طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سایت مالی و حسابداری

طراحی سایت مالی و حسابداری

مقدمه ای برای طراحی وب سایت

در زمان‌های بسیار دور که جمعیت انسان‌ها بسیار کم بود و جوامع و تمدن‌ها به گستردگی و پیچیدگی امروز نبود، بسیاری از موارد مدیریتی به‌صورت ساده انجام می‌شد چرا که تعداد محدود تقاضاها چه غذا باشد، چه پوشاک و چه ابزار، قابل پاسخ‌گویی و مدیریت بود. انسان‌ها بعدها دریافتند که بسیاری از منابع را به دلیل محدود بودن نیاز به ذخیره سازی و انبار دارند؛ اما باز هم این موضوع قابل مدیریت بود؛ اما پس از گذشت سال‌ها و رشد جمعیت و به وجود آمدن پدیده‌های جدیدی مانند پول، مدیریت منابع کمی سخت‌تر شد.

اصلا یکی از دغدغه‌ها انسان‌ها نگهداری و حفظ منابع از دست اشرار و دزدها بوده است. اما با رشد علم و پیشرفت فناوری، امروزه شرکت‌های گوناگونی در حوزه‌های متخلف در حال فعالیت و خدمات‌رسانی هستند. همه این شرکت‌ها به‌عنوان مهم‌ترین کار و وظیفه اصلی خود، منابعی را به‌عنوان ورودی وارد چرخه گردش خودکرده و در آخر خروجی که همان محصول موردنظر است را به مشتریان خود تحویل می‌دهند.

طراحی سایت حرفه ای مالی

اما در طول این چرخه، بسیاری از منابع فیزیکی و انسانی مصرف می‌شود و محاسبه و مدیریت آن‌ها نیاز است. عمده دلیل اهمیت بالای مسائل مالی و حسابداری، هدف ثانویه شرکت‌ها است. اگر هدف اولیه شرکت‌ها را تولید محصول و ارزشی برای جامعه در نظر بگیریم، در درجه دوم شرکت‌ها به دنبال سود و درآمد هستند. بسیاری از پروژه‌های جدید نیاز به پیش بینی هزینه راه اندازی و نگهداری دارند. تمامی کارمندان و کارکنان نیازمند دریافت حقوق هستند. اگر شرکت به جایی برسد که درآمدش از هزینه هایش بیشتر باشد در این صورت در حال ضرر دهی است و در صورتی که نتواند جلوی آن را بگیرد، ورشکست و تعطیل می‌شود.بنابراین دلیل اهمیت مسائل مالی و حسابداری جدا از ارزش ذاتی آن‌ها، تاثیر بسیار وسیعی است که در سطح کلان اقتصاد سازمان‌ها و کشورها می‌گذارند.

از این رو تا سال‌ها سال و حتی امروزه، یکی از مهم‌ترین جایگاه‌های شغلی سازمان‌ها بخش مالی و حسابداری است که باید تمامی موارد مالی تمامی منابع اعم از منابع فیزیکی و انسانی و پرداختی‌ها و هزینه‌های بخش‌های گوناگون مانند ارتباط با مشتری، تبلیغات، نگهداری و… محاسبه، ثبت و مدیریت گردد.اما امروزه با رشد و پیشرفت فناوری به بازار آمدن نرم‌افزارهای مالی بسیار قوی که قابل انجام محاسبات بسیار سریع را با توجه به پیشرفت سخت‌افزارها و کامپیوترها، دارند سبب شده است تا بسیاری از کارهای مالی خودکار سازی شود.

بخش مهمی از امور مالی که در این خودکارسازی صورت می‌گیرد ملزم برقراری ارتباطات آنلاین بین واحدهای مختلف می‌باشد، بنابراین بسیاری از این نرم‌افزارها بایستی در بستر شبکه قابل‌اجرا و پیاده‌سازی باشند. یکی از انواع پیاده‌سازی این نرم‌افزارهای مالی، طراحی و پیاده‌سازی به‌صورت وب‌سایت است. طراحی سایت مالی و حسابداری می تواند کمک شایانی به تمامی مشاغل و سازمان ها نماید.

