طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سایت لوازم آزمایشگاهی

طراحی سایت لوازم آزمایشگاهی

مقدمه ای برای وب سایت تجهیزات آزمایشگاهی

آزمایشگاه ها یکی از مهمترین مکان های توسعه علم در جهان هستند. از زمانی که آزمایشگاه هایی با کیفیت مناسب به همراه تجهیزات پیشرفته برای دانشجویان  و متخصصان حوزه های مختلف فراهم شد،سرعت رشد تولید علم بسیار افزایش یافت. این آزمایشگاه ها چیز هایی نیستند که مردم عادی با آنها در ارتباط باشند ، اما قطعا با دستاورد های آن ها مرتبط می شوند . اما برای اینکه یک آزمایشگاه کامل و مجهز باشد، جدا از معماری و نحوه ساخت مکان آزمایشگاه ، تجهیزات زیادی نیز بنا بر نوع آزمایشگاه مورد نیاز است. اما یکی از پایه ای ترین نیازهای هر آزمایشگاهی، شیشه آلات آزمایشگاهی  هستند.

وسایلی مانند ارلن، بشر، پوار، ترمومتر، دکانتور ، ظرف توزین و… وسایلی هستند که تنها افراد آزمایشگاهی و تولید کنندگان آن ها با این وسایل آشنا هستند، اما این وسایل کاملا پایه و ضروری برای انجام هر آزمایشی در آزمایشگاه ها هستند.اگر عنوان این مقاله شما را جذب کرده و هم اکنون در حال مطالعه آن هستید، پس احتمالا به نوعی درگیر این صنعت بزرگ می باشید. ممکن است یک شرکت و یا کارخانه تولید شیشه آلات آزمایشگاهی داشته باشید و یا در بخش توزیع و یا واردات عمل می کنید، در هر صورت اگر به دنبال افزایش و توسعه کسب و کار خود و ورود به بازار های بزرگتر می باشید، قطعا می توانید از ظرفیت های عظیم فضای اطراف استفاده کنید: دنیای اینترنت

یک وب سایت لوازم آزمایشگاهی ، چگونه وب سایتی است؟

احتمالا در درجه اول از اهمیت وب سایت ها و فضای مجازی در دنیای امروز آگاه هستید. امروزه تقریبا می توان یک دنیای مجازی را کنار دنیای حقیقی تعریف کرد. دنیایی که انسان های می توانند به سادگی و جدا از موقعیت جغرافیایی شان، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. در این فضا به علت وجود شبکه های ارتباطی عظیم میان انسان ها، یک فضای بزرگ برای صاحبان کسب و کار فراهم شده است تا بتوانند از طریق این بازار بزرگ مجازی، محصولات خود را به صورت غیر مستقیم و از طریق و ب سایت و پست، به مشتریان خود ارائه نمایند.

اما روش ورود و بهره برداری از این فضای بزرگ مجازی چگونه است؟ بهترین راه برای اینکار، طراحی وب سایت می باشد. اما نه هر وب سایتی . شما نیاز به طراحی یک سایت تخصصی برای ارائه و فروش شیشه آلات آزمایشگاهی خود هستید. وب سایت شما بایستی دارای ویژگی های مشخصی باشد که به مهمترین آنها اشاره می شود.

ظاهر گرافیکی ، اولین اثر

اولین دید و تصور بازدید کننده وب سایت تان از میزان اعتبار و حرفه ای گری تان ، ظاهر گرافیکی وب سایت تان است. وب سایت شما باید طراحی زیبا و کاربر پسند و مرتبط با فضای شیشه آلات آزمایشگاهی داشته باشد تا کاربر به نوعی یک اعتماد اولیه از شما و خدمات تان دریافت کند.

قابلیت دسترسی سریع به محصولات

احتمالا محصولات و شیشه آلات آزمایشگاهی که ارائه می دهید بسیار متنوع و زیاد می باشند. از این رو برای عدم سردرگمی کاربران و در واقع مشتریان تان، شما بایستی محصولات را در دسته بندی های مشخصی نمایش دهید. دسته بندی هایی مانند اتصالات شیشه ای آزمایشگاهی، بالن، ارلن، بورت ها و… از جمله دسته بندی های موضوعی هستند که شما می توانید برای هدایت بهتر مشتریان تان در جهت محصولات مورد علاقه آنها اقدام کنید.همچنین برای یافتن سریع محصولات خاص و مورد نیاز مشتریان، بایستی امکان جستجوی پیشرفته برای آنها فراهم باشد. یعنی بتوانند با تایپ قسمتی از نام محصول مورد نیاز خود، کلیه محصولات مشابه با آن را مشاهده کنند. همچنین امکان اعمال فیلترگذاری هایی برای محدود کردن جستجو نظیر محدودیت بازه قیمت، محدودیت بر روی برند تولید کننده و… ، امکان جستجوی بهتر را برای کاربر فراهم کرد.

طراحی صفحه اختصاصی محصول

اما پس از گذر مشتری از میان دسته بندی های مرتب وب سایت شما، در نهایت مشتری باید یک دید کلی و کاملا تخصصی از محصول شما دریافت کند. از این رو بایستی برای هر محصول  صفحه ای  طراحی شود که اطلاعات کامل و تخصصی محصول مانند نوع  و جنس ساخت ، ظرفیت و… به همراه قیمت و تصاویری از آن نمایش داده شود . همچنین باید در این صفحه امکان نظر دهی کاربران و مشتریانی که قبلا این محصول را خریده اند فراهم باشد. چرا که این امر سبب افزایش اعتماد خریدار خواهد شد.

وب سایت شما ، یک وب سایت فروشگاهی است

اما جدا از وظیفه معرفی کسب و کار و محصولات شیشه ای شما به مشتریان ، وب سایت شما رسالت مهم دیگری دارد . وب سایت شما یک وب سایت فروشگاهی است و بایستی تمامی شرایط برای انجام یک خرید اینترنتی برای کاربران فراهم باشد. مواردی مانند سبد خرید مجازی، دریافت اطلاعات کامل مشتری، امکان پرداخت از طریق درگاه های پرداخت و نهایتا تحویل رسید و پشتیبانی پس از خرید، از جمله اقداماتی است که برای انجام یک خرید کامل به آن نیاز می باشد.

موارد فنی

اما جدا از موارد اشاره شده که کاملا تخصصی و ویژه یک وب سایت شیشه آلات آزمایشگاهی هستند، موارد فنی وجود دارند که  وب سایت شما برای موفقیت در فضای مجازی به آن ها نیاز دارد. مواردی که که شاید در ظاهر به چشم نیایند اما پشت پرده و زمینه اصلی موفقیت وب سایت شما می باشند.
یکی از مهمترین این موارد، سئو وب سایت است. وب سایت شما بایستی برای موتور های جستجو به صورت بهینه ای طراحی شده باشد. این موضوع سبب می شود تا در جستجو های مشابه و عبارتی مانند “شیشه آلات آزمایشگاهی” وب سایت شما در صفحه اول گوگل و بالاتر از رقبا نمایش داده شود.

رسپانسیو یا واکنش گرا

موضوع مهم دیگر طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرای  وب سایت شما است . این بدان معنا است که افراد با دستگاه های با اندازه صفحه نمایش های متفاوت نظیر موبایل و تبلت، بتوانند محتوای وب سایت شما را به صورت صحیحی مشاهده نمایند.موارد مهم دیگری نظیر سرعت و دسترس پذیری وجود دارند که باید در طراحی وب سایت شما در نظر گرفته شوند . با توجه به فنی بودن این موارد، پیشنهاد می شود از یک طراح ماهر و با تجربه برای این امر کمک بگیرید .برای طراحی سایت فروشگاهی تجهیزات آزمایشگاهی خود با کارشناسان گروه سایت سازان در ارتباط باشید.

عنوان
تاریخ بازبینی
عنوان
طراحی سایت آزمایشگاهی
امتیاز
51star1star1star1star1star

دیدگاه ‏خود را بنویسید