طراحی سایت تهران، سیدخندان به سمت رسالت شرق، خیابان کابلی (دبستان)، نبش کوچه آگاهی، پلاک ۴ ، واحد ۱۵
02188471521   ۰۲۱۴۰۸۸۱۰۳۸

طراحی سایت شخصی

طراحی سایت شخصی

طراحی سايت شخصی

امروزه عصر ، عصر ارائه است. شما در هر مقطعی از زندگی تان باشید برای موفقیت نیازمند ارائه خود و مهارت های خود به بهترین نحو ممکن هستید. در واقع مردم با توجه به نشانی که از شما دریافت می کنند شخصیت شما را حدس می زنند. حال چه بهتر است که خود را به بهترین نحو ممکن ارائه دهید تا با تمرکز بر نقاط قوت خود و پر رنگ کردن آنها و پوشش نقاط ضعف خود ، بتوانید در مسیر موفقیت قدم بردارید.

جدا از ارائه هایی که در طول زندگی تان انجام می دهید ، از ساده ترین ارائه شما حین خواندن انشا در مدرسه که نحوه تفکر خود راجع به موضوعی را ارائه می دهید تا پیچیده ترین و سخت ترین ارائه ها مانند ارائه های شغلی و یا مهمتر از آن ارائه شخصیت خودتان به زوج و همسر آینده تان ، نحوه ارائه دادن و استفاده از ابزار های جدید می تواند ارائه شما را با کیفیت نماید. شاید مهترین ارائه ای که در طول زندگی حرفه ای خود می دهید ، ارائه خود در جلسات مصاحبه هاست.

شما فرصت کمی دارید تا با طراحی سایت شخصی به بهترین نحو ممکن توانایی های خود را بیان نمایید. اما شاید این کار کمی مشکل به نظر برسد. از طرفی شاید برخی از کارفرمایانی که نیازمند فردی منحصر به فرد مقارن با شما و برخی ویژگی های خاص شما باشند ، اما اصلا از وجود شما خبر نداشته باشند.

طراحی سايت شخصی حرفه ای

برای حل این دو مشکل به صورت همزمان ، در عصر حاضر راه حل های زیادی پیشنهاد شده است. با توجه به رشد وگسترش اینترنت و زیرساخت های مربوطه به آن ، در حال حاضر شبکه های اجتماعی زیادی وجود دارند که شما می توانید با مراجعه و ثبت نام در آنها ، خود و مشخصات تان را به تعداد افراد بیشتری ارائه کنید.

حتی برخی از این شبکه های اجتماعی مانند Linkedin به صورت کاملا تخصصی برای ارائه مشخصات و توانایی های مربوط به شغل و کسب وکار شما طراحی شده است و واسطی است تا کارفرمایان را به کارکنان مورد نظر برساند. اما شاید شما به دنبال راه بهتر و مشخص تری می گردید که بتوانید توانایی های خود را به همه افراد مربوطه انتقال داده و در عین واحد یک استقلال وشخصیت کاری نیز داشته باشید. راه حل شما موجود است. شما نیازمند یک وب سایت شخصی هستید.

طراحی سایت شخصی

یک وب سایت شخصی داشته باشید

شاید در نگاه اول کمی برای شما عجیب به نظر برسد. یک وب سایت شخصی یعنی چه؟ در ساده ترین حالت یک وب سایت شخصی ، وب سایتی است که شخص شما مسئول آن است و در واقع وب سایت شما ، معرف شما و رزومه و توانایی های شما است. همچنین می تواند یک دامنه ایمیل منحصر به فرد برای شخص شما فراهم کند تا به جای [email protected] و [email protected]، شناسه مخصوص به خود را داشته باشید.

اما ساخت سایت شخصی می تواند دارای ویژگی های دیگری نیز باشد که عبارتند از :

  • ظاهر گرافیکی زیبا و متناسب با شخصیت و نوع ارائه شما از خودتان
  • بخشی جهت معرفی کامل شما
  • معرفی توانایی های شما در دسته بندی های مختلف
  • معرفی تجربه کار های شما به صورت تصویری و ویدئویی و در صورت نیاز لینک به وب سایت های دیگر
  • معرفی راه های ارتباطی با شما از جمله شماره تماس ، ایمیل و…
  • امکان ارتباط زنده با افراد جهت آشنایی بیشتر با شما
  • و….

مهترین ویژگی یک وب سایت شخصی ، در دسترس بودن شما در همه زمان ها و در همه مکان هااست. هر کسی می تواند خیلی سریع با شما آشنا شده و ارتباط برقرار کند. تنها کافی است که به اینترنت دسترسی پیدا کند و وارد وب سایت شما شود.

البته یک وب سایت شخصی تنها برای ارائه شما به عنوان یک کارجو مطرح نیست. ممکن است شما یک مربی آموزشی باشید و نیازمند ارائه خود و معرفی توانایی های خود به افراد علاقه مند باشید. به عنوان مثال شاید شما یک استاد زبان انگلیسی باشید و دارای متد های آموزشی و جزوات منحصر به فردی هستید. بنابراین شما با داشتن یک وب سایت شخصی ، می توانید خیلی بهتر و منسجم تر به ارائه مهارت های خود به افراد علاقه مند بپردازید.

یک وب سایت شخصی چه ملزومات فنی دارد؟

در ساده ترین حالت ، شاید فکر کنید طراحی وب سایت شخصی بسیار ساده است. کافی است تعدادی نوشته شامل مشخصات تان را در یک وب سایت قرار دهید. اما یک طراحی خوب به این سادگی ها هم نیست. برای اینکه بتوانید کاربران خود را در اولین ارتباط تحت تاثیر قرار دهید ، وب سایت شما باید بسیار زیبا طراحی شده باشد و کاملا متفاوت از دیگر وب سایت ها باشد.

طراحی سایت شخصی

چرا که محتوای قابل ارائه توسط وب سایت شما بسیار کم می باشد ، این محتواها نیازمند ارائه در چارچوبی خاص می باشد که به آنها طراحی تک برگه ای می گویند که کلیه اطلاعات شما در یک برگه و به صورت سازمان یافته شده ارائه می شود که توسط پیمایش هوشمند کاربر ، به او نمایش داده می شود. علاوه بر طراحی زیبا ، یک وب سایت زیبا باید سریع بالا بیاید. بنابراین باید مسائل فنی مربوط به سرعت مانند پهنای باند تخصیص داده شده به کاربر و پشتیبانی آن از جانب وب سایت در نظر گرفته شود.

طراحی ریسپانسیو

همچنین با توجه به تنوع دستگاه های امروزه در دسترسی به اینترنت، وب سایت شخصی شما باید ریسپانسیو و یا واکنش گرا باشد. یعنی کاربران با هر دستگاهی با هر اندازه صفحه نمایشی اعم از موبایل  ،تبلت ، لب تاپ و… بتوانند به صورت صحیح وب سایت شما را مشاهده کنند. بنابراین، طراحی سایت شخصی با کیفیت آنقدر ها هم ساده نیست و نیازمند در نظر گرفتن مولفه های فنی مربوطه در طراحی است. با توجه به وقت گیر بودن و تخصصی بودن این امر ، استفاده از یک طراح ماهر و باتجربه برای طراحی اصولی وب سایت شما پیشنهاد می شود.

دیدگاه ‏خود را بنویسید