طراحی سایت مالی و حسابداری چگونه وب سایتی است؟

در حالت کلی، تمامی مواردی که یک یا چند فرد به عنوان حسابدار بایستی در میان صد ها صفحه به صورت دستی محاسبه و ثبت کنند را یک وب سایت یا نرم‌افزار مالی باید محاسبه و برآورده سازد.

ازجمله مهم‌ترین کارکردهای مالی و حسابداری چنین وب سایتی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • قابلیت انجام کلیه محاسبات مربوط به فعالیت‌های حسابداری در طراحی سایت مالی و حسابداری
 • قابلیت انجام کلیه محاسبات مربوط به فعالیت‌های بخش انبار و موارد ذخیره‌شده
 • قابلیت انجام کلیه محاسبات مربوط به فعالیت‌های بخش فروش و ثبت دقیق و با جزئیات کامل فروش
 • قابلیت انجام کلیه محاسبات مربوط به فعالیت‌های پرسنلی مانند انواع پرداخت‌های حقوق‌ها و هدیه‌ها
 • قابلیت رمزگذاری و محدود کردن دسترسی کاربران با توجه به نوع و جایگاه سازمانی
 • قابلیت طراحی انواع اسناد مالی و حسابداری مانند رسید، حواله، صورت حساب و…
 • قابلیت انواع گزارش‌گیری زمانی یا عمکرد بخش‌های گوناگون
 • قابلیت ارسال و دریافت اطلاعات و پشتیبان گیری از آن‌ها
 • قابلیت پالایش و جستجو در کلیه اسناد و رکوردهای مالی در طراحی وب سایت
 • قابلیت گفتگو و ارسال پیام بین کاربران
 • و…

ملزومات فنی

طراحی سایت یا نرم‌افزار مالی در بستر وب، نیازمند دسته دیگری از ملزومات و نیازها می‌باشد. مواردی که در ظاهر قابلیت مشاهده برای کاربران نیستند، اما در باطن و پس زمینه، تاثیر بسزایی در عملکرد صحیح و قوی وب سایت دارند.از جمله مهمترین مورد و نیاز یک وب سایت مالی وحسابداری، امنیت است.وب سایت شما باید کاملا امن باشد و امکان دستکاری در محتوای آن یا وجود نقاط ضعف برای سوء استفاده در آن وجود نداشته باشد، چرا که وب سایت شما در زمینه مسائلی مالی که بسیار حساس هستند فعالیت می‌کند و بنابراین باید علاوه بر رعایت تمامی اصول امنیتی لازم در طراحی سایت مالی و حسابداری، باید در هنگام اجرا نیز عملکرد های امنیتی آن را پیگیری کرد. مورد مهم دیگر سرعت است، وب سایت شما باید به گونه ای طراحی شده باشد که با وجود بار کاری بالا هنگام ذخیره و پردازش محاسبات سنگین و همزمان زیاد، دچار کندی و یا قطعی نشود. این مورد در حفظ صحت و یکپارچگی داده‌ها بسیار اهمیت دارد.

همچنین وب‌ سایت شما باید همواره برای کاربران در دسترس باشد.مورد مهم دیگر سئو و بهینه سازی وب سایت است. وب سایت شما باید به صورت بهینه ای برای موتورهای جستجو طراحی گردد. این مورد سبب می‌شود تا موتورهای جستجو هنگام جستجوهای کاربر، وب‌سایت شما را نیز در کنار دیگر وب سایت ها و حتی بالاتر از آن‌ها در صفحه اول گوگل نمایش دهند و به معرفی هر چه بیشتر وب‌سایت شما بپردازند.

بنابراین با توجه به توضیحات ارائه شده، کار طراحی یک وب سایت مالی و حسابداری کمی حساس و دقیق است و نیازمند رعایت اصول و قواعد زیادی می‌باشند؛ بنابراین بهترین راه استفاده از یک طراح ماهر و باتجربه برای طراحی وب‌سایت شما می‌باشد. برای طراحی وب سایت مالی و حسابداری با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید