طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سایت مراکز خیریه

طراحی سایت مراکز خیریه

مقدمه ای برای طراحی سایت

تاریخ بشر در کنار تمامی رشدها و پیشرفت‌هایی که در زمینه‌های مختلف داشته است و سرانجام آن ایجاد تمدن‌های کنونی و فناوری‌های مختلف فعلی شده است، پر است از نقاط تاریک و سیاهی که متاسفانه قابل چشم پوشی نیستند. بسیاری از تبعیض‌ها و جنگ‌ها صورت گرفته است که درصد بالایی از آن‌ها به علت ناآگاهی‌ها به‌حساب می‌آید، هرچند وجود جنگ و برخی مسائل نژادی در قرن 21 نشان‌دهنده این موضوع است که تولید علم همگام با تولید فهم بشری و انسانیت نمی‌باشد. از این رو در تمامی دولت‌ها و کشورها، حتی در دورانی که پس از برچیده شدن ظلم‌های بسیار و رخ دادن انقلاب‌های عظیم، بازهم به دلیل عوامل گوناگون، انسان‌های نیازمند بسیاری وجود دارند که به دلیل مسائل مختلف و درگیری با مشکلاتی مانند فقر، بیکاری، بیماری، آسیب‌های اجتماعی و… نیازمند کمک و یاری هستند.

از آنجا که دولت‌ها معمولا خود درگیر بسیاری از مشکلات و پیچیدگی‌ها می‌باشند و معمولا با دلسوزی صرف نمی‌توانند به این افراد کمک کنند، سال‌های بسیاری است که مراکز مردم نهادی با نام مراکز خیریه ایجادشده است. مراکزی بر پایه طرح قشنگی که مقدار بسیار کم و یا زیاد پول و یا انواع کمک را از توده اکثریت مردم و با قصد و هدف مشخص کمک به نیازمندان دریافت می‌کنند. معمولا تنها اطلاع‌رسانی و معرفی این مراکز برای آگاهی مردم کافی است تا همه به‌رسم انسانیت به یاری هم نوع خود بشتابند، اما این موضوع در دنیای شلوغ امروز کمی سخت و غیرقابل دسترس شده است.

از این رو با توجه به رشد علم و پیشرفت تکنولوژی، به مراکز خیریه پیشنهاد می‌شود تا با آن‌ها همگام شوند و از آن‌ها به‌عنوان ابزاری برای آسان شدن پروسه معرفی و دریافت کمک و یاری‌رساندن به نیازمندان استفاده نمایند. بهترین ابزاری که امروزه می‌توان با آن دسترس‌پذیری اکثریت جامعه را در آن واحد و به‌صورت غیرحضوری داشت، اینترنت است. برای این کار این مراکز نیازمند دارا بودن و استفاده از وب‌سایت‌های تخصصی برای کار خود می‌باشند. وب‌سایت‌هایی تخصصی برای انجام امور خیریه

طراحی سایت مراکز خیریه چگونه وب سایتی است؟

در دنیای امروز برای اهمیت بالای اینترنت نیاز به ارائه توضیحات زیاد نیست. تنها کافی است نگاهی به اطراف خود کنیم تا حضور حداکثری انسان‌ها را در این فضا بیاییم. امروزه بسیاری از انسان‌ها به قصدهای مختلف نظیر سرگرمی و یا دریافت خدمات مختلف آموزشی، بانکی و… از اینترنت استفاده می‌کنند؛ بنابراین این حضور حداکثری این امکان را برای مراکز خیریه فراهم می‌کند تا بتوانند به‌سرعت خود را به طیف و تعداد گسترده و زیادی از مردم معرفی کرده و حتی به‌صورت غیرحضوری و از طریق درگاه‌های پرداخت اینترنتی، مبالغ اهدایی و کمکی افراد را دریافت نمایند. به نیل به اهداف اشاره‌شده، یک مرکز خیریه نیازمند یک وب‌سایت ویژه می‌باشد.

وب سایتی که بتواند خدمات مختلفی را ارائه نماید. چنین وب سایتی بایستی دارای ویژگی‌های زیر باشد :

 • طراحی گرافیکی زیبا و متناسب با فضای معنوی و زیبای مراکز خیریه
 • امکان معرفی کامل مرکز خیریه و کلیه خدماتی که به اقشار مختلف نیازمند ارائه می‌کند
 • امکان معرفی راه‌های دسترسی به مرکز خیریه شامل شماره‌های تماس و نمایش آدرس بر روی نقشه‌های اینترنتی نظیر گوگل مپ
 • امکان معرفی سازمانی مرکز خیریه شامل تاریخچه، چارت سازمانی، بیانیه و اهداف و…
 • امکان ارائه گزارش‌های سالانه از عملکردهای حمایتی و مالی در طراحی سایت
 • امکان معرفی انواع کمک و شیوه انجام خدماتی که توسط مرکز خیریه صورت می‌گیرد
 • امکان پرداخت آنلاین کمک‌های مردمی با مبالغ دلخواه و انتخابی توسط افراد از طریق درگاه‌های پرداخت
 • امکان ارائه پیشنهاد توسط افراد برای ارائه هر چه بهتر خدمات
 • امکان ارائه پاسخ به پرسش‌های متداول
 • امکان پرسش و پاسخ میان کاربران در طراحی وب سایت
 • امکان نمایش تصاویر و ویدئوهای مربوط از عملکرد مجموعه
 • امکان قرار دادن آخرین اخبار و اطلاعیه‌های مرکز
 • و…

بنابراین یک موسسه خیریه با داشتن یک وب سایت تخصصی، نه تنها می تواند به‌صورت تری اقدام به معرفی خود و خدماتی که به نیازمندان می‌کند داشته باشد، بلکه به‌عنوان بهترین مزیت می‌تواند کمک‌های مالی علاقه‌مندان را به‌صورت آنلاین و از طریق درگاه‌های پرداخت امن فراهم سازد.

ملزومات فنی یک وب‌سایت خیریه

اما یک وب‌سایت مرکز خیریه برای عملکرد صحیح و کامل در فضای مجازی، نیازمند رعایت یکسری اصول و قواعد فنی در طراحی خود می‌باشد. مواردی که در ظاهر وب سایت اثر و تغییر چندانی ندارد اما در عملکرد نهایی آن بسیار اثر گذار است. از جمله مهم ترین این موارد می‌توان به سئو اشاره کرد. سئو به معنای کلیه اصول و اقداماتی است که صورت می‌گیرد تا یک وب‌سایت برای موتورهای جستجویی نظیر گوگل بهینه شود. این موضوع سبب می‌شود تا هنگام جستجو عباراتی مرتبط با مراکز خیریه و خدمات آن‌ها، وب‌سایت شما در صفحه اول گوگل نمایش داده شود. این موضوع خود به تنهایی می‌تواند تاثیر بسزایی در معرفی وب سایت تان و پربازدید شدن آن گردد.

طبیعتا هر چه وب سایت شما مشهورتر و پربازدید تر گردد، امکان دریافت کمک‌های بیشتری از طریق آن فراهم می‌شود. مورد دیگر طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرای وب سایت است. رعایت این اصل در طراحی سبب می‌شود تا کاربران ورودی به وب‌سایتتان بتوانند با استفاده از دستگاه‌های مختلفی که در دست دارند، چه یک گوشی 4 اینچی باشد و چه یک لب تاپ 15 اینچی، به وب‌سایت شما متصل شده و محتوای آن را با اندازه صحیح و متناسب با اندازه دستگاه نمایش خود دریافت نمایند.ب

نابراین برای داشتن یک وب‌سایت تخصصی ویژه مراکز خیریه، نکات و اصول متعددی باید در طراحی آن رعایت شوند. با توجه به فنی بودن این موارد، پیشنهاد می‌شود تا از یک طراح ماهر و باتجربه برای طراحی یک وب‌سایت کاملا اصولی بهره بگیرید. برای طراحی سایت مراکز خیریه با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید