طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سایت صنایع دستی

مقدمه ای برای وب سایت صنایع دستی

تا قبل از پیدایش ابزار آلات صنعتی و زندگی ماشینی، عملا صنایع دستی صنایع دستی نبود، بلکه صنایع اصلی بود. انسان ها از طریق هنرها و توانایی های خود در زمینه های مختلف زندگی، محصولاتی تولید می کردند و از آن ها استفاده می نمودند. اما هر چه زمان گذشت، این آگاهی به دست آمد که همه انسان ها دارای همه توانایی ها نیستند و بر اساس محل و شرایط زندگی ، هر بخش و کشوری توانایی های خاصی در تولید محصولات خاص دارد. از این رو با تولید انبوه این محصولات، از کاربرد شخصی به کاربرد صنعتی و تجاری تبدیل شدند و مردمان شهر ها و بعد ها کشور های مختلف توانستند از آنها به عنوان دارایی هایی در تجارت و مبادلات تجاری استفاده نمایند.

اما امروزه این محصولات بیشتر جنبه هنری و فرهنگی به خود گرفته اند و نشان دهنده تاریخ و تمدن و فرهنگ شهر ها و کشور ها می باشند.اما با این وجود ، باز هم این محصولات برای آشنایی و استفاده دیگران به فروش می رسد.از این رو می توان این محصولات را صنایع دستی نامید. و البته علت اهمیت و بعضا قیمت بالای آنها نیر در اسم آن ها نهفته شده است چرا که برخی از این محصولات بسیار کمیاب هستند و برای تولید آنها زمان بسیاری صرف شده است و برخی نیز ارزش تاریخی دارند.

اما اگر شما در شهرتان محصول و صنایع دستی ویژه ای دارید و دوست دارید از آن کسب درآمد کنید، ممکن است در دنیای امروز کمی به مشکل بخورید چرا که انسان ها نمی توانند آگهی این محصولات را در خیابان ها ببینند و نیازی نیز به داشتن آن ها احساس نمی کنند چرا که اصلا نمی دانند چنین محصولاتی وجود دارد. از این رو شما نیازمند روشی هستید تا این محصولات و صنایع دستی را به همگان معرفی کنید و ساز و کاری برای ارائه و فروش محصولات به آنها فراهم کنید. اما بهترین راه برای این موضوع چیست؟

یک وب سایت صنایع دستی، یک راه حل فوق العاده

دنیای امروز دنیای ارتباطات و اطلاعات است. اینترنت به عنوان نماد این ارتباطات، با فراهم کردن زیرساختی برای ارتباط آسان میان انسان ها، این امکان را فراهم کرده است تا انسان ها صرف نظر از موقعیت جغرافیایی و محدودیت های فیزیکی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این ارتباطات سبب شده است تا فرصت های زیادی در بخش های مختلف به وجود آید و بتوان از این بستر خدمات گسترده ای را ارائه کرد. نمونه ای از این خدمات را خدمات دولتی مانند دولت و بانک الکترونیکی و یا بخش های سرگرمی و وب سایت های ویدئویی می باشد.

شما می توانید از ظرفیت های فوق العاده این فضا برای معرفی و نمایش آثار و صنایع دستی استفاده نمایید. با این کار نه تنها مردم جهان را با این صنایع و محصولات آشنا می کنید بلکه می توانید امکاناتی را ارائه و فروش اینترنتی این محصولات فراهم کنید.اما یک وب سایت صنایع دستی چگونه وب سایتی است؟ به طور کلی یک وب سایت صنایع دستی باید دارای ویژگی های مشخصی باشد که به مهمترین آن ها اشاره می شود.

معرفی

مهمترین رسالت یک وب سایت صنایع دستی معرفی محصولات می باشد، اما قبل از آن باید در بخش مشخصی به معرفی فروشگاه و یا کارگاه های تولید صنایع دستی پرداخته شود، تاریخچه ای کلی از این محصولات بیان شود و در صورت نیاز ، اطلاعات کافی شامل شماره تماس و آدرس کارگاه ها بر روی نقشه های اینترنتی برای دسترسی علاقه مندان فراهم شود.

