیر acm – ieee – springer
 • امکان عضو گیری و مدیریت اعضا و ارائه خدمات خاص به کاربران خاص
 • امکان جستجوی مقالات بر اساس کد DOI آن ها
 • امکان نمایش آخرین مقالات اضافه شده به سامانه
 • امکان ارتباط با کاربران و پاسخ به پرسش های آنها
 • امکان نمایش دسته بندی شده و مرتب مقالات بر اساس موضوعات آن ها
 • امکان پشتیبانی از کاربران
 • و…

ویژگی های فنی مورد نیاز وب سایتی نظیر فری پیپر

اما با داشتن وب سایتی به ویژگی های اشاره شده، وب سایت شما هنوز کامل نمی باشد و نیازمند دارا بودن دسته دیگری از ویژگی ها و ملزومات می باشد. مواردی که معمولا در چشم کاربران قابل مشاهده نیستند اما در کارکرد اصلی وب سایت نقشی تعیین کننده دارند. از مهم ترین این موارد،می توان از سرعت نام برد.

وب سایت شما پایگاهی از هزاران هزار مقاله می باشد. معمولا این مقالات دارای حجم کمی هستند، اما همین مقالات کم حجم مورد درخواست کاربران بسیاری قرار می گیرند و در این دسترسی همزمان به مقالات از طریق وب سایت تان، کاربران نباید متوجه کندی و یا قطعی اتصال به وب سایت شما گردند. مورد مهم بعدی سئو وب سایت است. وب سایت شما باید برای موتور های جستجویی نظیر گوگل به صورت بهینه ای طراحی گردد. این بهینگی طراحی سبب می شود تا هنگام جستجوی مقالات علمی در موتور های جستجویی نظیر گوگل، وب سایت شما در صفحه اول گوگل و بالاتر از رقبا به کاربران تان نمایش داده شود. مورد دیگر طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرای وب سایت است.

این موضوع سبب می شود تا وب سایت شما برای کاربران مختلف با دستگاه های ورودی مختلف نظیر انواع تبلت و موبایل، قابل دسترس باشد و محتوای وب سایت تان با اندازه مناسب و به شکل صحیح به کاربران نمایش داده شود. بنابراین برای داشتن یک وب سایت خوب و با کیفیت نظیر فری پیپر، موارد زیاد و متعددی باید در طراحی وب سایت شما در نظر گرفته شوند. با توجه به فنی بودن و تخصصی بودن اکثر این موارد،پیشنهاد می شود از یک طراح ماهر و باتجربه در امر طراحی یاری بگیرید. برای طراحی سایت شبیه فری پیپر با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.

چنانچه تمایل دارید در مورد این مطلب، اطلاعات بیشتری کسب کنید لطفا به صفحه طراحی سایت مراجعه نمایید.