نمایش مرتب و زیبا

با توجه به ذات صنایع دستی که نشان دهنده زیبایی فرهنگ و هنر یک شهر و یا یک کشور می باشد، یک وب سایت صنایع دستی باید کاملا زیبا و کاربر پسند طراحی شده باشد. در وب سایت شما باید محصولات صنایع دستی باتوجه به تنوع گوناگونی که دارند، به صورت مرتب و در قالب دسته بندی های مشخصی نمایش داده شوند. بایستی صفحاتی برای هر محصول طراحی شود که در این صفحات علاوه بر توضیحات کامل محصول شامل تاریخچه و نحوه ساخت آن، تصاویر و ویدئویی های مرتبط با آن نمایش داده شود. همچنین باید در این صفحات شرایط تحویل محصول، قیمت و قابلیت نظردهی برای دیگر کاربران فراهم باشد.

قابلیت جستجو

طراحی وب سایت صنایع دستی علاوه بر معرفی ، اگر در بخش فروش به صورت کاملا تخصصی از طریق اینترنت عمل کند، نوعی فروشگاه اینترنتی است و باید ملزومات یک فروشگاه اینترنتی را داشته باشد. یکی از این ویژگی ها قابلیت جستجوی سریع و آسان در میان محصولات است. .کاربران باید بتوانند با تایپ قسمتی از نام یک محصول، تمامی محصولات مورد علاقه خود را مشاهده کنند. همچنین باید قابلیت فیلتر گذاری بر روی جستجو ها بر اساس نوع صنایع دستی، رنج قیمت و میزان محبوبیت در نظر گرفته شود.

قابلیت پرداخت الکترونیک

مهمترین ویژگی یک فروشگاه اینترنتی، قابلیت آسان و مطمئن پرداخت وجه محصولات از طریق اینترنت است. وب سایت شما باید دارای یک درگاه پرداخت امن باشد تا کاربران بتوانند پس از تکمیل سبد خرید خود، به صفحه درگاه هدایت شده و مبلغ وجه مورد نظر را پرداخت کنند و سپس رسید خود را تحویل بگیرند. همچنین در صورت قطعی و مشکلی در مراحل پرداخت، باید قابلیت پیگیری برای کاربران فراهم باشد.

موارد فنی

علاوه بر موارد گفته شده، یک وب سایت صنایع دستی برای موفقیت در فضای اینترنت بایستی دارای یکسری ویژگی های فنی و زیربنایی باشد. ویژگی هایی که شاید در ظاهر به چشم کاربر نیایند اما عملکرد صحیح وب سایت کاملا به آنها وابسته است.از جمله این موارد می تواند به سرعت بالای وب سایت، قابلیت دسترس پذیری بالا، طراحی ریسپانسیو و یا واکنش گرای وب سایت ، طراحی بهینه وب سایت برای موتور های جستجو یا سئو و… است که باید در طراحی وب سایت در نظر گرفته شوند.با توجه به تخصصی بودن این موارد و به منظور دوری از پیچیدگی های طراحی، پیشنهاد می شود از یک طراح ماهر و با تجربه در امر طراحی وب سایت تان یاری بگیرید.برای طراحی وب سایت صنایع دستی با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.

[mpc_button preset=”mpc_preset_28″ url=”url:http%3A%2F%2Fwww.sitesazan.net%2F%25d8%25aa%25d9%2585%25d8%25a7%25d8%25b3-%25d8%25a8%25d8%25a7-%25d9%2585%25d8%25a7%2F||target:%20_blank|” font_color=”#ffffff” font_size=”20″ font_transform=”uppercase” title=”استعلام هزینه و مدت زمان طراحی سایت صنایع دستی” background_color=”#f8bf4d” border_css=”border-width:2px;border-color:#f8bf4d;border-style:solid;border-radius:7px;” padding_divider=”true” padding_css=”padding-top:12px;padding-right:50px;padding-bottom:12px;padding-left:50px;” margin_css=”margin:15px;” hover_font_color=”#f8bf4d” hover_background_color=”#ffffff” hover_background_effect=”expand-diagonal_left” hover_background_offset=”90″ hover_border_css=”border-width:1px;border-style:solid;border-radius:7px;” mpc_tooltip__disable=”true”]